Youtube Music Nedir ve Hangi Özelliklere Sahiptir?

Youtube Music Youtube tarafından çıkartılmış bir müzik dinleme ve video izleme platformudur. Spotify ve Deezer gibi uygulamalar müzik severler tarafından oldukça sevilmiş ve popüler olmayı başarmıştı.

Özellik Spotify son dönemler ismin oldukça söz ettirerek bu alanda adeta rakipsiz bir uygulama olmayı başarmış ve oldukça yüksek kazançlar elde etmişti. Youtube bu alanda Spotify rakipsiz bırakmamak ve pastadan pay almak için bir süredir araştırmalar yapmaktaydı.

2006 yılında kurulan Spotify’den tam 9 yıl sonra 2015 yılında Youtube kendi müzik uygulamasını piyasaya sürerek oldukça beğeni kazanmayı başardı.

Youtube Music Spotify’den Daha Çok Seçenek Sunmakta

youtube-music-nedir-ve-hangi-ozelliklere-sahiptir1

Spotify uzun yıllar bu sektör içerisinde tek başına olduğu için gelişme sürücünü oldukça yavaş sürdürdü. Fakat Youtube Music piyasaya o kadar farklı özellikler sunarak girdi ki herkes bir anda Youtube’un yeni uygulamasına dikkatini verdi.

[irp posts=”9337″ name=”Spotify ve Fizy’ye Yeni Rakip : Youtube Music Çok Yakında Türkiye de”]

Youtube video izleme seçeneği sunarak ilk başta kendini bir adım öne attı. Normalde bir video izleme platformu olan Youtube bu özelliği beklenen bir özellik olsa da piyasadaki rakiplerinin hiç birinde bu özellik yoktu.

Dinlediğiniz şarkıların Youtube üzerindeki orijinal video kliplerini Youtube’un bu uygulaması ile izlemeniz de sunulan seçenekler arasında. Ayrıca şarkılar ve video klipleri telefonunuza indirdiğiniz takdirde internetinizin olmadığı zamanlarda bile bunları izlemeniz ve dinlemeniz mümkün.

İsteğe göre sadece şarkı ya da sadece video kliplerini de tek başlarına indirebilirsiniz. Öte yandan YouTube kendi uygulamasının ara yüzünü diğer uygulamalara göre daha basit tutarak kullanımını da kolaylaştırmış durumda.

Youtube Music İçinde Sevdiğiniz Şarkıları Bulmak Çok Kolay

youtube-music-nedir-ve-hangi-ozelliklere-sahiptir4

Youtube’un bu müzik uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra normal Youtube üzerinde kullandığınız Gmail hesabınız ile giriş yapabilirsiniz. Ayrıca bu hesabınızla giriş yaptığınızda büyük bir güzellik sizleri beklemekte.

Youtube üzerinden beğendiğiniz tüm şarkılar bu uygulamada sizler için oynatma listesi olarak bulunmakta. Yıllar önce dinleyip ve Youtube üzerinde “like” attığınız her şarkıyı bu listenizde bulabilirsiniz.

Ana ekranda alttaki seçeneklerden kitaplık kısmını seçtiğiniz zaman “Your Likes” isimli oynatma listesinde bu şarkılara ulaşabilirsiniz.

Youtube Keşfet Özelliği

youtube-music-nedir-ve-hangi-ozelliklere-sahiptir6

Youtube Music içerisinde yer alan keşfet kısmında ise oldukça farklı müzikler bulabilirsiniz. İsterseniz Youtube üzerinde yeni çıkan şarkıları isterseniz ise ruh halinize göre şarkıları burada bulabilirsiniz.

Ruh haliniz ve türler kısmına girerek o anki ruh halinize göre birbirinden farklı şarkıları seçebilirsiniz. Ayrıca ana sayfada ülkenizde ya da dünya da olan popüler video klipleri liste olarak görebilirsiniz.

Ayrıca ana sayfada canlı performanslar, yeni çıkanlar, gecenin sesi, pop listeleri, günün hit şarkıları gibi onlarca farklı çalma listelerine girerek yeni şarkılar keşfetmeniz mümkün. Bunlara ek olarak en popüler 100 müzik videosu gibi ya da müzik tarzınıza göre seçebileceğiniz oldukça fazla müzik listelerini bu kısımda bulabilirsiniz.

Youtube Üzerindeki Her Müzik Uygulama İçerisinde

Youtube Music uygulaması dinleyeceğiniz şarkılar konusunda size çok büyük bir yelpaze sunmakta. Bir şarkının bu uygulamada olması için Youtube üzerinde müzik olarak eklenmiş olması yeterli.

Bu sayede birçok amatör şarkıcının şarkıları da bu uygulama içerisinde dinlenebilir durumda. Eğer sizin de Youtube yüklediğiniz bir şarkınız var ise bu uygulamada onu indirip dinleye bilirisiniz.

İsterseniz Bedava İsterseniz İse Ücretli

youtube-music-nedir-ve-hangi-ozelliklere-sahiptir5

Youtube’un bu müzik uygulamasını isterseniz para ödemeden kullanabilirsiniz. Tabi ücretli ve ücretsiz seçenekleri arasında bir takım farklılıklar mevcut. Ücretli olarak ise standart, aile ve öğrenci olarak 3 seçenek sunmakta.

3 ücretli seçenek içerisinde de ilk bir ay bedava kullanma hakkı vermektedir. Bunun yanı sıra arka planda dinleme, indirip internetsiz dinleme ve reklamsız dinleme seçenekleri de tüm ücretli paketlerde bulunmaktadır.

Aile seçeneğinde evinizdeki 5 kişiye kadar herkes bu uygulamayı kullanabilecektir. Bu üyelik aylık tam 20,99 TL’dir.

Standart seçeneği ise tek bir kişinin kullanabildiği ve aylık 13,99 TL olan bir seçenektir.

Öğrenci koşullarını sağlayan kişilerin alabildiği öğrenci seçeneği ise aylık 6,99 TL olarak oldukça dikkat çekmektedir. Youtube Music öğrenci seçeneğini kullanan kişilerden yıllık olarak doğrulama istemektedir.

Ayrıca bu seçeneklerden herhangi birini seçtiğiniz takdirde istediğiniz zaman üyeliğinizi iptal edebilir ve kullanmayı bırakabilirsiniz.

Ücretsiz sürümü müzik indirme, arka planda dinleme ve internetsiz dinleme seçeneklerinde sizlere kısıtlama getirmektedir.

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *