Yazın İzlemeniz Gereken 7 Bilimkurgu Film Tavsiyesi

Bilimkurgu film tutkunlarının en çok sevdiği film türleri arasında yer almaktadır. Hayal sınırlarını zorlayan senaryolarıyla tüm insanlığın dikkatini çeken bir film türüdür. Bu film türünün sevilmesinin bir sebebi belki de gelecek olabilecek senaryolara hazırlıklı olma içgüdüsü olabilir. Bunun yanında sadece farklı bir hayat tarzı görmek de olabilir. Her ne olursa olsun bilimkurgu film türleri izlemesi en güzel olan türlerdir.

7 Bilimkurgu Film Tavsiyesi

Bu film türünün sevmenizin altında yatan ne olursa olsun işte size izlerken yerinizden kalkamayacağınız 7 bilimkurgu film tavsiyesi.

TAU

Yapay zekayı konu edilen bir filmdir.  Konusu çok ilginçtir. Dünyaca tanınan bir teknoloji şirketlerinin başındaki biri bir takım yasal olmayan deneyler yapmaya kalkışmıştır. Bir takım insanları kaçırıp onlara çip takmaktadır. Bu deneyler sırasında yalnız yaşayan bir kadını kaçırmıştır. Fakat bu sefer baltayı taşa vurmuş olabilir mi? Kaçırdığı kadın atağa geçmiş ve  hapis olduğu yapay zekayı tarafına çekmeye çalışmaktadır.

2018 yapım filmin IMDB puanı ise 5.8’dir.

Blade Runner

1982 yapımı bir filmdir. Bilimkurgu türünün yanında distopyayı da işin içine katan bir filmdir. 1982 yılında çekilen film 2019 yılında geçiyormuş gibi çekilmiştir. Film izlediğinizde 1982 yılında bugünümüzün nasıl hayal edildiğini görme imkanı bulmaktayız. Buradan kıstasla da acaba bugün çekilen ve geleceği anlatan filmlerin ne kadar gerçekleşebileceğini de biçebiliriz. Filmin konusuna gelecek olursak kopya insanların köle gibi çalışmaktan bıkıp isyan etmesini konu almaktadır. 35 yıl sonra ise yani 2017 yılı devam filmini de ilk filmi izledikten sonra izleyebilirsiniz.

IMDB puanı 8.1 olarak gözükmektedir.

[irp posts=”9933″ name=”En Etkileyici 5 Tim Burton Filmi”]

Ex-machina

Dünyanın önde gelen internet şirketlerin birinde yazılımcı olan çalışan biri vardır. Şirketin açmış olduğu yarışmayı kazanır. Ödül olarak şirketin sahibinin dağ başında insanlardan uzak evinde bir hafta tatil yapacaktır. Fakat yazılımcının bilmediği bilgi ise bu tatilde ona dünyanın tamamlanmış yapay zekasını eşlik edeceğidir. Yapay zeka ile yazılımcının diyalogları dikkat çekmektedir.

2014 yılı yapımı olan filmin IMDB puanı 7.7 olmaktadır.

Prometheus

Genelde bilimkurgu film deyince akla hep ilerisi gelir. Bu filmde ise konu insanlığın kadim sorusudur. Biz nerden geldik sorusu. Geçmiş olarak her daim sorulan bu sorunun cevabı diğer gezegenlerde aranmaktadır. Unutmayın bir şeyi saklamak istiyorsanız göz önüne koymalısınız.

2012 yılı yapımı filmin IMDB puanı 7.0 olmaktadır.

Transendence

Morgan Freeman ve Johnny Depp’in başrollerini üstelendiği bir bilimkurgudur. Evrenin sırlarını merak eden bir bilim insanı vardır. Amacı bir bilgisayar üreterek üstünlüğü ele geçirmektir. Bu teknolojik gelişme karşıtları bilim adamlarına savaş açar. Bunun üzerine bu bilim insanı ömrü 1 ay kalacak şekilde yararlanır. Bilim insanın beyninin bir kuantum bilgisayara aktarılması kararlaştırılır.  Bu başarıyla gerçekleştirilir. Fakat sonradan gelişen olaylar işi çığırından çıkarır. Acaba bu bilim insanı hala kontrolde midir? Yoksa yapay zeka ele geçirmiş midir?

2014 yılı yapımı bu filmin IMDB puanı 6.3 olmaktadır.

Passengers

Bu bilimkurgu filim çok az sayıda oyuncuyla mükemmel bir film çekileceğinin kanıtıdır. Film bir uzay gemisinin içinde geçmektedir. Bu Uzay gemisinin 5000 adet yolcusu bulunmaktadır. Yaşama elverişli olan bir gezegene doğru yolculuk yapmaktadır. Fakat yolculuk 120 yıl sürecektir.

2016 yılı yapımı bu film IMDB puanı 7.0 olmaktadır.

Alita Battle Angel

Şimdi sizi 26. Yüzyıla götürüyoruz. Film 500 yıl sonrayı konu alıyor. Ama değişmeyen bir şey yine orada da zengin zulüm sahipleri var.  Bir de kıyı mahallede yaşayanlar. Filmin konusu ise bir zamanlar zengin semtte yaşayan fakat oradan kovula bir doktorun hikayesidir.

2019 yapımı olan filmin IMDB puanı 7.3 olarak gözükmektedir.

 

 

 

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *