Wu Assassins Netflix’in Uzak Doğu Dövüş Temalı Dizisi

John Wirth ve Tony Krantz tarafından yapılan Wu Assassins dizisinde, kentin Çin Mahallesi bölgesinde çalışan genç bir San Francisco şefi olan Kai Jin’in, güçlü bağlantıları olan bir antik keşişin büyümesini durdurmak için yaşadığı maceralar anlatılıyor.

Wu Assassins Dizisi Konusu

Kai Jin’in şehirdeki nadir arkadaşlarından biri olan Tommy, arkadaşları için bir parti verir ve bir şeyler ters gittiğinde Kai aşçılardan birinin Triad örgütü tarafından saldırıya uğramasını durdurmak için müdahale eder. Bu müdahaleden hoşnut kalmayan Triad ekibi olayın ertesi gününde, yiyecek kamyonunda çalışırken Kai’ye saldırır.

Dizinin ilerleyen bölümlerinde Tommy işlerini büyütmek için Triad tefecilerinden daha sonra ödeyebileceğini düşünerek yüksek faizli para alır. Ama işler düşündüğü kadar iyi gitmez ve borcunu ödeyemez. Triad çetesi paranın geri ödeme tarihi geldiği halde ödemeye yapmayan Tommy’i kaçırırlar. Arkadaşını bir süredir görmeyen, telefonla aradığı halde ulaşamayan Kai Jin bu durumdan şüphe duymaya başlar ve arkadaşının nerede olduğu konusunda endişelenir.

Şehrin karanlık caddelerine ve tenha sokaklarına girip çıkmaya alışık olan Kai Jin, arkadaşını izbe bir inşaatta, başında üç adamın beklediği, iplere bağlı bir şekilde oturtulduğunu görür. Üstün dövüş yeteneklerine sahip olan Kai Jin, binanın arkasından dolaşarak, hiç beklemedikleri bir hız ve refleksle Triad çetesinin üç üyesini alt eder ve arkadaşını bu sıkıntılı durumdan şimdilik kurtarır.

Wu Assasins dizisinin daha sonraki bölümlerinde, Kai Jin’in çalıştığı restoran olan Master Wah’ın ortakları, yatırımlarının doğru olarak değerlendirilip değerlendirilmediği kontrol etme maksadıyla teftişe gelirler. Yaptıkları teftiş esnasında restoranın kendi istedikleri şekilde geleneksel olarak dizayn edilmediğini, daha modern bir şekilde genç işi bir dekorasyona sahip olduğunu görerek sinirlenirler. Restoranın işletmecilerinden Jenny Wah (Tommy Wah’ın kız kardeşi) bu durumdan memnun kalmaz ve restoranın diğer ortaklarının hisselerini el altından gasp etme çalışmalarını hızlandırmaya karar verir.

Wu Assassins Dizisi Oyuncuları

Mark Dacascos (Filmdeki ismi Kun Zi/Monk)

Binlerce yıl önce, Antik Çin’de, Wu Xing önderliğinde toplanan 5 Çinli Wu Savaş Ağası, tüm Çin’i fethetmeye çalıştı. Kun Zi dahil olmak üzere bin keşiş, keşiş parçası olarak adlandırılan güçlü bir eseri korumak için kendilerini feda etti. Bu bin keşişin amacı, Wu Savaş Ağalarını yenmek için seçilen birini güçlendirmekti. Keşiş parçasını kullanan Çinli bir savaşçı Ying Ying’e doğru yol aldı ve ilk Wu samurayı oldu.

Wu Assassins dizisi oyuncusu 56 yaşındaki oyuncu Mark Dacascos, John Wick serisinin 3. Filmi Parabellum’da oynadığı Zero karakteriyle tanınmaktadır.

Iko Uwais (Filmin başrol ismi Kai Jin)

Kai Jin yeni doğduğunda ebeveynleri belirsiz nedenlerden dolayı San Francisco’ya gitmek için Endonezya’dan taşındı. Seyir halindeyken, ailesi de dahil olmak üzere yolcuların çoğunu öldüren büyük bir fırtına çıktı. Six Amca Kai’yi buldu ve geçmişini öğrenerek ona acıdı ve onu evlat edindi. Kai Jin, Lu Xin Lee, Tommy ve Jenny Wah ile arkadaş oldu. Arkadaşlarıyla dövme yaparken, önceki Triad lideri Raymond Tang, Kai Jin ve Six Amca’yı gizli bir yere götürdü. Raymond Tang, Six Amca’yı öldürmeye çalışan rakip bir çete üyesi olduğunu ve Kai Jin’e onu öldürmesini emrettiğini açıkladı. Kai Jin tereddüt etti ve bu konu bir süreliğine askıya alındı. Bir gece, Kai Jin, Lu Xin, Tommy ve Jenny havai fişek almak için Triad çetesi üyelerini gizlice atlattılar. Havai fişekleri alırken Tommy yanlışlıkla kapıyı kilitledi ve onları bir odaya hapsetti. Kaos sırasında, Lu Xin Lee çıkan yangın sonucu hafif derecede yandı. Sonuç olarak Lu Xin, Tommy’nin kapıyı yanlışlıkla kapattığını bilmediği için vücudunda oluşan yanıklardan dolayı Tommy’yi suçladı ve bu da grupta bir çatlamaya neden oldu.

37 yaşındaki oyuncu Iko Uwais, her katında farklı suçlardan hüküm giymiş azılı suçluların bulunduğu bir binaya gitmek zorunda kalan bir ekibin hikayesinin anlatıldığı Baskın (Serbuan maut) serisinde oynadığı Rama karakteriyle tanınmaktadır.

JuJu Chan (Filmdeki ismi Zan Hui)

İyi bir dövüş ustası olan JuJu Chan hapisten çıktıktan sonra kendini bir boşluğun içinde bulur. Ne yapacağını, nereye gideceğini düşünürken Six Amca tarafından keşfedilir ve kısa sürede verilen eğitim aşamalarını tamamlayarak  Wu Assassins dizisinde Six Amca’nın sağ kolu olur.

31 yaşındaki oyuncu JuJu Chan, 2016 yapımı Netflix filmi Crouching Tiger Hidden Dragon II: The Green Destiny’de oynadığı Gümüş Silver Dart Shi ve 2019 Hollanda yapımı Hollow Point filminde oynadığı Amanda Ray karakterleriyle tanınmaktadır.

Tzi Ma (Filmdeki ismi Mr. Young)

Mr. Young, dizinin başrol oyuncusu olan Kai’nin yakın komşusudur. Hayat tecrübesi genç yaştaki Kai’den daha fazla olduğu için sık sık akıl tavsiyesinde bulunarak komşusunun gelişimini desteklemektedir.

58 yaşındaki oyuncu Tzi Ma, 2016 yılında yayınlanan, uzaydan inen uzay gemilerindeki yabancı varlıklarla insanların iletişime geçme çabasını anlatan Geliş (Arrival) filminde oynadığı General Shang karakteriyle ve 2019 yılında yayınlanan Elveda (The Farewell) filminde oynadığı Haiyan karakterleriyle tanınmaktadır.

Byron Mann (Filmdeki ismi Uncle Six)

wu-assassins-netflixin-uzak-dogu-dovus-temali-dizisi

Altı Amca gençken, babasının kumar borcunu ödemek için San Francisco’ya geldi. Burada kendi ekibini kurdu ve ilerleyen zamanlarda Kai Jin ile tanıştı.

52 yaşındaki oyuncu Byron Mann, 2018 yılında yayınlanmaya başlayan Netflix dizisi Altered Carbon’da oynadığı O.G. Kovacs ve Gökdelen (Skyscraper) filminde oynadığı Wu karakterleriyle tanınmaktadır.

Li Jun Li (Filmdeki ismi Jenny Wah)

Wu Assassins dizisi güzel oyuncusu  Chinatown’da büyüyen Jenny Wah, Lu Xin Lee ve kardeşi Tommy ile arkadaştı. Kai Jin ile tanıştıktan sonra, ona karşı ilgi duymaya başladı. Gençken Jenny, Kai, Tommy ve Lu Xin’nin dövmeleri vardı. Bir gün Jenny, bina alevler içinde patladığında Triad’dan havai fişek çalmak için Kai, Tommy ve Lu Xin’yi takip etti. Tommy kapıyı açık bırakmayı unuttu ve grubu içeride hapsetti. Dışarı çıkmaya çalışırken Lu Xin Lee hafif yandı ve grup Tommy’yi suçladı. Bu olay grupta bir çatlak oluşmasına neden oldu. Daha sonra Master Wah restoranının yönetimine ve geçti ve orayı yeniden dizayn etti.

36 yaşındaki oyuncu Li Jun Li, daha önce oynadığı The Exorcist dizisindeki Rose Cooper karakteriyle tanınmaktadır.

Katheryn Winnick (Filmdeki ismi Christine Gavin)

Christine dokuz yaşındayken babasıyla birlikte Calgary’de yaşamaya gönderildi. Ancak, annesi babasının sınır ötesi silah kaçakçılığı yaptığını bilmiyordu. Zamanla Christine, babası gibi hırsız olmakla ilgilenmeye başladı. Günün birinde babası arabasa müzik dinlerken çevirmeye yakalandı ve kaçakçılık olayları deşifre oldu. Christine’in babası tutuklandı. Christine, annesiyle birlikte Los Angeles’ta yaşamaya geri döndü ve daha sonra babasının hapishanede öldürüldüğünü öğrendi. Christine, babasını hatırlattığı için arabada müzik dinlemez. Hayatın ilerleyen dönemlerinde Christine bir polis memuru olmak için başvuru yaptı ve işine dört elle sarılarak kısa sürede akademinin üst rütbeli polislerinden biri oldu.

42 yaşındaki güzel oyuncu Katheryn Winnick daha önce oynadığı, Vikings dizisindeki Lagertha karakteriyle tanınmaktadır.

 

 

 

 

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *