Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Vücut tipine göre gelinlik seçimi önemli konulardan bir tanesidir. Evlilik sürecinde hayal ettiğiniz gelinliğe sahip olmak için vücut tipinize uygun olan modeli seçmeniz gerekmektedir. Vücut tipine uygun olarak seçilen gelinlik, en ideal gelinlik olmaktadır. Vücut tipine göre kıyafet seçimi aslında yalnızca gelinliğe mahsus değildir.

fikirsiz_vucut-tipine-gore-gelinlik-secimi-nasil-olmalidir

Erkek ya da kadın olsun herhangi bir kıyafet satın alırken, model seçimleri vücut tipine uygun olarak yapılmalıdır. Ancak, mağazaları dolaşmadan önce vücut tipinize uygun bir gelinlik modelini belirlemek için mezüre kullanmanız faydalı olabilir. Böylece kafanızdaki modele uygun bir seçim yapmanız mümkün olacaktır.

Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçiminde Bazı Vücut Şekilleri

fikirsiz_vucut-tipine-gore-gelinlik-secimi-nasil-olmalidir

Vücut tipine göre gelinlik seçiminde vücut ölçülerini doğru bir şekilde ölçmek gerekmektedir. Kadın için kalça, bel, omuz ve göğüs ölçüleri belirlenmelidir. Bu bölgelerin ölçüleri alınarak bir kenara not edilmelidir. Gelinlik modeli seçiminde kenara not aldığınız ölçüler işinize yarayacaktır. Vücut tipleri genel olarak kum saati şekli, ters üçgen, armut beden, elma beden ve dikdörtgen beden şeklinde olmaktadır.

fikirsiz_vucut-tipine-gore-gelinlik-secimi-nasil-olmalidir

Vücut tipi doğru bir şekilde belirlendikten sonra vücut tipine uygun modellere göz atılmalıdır. Gelinlik seçimlerinin düğün vaktine çok az bir zamana bırakılmaması gerekmektedir. Çünkü zaman azaldıkça yapılacak işler listesi çoğalmaktadır. Aylar öncesinden gelinlik seçimi ve tadilatı tamamlanmalıdır. Son prova zamanına kadar da vücut şekline dikkat etmek ve kilo almamak gerekmektedir.

Dikdörtgen Vücut İçin Gelinlik Seçimi

fikirsiz_vucut-tipine-gore-gelinlik-secimi-nasil-olmalidir

Elma vücut tipi, kalça ve bel bölgesinin benzer ölçülerde olduğu vücut şeklidir. Bu tarz vücut şekline sahip olanların vücutta bel bölgesini kamufle edici aksesuarlar kullanması önemlidir. Göğüs dekoltesi için V yaka modeller uygun olmaktadır. Derin göğüs dekoltesi elma vücut tipine sahip olanların sıklıkla tercih ettikleri gelinlik tipi olmaktadır.

fikirsiz_vucut-tipine-gore-gelinlik-secimi-nasil-olmalidir

Göğüs altında kemer kullanılması bel bölgesinin estetik duruşunu sağlamak adına tercih edilebilir. A tipi Gelinlik modellerinde kemer kullanımı güzel bir görüntü sergilemektedir. Helen tipi Gelinlik için göğüs dekoltesi ve kemer kullanımı da ideal bir model oluşturmaktadır. Ayrıca helen model gelinliklerde V yaka modeller de dikkati çekici durmaktadır. Dekolteli gelinlik modelleri bu vücut tipine çok uygun düşmektedir.

Kum Saati Vücut Tipi İçin Gelinlik Seçimi

fikirsiz_vucut-tipine-gore-gelinlik-secimi-nasil-olmalidir

Vücut tipine göre gelinlik seçiminde kum saati vücut tipine sahip olanların da dikkat etmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Ünlü kadın modellerde olması gereken vücut ölçüleri, kum saati vücut tipi olarak adlandırılmaktadır. Bu vücut tipi güzel bir görünüme sahip olan 90-60-90 vücut ölçülerini ifade etmektedir. Vücut hatları bu ölçülerde olan kadınların gelinlik seçimleri daha kolay olmaktadır.

fikirsiz_vucut-tipine-gore-gelinlik-secimi-nasil-olmalidir

Üstelik gelinlik, estetik bir şekilde vücutta durmaktadır. İdeal vücut ölçüleri söz konusu olduğunda bel ile diğer bölgeler arasında 30 birim fark olmalıdır. Bu tarz vücut tipi için cesur bir model olarak transparan gelinlik modeli önerilebilir. Balık model gelinlikler kum saati vücut tipine uygun düşen modeller arasında yer almaktadır. Vücut hatlarını ortaya çıkarması bakımından balık model ve deniz kızı modelleri tercih edilmelidir.

Ters Üçgen Vücut Tipi İçin Gelinlik Seçimi

fikirsiz_vucut-tipine-gore-gelinlik-secimi-nasil-olmalidir

Vücut tipine göre gelinlik seçiminde ters üçgen vücuda sahip olanların seçimleri için farklı modeller bulunmaktadır. Bu vücut tipinde omuz ve gövdeye göre kalça daha küçük kalmaktadır. Bu vücut tipine çilek vücut tipi de denilmektedir. Omuz ölçüsü kalçadan daha büyük olduğu müddetçe bu vücut tipine sahip olunduğu söylenebilmektedir.

fikirsiz_vucut-tipine-gore-gelinlik-secimi-nasil-olmalidir

Bu vücut tipinde kabarık gelinlik modelleri tercih edilebilir. Kabarık modellerin belden aşağıya doğru olan kısımları tül kumaşlar yardımı ile de desteklenebilmektedir. Belin alt kısmında kalan bölge için volanlı kumaşlar da kullanılabilir.

fikirsiz_vucut-tipine-gore-gelinlik-secimi-nasil-olmalidir

Elma Vücut Tipi İçin Gelinlik Seçimi

Vücut tipine göre gelinlik seçiminde elma vücut tipine sahip olan kadınların dikkatli seçimler yapmaları gerekmektedir. Bacaklar vücuda göre ince bir yapıdadır. Bacakları ön plana çıkaracak açık gelinlik modelleri tercih edilebilir. Bu vücut tipinde kıvrımlar çok belirgin olmamaktadır. Göğüs bölgesinden itibaren genişleyen dekolteli gelinlikler ile V yaka gelinlikler ideal olmaktadır.

fikirsiz_vucut-tipine-gore-gelinlik-secimi-nasil-olmalidir

Bu vücut tipinde ince askılı gelinlik modelleri de tercih edilebilmektedir. Tek omuzlu modellerden elma vücut şekline sahip olan kadınlar uzak durmalıdır. Elma tipi vücut gelinlik Modelleri geniş bir seçim imkanı tanımaktadır.

Armut Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi

fikirsiz_vucut-tipine-gore-gelinlik-secimi-nasil-olmalidir

Armut vücut tipine göre gelinlik seçimi Türk kadınları için ideal olan bir vücut tipidir. Bu vücut şeklinde omuzlar dar bir biçimdedir. Ayrıca bel ince ve kalça daha geniştir. Omuzlar kalçadan birkaç santimetre daha dardır. A kesim gelinlik modelleri bu vücut tipine oldukça uygun düşmektedir. Modeller arasında omuzların açık olduğu gelinlikler de tercih edilebilmektedir. Ayrıca gelinlik tipinin kalçaya doğru hafifçe genişlemesi, daha hoş bir görüntü için gereklidir.

Kilolu Gelinler Nasıl Gelinlik Seçmeli?

fikirsiz_vucut-tipine-gore-gelinlik-secimi-nasil-olmalidir

Kilolu gelinler nasıl gelinlik seçmeli sorusu da merak edilmektedir. Kilolu gelinlere düz modeller önerilmektedir. Kabarık modeller bu vücut tipi için uygun değildir. Gelinliklerde V yaka tercihi uygun düşebilmektedir. Kilolu gelinler için gelinlik altından korse kullanımı önemlidir. Kilolu olduğu düşünülen vücut bölgesi, sade bir halde bırakılmalıdır.

fikirsiz_vucut-tipine-gore-gelinlik-secimi-nasil-olmalidir

Süslemeler diğer bölgelerde yoğunluk kazanmalıdır. Büyük işlemeli ya da dantelli gelinlikler kesinlikle tercih edilmemelidir. Küçük dantelli ve işlemeli gelinlikler daha güzel bir görüntü sunmaktadır. Bel bölgesinde kemer kullanımı bu vücut tipi için kesinlikle uygun değildir. Kemer, bu durumda olanlarda bel bölgesinin öne çıkmasını sağlayacaktır.

Kısa Boylular İçin Tesettur Gelinlik Modelleri

fikirsiz_vucut-tipine-gore-gelinlik-secimi-nasil-olmalidir

Kısa boylular için tesettur gelinlik modelleri de sıklıkla araştırılan ve merak edilen modeller arasında yer edinmiştir. Sade model seçimi, kısa boylu gelinler için geçerli olmaktadır. İşlemeli bir gelinlik modeli de kısa boylu gelinler için tercih edilmemesi gereken modeller arasında yer almaktadır. Düşük omuz modelleri tercih edilebilir. Tesettür tarzı gelinlik tercih edilmediğinde kısa boyluların uzun kollu gelinlikleri tercih etmemeleri doğru bir seçim olacaktır. Vücut tipine göre gelinlik seçiminde bazı kurallara dikkat edildiğinde harika bir görüntü elde etmek imkan dahilindedir.

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

This Post Has One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *