Tüm Detayları İle Vodafone Hat Taşıma İşlemi (2021 Dev Rehber)

Vodafone hat taşıma farklı bir hatta sahip olan kişilerin hatlarını Vodafone hattına faturalı ya da faturasız tarifeler üzerinden taşımasını ifade etmektedir. Hatlarını Vodafone’a taşımak isteyenler bunu oldukça hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebileceklerdir. Diğer operatörlerden hatlarını Vodafone üzerine taşımak isteyenler için birçok seçenek yer almaktadır.

Vodafone Hat Taşıma Nasıl Yapılır?

Vodafone hat taşıma işlemini gerçekleştirmek isteyenler Vodafone Cep Merkezine başvuru yaparak ya da Kurumsal Satış Kanalları aracılığı ile başvurularını gerçekleştirebileceklerdir. İsteyen kişiler 542’yi Vodafone hatları üzerinden arayarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilmektedirler.

Farklı operatörlerden ve sabit hatlardan arayarak Vodafone Müşteri Hizmetleri ile görüşme sağlamak isteyenler 0542 542 00 00 numaralı hattı aramaları gerekmektedir. Bunun dışında yurt dışında aramak isteyenler ise 00 90 (542) 542 00 00 numaralı hattı arayarak Vodafone Müşteri Hizmetleri aracılığı ile hat taşıma hakkında detaylı bilgi alabileceklerdir.

[geo_alert style=”2″ color=”primary” ]2021 Acil Durumlar İçin Ambulans Uçak Kiralama[/geo_alert]

Vodafone hat taşıma faturasız olarak gerçekleştirmek isteyenler bazı kampanyalara dahil olmaktadırlar. Kampanyalar hakkında daha detaylı bilgi almak isteyenler müşteri hizmetleri ya da internet adresi üzerinden bilgi alabilmektedirler.

Vodafone Hat Taşıma Faturalı

Vodafone geçiş kampanyaları faturalı abonelere özel fırsatlar sunmaktadır. Yeni Vodafone hat alan ya da hatlarını faturalı olarak Vodafone taşıyan müşterilere en popüler olan 10 cihaz üzerinde 180 TL indirim hakkı sunulmaktadır.

Vodafone Hat Taşıma Süreci Nasıl İşlemektedir?

Tüm Detayları İle Vodafone Hat Taşıma İşlemi (2021 Dev Rehber)
Tüm Detayları İle Vodafone Hat Taşıma İşlemi

Vodafone hat taşıma işlemi yapmak isteyenler bu işlemi bulundukları yerden kolayca gerçekleştirebileceklerdir. Bu işlem için vodafone.com.tr internet sitesi üzerinden hat taşıma sayfasına girdikten sonra Hattımı Vodafone’a Taşı seçeneği seçilmelidir.

Açılan sayfa üzerinde telefon numarası ile birlikte bilgilerin sisteme girilmesinin ardından müşteri hizmetleri yetkilileri başvuruda bulunan kişi ile başvurunun doğrulanması ve randevu alabilmek adına iletişime geçilecektir.

SİM kart, müşteri tarafından belirlenen tarihte müşterinin belirttiği adrese ücretsiz bir şekilde ulaştırılacaktır. Bunun dışında hatlarını mağazadan almak isteyenler başvuru sırasında Vodafone Mağazası’ndan Alacağım seçeneği seçerek istedikleri Vodafone Mağazasından aktivasyon işlemleri ile birlikte SİM kart alabileceklerdir.

Dijitalden Vodafone Hat Taşıma Kampanyaları 2021

Dijital’den Vodafone hat taşıma işlemi gerçekleştirecek olanlar birçok avantaja sahip olmaktadırlar. Bu avantajlardan biri olan birçok tarifede uygulanan ilk 3 ay %15’e kadar varan indirimlerden faydalanmaya hak kazanacaklardır.

Dijitalden Tıkla Gel Al Nedir?

İnternet üzerinden Vodafone hatlarını taşımak için başvuruda bulunacak olanlar başvuru esnasında Tıkla Gel Al seçeneğini seçtikleri takdirde SIM kartlarını herhangi bir Vodafone Mağazasına giderek alabileceklerdir. Vodafone Mağazasına giderken telefona gelen bilgilendirme mesajında yer alan numara ya da T.C kimlik numarasının da yanında getirilerek Vodafone çalışanına verilmesi gerekir.

[geo-post id=”14865″ label=”Ufak Bir Bilgi”]

Tıkla Gel Al ile Vodafone hat başvurusu gerçekleştirenler için geçerli süresi 10 gün olmaktadır. İnternetten başvuru işleminin gerçekleştirilmesinin ardından ilk 3 içerisinde istenilen Vodafone Mağazasına gidilerek SİM kart alınabilecektir. Üç günün sonunda SİM kart başvuruda bulunan kişinin adresine gönderilecektir.

Yeni SİM Kart Ne Zaman Kullanılmaya Başlanabilir?

Tüm Detayları İle Vodafone Hat Taşıma İşlemi (2021 Dev Rehber)

Vodafone hat taşıma işlemlerinde aktivasyon işlemlerinin tamamlanma süresi 4 günü bulabilmektedir. Bunun yanında yeni alınan hatların aktivasyon işlemi 1 gün içerisinde tamamlanmaktadır. Kişiler yeni hatlarını aldıktan 1 gün sonra hatları kullanılır hale gelecektir. Hattın kullanıma açılmasının ardından bilgilendirme mesaj ile kişilere SMS gönderilmektedir.

Yeni SİM Kart İle İlgili Soru Ve Görüş Bildirimi

Yeni Vodafone SİM kart ile ilgili soru ve görüş bildirmek isteyenler bu işlemlerini 0850 777 05 41 numaralı hat üzerinden iletişime geçebileceklerdir. Vodafone hat taşıma işleminin başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesinin ardından eski hat kullanıma kapalı hale gelecektir. Yeni hatlarıyla ilgili bilgi almak isteyenler de yine bu hat üzerinden iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirler.

Numara Taşıma İşlemi Gerçekleşmediği Durumda Ne Yapılmalıdır?

Kullanılan hat 90 gün içerisinde alınmış alıp bu süre içerisinde hat değiştirme talebinde bulunanların hat taşıma işlemi reddedilebilmektedir. Diğer yandan hat sahibi kişinin bilgilerinin doğrulanamaması ve bireysel ve kurumsal hat farklılıkları olması durumunda da hat taşıma işlemi iptal olabilmektedir.

Hat taşıma başvurusu reddedilen kişiler işlemin yapılamadığına dair SMS ile bilgilendirilmektedirler. Bu şekilde SMS alan kişiler 0850 777 05 41 numaralı hattı arayarak sorunları ile ilgili destek alabilmektedirler.

Vodafone Hat Taşıma Teslimat Adresi Değiştirme

Vodafone hat taşıma ile ilgili talep oluşturduktan sonra SİM kartın teslimat adresini değiştirmek isteyenler çağrı merkezi tarafından adres teyidi için arandıkları zaman teslimat adreslerini güncelleyebileceklerdir.

Vodafone Yeni Hat Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Vodafone Yeni Hat Alma İşlemi
Vodafone Yeni Hat Alma İşlemi

Kendi adına kayıtlı olacak şekilde yeni Vodafone hat almak isteyenler bu işlemi Vodafone Mağazalarından gerçekleştirebilecekleri gibi, hiçbir yere gitmeden bulundukları yerden de kolay bir şekilde alabileceklerdir.

İnternet üzerinden yeni hat almak isteyenlerin vodafone.com.tr internet sitesine girdikten sonra Yeni Hat Al seçeneğini bulup tıklamaları gerekmektedir. Ardından telefon numarası ve istenen diğer bilgilerin sisteme girişinin ardından başvurunun doğrulanması adına başvuruda bulunan kişiler aranacaklardır.

Yeni Vodafone hat alma başvurusu esnasında sisteme girilmiş olan adrese yeni SİM kart gönderimi yapılacaktır. SİM kart gönderimi ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilecektir. Kişiler başvuru esnasında Vodafone Mağazası’ndan Alacağım seçeneklerini seçtikleri takdirde SİM kartlarını istedikleri Vodafone Mağazası’ndan alabileceklerdir.

Vodafone Hat Nasıl İptal Edilir?

Vodafone hatlarını iptal etmek isteyenler e devlet aracılığı ile Vodafone hat iptal işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir. Hat iptalleri ile daha detaylı bilgi almak isteyenler 542 numarası üzerinden Vodafone Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçerek bilgi alabilirler ya da Vodafone Cep Merkezlerini ziyaret edebileceklerdir.

Vodafone hat iptal işlemlerini yazılı olarak gerçekleştirmek isteyenler hat iptal taleplerini belirten dilekçe ve T.C kimlik fotokopisini 0850 542 50 00 numaraya fax çekmekleri gerekmektedir.

Kurumsal Vodafone hatlarını iptal etmek isteyenler vergi levhası, firma imza sirküleri, imza sirkülerinde yer alan kişinin kimlik fotokopisi ile talebin yazılı olduğu dilekçenin 0850 542 50 05’a fax çekmeleri gerekmektedir.

[geo_alert style=”2″ color=”primary” ]13 Soruda Findeks Kredi Notu Hakkında Bilinmesi Gerekenler[/geo_alert]

Vefat Eden Birinin Hattı Nasıl Alınır?

Vefat eden kişiye ait Vodafone hattı üzerine almak isteyenler devir işlemlerinin yapılabilmesi için gerekli evraklarla birlikte Vodafone Cep Merkezine başvuru yapmaları gerekmektedir. Bununla birlikte;

  • Verasetname
  • Varislerin kimlikleri
  • 18 yaşının üzerinde olan varislerin telefon hattı üzerindeki haklarından feragat ettiklerini belirten noter onaylı veya bayi karşısında düzenlemesi yapılmış olan imzalı dilekçeyi yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Vodafone Hat Devri Yapılabilir Mi?

Vodafone hat devri kişilere ya da şirketlere yapılabilmektedir. Faturalı hat devri yapılırken bu işlem için belirlenen ücret 123.26 TL 12 taksit şeklinde abonenin faturasına yansıtılmaktadır. Devir ücreti ise vergiler dahil olmak üzere 10.96 TL olup tutar abone olan kişinin faturasına yansıtılacaktır.

Ön ödemeli hat devirlerinde ise 37.26 TL aboneden nakit olarak tahsil edilecektir. Bu tutar devir ücretinin ardından ruhsatname ücreti karşılığı olarak alınıyor olacaktır. İçerisinde tüm vergiler de dahil olmak üzere 10.96 TL abone olan kişinin hattında yer alan TL tutarından çekiliyor olacaktır.

Vodafone Hat Kapatma ve Açma Ücretleri

04.06.2021 tarihi itibariyle farklı sebeplere bağlı olarak kapanan hatları açmak için 35.55 TL ödeme yapılması gerekmektedir. Kurumsal hatlar için hat kapama ve açma ücretleri değişmekte olup bireysel kullanıcılar hatları açık olduğu sürece hat açma parası ödemeyeceklerdir.

Vodafone Hat Taşıma Hakkında Sık Sorulan Sorular

 Vodafone Hat Taşıma İşlemi
Vodafone Hat Taşıma İşlemi

Vodafone hat taşıma ve Vodafone yeni hat alma hususlarında sizler için derinlemesine araştırma yaptık ve bu okuduğunuz içeriği hazırladık. Ancak yine de aklınıza takılan sorular var mı diye düşünürken Vodafone hat taşıma hakkında sık sorulan sorular cevaplarını sizlere iletmek istiyoruz. Sizlerin de soruları var ise yorumlardan bize iletebilirsiniz.

 

Kullandığım Bir Vodafone Hattım Var, Yeni Bir Vodafone Hattı Daha Alabilir Miyim?

Kullandığım Bir Vodafone Hattım Var, Yeni Bir Vodafone Hattı Daha Alabilir Miyim?

Vodafone Hat Taşıma Durumunda Telefon Numaram Değişecek Mi?

Hayır, hattın Vodafone’a taşındığı durumda numara değişikliği söz konusu olmayacaktır. Yeni hatla birlikte yine aynı numara kullanılabilecektir.

Vodafone Hat Taşıma İşleminin Ardından Yeni Hattı Ne Zaman Kullanabilirim?

Hatlarını Vodafone’a taşıyan kişilerin hatlarının açılma süresi 4 günü bulabilmektedir. Hat taşıma işleminin tamamlamasının ardından başvuruda bulunan kişilere bilgilendirme SMS’i gidecektir.

Vodafone Hat Taşıma Faturalı Hatlarda da Geçerli Mi?

Hatlarını Vodafone’a taşıyanlar faturalı tarifeye geçmeye de hak kazanabileceklerdir. Vodafone hat taşıma faturalı hat geçisi yapıldığı durumlarda kişiler kendilerine özel bazı kampanyalardan da faydalanabilmektedirler. Kampanyalar hakkında detaylı bilgi almak isteyenler Vodafone Müşteri Hizmetleri ile görüşme sağlayabilirler.

Vodafone Müşteri Hizmetleri İletişim Bilgisi Nedir?

Vodafone Müşteri Hizmetleri ile iletişim halinde olmak isteyenler 542 nolu numarayı aradıkları takdirde görüşme sağlayabileceklerdir. Yurt dışından ulaşmak isteyenler ise 00 90 (542) 542 00 00 numaralı hattı aradıkları takdirde müşteri hizmetlerine ulaşabileceklerdir.

Vodafone Numara Taşıma Kampanyaları 2021 Nelerdir?

Vodafone numara taşıma kampanyaları, Vodafone tarafından hatlarını Vodafone’a taşıyanlara yönelik yapılan kampanyaları kapsamaktadır. Kampanyalar ile uygun konuşma hakkı kazanılacağı gibi ücretsiz internet gibi haklardan da faydalanılabilmektedir. Kampanyalar hakkında detaylı bilgi almak isteyenler vodafone.com.tr ya da müşteri hizmetlerinden detaylı bilgi alabilirler.

İnternetten Hat Başvurusu Yapıldığında Hat Teslimat Süresi Nedir?

İnternet sitesi üzerinde yer alan ilçelerinden birinde ikamet edenlere 24 saat içerisinde, yazılandan farklı bir yerde ikamet edenlerin hatları ise 2 ile 4 gün içerisinde teslim edilecektir.

Vodafone Hat Taşıma İşlemi Neden Reddedilir?

Kişiler yeni hatalarını aldıktan sonra 90 gün içerisinde hat taşıma talebinde bulundukları takdirde red alma olasılıkları daha da artacaktır. Bunun dışında bilgi doğrulama işlemi yapmayan kişilerinde Vodafone hat taşıma işlemleri iptal olabilecektir. Bu durumda kişilerin 0850 777 05 41 numaralı hattı aramaları gerekmektedir.

İnternetten Başvuru Yapılarak Alınan Hat Ne Zaman Kullanılmaya Başlanabilir?

Yeni alınan Vodafone hat, aktivasyon işlemlerinin tamamlanmasının ardından gerekli sözleşmelerin imzalanmasının ardından 1-2 saat içerisinde kullanılabilecektir.

Kendi Adıma Olmayan Hat İçin Numara Taşıma İşlemi Yapabilir Miyim?

Vodafone hat taşıma işlemi sadece hat sahipleri tarafından gerçekleştirilebilen bir işlemdir. Kişiler sadece kendi adlarına kayıtlı olan telefonlar için hat taşıma talebinde bulunabilirler.

Vodafone Hattında Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vodafone başvuru durumunu sorgulamak isteyenler Vodafone Yanımda uygulamasına başvuru yapılan telefon numarası ile birlikte girerek Başvurularım seçeneğini seçmeleri gerekir. Bu sayfa üzerinden başvurunun güncel durumunu öğrenmek mümkün olmaktadır.

Hat Teslimatı Sırasında Hangi Belgelere İhtiyaç Duyulmaktadır?

Yeni SİM kart teslimatında sadece kimlik kartına ihtiyaç duyulmaktadır. Kişilerin teslimat sırasında kimlik kartlarını hazır halde bulundurmaları gerekmektedir.

Yeni Hat Talebinin Oluşturulmasının Ardından Adres Değişikliği Yapılabilir Mi?

Yeni hat başvurusunun oluşturulmasının ardından kişiler adres teyidi için Vodafone Müşteri Hizmetleri tarafından aranmaktadır. Adres teyidi yapılırken adres değişikliği yapmak da mümkün olmaktadır.

Hat Teslimatı Yapılmadan Önce Bilgilendirme Yapılıyor Mu?

Kurye hat teslimatını gerçekleştirmeden önce kişilere SMS ile bilgilendirme mesajı göndermektedir.

Yeni Alınan SİM Kartla İlgili Sorular İçin Nereyle İletişim Kurmalıyım?

Vodafone hat taşıma işleminin ardından yeni alınan hatla ilgili sorusu olanların 0850 777 05 41 numaralı destek hattı üzerinden ulaşmaları gerekmektedir.

Faturalı Hattan Faturasız Hatta Geçiş İşlemleri İle Herhangi Bir Kısıtlama Durumu Söz Konusu Mudur?

Aktivasyon işleminin tamamlanmasının ardından sonra ilk 30 gün şebeke için geçiş durumu söz konusu değildir. Bunun yanında şebeke içi geçiş yapılmasının ardından aynı 30 gün içerisinde tekrar bir şebeke geçiş durumu yoktur.

Hattımı Vodafone a Taşımak İstiyorum

Numaramı vodafone a taşımak istiyorum diyenlerdenseniz Vodafone Cep Merkezleri ya da Vodafone Müşteri Hizmetleri aracılığıyla başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Vodafone hattı üzerinden 542, ya da diğer operatörler veya sabit hatlardan 0 (542) 542 00 00 arandığı takdirde Vodafone hat taşıma hakkında detaylı bilgi almak mümkün olmaktadır.

Vodafone Yeni Numara Alma Mümkün mü?

Bu işlem Vodafone yeni hat başvurusu olup Vodafone hat taşıma işleminden farklı bir işlem olmaktadır. İster vodafone hat alma online başvuru yapabilir isterseniz de Vodafone bayilerine giderek Vodafone hat alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu aşamada tercihiniz Vodafone faturalı hat alma ya da Vodafone faturasız hat alma yönünde olmalıdır.

Vodafone Geçiş Yapmak istiyorum Hattı Vodafone Taşıma İçin Ne Gerekiyor?

Vodafone taşıma işleminin başlaması için öncelikle Vodafone numara taşıma başvurusu yapmalısınız. Turkcellden Vodafone geçiş ya da Telekomdan Vodafone geçiş en fazla 7 gün içerisinde tamamlanabilmektedir.

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *