11 Vizesiz Yurtdışı Turları ile Pasaport Var ama Vize Yok Diye Üzülmeyin!

Ömür gelip geçerken hayatın güzelliklerini fark etmek için planlarınız ertelemeyin, çünkü vizesiz yurtdışı turları incelemeye değer.  Yurtdışı tatil fırsatı arıyor ancak vize işlemlerini dert ediyorsanız, artık üzülmeyin. Çünkü vizesiz gidebileceğiniz ülkeler de var artık. Hem kendiniz, hem de sevdikleriniz için fırsatlar, tur detayları ve gittiğiniz ülkelerde görmeniz gereken yerler konusunda sizin için detaylı bir araştırma yaptık.

Doğru vizesiz yurtdışı turları seçimi ile unutamayacağınız bir seyahat deneyimi yaşayarak, hayatınıza zenginlik katacaksınız. Bunu yaparken ekonomik tarifelerinden yararlanabilir, taksitli ödeme ve ya kredi kartına taksit seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Listemizde vizesiz gidilecek ülkeler ile ilgili konaklama ve diğer seyahat planlarını bulabilirsiniz.

Vizesiz Yurtdışı Turları

https://www.youtube.com/watch?v=3puyccUArGY

Vizesiz yurtdışı turları içerisinde sizler için yapmış olduğumuz araştırma da 11 öneri hazırlamak istedik. Seyahatleriniz için de daha önceden rezervasyon yaptırarak biletinizi ayarlayabilirsiniz.  Kentte yapacağınız turla ilgili konaklama bilgileri ve dönüş tarihleri için ayrıca haberdar edilirsiniz. Tatil fırsatları, erken rezervasyon ve avantajları, cep mesajları ve e-mail bildirimleri ile seyahat avantajlarından haberdar olmak için seyahat acentelerine üye olabilirsiniz.

[geo_alert style=”2″ color=”primary” ]En İyi ve Güvenilir 25 Online Rezervasyon Sitesi[/geo_alert]

Vizesiz yurtdışı turları içerisinde fiyata dâhil edilecek hizmetler, havaalanı indirimleri, ekonomik uçuk biletleri,  havaalanı vergileri, anlaşmalı oteller, panaromik şehir turları ve rehberlik danışmanlık hizmetleri yer almaktadır.

Ayrıca zorunlu seyahat sigortaları ile ilgili indirimler, fiyatlara dahil olmayan diğer hizmetler ile ilgili indirimler, yurt dışı çıkış harçları, bireysel harcamalar, müze ve diğer tarihi mekanlara giriş indirimleri, seyahat sağlık sigortası gibi hizmetlerle ile pek çok alanda size özel indirimleri değerlendirebilirsiniz.

Burada size kalan sadece vizesiz yurtdışı turları içerisinde gitmek istediğiniz yeri seçmek ve valizinizi hazırlamaktır.

Fas Kazablanka da Tatil Fırsatı

Fas Kazablanka da Tatil Fırsatı
Fas Kazablanka da Tatil Fırsatı

Vizesiz yurtdışı turları arasında yine bir uçak yolculuğu ile ulaşacağınız Kazablanka turu sizleri tarihin nabzının attığı birbirinden önemli dünyalara taşıyacak. Kentte bulunan Birleşmiş Milletler Meydanı  ile Muhammed V bulvarı ile keşfe başlayabilirsiniz.

Habus Meydanı ve Hassan Camisini mutlaka görmelisiniz. Bu tarihi cami dünyanın en büyük camisidir ve aynı anda 25.000 kişi namaz kılabilir ve uzak noktalara erişen megafon sayesinde neredeyse kentin tamamı bu camide okunan ezanı duyabilir.

Marakeş kapalı çarşısına gidebilmek için şehre özgü dar sokakları kullanabiliyorsunuz. Kazablanka berberleri şifalı otları ve kremleri müşterileri üzerinde kullanmakta ve bu konunun üzerinde durarak araştırmalar yapmaktadır.

Her medeniyet gibi Kazanblanka halkının da kendine özgü eğlence kültürü vardır. Özellikle Chez Alı gösterileri hem yerli halkı hem de dışarıdan gelen ziyaretçileri büyüleyen dans gösterileri ile oldukça meşhurdur. Unesco tarafından dünya mirası olarak bilinen Essaoira, uçsuz bucaksız bir balıkçı limanıdır. Buradaki daracık sokaklar, bembeyaz evler, denizcilik malzemeleri ile bir tablonun içinde yürüyormuş gibi hissedeceksiniz.

Tüm bu tur hizmetleri seyahat acentenizin size sunduğu birbirinden farklı ayrıcalıklarla daha keyifli hale gelecektir. Eğer gemi nehir turları, plas turlar, oteller ve kültür turları ile ilgili internetten araştırma yapabilirsiniz.

Seyahat planlarınız ertelemeden erken rezervasyon avantajlarını kullanabilirsiniz. Diyelim ki hesapta olmayan bir iş nedeniyle seyahat planınızı değiştirmek zorunda kaldınız. Böyle bir durumda acenteniz sizlere erteleme ve ücretsiz rezervasyon iptali seçeneklerini bir arada sunmalıdır.

Vizesiz Yurtdışı Turları: Tayland Bangkok

Vizesiz Yurtdışı Turları: Tayland Bangkok
Vizesiz Yurtdışı Turları: Tayland Bangkok

Tayland ülkesinin başkenti olan Bangkok Phraya Nehri’nin etrafındaki verimli topraklarda kurulmuştur. Bu nehir ile ile ikiye bölünen Bangkok doğuluların bir nevi Venediği’dir. Bangkok denildiğinde akla birbirinden farklı tapınak mimarileri ve budalar gelir.

Baktığımızda Altın Buda ve Oturan Buda heykellerinin şehrin simgesi olduğunu görürüz. Ayrıca Parlemento Binası, Demokrasi Meydanı, Devlet Konukevi ve Kraliyet Caddesi şehrin dikkat çeken yapıları olarak bizleri karşılar.

Bangkok şehrini vizesiz yurtdışı turları ile gece keşfetmek isteyenler için alışveriş ve gece pazarı turlarına katılabilirler. Tur ekstralarında yer alan bir başka ünlü seyahat ise Yüzen Çarşı turudur. Böylece su yüzeyinde alışveriş yapmak gibi keyifli bir deneyim edinebilirsiniz. Bu çarşı bölgenin trafiğe elvermemesi sebebiyle birleştirilmiş satıcı kanoları ile oluşturulmuş ve ünlenmiştir.

Bangkok şehrinde ağaç oyma sanatı oldukça önemlidir ve ortaya oldukça güzel eserler çıkabilmektedir. Dans gösterileri için Siam Niramit Show gösterilerini izlemeden bu güzel şehirden ayrılmayın. Yüzlerce kişi aynı anda aynı hareketleri ustalıkla sergilerken onlara oldukça keyifli müzikler eşlik. Dansçıların rengârenk ve birbiri ile uyum içindeki kıyafetleri göz alıcı güzellikleri ile sizler etkisi altına alıyor.

Bangkok turunuza Pattaya ile devam edebilir ve buradaki Timsah Çiftliğini ziyaret edebilirsiniz. Bu su canavarlarını yakından görmek, büyüme ve gelişmeleri ile ilgili bilgi edinmek için bu çiftliğe mutlaka uğramalısınız. Harika fotoğrafa kareleri yakalayacağınız kentte Nong Nooche kasabasına kurulan doğal güzellikleri göz alabildiğince sunan bahçeler ise dünyaca ünlüdür.

Bangkok güzellikleri sizleri yoracağından dinlenmeli ve yolunuza yeni günde devam etmelisiniz. Çünkü Pattaya kasabasındaki mercan adalarını ziyaret etmeden dönmemelisiniz. Palmiye ağaçları ile çevrilmiş kumsallar, deniz ve yüzme keyfini bu güzel kasabada mutlaka yaşamalısınız.

Eğer safariden hoşlanıyorsanız fil safarilerine katılabilir ve bu devasa hayvanların yaşamlarına dair çok ilginç bilgiler edinebilirsiniz. Bir filin üzerinde seyahat etmek ve en marjinal fotoğraflar için sizlere bu turu da tavsiye edebiliriz. Tüm bu güzelliklerden sonra turunuzun dönüş hizmetlerini kullanarak seyahatinizi tamamlayabilirsiniz.

Girit Adasında Tatil Fırsatı

Girit Adasında Tatil Fırsatı
Girit Adasında Tatil Fırsatı

Girit adasına deniz yolu ile ulaşım sağlayarak kapıda vize uygulamasından faydalanabilirsiniz. Girit’te sizleri Özgürlük Meydanı yani Plateia Elefteria sizi  karşılar. Girit kasabaları ve köyleri ile ünlü bir kenttir. Hem şehir merkezinde hem de bu kasabalarda pek çok ünlü kilise bulunmaktadır. Bunlar arasında Agios Titos Kilisesi en meşhrularıdır.

Ayrıca Girit gezinizde Valide Sultan Cami, Evkaf Binası, Morosini Şadırvanı ve Venedik limanları mutlaka görmeniz gereken yerler arasındadır. Minos Krallığının başkenti olan Knossos Sarayını gezdiğinizde sarayda bulunan labirentlerin yapı unsurları ilginizi çekecek.

Girit vizesiz yurtdışı turları arasında en çok tercih edilenlerden biridir. Özellikle gece turları ise hem damak tadınıza, hem de görsel deneyimlerinize farklı ve zengin deneyimler katacak. Gezdiğiniz yerlerde gece konaklamaları ve sabah turlarını ayrıca kullanabilirsiniz. Turun bitiminin ardından dönüş için tur rehberinizden yardım alabilir ve dönüş için tekrar yola çıkabilirsiniz.

Vizesiz Gidilecek Ülkeler: Saraybosna

Vizesiz Gidilecek Ülkeler: Saraybosna
Vizesiz Gidilecek Ülkeler: Saraybosna

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinden yola çıkıyorsunuz ve 2 saat kadar sürecek bir uçak yolculuğunun ardından Saray Bosna’ya ulaşıyorsunuz. Saray Bosna acıların, kültürlerin ve farklı ırk, din ve mezhepten pek çok ulusa ev sahipliği yaptığından birbirinden önemli kültür mirasları sizleri karşılar.

Saray Bosna’ya gelen her turist tarihi kütüphane yakınında indirilir. Tur bu kütüphaneden başlar ve yaya olarak devam eder. Çünkü bu güzel kenti adım adım dolaşarak keşfetmeniz gerekir.

Merkez kütüphanenin etkileyici hikâyesinin ardından 1. Dünya Savaşı’nın izleri ile karşılaşacaksınız. Avusturya Macaristan arşidüki Ferdinand ve eşinin vurulduğu meydan sizi hüzünlü bir aşk hikâyesine götürecek. Alışveriş için Başçarşı’yı ziyaret etmelisiniz.  Sonrasında Kurşunlu Medres, Morica Han ve Gazi Hüsrev Bey camilerine uğrayarak turunuza devam edebilirsiniz.

Avusturya Macaristan İmparatorluğunun mimari yapısından örnekler sunan Katolik Katedrali Markale Pazarı ve Kapalı oldukça görkemlidir. Bu mekânlar gününüzün tamamını alacağından mola vermeli ve gezinize yeni günle devam etmelisiniz.

Vizesiz yurtdışı turları içinde Saray Bosna güzelliklerini saymakla bitiremeyiz ama Mostar Köprüsü ve Arnavut kaldırımları görmeden geri dönmeyin deriz. Tarihi kent Bosna’da farklı bir gece deneyimi yaşamak istiyorsanız Boşnak Geceleri turuna katılarak kentin gece kültürünü yakından tanıyabilirsiniz. Saraybosna halkının müzik ve dans figürlerini ve renkli gecelerde daha iyi tanıyabilirsiniz.

Makedonya Üsküp Vizesiz Tatil Fırsatı

Makedonya Üsküp Vizesiz Tatil Fırsatı
Makedonya Üsküp Vizesiz Tatil Fırsatı

Kısa süreli ya da haftalık olarak farklı bir kaçamak yapmak ve tarihi zenginliklerle dolu bir tatil geçirmek istiyorsanız size tavsiye edeceğimiz turlardan biri de Makedonya’nın başkenti Üsküp turudur. Tarihi pek çok önemli olaya şahitlik eden kent doğal güzellikleri ile de dikkat çekiyor. Bu şehir aynı zamanda önemli şairlerden biri olan Yahya Kemal Beyatlı’nın doğduğu kenttir.

Vizesiz yurtdışı turları ile Üsküp’te sizleri ilk olarak Yahya Paşa Camii karşılıyor. Kentteki Saat Kulesi, Türk Çarşısı,  Murat Paşa Camii, Kapan Han ve Sulu Han da ilgi çekici hikâyeleri ile sizleri etkileyecek. Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılan Kurşunlu Han 1500 yılın üzerindeki tarihi ile Üsküp’ün tarihi geçmişine ışık tutuyor.

16 yüzyılda yapılan Sv. Spas Kilisesinin dış mimari unsurlarının yanında, iç bölümünde yer alan oyma işçiliğini çok beğeneceksiniz. Vardar Nehri boyunca yerleşik hayat unsurları sizleri Türk ve Yahudi mahalleleri ile sizleri karşılayacak.

Makedonlar arasında halk kahramanı olarak bilinen Goçe Delçev’in mezarını ziyaret ederek bu tarihi karakter hakkında bilgi edinebilirsiniz. Gündüz olduğu gibi, akşam saatlerinde de Üsküp’ü gezmeli ve şehirle bütünleşmiş doğal manzaranın tadını çıkarmanızı tavsiye ederiz.

Maldivler De Tatil Fırsatları

Vizesiz Maldivler Tatili
Vizesiz Maldivler Tatili

Türkiye’den çıktıktan sonra tur şirketi ile Male’ye uçan gezginlerimiz sürat teknesiyle konaklama yapacağı otel götürülüyor. Ardından dinlenen yolculara mümkünse bu güzel kent için bir haftalık seyahat öneriyoruz. Maldivler denilince akla gelen deniz, gökyüzü ve kumdur. Bu üçlemenin yanında deniz canlılarının şovlarını izlemek ve Maldivlere özgü lezzetleri tatmak için de ziyaret noktalarınızı belirleyebilirsiniz.

Seçtiğiniz pansiyonların özelliklerini göre yemeklerinizi burada yiyebilir ve coğrafyayı görüp incelemek için kent turlarına katılabilirsiniz. Bu güzel seyahat ile ilgili önceden yaptığınız planlamalarla oldukça ekonomik fiyat tarifelerden yararlanarak rüya gibi bir tatil geçirebilirsiniz. Genellikle yeni evli çiftlerin baş başa kalacakları sakin ve doğal güzelliklerin zengin olduğu Maldivler, romantik anlarınız için en güzel mekânları ile sizleri bekliyor.

[geo-post id=”7522″ label=”Daha İyi Tanıyalım”]

Vizesiz Yurtdışı Turları: Ukrayna LVİV

Vizesiz Yurtdışı Turları: Ukrayna Lviv
Vizesiz Yurtdışı Turları: Ukrayna Lviv

Ukrayna’nın Başkenti Lviv’e vizesiz yurtdışı turları ile gidebilirsiniz. Küçük yüzölçümü ve az nüfusuna rağmen dört adet üniversiteye ev sahipliği eden ve Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan Lviv’de harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Ayrıca geniş ormanlık alanları ve yeşilin binbir tonu aklınızı başınızdan alacak güzellikleri ile sizler tarafından keşfedilmeyi beklemektedir.

Şehir adını üç kardeşin efsanesinden almış ve bu isme kardeşlerden biri Kiy ilham olmuştur. Ayrıca Rus tarihinin ilk başkenti özelliğine de sahip olan şehir deki en işlek bölge Kreschatik caddesidir. Burada sizleri sokak dansçıları, müzisyenler ve tarihi mekânlar karşılıyor.

Malezya Kuala Lumpur da Tatil Fırsatı

Malezya Kuala Lumpur

Dünyaca ünlü Kuala Lumpur kentini merak ediyorsanız vakit kaybetmeden tur şirketinize başvurun ve hayal mi gerçek mi anlayamayacağınız rüyalar ülkesinin kapılarını aralayın. Bu kenti en ilginç özelliklerinden birisi Petronas ikiz kuleleridir. Bu kuleler 88 katlıdır ve katları kolay çıkabilmeniz için asansörleri kullanabilir ve zirveye vardığınızda kenti kuş bakışı olarak bir de buradan izleyerek, harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

Bu kentin bir başka güzel özelliği uygun fiyatlarla alışveriş yapabilme imkânı sağlamasıdır. Yıl boyu indirimler ve kentin dokusuna özgü hediyelik eşyalardan edinmek istiyorsanız ya da sadece gezip görelim diyorsanız bu mağazalara mutlaka uğramalısınız.

Hindistanlılar için önemli bir mabed olan ve dünya kayıtlarına en büyük Hindu mağara tapınağı  olan Batu Mağaraları  ise ilginizi çekecek. Ayrıca burada 400 milyon yıllık geçmişi olan dik kireçtaşı sizleri çok şaşırtacak.  Tarihi Ulusal Camisini gezebilir ve burada vakit namazlarınızı kılarak farklı ülkelerden farklı insanlarla bir arada ibadet edebilmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Kentte bulunan İslam Mimarisi Galerisinde ise dünya üzerindeki önemli ibadet noktalarının reprodüksiyonlarını inceleyebilirsiniz ki bunların başında Mescid-i Haram, Tac Mahal ve Emir Timur Mozolesi gelmektedir.

Kentte alışveriş merkezlerinden başka ilginç süs eşyalarının satıldığı Central Market bulunmaktadır. Burada karikatüristler, ressamlar ve ahşap oymacı ustalarının birbirinden güzel eserlerini inceleyebilir ve hatıra alışverişleri yapabilirsiniz.

Sırbistan Turları: Belgrad

Sırbistan Turları: Belgrad
Sırbistan Turları: Belgrad

Yukarıda belirttiğimiz turlar gibi her şeyi hazırladıktan sonra vizesiz tatil yapabileceğiniz kent turlarından biri de Sırbistan’ın başkenti Belgrad’ tır. Bu kentinde ziyaret edilecek yerleri arasında camiler, meydanlar, türbeler, anıtlar ve kule gibi yapıtlar bulunmaktadır.

Belgrad geçmişte yaşadığı acıları unutmamak için Nato tarafından bombalanan içişleri bakanlığını bir müze gibi sergilemektedir. Ayrıca kentte bulunan Bayraklı Camisi, Sokullu Mehmet  Paşa Çeşmesi, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Zindan Kapı ve Kale Meydan ile Lazerevic Anıtı bunlar arasında sayacaklarımızdandır.

Knez Mihajlova Caddesi ise tur durağınızın önemli uğrak yerlerindendir. Gündüz zengin bir gezi turunun ardından Belgrad gecelerini de merak ediyorsanız bir dinlenme molasının ardından gezintilerinize devam edebilirsiniz. Belgrad şehrinde Osmanlı zamanında kalma eserler bir zamanlar bu kentte çok önemli gelişmelerin yaşandığının bir kanıtıdır.

Ohrid Makedonya Tatil Fırsatı

Ohrid Makedonya  Tatil Fırsatı
Ohrid Makedonya  Tatil Fırsatı

Bu tür seyahatlerde oteller tarafından turistler için yapılan kent turlarına katılarak, gezip gördüğünüz yerlerle ilgili ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz. Turlarınız öncesinde size hatırlatmamız gereken bir başka ayrıntı ise kentlerin doğal güzelliklerini gündüz izlediğiniz gibi gece saatlerinde de önemli noktaları kaçırmamanızdır. Zamanı iyi kullanmak için verimli bir plan yapmalı ve her dakikanın tadını çıkarmalısınız.

Makedonya da yer alan Tarihi kent Ohrid, kültür mirası pek çok eserin yanında doğal görüntüsü ile büyüleyicidir. Kente güzellik katan Ohrid Gölü ise aklınızdan çıkmayacak.  Burada Resne Manastırı, İttihat ve Terakkiye ev sahipliği yapmış mekânlar, Bedesten, Türk Çarşısı hikâyeleri ve güzellikleri ile sizleri şaşırtacak.

Ayrıca İshak Cami, Haydar Kadı Cami ve Mustafa Kemal’in öğrenim gördüğü Askeri İdadi ise mutlaka ziyaret etmeniz gereken mekânlar arasındadır. Ohrid kenti ile ilgili daha fazla anı toplamak istiyorsanız makul fiyatlarla organize edilen gece turlarına katılarak kenti bir kere daha keşfedebilirsiniz.

Arnavutluk Tiran Vizesiz Tatil

Arnavutluk Tiran Vizesiz Tatil 
Arnavutluk Tiran Vizesiz Tatil

Havalimanında başlayan maceralı yolculuğunuz için standart prosedürleri yerine getirmeniz yeterlidir. Gerekli kimlik, pasaport ve valiz kontrollerinin ardından uçak seferiniz başlar. Arnavutluğun başkenti Tiran halkı ve yaşama biçimi size çok farklı gelmeyecektir. Çünkü köklü geçmişimiz, kültür ortaklığımız ve birbirimizden her anlamda etkileşimimiz bunun en bariz göstergesidir.

Tiran Arnavutluk da konaklama için Beton Hotel ya da  Ohrid  tercih edilebilir. Otelinizde bir gece dinlenip, enerji verecek bir kahvaltının ardından bu güzel şehri keşfe başlayabilirsiniz. Tiran da mutlaka görmeniz gereken yerler arasında ünlü Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskenderbey Heykeli ve aynı isimle İskenderbey Meydanı bulunmaktadır.

Vizesiz yurtdışı turları ile bir ülkeye ziyaretde bulunuyorsanız hem tarihi güzellikleri hem de doğal güzellikleri keşfetmek ön plana çıkmaktadır. Kentte önemli bir yeri olan Janna Nehri ise doğal güzelliği ile oldukça ilgi çekicidir.  Şehir farklı dinlerden insanlara uzun yıllar ev sahipliği ettiği için hem yeni,  hem de tarihi ibadethanelere rastlamak mümkündür.

Bunlar arasında da St. Pantelemion ve konser alanı amacıyla kullanılan Aya Soyfa kiliselerini sayabiliriz. Mabedler ise Aziz Bogorodica ve Bogorodica Perivleptos’tur. Ayrıca  Çınar Meydanı, Ohrid Pazarı, Samoil Kalesi Romalılardan kalma anfi tiyatro kentin kültür turizmine büyük katkı sağlayan ünlü mimarilerdir.

Vizesiz Yurtdışı Turları Sık Sorulan Sorular

Vizesiz yurtdışı turları araştıranlar için 11 muhteşem öneri içeren listemizi umarız beğenmişsinizdir. Yazımızın bu kısmında vizesi yurtdışı turları hakkında sık sorulan sorulara ve yanıtlarına yer vermek istiyoruz. Sizin de sormak istediğiniz sorular var ise yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

[toggles]
[toggle title=”En ucuz vizesiz yurtdışı turları hangisidir?”] Yurtdışında tatil yapma planı hazırlayanlar en ucuz vizesiz yurtdışı turları hangileridir arayışı içine girmektedirler. Aslında tatil bütçeniz ile birlikte seyahat zamanınız bu konuda belirleyici olmaktadır. Çünkü bazı yurtdışı turları vizesiz olmasına rağmen belirli dönemlerde bütçenizi zorlayacak fiyatlar sunabilmektedir. [/toggle]

[toggle title=”Yurtdışı turlarında pasaport gerekli mi?”] Yurtdışı tatil için mutlaka bir pasaportınuz olması, üstelik pasaportunuzunda en az 6 ay geçerlilik süresi bulunması gereklidir. Avrupa ülkelerine Schengen vizesi ile seyahat edebilirsiniz. Gideceğiniz ülkenin vize uygulaması hakkında vize merkezleri size bilgi verecektir.[/toggle]
[toggle title=”Vizesiz gidilecek ülkeler için pasaport gerekli mi?”] Yurtdışı turları vizesiz de olsa mutlaka pasaport ile çıkış yapmanız istenmektedir. Bu sebeple pasaportunuzun geçerlilik tarihini kontrol etmeyi unutmamalısınız. EN az 6 ay geçerliği olan bir pasaport ile yurtdışına çıkış yapabilirsiniz. [/toggle]
[toggle title=”Vizesiz Balkan Ülkeleri hangileridir?”] Vizesiz balkan ülkeleri arasında Makedonya, Arnavutluk, Sırbistan bulunmaktadır. Yurtdışı turları vizesiz kalma süresi ise maksimum 90 gün olmaktadır. Ancak bu süreç bazı ülkelerde değişiklik gösterebileceği için konsolosluk sayfasından teyit etmenizi öneririz [/toggle]

[toggle title=”Yurt dışı turları için ne gerekli?”] Yurtdışı turları için gerekli belgeler acenta tarafından size iletilecektir. Burada önemli olan nereye seyahat etmeyi planladığınızdır. Vizesiz gidilen ülkeler listemizden seçim yaparak sadece pasaport ile tatil yapabilirsiniz.[/toggle]

[toggle title=”Yurtdışı tatilinde nereye gitmeli?”] Yurtdışı tatili hedefliyorsanız pek çok kıta da görmek isteyeceğiniz yerler mevcuttur. Ancak vizesiz yurtdışı turları ilginizi çekiyor ise mutlaka listemizi incelemenizi tavsiye ediyoruz. Birbirinde farklı tarihi ve doğa güzellikler sunan 11 ülke ve detaylar yazımızda mevcuttur. /toggle]

[toggle title=”Günübirlik Yurtdışı Turları Var mı?”] Günübirlik olarak yurtdışına gitmek istiyorsanız ülkemize yakın konumda ki komşu ülkeleri tercih edebilirsiniz. Kıbrıs turları ilk seçeneğiniz gibi görünüyor olsa da günübirlik kapıda vize ile yunanistan sakız adası, Makedonya, Sırbistan ya da Ukrayna günübirlik  vizesiz gidilecek ülkeler arasında ön plana çıkmaktadır./toggle]

[/toggles]

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

This Post Has One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *