Unutulmayacak Bir Moskova Gezisi için Rehberimizi İnceleyin

Moskova Gezisi

Her insan hayatının bazı dönemlerinde yeni yerler görmek isteyebilir. Sevdiklerinizle beraber ya da kendi başınıza farklı bir ülke görmek, yeni kültürler, yeni insanlar tanımak oldukça keyiflidir. Rusya’nın başkenti Moskova’yı merak edenler için bir Moskova seyahat rehberi hazırlamak istedik.  Türkiye ve Rusya arası seyahat rehberiniz, yapmanız gerekenler, varış yerinde dinlenme mekanları, gezilecek yerler ve tüm diğer merak ettikleriniz için bu yazımıza göz atabilirsiniz. Hafta sonu kaçamağı ya da geniş zaman aralığına yayılmış bir seyahat neler yapmalıyız gelin beraber inceleyelim. Ancak bu incelemelerin yanında en baştan halletmeniz gereken konu vize işlemleridir. Pasaport, kimlik ve vize evraklarınızın eksiksiz bir şekilde yolculuk öncesinde hazır olması gerekir. Yasal prosedürleri tamamladıktan sonra kafanız rahat bir şekilde diğer yolculuk hazırlıklarına geçebilirsiniz.

Türkiye Moskova Arası Ulaşım

Öncelikle bulunduğunuz yerden internete bağlanın. Seyahat planınıza göre bilet tarihlerinden bütçenize uygun olan uçak turunu seçerek işe başlayabilirsiniz. Çıkış tarihi, varış tarihi ve gezilecek mekanlara yakın konaklama alanlarını önceden bilmeniz, zamanı verimli kullanmanız bakımından son derece önemlidir. Bahar aylarının içinde bulunduğumuz şu günlerde Moskova’nın doruklarındaki kar manzaraları başınızı döndürecek. Ülke sınırlarına girdiğiniz andan itibaren nehirler boyunca uzanan buz kaplama görselleri karşısında büyüleneceksiniz.

Her ne kadar mevsim bahar da olsa, valizinizde birkaç parça kalın giysi ve mont bulundurun. Günlük kullanım için gerekli önemli gereçler ve diğer eşyalarınızdan oluşan bavulunuzu çok fazla doldurmayın. Çünkü gidip gördüğünüz yerlerde birbirinden ilginç ürünler bulabilirsiniz. Hediyelik eşyalar ya da Moskova hatırası ürünler satın almak isteyebilirsiniz. Domodedoyo Havaalanı’na indiğiniz andan itibaren farklı bir ülkede bulunmanın havası sizleri saracaktır. Size yönlendireceğimiz mekanlarda yemek yiyerek ve tarif edeceğimiz noktalardan turunuza devam ederek dil ve fiyat  pahalılığı türünden sorunlarla karşılaşmadan Moskova sokaklarında oldukça eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz. Yolculuklarda yapılan son düzenlemelerden sonra havaalanlarında çok fazla zaman kaybetmeden kontrol alanlarını geçebilirsiniz. Ancak yazılı uyarıları dikkate almalı ve yabancı bir ülkede istemediğiniz ceza uygulamalarına muhatap olmak zorunda kalmayın.

Moskova Gezisi İçin İpuçları

Yaklaşık on asırlık bir ömre sahip olan Moskova oldukça zengin bir kültüre sahiptir. Bilinmeyen her yer gibi, metropol kent Moskova’da size başlangıçta karışık gelebilir. Bunu düşünmeyin ve gözünüzde büyütmeyin. Derdinizi anlatacak kadar İngilizce bilginiz varsa, size yardımcı olacak insanları bulmanız hiç de zor olmayacaktır. Siz yeter ki yeni maceranızda kararlı olun ve yer yön tarifleri için insanlardan yardım isteyin.

Televizyonda ya da kendi ülkemizde gördüğümüz Rus asıllı insanlar sizlerde de bu kesimin halkıyla ilgili mutlaka bir takım çağrışımlar uyandırmıştır. Dışarıdan baktığınızda soğuk görünün bu insanlar konusunda da ön yargılı olmamanızı tavsiye ederiz. Moskova’da otel ve diğer ödemeler için yanınızdaki parayı Rubleye çevirerek işinizi daha kolay bir hale getirebilirsiniz.

Moskova Gezisi esnasında sizlere kalınacak yer olarak Tverskoy, Arbat, Kitay-Gorod, Basmanny ve Yakimanka isimli Moskova otellerini tavsiye edebiliriz. Turunuzda bir rehberden yardım alırsanız görülecek hiçbir yeri atlamadan verimli bir seyahat geçirmiş olursunuz.

Kremlin turuna katılarak birkaç saatlik yolculuk sonrası son derece doyurucu bir turla seyahatinize artı değer katarsınız. İlk uğrak yeriniz dünyaca ünlü Kızıl Meydan olacaktır. Rusya’nın tarihine tanıklık eden bu meydanda resmi ve kültürel etkinlikler gerçekleştirilmektedir. Şansınız yaver giderse bu tür bir etkinliği yakından izleme fırsatı bulabilirsiniz.

Kızıl Meydan’dan sonra sırayı bütün ihtişamıyla Kremlin Sarayı almaktadır. Bu yapıtı inceleyip tarihini okuduğunuzda bir hayli etkileneceksiniz. Bunun ardından IV. Ivan tarafından yaptırılan Aziz Vasil Katedrali ile turunuza devam etmelisiniz. Sanatseverler için önemli bir simge olan Bolşov tiyatrosu ise geçmiş dönemlere ait mimarinin en güzel örneklerinden biridir. Her kesimden insana rastlayabileceğiniz Gorky Parkı ise her zaman pırıl pırıl ve kalabalıktır.

Şehirdeki mimari zenginlik saymakla bitmez. Bu harika eserlerden biri de Lenin Mozelesi’dir. Bu eser tüm diğer eserler gibi önemli bir kültür mirasıdır. Alışveriş konusunda işlek mekanların bulunduğu Arbat Caddesi’nin tarihi ise oldukça eskilere dayanır.  Konu alışveriş olunca Gum Merkezi’ne de uğramadan geçmeyin deriz. Tarihi dokusu ve zengin ürün çeşitliliği ile seyahatinize tanıklık edecek hatıraları edinmek için buradan alışveriş yapabilirsiniz.

Sanat turunuza ise Puşkin Müzesi, Tretyakov Devlet Galerisi, Novodevichy Rahibe manastırı ve Mezarlığı ve Cathedral of Christ Saviour  ile devam edebilirsiniz. Final turunuzda tarihi Moskova Metrosu’nu görmeden seyahatinizi bitirmemelisiniz.

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *