Udemy Video Eğitim Nedir ve En Popüler Udemy Kursları Hangileridir?

Udemy video eğitim, farklı konularda bilgi sahibi olmak isteyenlerin ve eğitim almak isteyenlerin fayda gördüğü online eğitim modelidir. Bu platform sayesinde dünya çapında 40 milyonu aşkın kişi eğitim almaktadır. Yazılım, muhasebe, fotoğrafçılık, kişisel gelişim, müzik gibi birçok alanda eğitimler verilmektedir. Eğitimler alanında uzman kişiler ve bilgi sahibi kişiler tarafından verilmektedir.

Eğitim videoları, eğitimi veren kişi tarafından kayda alınmakta ve sisteme yüklenmektedir. Udemy üyeliği gerçekleştiren öğrenciler kategorilerden öğrenmek istediği konu hakkındaki videoyu alarak eğitimlere başlamaktadırlar. Bazı zamanlarda indirimler ve ücretsiz ders alabilmek için kodlar kullanılarak da dersler uygun şekilde alınabilmektedir. Bir dersin alındıktan sonra ki sürecinde eğitimci tarafından eklenen ek güncel videolara ücretsiz erişim sağlanabilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Web Tasarımı Aşamasında Figma İle Projeleriniz Çok Daha Hızlı Tamamlanacak

Udemy Video Eğitim En Popüler Kategoriler

Udemy birçok alana ait farklı eğitim videosunu bünyesinde bulunduran geniş bir platformdur. Bu platformda her tarzdan kişiye hitap eden farklı eğitim videoları bulunmaktadır. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği bazı meslek grupları ve kursları vardır. Son zamanlarda en popüler kategoriler şu şekildedir;

  • Yazılım Geliştirme
  • İşletme
  • BT ve Yazılım
  • Tasarım
  • Pazarlama
  • Kişisel Gelişim
  • Fotoğrafçılık
  • Müzik

Bu kurslar video eğitim olarak verilen en popüler kategorilerdir. Bu kategoriler içerisinde alanında uzman kişiler tarafından farklı konularda eğitimler verilmektedir. Her eğitimcinin profil değerlendirmelerine ve puanına ulaşılabilmektedir. Eğitim alacak kişiler bu bilgiler ile analiz yaparak istediği kişiden kurs alabilmekteler.

Udemy Video Eğitim En Popüler Kurslar

En popüler kategoriler içerisinde en popüler kursları içermektedir. Bu kurslar öğrencilerin farklı alanlarda bilgi sahibi olmasına ve ilerde uzmanlaşmasına büyük etki etmektedirler.

Yazılım Geliştirme Kursları

Pyhton Eğitimi

Pyhton kursu ile öğrenciler programlamanın en temelinden başlayarak ileriki programla seviyelerine kadar giden geniş bir eğitim almaktadırlar.

Android Mobil Uygulama

Andoroid mobil uygulama kursu öğrencilere instagram, snapcat vb. popüler uygulamalar gibi uygulamalar yapabilme eğitimi vermektedir. Günden güne büyüyen mobil sektörüne uygulama yapıp satmak isteyen kişiler için ideal bir kurs.

Web Geliştirme

Web geliştirme kursu sayesinde internet sayfasına ihtiyaç duyan her sektörden kişiye rahatlıkla web sitesi kurma eğitimi verilmektedir. Özellikle blog ve firma tanıtımı yapan siteler kurabilme konusunda geniş bir eğitim alınmaktadır.

İşletme Kursları

Amazon FBA Eğitimi

Amazon FBA eğitimi videosu ile birlikte Amazon sitesinde satıcı hesabı açarak satış yapabilme eğitimi alınmaktadır. Kurs içeriğinde para çekme ve para kazanma yönleri de ele alınmaktadır.

Yatırım Ve Teknik Analiz Yöntemleri

Yatırım ve teknik analiz yöntemleri kursu sonrasında gerçek bir yatırımcı ve analizci olunabilmektedir. Öğrencilerin eğitimi dikkatli dinlemesi ve uygulaması önemlidir.

Satış Eğitimi

Satış eğitimi sayesinde müşterilerden daha çok nasıl para kazanılırın cevabını veren bir eğitim verilmektedir. Uygulaması basit, getirisi yüksek satış teknikleri eğitim sürecinde öğretilmektedir.

BT Ve Yazılım Kursları

Etik Hacker Olma Kursu

Hacker kursu ile birlikte en güncel yazılımları ve araçları kullanma öğrenciler için kolay bir duruma gelmektedir. Öğrenilen programlama teknikleri ile hacking saldırılarına karşı önlem alabilecek seviyeye gelinmektedir. Yazılım kategorisinde en popüler kurslar çoğunlukla hacker alanı üzerinedir.

Tasarım Kursları

Photoshop CC 2020

Photoshop eğitimi ile birlikte bir meslek öğrenilmektedir. Kurs içeriğinde fotoğraf düzenleme, daha kaliteli fotoğraflar elde etme gibi yetenekler kazanılmaktadır.

WordPress İnternet Sitesi Kurma Kursu

WordPress eğitimi ile birlikte öğrenciler kod yazma derdi olmadan e-ticaret sitesi kurmayı öğrenmektedirler. Kursun daha ilk başlarında kendi sitelerini kurarak ve hosting alarak uygulamalı olarak eğitimi almaktadırlar.

SolidWorks Eğitimi

Solidworks eğitimi ile3D çizimler konusunda yetenekler geliştirilebilmektedir. Mesleklerinde daha iyi noktalara gelmek isteyenler veya yeni bir alan öğrenmek isteyenlerin tercihi olmaktadır.

 Pazarlama Kursları

YouTube ve YouTube’dan Para Kazanma

Youtube kanalı açarak büyük izlenmeler elde etmek ve para kazanmak isteyenler için online bir kurs desteğidir. Youtube içerisinden gelen bir kişi tarafından eğitim verilmektedir.

Dijital Pazarlama

Dijital pazarlama yolu ile para kazanmak isteyenler için, uzman kişi tarafından verilen eğitici bir kurstur. İnstagram ve youtube gibi sosyal platformlardan para kazanmak isteyenler için adım adım ilerleme fırsatı sunmaktadır.

Başlangıçtan Uzmanlığa ADS Eğitimi

Günümüzde dijital pazarlama konusunda en çok tercih edilen Google Adswords platformu hakkında detaylı bir eğitim almak isteyenler için idealdir. Pazarlama konusunda başlangıç seviyesinden uzmanlığa uzanan geniş bir eğitim verilmektedir.

Kişisel Gelişim Kursları

Hızlı Okuma Teknikleri

Kitapseverlerin okumasını hızlandırarak daha fazla kitap okuması için hazırlanmış eğitim videoları mevcuttur. Bu özel video eğitim ile birlikte adım adım okumasını geliştirmek isteyen öğrenciler bu eğitimleri almaktadırlar.

Diksiyon Ve Güzel Konuşma

Akıcı ve etkileyici konuşma üzerine eğitim almak isteyenler için hazırlanmış bir eğitimdir. En çok tercih edilen eğitimler arasında gelmektedir.

Fotoğrafçılık Kursları

Fotoğraf Öğreniyoruz

Fotoğrafçılık alanı ile ilgili detaylı bir eğitim sunmaktadır. Günümüzde herkes her yerde fotoğraf çekmektedir. Büyük çoğunluğu güzel fotoğraflar elde etmek için eğitim almaktadır. Bu online video eğitim ile birlikte tüm detayları öğrenmektedirler.

Adobe Premiere Pro

Günümüzde kurgu ve montajı hemen hemen herkes kendi sektörü için kullanmaktadır. Bu işte uzmanlaşmak isteyen kişiler adobe preimere kursu ile eğitim almaktadırlar.

Müzik Kursları

Gitar Eğitimi

Müzik kursları içinde birçok müzik aletinin eğitimi verilmektedir. Fakat öğrenciler popüler olarak gitar udemy video eğitim kursları almaktadırlar. Kendilerini geliştirmek isteyenler için detaylı bir eğitim vermektedirler.

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

This Post Has One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *