Ters İlişki Hakkında Merak Edilip Sorulamayanlar!

Ters ilişki bir diğer bilinen ismi ile anal seks yatak odasının gizli sırlarından birisidir. Ancak onun hakkında merak ettiklerinizi soramıyorsunuz değil mi?

Aslın ters ilişki birçok kişinin karşı karşıya kaldığı cinsel birliktelikler arasında. Her ne kadar partner bunu teklif etse de genellikle kadınların kafasına takılan birçok yönü vardır. Hatta ters ilişki sebebi ile çiftler arasında uzaklaşmalar ve ilişkide soğumalar başlamaktadır.

Acaba anal seks sonrasında hamile kalır mıyım? Anal seks sonrası karın ağrısı neden olur ki? Anal seks yapıyoruz peki ben kolon kanseri mi olacağım!

fikirsiz-ters-iliski-anal-seks-hakkinda-merak-edilip-sorulamayanlar

Buna benzer birçok soru türetilebilir. Ancak merak edilen tek yön ihtimalleri değil bir de ilişki sonrasında yaşanan yan etkilerdir. Birçok kadının kanama ve karın ağrısı sonucu doktora gitmek zorunda kaldığı bu ilişki türü ayı zamanda dini açıdan da oldukça merak ediliyor.

Dinin kurallarına göre hareket etmek gerekirse anal seks yapmak uygun mudur? İşte tüm merak edilen yönleri ile anal seks ve uygulama sonuçları!

Ters İlişki Belirtileri Nelerdir?

fikirsiz-ters-iliski-anal-seks-hakkinda-merak-edilip-sorulamayanlar

Ters ilişki belirtileri içerisinde ilk olarak fizyolojik olarak rahatsızlıklar ortaya çıkar. Bu hastalıkların görülmesi durumunda muayene olacağınız zaman sorulacak soru anal seks olacaktır. İşte bu hastalık belirtiler:

  • Makatta çatlak
  • Makatta çıkan siğiller
  • Dışkı kaçırma ve gaz kaçırma sorunları
  • Makatta sarkma
  • Makat Kanseri
  • Basur

Anal Seks Sonrası Şiddetli Ağrı Var, Acaba Ters İlişki Doktor Anlar mı?

fikirsiz-ters-iliski-anal-seks-hakkinda-merak-edilip-sorulamayanlar

Anal seks sonrasında bayanlar çok şiddetli karın ağrıları ile karşılaşabilir. Tabi durmak bilmeyen ağrılar ve kanama başlangıcı için doktora gitmek gereklidir.

Ancak akla ilk takılan ve genellikle utanma duygusu ile muayeneden kaçınan bir kesim vardır. Makatta kanama ve karın ağrısı şikayeti ile giden hastalarda evet doktor bu soruyu soracaktır.

Ancak gözle görülür şekilde anlaşılması için ortalama 6 ay boyunca daima ters ilişki yapmış olması gereklidir. Çünkü sürekli bu şekilde girilen ilişkide makatta normal sıkma basıncı değişir hatta kaslar kendini salar.

Bu durum dışında makat kaslarında çizikler belirginliğini kaybeder ve anal kısımda cilt düzleşir. İşte buna benzer durumlarda doktor ters ilişki teşhisi koyabilir.

Ters İlişkiden Hamile Kalınır mı?

fikirsiz-ters-iliski-anal-seks-hakkinda-merak-edilip-sorulamayanlar

Makattan ilişkiye girmek sonucunda hamile kalmak mümkün değildir. Ancak bu durum cinsel yola buluşan hastalıklardan korunabileceği anlamına gelmez.

HPV, HIV, AIDS gibi birçok bulaşıcı hastalık için anal seks de davetiye çıkaran durumlar arasındadır.

Ters İlişki Kolon Kanseri Yapar mı?

fikirsiz-ters-iliski-anal-seks-hakkinda-merak-edilip-sorulamayanlar

Anal seks denildiğinde akla ilk gelen ve en büyük risk makat kanseridir. Anal seks yapanların büyük çoğunluğunda çıkan bu hastalık için geriye dönüş biraz zordur.

Makatın giriş kısmının aşırı zorlanması, makattaki kasların işlevini yitirmesi ve kalın bağırsak kanalına giden yolun doğal yapısının bozulması ciddi riskler taşımaktadır.

Makatta yer alan sinirler oldukça hassastır ve zamanla buradaki zararlı bakterileri engelleyemez hale gelirler. İşte ilerleyen aşamada bu zararlı bakteriler tüm vücuda yayılır.

Ters İlişkide Kanama Olur mu? Ters İlişki Sonrası Karın Ağrısı Neden Olur?

fikirsiz-ters-iliski-anal-seks-hakkinda-merak-edilip-sorulamayanlar

Makat dokusu oldukça sert ve sıkı bir yapıya sahiptir. Eğer yeterince kayganlaştırıcı krem ve benzeri ürün kullanılmazsa ilişki esnasında makat zorlanır ve şiddetli kanamaya sebep olur. Akabinde de dinmek bilmeyen karın ağrıları oluşabilir.

Ters İlişki Sonrası Kullanılan Kremler

fikirsiz-ters-iliski-anal-seks-hakkinda-merak-edilip-sorulamayanlar

Anal sekste makatın sıkı dokusunu biraz daha rahat hale getirmek için kasları gevşetecek kremler kullanılmaktadır.

Ters İlişki Basura İyi Gelir mi?

fikirsiz-ters-iliski-anal-seks-hakkinda-merak-edilip-sorulamayanlar

Basuru olan kişilerde en büyük sorun makat içerisinde memeler oluşması ve hatta ileri seviyelerde bu memelerin dışa doğru sarkmasıdır. Bunun üzerine bir de makatın ilişki esnasında zorlanması basur konusunu içinden çıkılmaz bir hale sokabilir.

Hatta durmayan kanama söz konusu olabilir.

Ters İlişkinin Tövbesi Olur mu?

fikirsiz-ters-iliski-anal-seks-hakkinda-merak-edilip-sorulamayanlar

Allah Rahman ve Rahimdir. Hangi tevbenin kabul olup olmayacağını elbette biz bilemeyiz ancak, Bakara Suresi 222. Ve 223. Ayetler de açıkça bu durum izah edilmiştir.

Erkeklerin kadınlara helal kılınan yollardan yaklaşması gerektiği, haram yollarla eşine yaklaşmaması gerektiğini özellikle ifade etmiştir.

İslama göre bir cinsi münasebette haram yollar dışında bütün usuller helaldir, ilişkiyi bereketli ve sevaplı kılar.

Eşlerin birbirlerine güzel yollarla yanaşması ilişkinin güzelliği ve sevginin artması açısından önemlidir. Ancak kadının çile çekercesine acı alması ve bunun sonuncunda hastalanması dinen uygun değildir.

Çünkü kadının gözünde erkeğine sevgi ile bakacak bir yön kalmayacaktır. Oysa dinde eşlerin birbirlerini sevmeleri ve muhabbeti arttıracak her yol (haramlar hariç) uygundur.

fikirsiz-ters-iliski-anal-seks-hakkinda-merak-edilip-sorulamayanlar

Bir erkeğin hanımı istemediği halde ona makattan ilişkiye zorlaması ya da makattan ilişkiye girmeleri haramdır. Kesinlikle vakit geçmeden tevbe edilmeli ve bir daha bu harama bulaşılmamalıdır.

İlginizi Çekebilir: Sanal Seks İle Gerçek Hayata Vurulan 9 Sekte

Ters İlişki Boşanma Sebebi midir?

fikirsiz-ters-iliski-anal-seks-hakkinda-merak-edilip-sorulamayanlar

Dinen makattan ilişkiye girme talebi olan eşi boşamak uygundur. Çünkü makattan ilişkiye girmek kesin bir dille haram kılınmıştır.

Bu ilişki türünü seçenler kati surette günaha girerler ve eşlerden birisi bu günahtan kaçmak amacı ile eşinden boşanabilir. Teklif edildiğinde dahi ortamı terk etmesi uygundur.

 

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *