Tabii Uygulaması Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Tabii uygulaması oyun şeklinde bir öğretme metodu kullanan eğitici özelliğe sahip bir uygulamadır. Uygulama, ortaokul seviyesindeki öğrencilere, eğlenirken bilgi edinme imkanı sunulmaktadır. Oyunlarla birlikte eğitimin entegre edilmesi sonucunda, öğrencilerde kısa sürede öğrenme gerçekleşebilmektedir. Uygulama kullanılırken kağıt kalem ihtiyacı bulunmamaktadır.

Uygulama, yarışma formatında olduğu için eğlenceli bir öğrenme metodu kullanılmaktadır. 60 saniyelik bir süre içerisinde, uygulamayı kullanan öğrenciden soruların cevaplanması beklenmektedir. Uygulama içerisinde farklı soruların cevaplanması sırasında kolaylık sağlayan haklar da bulunmaktadır. Uygulamada her doğru cevap için 6 puan verilirken, yanlış cevaplar karşılığında 2 puan silinmektedir. Uygulamanın Z kuşak çocuklar için son derece faydalı olacağı düşünülmektedir.

Tabi Uygulaması Hangi Sınıf Öğrencilerini Kapsamaktadır?

Tabii uygulaması; 5, 6 ve 7.sınıf öğrencilerine yönelik olarak hazırlanmış bir uygulamadır. 5.sınıftan 6.sınafa geçen öğrenciler ile 6.sınıftan 7.sınıfa geçen öğrencilere kendi sınıflarının yanı sıra diğer sınıfların içeriklerini görme imkanı da tanınmaktadır. Uygulamada ‘Gelecek seneye hazır mıyız?’ tarzında özel bir bölüm de yer almaktadır.

Uygulama, tüm mobil uygulamalar üzerinden indirilebilmektedir. Uygulamada; Türkçe, matematik, fen bilimleri ve sosyal bilgiler ile ilgili sorular sorulmaktadır. Sorulan sorular sayesinde derslerin eğlenceli bir şekilde tekrar edilmesi sağlanmaktadır. Böylece uzaktan eğitime adapte olma konusunda da önemli bir adım atılmış olmaktadır.

Uygulama Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

Uygulama Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

Uygulama sırasında derslere yönelik testlerle derslerin tekrarı yapılabilmektedir. Tüm derslerden, günde 10 farklı soru sorulmaktadır. Bu sayede günlük olarak müfredat kapsamında ders tekrarları etkili bir şekilde yapılmaktadır. Günlük her dersten 10’ar sorunun, toplamda 40 farklı sorunun çözülmesi sağlamaktadır. Cep telefonu ve benzeri cihazlar üzerinden uygulama kullanılabilmektedir.

Öğrencilerin uygulamaya, EBA giriş bilgileri ve şifresi ile girmesi mümkün olmaktadır. Öğrencilerin yaz tatili süresince bu uygulama sayesinde mevcut bilgilerini pekiştirmeleri hedeflenmektedir. Uygulamada sorulan soruları cevaplamak için kağıt ve kalem olmadan ekran üzerinden doğru şıkkın seçilmesi gerekmektedir. Kişiye özel olarak, günlük farklı soruların hazırlanması, uygulamanın güncel bir uygulama olduğunun en büyük kanıtıdır.

Tabii İndir İşlemleri Nasıl Yapılmaktadır?

Tabii İndir İşlemleri Nasıl Yapılmaktadır?

Tabii indir işlemleri için akıllı telefonların yükleme merkezleri ziyaret edilmelidir. Uygulama, yükleme merkezlerinden ücret ödemeden yüklenebilmektedir. Uygulama; hem Ios hem de Android işletim sistemlerinde kusursuz bir şekilde çalışmaktadır. Uygulamada dönemsel bazda güncellemeler sağlanmaktadır. Güncellemeler sayesinde uygulamaya yenilikler ilave edilmektedir.

Uygulama Nasıl Çalışmaktadır?

Uygulama Nasıl Çalışmaktadır?

Tabii nasıl çalışır sorusu için uygulamanın basit bir arayüzü olduğu cevabı verilebilmektedir. Uygulama yüklendikten sonra hızlı bir şekilde kullanıma hazır olmaktadır. Uygulamada doğru verilen cevaplar sonucunda toplam puan oluşmaktadır. Uygulama ilk açıldığında, öğrencilerden EBA bilgileri ile sisteme giriş yapılması istenmektedir. TC Kimlik numarası ve şifre girildikten sonra uygulama başlatılmaktadır.

Oturum açıldığında hangi seviyede sorularla karşılaşılmak istendiğini tespit etmek adına öğrencinin öğrenim gördüğü sınıfı sorulmaktadır. Uygulamanın ana ekranında 4 farklı ders için 10 soru bulunmaktadır. İsteğe göre bu derslerden herhangi biri seçilerek test usulü sorular çözülebilmektedir.  Tabii nasıl kurulur sorusu için de uygulamanın basit bir kurulum aşamasına sahip olduğu söylenebilir.

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *