Sudocrem Faydaları Nelerdir? Sudocrem İle 1 Cilt Kremi Yapılışı

Sudocrem faydaları oldukça fazladır. Sudocrem çok uzun yıllar boyunca bebeklerde pişik tedavisi için kullanılmaktaydı. Günümüzde halen pişik tedavisinde kullanılmasının yanında birçok faydası olduğu da bilinmektedir. İlk olarak ününü Demet Akalın ile duyuran bu kremin tarihi 80 yıl kadar geçmişe dayanmaktadır. Ünlü sanatçının bu kremi deneyip sivilce, akne, can sıkan gözenekler ve lekelere iyi geldiğini söylemesinin ardından birçok kadın cilt tedavileri içinde tercih eder hale geldi.

Bu olaydan sonra Sudocrem Demet Akalın şeklinde Google aramaları da hızlıca arttı. Tüm bunlarla beraber ünlü cilt uzmanı Pervin Dinçer’de cilt problemlerini gidermede son derece başarılı olduğunu belirtmesi üzerine kreme olan ilgi git gide artış gösterdi.

fikirsiz_sudocrem-faydalari-nelerdir-sudocrem-nedir

Tüm bu yapılan açıklamaların ardından kremin namı hemen hemen herkes tarafından duyuldu. Özellikle bu krem ergenlik dönemi sivilcileri için yoğun bir şekilde tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. Sudocrem faydaları saymakla bitmemekte ve çoğu kişi tarafından tercih edilir olmaktadır.

Bu krem aslında adını ilk kez 80 yıl öncesinde pişik kremi olarak duyurdu. İrlanda’da üretilen ve piyasaya sürülen bu krem bebeklerin pişikleri üzerinde oldukça olumlu bir etki oluşturdu.

fikirsiz_sudocrem-faydalari-nelerdir-sudocrem-nedir
Ülkemizde de faydaları keşfedildikten sonra fazlaca tercih edilen bu krem lekelere iyi geldiği bilinmektedir. İçerisinde bulunan çinko ve benzeri maddeler sayesinde cilt problemlerinde oldukça etkili olmaktadır. Özellikle egzama, cilt yaraları, cilt lekeleri, cilt sivilceleri için etkili sonuçlar verdiği bilinmektedir.

Tahriş olmuş ciltlerde ve cilt kızarıklarında da oldukça etkili olan bu krem cilt kaşıntıları içinde oldukça etkilidir. Cilt hastalıklarını tedavi ettiği konusunda birçok artısı olduğu bilinmektedir.

Sudocrem Faydaları Arasında Neler Bulunmaktadır?

fikirsiz_sudocrem-faydalari-nelerdir-sudocrem-nedir
Sudocrem faydaları arasında pişik tedavisinden tutunda arı sokmasına kadar olan olumsuzlukları iyileştirdiği bilinmektedir. Öncelikle bu krem bebek pişiklerinin tedavisi için üretilmiş olan antiseptik bir üründür. Uzun yıllar boyunca bebeklerin pişik tedavisi için kullanılan bu krem zamanla cilt üzerindeki olumlu etkilerinin fark edilmesi ile günümüzde cilt problemleri içinde kullanılmaktadır. Aynı zamanda sürekli yatakta yatmak zorunda kalan hareketsiz hastaların yaralarında da kullanılmaktadır.

fikirsiz_sudocrem-faydalari-nelerdir-sudocrem-nedir

Her ne kadar pişik kremi olarak üretilse de zamanla cilt üzerindeki olumlu etkilerinin fark edilmesi ile bu krem cilt hastalıkları içinde kullanılır hale gelmiştir. Cilt sorunları için çözüm olan bu kremi cildinizde güvenle kullanabilirsiniz. Bebekler için rahatlıkla kullanılan bir ürün olan bu kremin yetişkinler tarafından kullanılmasında hiçbir sakınca bulunmaktadır. Sudocrem faydaları kullanıldığı alanlara göre farklılık göstermektedir.

fikirsiz_sudocrem-faydalari-nelerdir-sudocrem-nedir

• Ciltte oluşmuş olan ufak çiziklerde,
• Egzama ve cilt kuruluğunda,
• Uzun süre yatmalara maruz kalan kişilerin yatak yaralarında,
• Güneş yanıklarında,
• Ciltte oluşan kızarıklıklarda,
• Akne ve sivilce tedavisinde kullanılmaktadır.

Sudocrem Ne İçin Kullanılır ve Ne İşe Yarar?

İlk olarak pişik kremi olarak adını duyuran bu krem başka cilt problemlerine olan olumlu etkilerinin keşfedilmesi üzerine kullanım alanı oldukça yaygınlaşmıştır. Sudocrem faydaları olan içerisinde fazlaca etken maddeleri olan bir karışımdır. Bu kremin ortaya çıkmış herhangi bir yan etkisi ya da zararı bulunmamaktadır. Ayrıca bu kremi uygularken cildinizin temiz olduğundan emin olmanız gerekmektedir.

Bu kremin içerisinde bulunan etken maddelerin varlığından ötürü krem özellikle geceleri kullanılmalıdır. Gece uygulanan krem sabaha kadar cilt tarafından emilecektir. Faydaları saymakla bitmeyen bu kremin kullanıldığı alanlar arasında;

fikirsiz_sudocrem-faydalari-nelerdir-sudocrem-nedir

• Bebeklerde oluşan pişiklerin giderilmesinde kullanılmaktadır,
• Ciltte oluşan küçük yaraların yenilenmesinde kullanılmaktadır,
• Özellikle sivilce ve aknelerin kurumasında etkisi olduğu bilinmektedir,
• Sivilce izlerinin yok edilmesinde kullanılmaktadır,
• Başta güneş yanığı olmak üzere ciltteki diğer problemler içinde kullanılmaktadır,
• Sudocrem egzama ve ciltteki kurulukların tedavisinde kullanılmaktadır,
• Kızarıklık ve ciltteki kaşıntıların durdurulmasında kullanılmaktadır,

fikirsiz_sudocrem-faydalari-nelerdir-sudocrem-nedir

• Yaraların iyileşme sürecini en aza indirmektedir,
• Özellikle geceleri yüze tabaka şeklinde uygulandığında cildi koruyucu özelliği ortaya çıkmaktadır,
• Uzun süreli makyaj kullanımları sonucunda tahriş olmuş cildi yenilemeye yaramaktadır,
• İltihaplı büyük sivilcelerin kurutulması için kullanılmaktadır,
• Sivilce ve aknelerin tedavi edilmesinde kullanılmaktadır,
• Cilt lekelerinin ve yanıklarının giderilmesinde kullanılmaktadır,
• Ciltte oluşan kaşıntı problemini çözmektedir,

• Cildin yağ dengesini sağlamada etkilidir,
• Tüy alma sonucunda oluşan kızarıklıkların ve tahrişlerin tedavisinde işe yaramaktadır,
• Güneş kızarıklıkların hafifletilmesinde etkili olmaktadır,
• Sedef hastalığının azaltılmasında kullanılmaktadır,
• Yatak yaralarının etkisini azaltmada kullanılmaktadır.

[irp posts=”9519″ name=”Cildiniz Yağlı mı? İşte Size Önerebileceğimiz Doğal Maske Tarifleri”]

Sudocrem Nasıl Uygulanır?  Sudocrem Faydaları Nelerdir?

fikirsiz_sudocrem-faydalari-nelerdir-sudocrem-nedir

Sudocrem faydaları yeterince açıklandıktan sonra nasıl kullanıldığı da merak konuları arasında bulunmaktadır. Aslında kremin uygulanışı oldukça kolaydır. Öncelikle tavsiye edilen kremin gece sürülmesi şeklindedir. Çünkü gece yatmadan önce sürülen kremin emilimi daha kolay olmaktadır. Ayrıca sivilce için kullanacaksanız eğer kremi uygulamayı sivilcenin ya da aknenin üzerine direkt uygulamanız uygun olacaktır.

fikirsiz_sudocrem-faydalari-nelerdir-sudocrem-nedir
Eğer krem ile yatmak sizi rahatsız edecekse yamadan 2-3 saat önce sürülüp yedirilmesi gerekmektedir. Zaten birkaç saat bekletildikten sonra cilt kremi emecektir. Sabah kalkar kalkmaz ya da gece çıkaracaksanız yüzünüzü güzelce temizleyip kurulamanız gerekmektedir. Ancak sık aralıklarla ve sürekli kullanımlarda cildin yağlanmasına neden olmaktadır. Belli aralıklarla ve aşırıya kaçmadan kullanılması cildinizin nefes alması konusunda da etkili olmaktadır.

Sudocrem İle Cilt Maskesi

fikirsiz_sudocrem-faydalari-nelerdir-sudocrem-nedir
Sudocrem faydaları arasında bu krem ile yapılan maskelerin etkileri de bulunmaktadır. Sudocrem Maskesi için malzemeler;

• 1 çay kaşığı kadar sudocrem,
• Yaklaşık 1 çay kaşığı avokado yağı,
• 1 çay kaşığı kayısı yağı,
• 1 çay kaşığı tatlı badem yağı.

Yapılışı

fikirsiz_sudocrem-faydalari-nelerdir-sudocrem-nedir
• Tüm malzemeleri cam bir kasenin içerisine koyarak karıştırın ve homojen bir ürün elde edin,
• Önceden temizlemiş olduğunuz cildinize uygulayın ve yaklaşık 30-35 dakika bekletin,
• Beklenilen dakika sona erdiğinde cildinizi ılık su ile durulayın ve gerek duyulursa cildinize uygun bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirin,
• Bu maskeyi haftada 1 kere uygulamanız yeterli olacaktır.

Bu maskeyi düzenli olarak uygulamaya başladıktan sonra cildinizde gözle görülür bir değişim meydana gelecektir. Cilt uzmanları tarafından tavsiye edilen bu maske sudocrem faydaları arasında bulunmaktadır. Özellikle bu maske sivilce lekeleri ve cilt lekeleri hususunda oldukça etkili olmaktadır. Sudocrem fiyat 59,90 TL olarak eczanelerde satışa sunulmaktadır.

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *