Zayıflatan Soğan Suyu Diyeti ve Soğanın Hiç Bilmediğiniz Faydaları

Kuru soğan, sağlık ile ilgili saç dökülmesi, ciltte oluşabilecek cilt problemleri ve kilo verme gibi birçok etkene olumlu yönde katkı sağlamaktadır. İçerisinde olan antioksidan ile toksinleri vücuttan arıtan soğan suyu, vücudun daha temiz kalmasına yaramaktadır. Bu yazı doğal bir antibiyotik etkisi gösteren soğan suyu diyeti nasıl yapılır ile ilgili bilgi vermektedir.

Her diyet de olduğu gibi hamilelik, kalp, şeker, tansiyon ve alerji gibi kronik rahatsızlıkları olan kişilerin uygulamadan önce bir uzman görüşüne başvurmaları önerilir.

İlginizi Çekebilir: if diyeti Intermittent Fasting Yöntemi İle Diyetisyensiz Hızlı Kilo Verme

Soğan Suyunun İnsan Vücuduna Etkileri

 • Öğle ve akşam yemeğinden 10 dakika kadar önce soğan suyu tüketmek, midedeki doluluk oranını arttırarak tokluk merkezini daha çabuk uyarmaktadır. Bu sayede soğan suyu tüketen kişi daha az besin tüketmektedir.
 • Soğan kürü tüketildiği zaman kişinin su tüketme isteğini arttıracaktır. Günlük 3 litreye kadar çıkacak olan su tüketimi kilo vermeyi daha kolay hale getirecektir.
 • Soğan suyu tüketmek, daha sık idrara çıkılmasını ve bu nedenle vücuttaki zararlı besinlerin sağlıklı bir şekilde dışarı atılmasına katkı sağlar.
 • A, B ve C vitaminleri açısından oldukça zengin olan soğan, ayrıca iyot, fosfor, silis ve kükürt gibi vücuda yararı olan minerallerde içerir.
 • Soğan suyu içmenin ciddi anlamda yan etkileri bulunmamaktayken, hipoglisemi atakları yaşayan kişilerin, kan şekeri seviyesini düşürdüğü için kullanmamalarında fayda vardır.

Soğan Suyunun Zayıflamaya Etkisi

Zayıflamak amacı ile soğan suyunu tüketmek istiyorsanız, bunu taze bir şekilde 1 günlük miktarlar halinde hazırlamalısınız. Ayrıca yalnızca suyunu değil, kürünü de birlikte tüketmelisiniz. İlk başlarda olağandışı bir tadı olduğundan dolayı zorlanmanız oldukça normaldir. Özellikle yemeklerden önce tüketilmesi daha büyük etki bırakacaktır. Düzenli ve aksatılmadan tüketildiğinde minimum 4 kilo vermenize yardımcı olan soğan suyu ve kürü, 20 günlük bir kullanımın ardından etkisini gösterecektir.

Zayıflatıcı Soğan Suyu Diyeti için Malzemeler

 • Soğan (4 adet)
 • Un (2 çorba kaşığı)
 • Yumurta Sarısı (1 adet)
 • Light Süt (1 su bardağı)
 • Tuz
 • Karabiber

Zayıflatıcı Soğan Suyu Yapılışı

 • İlk olarak 1 adet kuru soğanı iyi bir şekilde yıkadıktan sonra sirkeli su içinde bekleterek dezenfekte olmasını sağlıyoruz.
 • Bir tencere içerisine 2 bardak su ekleyip kaynattıktan sonra, kuru soğanı kabukları ile birlikte 4 parçaya ayırıp kaynayana kadar su içinde 5 dakika bekletiyoruz.
 • Soğan suyu ılıdığı zaman tüketebilirsiniz.

Zayıflatan Soğan Kürü tarifi

 • Soğan kürünü yaparken, soğanları doğrayıp sıvı yağ içinde iyice kavuruyoruz. Ardından üzerine biraz un ekleyerek, 4 su bardağı su ekliyoruz.
 • Tuz ve karabiber ekledikten sonra blender kullanarak püre haline getirdiğimiz kürün içine yumurta sarısı ile sütü ekleyip karıştırıyoruz. Soğan kürü bu şekilde tüketilmeye hazır hale gelmiş oluyor.

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

This Post Has 2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *