Siz Hangi Burçsunuz? Burcunuzun Karakteristik Özelliklerini Öğrenin

Konu astroloji olunca, herkes doğum tarihine göre öğrendikleri burçların hangi karakter özelliklerini gerçekten taşıdığını merak eder. İşte en bilinen özellikleriyle burçların, baskın karakteristik özellikleri. ( Özellikle, genel cinsiyet üzerinden değerlendirilmiştir. Kadın – Erkek olarak detaylar verilmemiştir. )

Koç Burcu : ( 21 Mart – 19 Nisan Tarihleri Arasında Doğanlar )

Bilinen en baskın karakterli burçlardan biridir. Öncü ve lider terimlerini en iyi karşılayan burçtur. Aynı zamanda gündelik hayatında her zaman canlı ve hareketlidirler. Olumsuz olarak görülebilecek en belirgin özelliği egoist bir yapıya sahip olmalarıdır. Aynı zamanda, her zaman aşağılama, alay etme dürtülerine yatkındırlar. Sabırsızlık, şiddet yanlısı olmaları da olumsuz tarafları arasında sayılabilecek niteliklerindendir.

Boğa Burcu : ( 20 Nisan – 20 Mayıs Tarihleri Arasında Doğanlar )

Daha çok samimiyetleri ve güvenilirlikleriyle bilinen insanların burcudur. Aynı zamanda, hayata her zaman pozitif bakarlar. Duygusal, maddi açıdan daima ferah ve sanatseverdirler. Bunlara rağmen, en çok bilinen ve şikâyet edilen özelliklerinden birisi aşırı tembel insanlar oluşudur. İnatçı, çok alıngan ve kendine çok düşkün insanlarında bu burç kümesinde en çok rastlananlar olduğunu bilmek gerek.

İkizler Burcu  : ( 21 Mayıs – 21 Haziran Tarihleri Arasında Doğanlar )

İkili ilişkileri en çok gelişmiş burçlardandır. Çok konuşkan, sempatik ve mantıklı insanlardır. Aynı şekilde, birçok işi de aynı anda yapabilmeleriyle de bilinirler. Fakat en çok bilinen olumsuzlukları arasında; dedikoducu ve huzursuzlukları göze çarpmaktadır. Buda, çoğu zaman insanların sonradan yanıldıkları insan tiplerinin sahip oldukları burçlardan olmasına sebep oluyor.

Yengeç Burcu : ( 22 Haziran – 22 Temmuz Tarihleri Arasında Doğanlar )

Sevin onları. Çünkü en nazik, en sempatik, en duygusal ve eş değerini en iyi bilen güler yüzlü insanlardır. Aile kurmaya en yatkın insan tipleri olarak bilinirler. Aynı şekilde kıskanç, tembel ve çok hızlı duygu değişimlerini uç noktalarda yaşadıklarından tutarsız olarak da bilinirler.

Aslan Burcu : ( 23 Temmuz – 22 Ağustos Tarihleri Arasında Doğanlar )

İsimleri gibidirler. Koruyucu, babacan,  fedakâr ve atılgandırlar. Tehlikeden ve savaştan kaçmazlar. Çok alçak gönüllü ve cömert, eli açık insanlardır. Ama biraz ölçüyü kaçırdıklarında; ciddi anlamda otoriter, despot ve zorba olabilirler. Diktatör ruhlu insanlara dönüşmelerini istemeyeceğiniz karakterde insanlardır.

Başak Burcu : ( 23 Ağustos – 22 Eylül Tarihleri Arasında Doğanlar )

Gerçekten kaliteli zaman geçirilecek insanlardır. Alçak gönüllü, dost canlısı ve esprili insanlardır. Çok pratik zekâları sayesinde, her işin üstesinden gelebilecek karakterlere sahiptirler. Ama bir o kadar zor beğenen, titiz ve işgüzardırlar. Beğenmediklerini gayet yakıcı bir dil ile belirtirler. Çok meraklı ve gelenek – göreneklerine bağlı olduğundan onu geri kafalı sanabilirsiniz ama bu ön yargı olur. Tanıyın, her olumsuzluklarına karşı seveceksiniz onları.

Terazi Burcu : ( 23 Eylül – 22 Ekim Tarihleri Arasında Doğanlar )

Kültürden tutunda, bir insanın “yeterli” sayılabileceği tüm donanımlara sahip insan tipleridirler. Güzel, romantik, ideallerine tutkulu ve adalet duyguları ön plana çıkmıştır. Fakat ikili ilişkiler ve evlilik müessesi için sorun çıkartacak kadar flört seven, fikri ve zikri çabuk değişen tiplerdir. O yüzden, karşı tarafın için ilişkilerde biraz dikkat gerektiren burç tipidir.

Akrep Burcu : ( 23 Ekim – 21 Kasım Tarihleri Arasında Doğanlar )

En çok güvenebileceğiniz insanların burcudur. Sır tutan, yardımı seven ve çalışkandırlar.Sizin için ideal bir hayat arkadaşı olabileceği gibi, okulda ve iş yerinizde de sıkı dostlukların aranan insanlarıdır.  Evine sadık ve cinsel açıdan oldukça üst seviyelerde bir libidoya sahiptirler. Siz siz olun akrep burcundaki insanları düşman edinmeyin. Çok kindar ve kuşkucudurlar. Güvenlerini kaybettiğinizde de, öldürmez ama süründürür cinsten insanlar olduklarını da belirtmekte fayda var.

Yay Burcu : ( 22 Kasım – 21 Aralık Tarihleri Arasında Doğanlar )

Kendileri gibi, çevresindekileri de neşelendiren, hayata bağlayan insanlar olarak ün salmışlardır. Spordan felsefeye kadar çok yönlü kişilikleriyle beraber, inançları da bir o kadar kuvvetlidir. Size her konuda işe yarar öğütler verebilecekleri gibi, her üzgün anlarınızda da keyfinizi yerine getirebilirler. Fakat o kadar iyimser olduklarından bazen gerçeği görmez ya da kabul etmezler. Bu da, kendileriyle beraber çevresindekilere de uzun vadede sorunlar yaratabilir. İlgiyi en uç noktalarda gösterir ve beklerler. Kaprislerine bazen sabretmek oldukça zor olur.

Oğlak Burcu : ( 22 Aralık – 19 Ocak Tarihleri Arasında Doğanlar )

Zenginlerin, idollerin ve başarı açısından her zaman örnek gösterilenlerin burcu. İş yapacaksanız, ya ortağınız ya da akıl danışmanınız mutlaka bu burçtan olsun. Çok sabırlı, kararlı, planlıdırlar. Aynı zamanda eşsiz bir espri kabiliyetleri vardır. Size her anlamda güven verirler. Bu tip insanları biraz yalnız bırakın. Yalnızlık düşkünüdürler, aynı zamanda bu yalnızlıklarından olağanüstü işler çıkartabilecek kadar plan ve projeleri önünüze koyuverirler. İnatçı ve dik başlı olabilecekleri gibi, bilinen en belirgin ve istenmeyen özelliklerinden biri de karamsar oluşlarıdır. Her şey ellerinden gelse de, bir yerlerde sorun olabileceği düşüncesi onun içini kemirir, sizi de kanser eder.

Kova Burcu: ( 20 Ocak – 18 Şubat Tarihleri Arasında Doğanlar )

Devrimcilerin burcu. İnsana saygı ve sevgide kusur işlemezler. Çok vefalıdırlar, insanı duyguları üst katmandadır. Reform ve devrimlerin, ilk fikir babaları ya da uygulayıcıları olarak bilinirler. Yalnız, kendileriyle tartışmak istemezsiniz. Tutarsız ve garip davranışlarıyla deli gibi görünebilirler. Ama en zeki delilerdir. Hayalperestliği ne kadar kötü görünse de, onların hayalleri bazılarının ulaşamayacakları kadar büyüktür.

Balık Burcu : ( 19 Şubat – 20 Mart Tarihleri Arasında Doğanlar )

Hani derler ya ; “ İnsan Evladı”. İşte onlar, balık burcunun insanlarıdır. Yardım kuruluşlarının kurucuları, düşkünler, yaşlılar, bebekler ve daha birçok zor durumdakilerin kurtarıcı melekleridir. İyilik ve yardımseverlik, onların doğuştan gelen ve damalarından hiç eksik olmayan bir duygudur, histir. Ama çok utangaç, alıngan ve çabuk pes edebilen insanlardır. Kırılgan yapılarından olsa gerek,  o kadar iyi giderken aniden dağılabilirler.

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *