Sevgilimden Nasıl Ayrılırım? Sevgiliden Ayrılma Yolları

Belki de bir ilişkide akla takılan en acı sorulardan biri sevgilimden nasıl ayrılırım sorusudur. Çok güzel giden ya da baştan beri sorunlu olan fakat devam etmek istediğiniz bir ilişkiyi bitirmek aslında o kadar da kolay değil. Bir şekilde mutlu olmamaya başladığınız bir ilişki içerisinde oradan oraya savrulmak ve devam ettirmeye çalışmanın bir anlamı yok aslında.

Ayrılmak istemeniz sevildiğinizi hissedemediğiniz de,  küçümsendiğinizi düşündüğünüz zaman, yıkıcı ekleştiler sıklaştığı zaman, engellendiğinizde,  aldatıldığınızı bildiğiniz halde sevgilinizin söylememesinden gerçi söylese de aldatılmış olmanızdan ya da artık o kişiyle mutlu olamayacağınızı anladığınızdan olabilir. İşte sizin için sevgilimden soğudum nasıl ayrılırım sorusuna da cevap olacak faydalı bir rehber.

Sevgilimden Nasıl Ayrılırım?

Bir ilişkiye nokta koymak her ne kadar zor da olsa kimi zamanlarda oldukça gereklidir. Sizi üzen ve istemediğiniz bir ilişkiyi sürdürmek yerine ayrılık kararı almak en doğrusu olacaktır. İşte, 2 yıllık sevgilimden nasıl ayrılırım sorusuna da cevap olabilecek faydalı adımlar:

1- Aldatılmanın Etkisi ile Sevgilimden Nasıl Ayrılabilirim?

fikirsiz-sevgilimden-nasıl-ayrılırım

Bazıları bu durumu öğrendiği anda bavulunu toplayıp giderken bazıları da kalmayı tercih ederek ilişkisini kurtarmayı dener. Aldatıldığını öğrenen bir insanda en sık duyacağınız cümle ‘nasıl acıttığını bilemezsin’ ki gerçekten de doğrudur. Aldatılmamış ya da aldatıldığını bilmeyen bir insanın asla anlayacağı bir durum değildir.

Eğer aldatıldım ama ayrılamıyorum diyorsanız eşinize karşı çokta sağlıklı olmayan bir bağımlılığınızın olduğu ortada. Sizi aldatan eşinize karşı fiziksel ya da ruhsal olarak acı çektirme isteğiniz olabilir fakat bunlar ani alınmış sağlıksız kararlardır. Bu tip davranışlar yerine bir süre kendinize zaman vererek bu ilişkide devam ederseniz neler olur? Devam etmezseniz neler olur? Diye düşünerek geleceğiniz hakkında küçük bir planlama yapın ve daha sonra sevgilinizle konuşun. Size neler hissettirdiğini anlatın ve geri kalan hayatınızı nasıl sürdürmek istediğinizi ya da istemediğinizi iyi seçtiğinizden emin olun ki ileride pişmanlıklar yaşamayın.

2- Beni Küçümseyen Sevgilimden Nasıl Ayrılabilirim?

fikirsiz-sevgilimden-nasıl-ayrılırım

Genellikle bir tarafın diğer tarafı küçük görmesiyle olan bu durum eğer sürekli bir hal almışsa ilişkiniz pek de sağlıklı değildir. Küçümseme; alay, hakaret, mimik ya da dalga geçme olabilir. Aslında hangisi olursa olsun böyle bir durum kendinizi kötü hissetmenize neden olacağı gibi sizde psikolojik hasarlar da bırakacaktır.

fikirsiz-sevgilimden-nasıl-ayrılırım

İyi bir ilişkide karşılıklı saygı olması ve iki tarafın da seveceği şeyleri vurgulamak güzel bir başlangıç olacaktır. Mesela “Kısa saç sana çok yakışıyor” ya da “Esprilerin çok hoşuma gidiyor,” gibi şeyleri birbirinize söyleyebiliriz. Bu gibi davranışlarla birbirinize olan sevginizi güçlendirebilirsiniz. Eğer yapamıyorsanız ya da bu gibi olumlu davranışları karşı tarafa sergilemekten hoşlanmıyorsanız ilişkinizi tekrar tekrar gözden geçirerek sizi en iyi hissettirecek olan kararı vermeniz en iyisi olacaktır.

3- Savunmacı Sevgiliden Ayrılma Yolları

fikirsiz-sevgilimden-nasıl-ayrılırım

İlişki de ya da normal hayatta da böyle insanlarla sıkça karşılaşmaktayız aslında. O kişi hata yaptığı zaman, yaptıklarını sizin yaptıklarınızla karşılaştırarak haklı çıkarmaya çalışırlar. Çok savunmacı davranırlar. Dediğimiz gibi, bu normal bir durumdur. Fakat bu yönteme başvurma sıklığı arttığı takdirde sevgilimizin bizi eskisi kadar sevmediği anlamına gelebilir.

fikirsiz-sevgilimden-nasıl-ayrılırım

Özellikle de en sık karşılaşılan sadakatsizlik gibi büyük bir hatayı örtmek için bu yola başvurulur. Böylece sadakatsiz taraf yaptığı hata hakkında kendini daha az suçlu hisseder. Aslında olması gereken bir problem ortaya çıktığı zaman eğer sevgilimiz, savunmacı davranmaya başlarsa yapılacak ilk şey, ilişkinizi kapsayan bir çözüm yolu aramak olacaktır. Eğer bunu yapamıyorsanız ilişkinizde bir şeyleri tüketmişsiniz demektir. Bu durumda ayrılık konuşması yaparak neden belirtmek en doğru yollardan biri olacaktır.

4- İlişkideki Engellerden Dolayı Ayrılmak

fikirsiz-sevgilimden-nasıl-ayrılırım

İlişkinin artık olumsuz anlamda en son evresinde olduğunu ortaya koyan faktörlerden olan bir davranış şeklidir. Engelleme olayı kendini çok farkı şekillerde gösterebilir. Mesela iletişim olmaması, bir rutine girmiş olmanız ya da aynı şeyleri paylaşmadığınızı anlamış olabilirsiniz. Bu gibi bir duruma, uzun süren kriz dönemi, uzun süren tartışmaların ardından ya da çiftin arasında dönüşü olmayan bir durumla karşı karşıya kalındıktan sonra ortaya çıkar.

fikirsiz-sevgilimden-nasıl-ayrılırım

Bu evreden sonra ilişki genellikle ayrılıkla son bulur. Aslında olması gereken sevgililerin birbirleriyle konuşması ve ilişkilerini yeniden nasıl canlandırabileceğini beraber düşünmeleridir. Çok fazla sözleri uzatmadan birbirinizdeki en sevdiğiniz ya da sevmediğiniz özelliklerinizi öğrenerek birbirinizi anlamaya çalışmalısınız. Eğer artık bunları gerçekten umursamıyorsanız ayrılınca çok uzun sürmeyen bir üzüntüden sonra tüm hisleriniz normale dönecektir.

5- Olumsuz Eleştiren Sevgilimden Nasıl Ayrılırım?

fikirsiz-sevgilimden-nasıl-ayrılırım

Sevgilinizle olan ilişkinizde birbirinize karşı güven ve sevgi varsa birbirinize karşı yaptığınız olumlu ya da olumsuz eleştiriler kişinin kendisini fark etmesi ya da kendisinin de sevmeyeceği bir davranışı önlemesi açısından oldukça önemlidir. Fakat bununla birlikte olumsuz eleştiri oldukça acı verici olabilir. Söyleniş tarzına göre kişide hissettireceği duygular aşikârdır.

fikirsiz-sevgilimden-nasıl-ayrılırım

Elbette herkes hata yapar ama sevgilimiz, bizi incitmek ya da bize saldırma amacıyla eleştiriye başvuruyorsa bizim için eskiden hissettiği duyguları hissetmediği anlamına gelebilir. Böyle bir durumda bu davranışı hakkında sevgilinizle konuşarak onu uyarabilirsiniz eğer devam ediyorsa üzgünüm ki sizi daha da kıracağı günler gelecek. Bu yüzden durum daha da kötüleşmeden yerinde bir ayrılık konuşması yapmayı deneyebilirsiniz.

Bu yazımızda sizinle 3 yıllık sevgilimden nasıl ayrılırım sorusuna da yanıtlar aradık. Aynı zamanda sitemizde bulunan “Ruh Eşini Bulmak İçin 7 Tavsiye” yazımıza da göz atabilirsiniz. Ayrıca sevgiliden ayrılma yolları üzerine gerçek örnekleri de görebilirsiniz.

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *