Seks Hakkında İlk Defa Duyacağınız İlginç Gerçekler

Seks hayatın zevklerinden biridir ve çoğu insan tarafından hayatları boyunca en az bir kez deneyimlenir. Bu yazıda, seksle ile ilgili konulara ve sıra dışı seks gerçeklerine değineceğiz.

Belki de hayatta kalmamız için çok önemli bir unsur olduğundan, seks hakkında geniş çapta konuşuluyor. Ama bu konu hakkında en deneyimli kişilerin bile bilmediği bazı gerçekleri ortaya çıkaracağız.

Seks hakkında konuşmak her zaman ilginç bir konudur. Belki de bir yetişkin olduğunuz için, seks hakkında bilmeniz gereken her şeye sahip olduğunuzu düşünüyorsunuz. Seks hakkında partnerinizle her yakın ilişkide kendinizi daha yakın hissetmeniz gibi bilmediğiniz daha birçok ilginç gerçekler de var.

Konu seks olduğunda hepimiz temel bilgileri bilmeliyiz: Rıza almak, her zaman korumak, eşinizin ihtiyaçlarına saygı göstermek ve eğlenmek. Bir dahaki sefere partnerinizle meşgul olmayı düşündüğünüzde, bu bilgiler işinize çok yarayacak.

Beyninizi Harekete Geçirecek Seks Hakkında İlginç Gerçekler

1- Kilo Verme

fikirsiz-seks-hakkinda-ilk-defa-duyacaginiz-ilginc-gercekler

Cinsel eylemler kilo vermenize neden olur. Ortalama bir insan yarım saat süren bir ilişki yaşadığında yaklaşık 200 kalori yakar. Öpüşme dişleriniz için de çok iyidir: Hareket sırasında ağızdan çıkan ekstra tükürükler, ağzın temiz kalmasına yardımcı olarak çürük riskini azaltır.

2- Kasık Peruğu

fikirsiz-seks-hakkinda-ilk-defa-duyacaginiz-ilginc-gercekler

Kasık peruğu, ilk olarak 14. Yüzyılda kullanılmaya başladı. 19. Yüzyılda da fahişeler kasık peruklarını biti önlemek için takmalarının yanı sıra kasık kıllarını tıraş eden kadınlar tarafından da kullanılırdı. Özellikle 19. Yüzyılda frengi gibi hastalıklarını gizlemek isteyen fahişeler tarafından sık sık giyilirdi. Ayrıca film endüstrisinde, çıplak sahnelerde oyuncuların cinsel organlarını gizlemek için kullanılır.

 

3- Elma Moda Girmenizi Kolaylaştırır

fikirsiz-seks-hakkinda-ilk-defa-duyacaginiz-ilginc-gercekler

Taze meyvelerin doktoru uzak tuttuğu söylenir, ancak görünüşe göre kadınların cinsel yaşamını da iyileştirebilir. Journal of Gynecology and Obstetrics dergisinde yapılan bir araştırma, günde bir elma yiyen kadınların, yemeyen kadınlara göre daha iyi cinsel işleve ve kayganlığa sahip olduğunu buldu.

 

4- Prezervatif

fikirsiz-seks-hakkinda-ilk-defa-duyacaginiz-ilginc-gercekler

Prezervatifler başlangıçta hayvan bağırsaklarından ve ketenden yapılıyordu. 15. yüzyıldan önce Asya’da, bazı prezervatiflerinin sadece penisin başını kaplayan çeşitlerinin kullanımı kaydedilmiştir. Daha önceleri prezervatifin yağlı ipek kağıttan ve kuzu bağırsaklarından da yapıldığı saptanmıştır. Japonya’da kaplumbağa kabuğundan veya hayvan boynuzundan yapılmıştır.

Prezervatif ile ilgili bir diğer ilginç gerçek ise hamileliği önlemede yüzde 97 etkili olmasıdır.
Doğru kullanılırlarsa, prezervatifler hamile kalmanız için yalnızca yüzde üç şans oluşturur. Yakın zamanda yapılan bir diğer araştırmaya göre, partnerleri her zaman prezervatif kullanan kadınların HPV kapma olasılığının %70’den daha az olduğunu buldu.

5- Kaç Farklı Kişi

fikirsiz-seks-hakkinda-ilk-defa-duyacaginiz-ilginc-gercekler

Kadınların yaşamları boyunca ortalama dört seks partneri ile beraber olduklarını söylerken, erkekler ise ortalama yedi olduğunu söyledi. Ancak bu verilerin pek doğru olmayacağını bazı nedenleri var. Birincisi, kadınlar sahip oldukları partnerlerin sayısını eksik beyan etme eğiliminde iken erkekler abartma eğilimindedir. İkincisi, seks ne anlama geliyor? Geniş bir tanım yelpazesi olduğundan dolayı kimin seksi nasıl tanımladığını anlamak zor.

6- Bu Gece Olmaz Başım Ağrıyor!

fikirsiz-seks-hakkinda-ilk-defa-duyacaginiz-ilginc-gercekler

Seks hakkında en tuhaf gerçeklerden biri de baş ağrılarını olumlu yönde etkilemesidir. Bir dahaki sefere partneriniz baş ağrısı olduğunu iddia ederek ilerlemenizi reddederse, şu gerçeği unutmayın: Seks eylemi baş ağrısını tedavi eder, vücudun endorfin salmasına neden olur ve bu da doğal olarak baş ağrısının ağrısını azaltır. Ağrıya toleransınızı artırabilir. Araştırmaya göre, uyarıldığınızda ağrı eşiğiniz önemli ölçüde gelişebilir.

 

7- Partneriniz Seks Sırasında Başka Biri Hakkında Hayal Kuruyor Olabilir

fikirsiz-seks-hakkinda-ilk-defa-duyacaginiz-ilginc-gercekler

İngiliz seks oyuncak markası LoveHoney tarafından yapılan bir araştırmaya göre, kadınların neredeyse yarısı yatakta diğer erkekleri hayal ediyor. Anket, erkeklerin yüzde 42’sine kıyasla, kadınların yüzde 46’sının partnerleriyle seks sırasında başka bir kişi hakkında fanteziler kurduğunu gösterdi. Ancak çalışmada 1.300 heteroseksüel kadın incelendi, bu nedenle bu itiraf her kadın için geçerli değil. Heteroseksüel kadınların seks sırasında neden başka birini düşünmelerinin gerçek nedenini kim bilebilir, ama bunun nedeni partnerlerinden bazılarının ihtiyaçlarını yatakta karşılamaması olabilir.

8- Cilt Bakımı

fikirsiz-seks-hakkinda-ilk-defa-duyacaginiz-ilginc-gercekler

Spermin cilde iyi etkileri olduğu söylenir. Spermdeki proteinlerin cilt üzerinde sıkılaştırıcı etkisi gerçekten de vardır. Spermde, Anti-aging etkisi bulunan protein olsa da yüzünüzde sperm varken dolaşmamalısınız!

9- Kasık Kılı

fikirsiz-seks-hakkinda-ilk-defa-duyacaginiz-ilginc-gercekler

Kasık kılı, belirli bir miktarda uzamaya programlanmıştır Vücuttaki tüm kıllar uzama süresini belirleyen bir büyüme programı tarafından kontrol edilir. Kasık kıllarının uzama süresi, kafadaki kıllara kıyasla daha kısa (ortalama olarak birkaç ay) olur. Bu, kasık kıllarının yönetilemez uzunluklara uzamasını durduran bir şeydir.

10- Saksafon

fikirsiz-seks-hakkinda-ilk-defa-duyacaginiz-ilginc-gercekler

Oral seks terimi 18. yüzyıldan gelmektedir. Aynı zamanda, boşalma için kullanılan bir argo idi. 1930’larda, oral seks eylemi saksafon olarak bilinmeye başladı. İkinci Dünya Savaşı’nda jet uçaklarını tanımlamak için de kullanılmıştır. Antik Yunan’da da bir saksafon işi için kullanılan yaygın argo terim ‘flüt çalmak’ tır.

11- Erkeklerin Yanı sıra En Çok Orgazmı Lezbiyenler Yaşıyor

fikirsiz-seks-hakkinda-ilk-defa-duyacaginiz-ilginc-gercekler

The Journal of Sexual Medicine’de yayınlanan bir çalışmada, cinsel yönelim ile birisinin kaç kez orgazm olduğu arasındaki bağlantıyı gözlemlemek için 6000 üzerinde bekar yetişkin araştırıldı. Erkekler için sonuçlar şaşırtıcı değil. Normal erkeklerin %85’i doruğa çıktı, eşcinsel erkekler yüzde %84 ve biseksüel erkeklerin %77’si orgazmda doruğa çıktı.

Ancak lezbiyen kadınlar en çok yüzde 74,7 ile orgazm doruğuna ulaşırken, heteroseksüel kadınlar %61 ve biseksüel kadınların %58’i orgazm oldu. Konu seks olduğunda kadınlar erkeklerden daha karmaşık gibi görünüyor.

 

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *