Sağlıklı ve Parlak Saçlar İçin Protein Tedavisi

Saçlar için faydalı bir yol mu arıyorsunuz protein tedavisini duydunuz mu? Proteinler saçınızı güçlendirmek ve büyümesini sağlamak için gerekli amino asitleri içerir. Protein tedavisi ve daha fazlası yazımızda.

Protein Tedavisi Nedir?

Saçınız zayıf, kuru ve kırılgan mı? Protein tedavisi bu tür problemler için etkili bir çözümdür. Protein saç tedavisi nedir sorusunu şöyle cevaplayalım. Saçınızdaki doğal protein olan kreatin, güneş, rüzgar, kirletici maddeler ve kimyasal işlemlere maruz kalarak hasar görebilir. Protein tedavileri saçınızı dışardan besler ve güçlendirir.

Protein Tedavisi Türleri

Saça protein takviyesi çeşitli yollarla yapılır.

Protein Maskeleri

Bu yöntem hafif hasar görmüş saçlar için faydalıdır ve aynı zamanda bakım maskesi olarak da bilinir. Düzenli saç bakımı için idealdir.

Derin Penetrasyon Tedavileri

Derinlemesine nüfuz eden bu tedaviler, orta derecede hasar görmüş saçları tedavi etmek için mükemmel uygulamalardır. Yoğun nemlendirme özelliğine sahiptir. Her 2 haftada bir uygulanması önerilir.

Reconstructor Tedavileri

Rekonstürktürler ciddi şekilde hasar görmüş saçları tedavi etmek için kullanılan bir yöntemdir. 2 haftada 1 tekrarlanması önerilir.

Protein tedavileri zarar görmüş saçınıza mucizevi yeni bir yaşam verir.

Protein Tedavisinin Doğal Saçlara Yararları

Saç protein bakımı faydaları aşağıdaki gibi özetlenebilir.

1. Saçları yumuşatır 

Protein tedavisi ölü hücreleri saç derinizden uzaklaştırır ve dışarıdan protein ekleyerek saçınızı besleyerek, yumuşatır.

2. Saç Tellerini Güçlendirir

Protein tedavisi hidrolize edilmiş proteinleri saç köklerinize doğrudan akıtır ve saç diplerini sertleştirir. Böylece saç telleriniz güçlendirir.

3. Saçınızı Nemlendirir

Saç derinizdeki ölü hücrelerden sizi kurtarır. Saçınıza enjekte edilen proteinler saçınızı daha etkin şekilde nemlendirir.

4. Saçınıza Ekstra Hacim Verir

Protein tedavisi sonucunda saçınız daha kalın, daha uzun ve daha sağlıklı olur.

Bir güzellik salonunda protein tedavisi alarak çok para harcamak istemiyorsanız, size evde uygulayabileceğiniz tarifleri aşağıda sunuyoruz.

Saçınız İçin Doğal Protein Tedavileri

Avokado

Avokado zarar görmüş saçları onarabilen, güçlendiren ve besleyen yağ asitlerini ve proteinleri içerir. Birkaç avokadoyu ezerek veya robotta püre haline getirerek mayonezle karıştırın.

Bu maskeyi saça ve saç derisine uygulayarak, saçı beslemek ve yumuşatmak için kullanabilirsiniz.

Yoğurt

Yoğurt ve ekşi krema gibi süt ürünleri saçınızı temizleyen proteinler ve laktik asit içerir. Bir yumurtayı biraz yoğurt ile karıştırın. Karışımı saçlarınıza sürüp 20 Dk. Bekleyin. Saçınızı ılık suyla yıkayın.

Doğal Protein Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kendi protein tedavi karışımınızı evde kendinizde hazırlayabilirsiniz.

Uygulama

  • Yumurta, avokado, yoğurt kullanarak bunları Hindistan cevizi yağı, bal, Hindistan cevizi sütü, muz, krema veya mayonez gibi yumuşatıcı maddelerle birleştirerek protein bakımından zengin bir saç maskesi hazırlayabilirsiniz.
  • Hazırladığınız karışımı ısıtın.
  • Nemli saçınıza uygulayın.
  • Bir duş başlığı takın.
  • Karışımı saçınızda yaklaşık 30-40 Dakika bekletin.
  • Daha sonra saçınızı iyice yıkayın.

Protein tedavisini uygulamak zarar görmüş saçları onarmak, beslemek, güçlendirmek ve hacim vermek için gereklidir. Saçınız bu maskeler ile yoğun bir şekilde nemlenir ve beslenir.

Tercihinize göre protein tedaviniz için gereken karışımı evde kendiniz hazırlayabilir, herhangi bir mağazadan satın alabilir ya da güzellik salonunda uygulatabilirsiniz.

Dikkat:  Unutulmaması gereken bir nokta vardır. Bu tedavileri çok uzun süre veya çok sık uygularsanız saçınız sertleşebilir hatta kırılabilir. Bu nedenle saçlarınızın ihtiyaçlarını değerlendirmeniz ve protein tedavinizi buna göre planlamanızı öneriyoruz.

”Cildiniz Yağlı mı? İşte Size Önerebileceğimiz Doğal Maske Tarifleri” yazımızı okumanızı öneriyoruz. TIKLA

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *