QR Kodlar İle Kola Alma Dönemi Başlıyor!

QR Kod ile otomattan içecek alma dönemi başlıyor. Özellikle son zamanlarda içinde bulunduğumuz Pandemi dönemi yüzünden teknolojik gelişmeler el değmeden kullanım şekline geçiş yapıyor. Teknolojik gelişmeler arasında hızlıca işlem yapılmasını sağlayan otomatlar da bulunuyor.

Dünyaca ünlü içecek markası olan Coca-Cola bu alanda adımlar atarak içecek sevenlerin kalbini kazanmaya devam ediyor. Atmış olduğu adım sayesinde sadece QR Kod okutarak içecek alma imkânı sunuyor. Kodu okut, Seçeneği seç, Ödemeni yap ve İçeceğini al mantığı ile çalışan makineden temas olmadan alım işlemi sağlanabilecek.

Temassız Otomatlar Yaygınlaşacak

QR Kodlar İle Coca-Cola Alma Dönemi Başlıyor

Temassız Otomatlar Yaygınlaşacak. Özellikle son zamanlarda içerisinde bulunduğumuz pandemi nedeni ile gelişen teknolojiler genlikle temassız teknolojiler kullanıyor. Sadece otomatlar değil bankalar da temassız işlem sınırını arttırmış durumda. Kartınız ile şifre girmeden direkt ödeme yaparak geçme şansınız bulunuyor.

Otomatlarda da bulunan bu sistemler daha da geliştirilerek sadece telefon kamerası üzerinden ödeme yapılmasına olanak sağlıyor. Bankanızın QR Kod okuyucu sistemi üzerinden istediğiniz ürünü sadece kameranızı kullanarak alma şansına kısa bir süre içerisinde kavuşabileceksiniz.

10.000’den Fazla Noktaya Temassız Otomatlar Kurulacak

10.000’den Fazla Noktaya Temassız Otomatlar Kurulacak

Coca-Cola bu konuda ciddi olduklarını her an belirtiyor. 10.000’den fazla noktaya kurulum yapılması bekleniyor. Yeni sistemler sadece Kola ile de sınırlı olmayacak gibi gözüküyor. Bu sistemin geliştirilmesini üstlenmek isteyen Coca-Cola firması diğer markalar ile de anlaşarak farklı satışlar da gerçekleştirecek.

İlerleyen zamanlarda sadece otomat sisteminin değil uygulama sisteminin de gelişeceği göz önünde bulunduruluyor. Coca-Cola uygulamasına bankanız üzerinden yükleyeceğiniz bakiye sayesinde tek noktadan istediğiniz işlemleri gerçekleştirebileceksiniz.

QR Kodlu Sistemler Nasıl Kullanılacak?

QR Kodlu Sistemler Nasıl Kullanılacak

QR Kodlu sistemler nasıl kullanılacak? Tek içecek veren makinelerde sadece bankanız üzerinden ödeme işlemi yapmanız mümkün olacak. Ancak birden fazla içecek ve yiyecek bulunduran otomatlarda uygulamalar üzerinden işlem yapmanız gerekecek. Coca-Cola uygulamasının içerisine yükleyeceğiniz bakiye sonrasında sorunsuz şekilde işlem gerçekleştirebileceksiniz.

Bankanızın uygulaması üzerinden anında yükleyeceğiniz bakiye sonrasında QR Kodu okutarak işlemleri adım adım takip etmeniz gerekiyor. Birden fazla içecek ve yiyecek bulunduran otomat sistemlerinde bir numara seçimi yapmanız istenecektir. İnternet bağlantısı bulunan otomatlar anında bilgiyi sistemden alarak işleme başlayacak ve dezenfektan ile temizlenmiş haznesinden ürünü verecek.

QR Kodlu Otomatlar Hangi Ülkelerde Kullanılacak?

QR Kodlu Otomatlar Hangi Ülkelerde Kullanılacak?

QR Kodlu otomatlar hangi ülkelerde? QR Kodlu otomatlar şu an için ülkemizde bulunmuyor. Önümüzdeki dönemlerde gelmesi muhtemel ancak hızlı bir şekilde gelmeyeceği kesinlikler arasında bulunuyor. Asya ve Avrupa ülkelerinde kurulacak olan bu sistem anında kullanıma açılacak.

Şu an için 10.000 ve civarı kurulum yapılması bekleniyor. Bu kurulum işlemleri arasında maalesef ülkemiz yer almıyor. Coca-Cola aroma çeşidi olarak ülkemizde sadece iki tane olduğunu göz önünde bulunduracak olursak yeni sistem otomatların ülkemize gelmesinin uzun bir zaman alacağını gözlemlemek mümkün oluyor.

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *