5 Soruda Payoneer Türkiye de Kullanılıyor Mu?

Payoneer Türkiye de kullanılıyor mu? Sorusu cevabı merak edilen bir konudur. Günümüzde internet aracılığı ile çalışmak ve o şekilde ödeme yapmak oldukça yaygınlaşmıştır, bu şekilde çalışan insanların her birinin ise çalıştığı ödeme sistemi bulunmaktadır. Siz de dünya ile iş yapıyor ve ödemelerinizi internet aracılığı ile yapıyor iseniz payoneer gibi dünyada geçerliliği olan bir sistem ile çalışabilirsiniz.

Payoneer kullanırken ya da dünyada geçerliliği bulunan başka bir sistem kullanırken dikkat etmeniz gereken konular mevcuttur. Bunlardan bir tanesi komisyon oranlarıdır, yazımızda bu husustan ve payoneer ile ilgili merak edilen diğer hususlardan bahsedeceğiz.

Payoneer Türkiye de Kullanılıyor Mu? Güvenli mi?

Payoneer, Amerika’da kurulmuş dünyaya ismini duyurmuş ve kendini kanıtlamış bir sanal ödeme sistemidir. Bu sanal sistemin amacı ise işletmelere ödeme hizmetini beklentilerin üzerinde sunmaktır.

Payoneer bütün dünyanın ilgisini kendi üzerine çekmeyi başarmıştır buna sebep olan özellik ise, bu sanal ödeme sisteminin 150’den fazla para birimini algılıyor olmasıdır. Çokça tercih edilmesine sebep olan bir diğer özelliği ise Amazon, Etsy, Ebay gibi şirketlerin ödemelerini anında gerçekleştirmesidir.

Payoneer Türkiye de Kullanılıyor mu? Sorusuna ise şu şekilde cevap verelim; Payoneer, dünyanın bir çok yerinde olduğu gibi Türkiye’de de oldukça tercih edilen bir ödeme sistemidir.

[geo_alert style=”2″ color=”primary” ]Avantajlı Alışveriş İmkanı Sunan Kart: Papara Kart (23 Soruda Tüm Detaylar)[/geo_alert]

Payoneer, dünya çapında kullanılan bir ödeme sistemi olduğu için bu sistemi kullananların bir çok kaynaktan ödeme alabilmeleri sağlanmaktadır. Google gibi büyük şirketler de bu sanal ödeme sistemi üzerinden ödemelerini almaktadırlar. Payoneer bu hizmetlerinin yanı sıra sizden oldukça düşük bir komisyon talep etmektedir.

Payoneer kullanıcılarına birden fazla avantaj sunmaktadır, bunlardan bir tanesi ise birden fazla açtığınız mağazaların hepsini tek bir Payoneer hesabında toplayabilirsiniz. Payoneer hesabı açıp bir banka hesabı tanımladığınız taktirde Türkiye’de bulunan tüm bankalara para transferi yapabilirsiniz.

Payoneer Hesap Açma

Payoneer Türkiye de Kullanılıyor Mu?
Payoneer Türkiye de Kullanılıyor Mu?

Payoneer Türkiye de Kullanılıyor mu? Sorusunun cevabını verdikten sonra payoneer hesabını nasıl oluşturacağınızı anlatalım. Hesabı oluşturabilmek için ilk önce Payoneer sitesine giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra ise sign up yazan yere giderek istenilen yerleri doldurabilirsiniz. Bu alanı doldururken dikkat etmeniz gereken hususlar vardır bunlardan bir kaçı İngilizce karakter kullanmak ve doğru bilgiler girmektir.

İlk formdan sonra karşınıza başka formlarda çıkacaktır onları da dikkatlice doldurduktan sonra üyeliğiniz gerçekleşmiş olacaktır. Denetim ve onay sürecinden sonra üyeliğinizin gerçekleştiğine dair onay bilgisi gelecektir. Başvururken aklınızda bulunduracağınız husus ise başvuru sahiplerinin 18 yaşından büyük olması gerektiğidir.

Payoneer Kart Nedir?

Payoneer sanal ödeme sistemine kayıt olurken kullanılacak olan kart için Ön ödemeli MasterCard seçilmelidir, bunun sonucunda ise kayıt işlemleri gerçekleşmektedir. Bunun ardından Amerika’da bir hesap açılır ve bu hesaba ait ‘Payoneer kart’ adı ile MasterCard gönderilmektedir.

Payoneer kartınız başvuru yapmanızın ardından 15 gün içerisinde sisteme girdiğiniz adresinize gönderilecektir. Kartınızı aldıktan sonra sisteme girip kartınızı aktifleştirmeniz gerekmektedir. Birçok avantajı bulunan Payoneer kartı aldıktan sonra kullanmanız ise zorunlu değildir. Sahip olduğunuz bu kart ile TEB ATM’lerinden dilediğiniz gibi para çekebilir ve alışveriş yapacağınız zaman Payoneer kartı kullanabilirsiniz.

Payoneer Türkiye de Kullanılıyor Mu, Payoneer Komisyon Oranları Nelerdir?

Dünyanın farklı yerlerinden Payoneer ile ödemeler alınmaktadır bunun ardından platformdaki hesaplara aktarım yapılmaktadır. Bu işlem yapıldıktan sonra farklı oranlarda komisyonlar alınmaktadır, bunun dışında ATM’den para çektiğiniz taktirde de bir komisyon alınmaktadır. Gelelim Payoneer’de alınan komisyonlara, bu komisyonlar şu şekildedir;

  • Payoneer karta üye olduktan sonra kartınızı etkinleştirmek için sizden bir ücret talep edilmemektedir. Bunun dışında kartınızı değiştirmek isterseniz eğer 12.95 dolar gibi bir ödeme yapmanız gerekmektedir. Ücret kesilen başka bir husus ise ATM üzerinden bakiye kontrolüdür bakiyenizi sorgulattığınız taktirde 1 dolar ücret kesilmektedir. ATM’den para çektiğinizde ise 3.15 dolar ücret alınmaktadır.
  • Payoneer karta üye olduktan sonra kart üzerinden hesaplar arası ödeme alma işleminde ‘US Payment Service’ için alınan ödemede yüzde 1 gibi bir komisyon ücreti alınmaktadır. Bunun dışında ise ‘EU Payment Service’ ve ‘UK Payment Service’ için herhangi bir ücret alınmaktadır.
  • Payoneer kartının bakiyesi kullanılarak alınan ödemenin ise %50 gibi bir kısmı komisyon olarak alınmaktadır.
  • Payoneer ile ödeme yaptığınız da bu ödemeleriniz global ödeme sistemi hesabı ve ağ içi ödemelerinde de bir ücret alınmamaktadır.
  • Payoneer’e üye olduktan sonra para transferi yapmak isterseniz referans numaralarınızı kullanarak yapmanız mümkündür. Referans numaraları sayesinde yapmış olduğunuz bu işlem güvenli bir şekilde tamamlanacaktır. Farklı bir banka hesabına para transfer yapmak isterseniz bu işlem sonucunda transfer ettiğiniz paranın yüzde 2’si komisyon olarak alınmaktadır.
  • Payoneer kart ile para çekmek için anlaşmalı bir yerel bankanın ATM’sini kullanmanız gerekmektedir. Türkiye’de bu banka Türk Ekonomi Bankasıdır, bu bankanın ATM’si üzerinden para çekebilirsiniz.
  • Gelelim ödeme alma konusuna, payoneer’de bulunan kullanıcı hesabınızdan ödeme almak için ödemenin alınacağı firma ile payoneer kart bilgilerinizi paylaşmanız gerekir. Bunun dışında ödemenin alınacağı firmanın da payoneer kullanması gerekir.

Payoneer Amazon İçin Uygun Mu?

Bir ödeme sistemi hesabı açmaya karar verdiğimizde bu sistemin platform tercihlerini göz önünde bulundururuz. Paypal adlı ödeme sistemi Amazon’un çalışmayı istemediği bir sistemdir. Bunun yanı sıra Ebay ise Paypal ile çalışmak konusunda fazlasıyla heveslidir.

Payoneer ise bu konuda size çok büyük yardımcı olacaktır, bunun sebebi ise hem Amazon hem de Etsy ve Ebay ile entegre edilebilen bir yapıya sahiptir. Bunların dışında payoneer vasıtasıyla birden fazla Amazon hesabınızı tek bir hesapta toplayabilirsiniz.

Amazon’a üye olduğunuz zaman üyelik sırasında Amerika’da banka hesabınızın olup olmadığını sormaktadır. Amazon size Hyperwallet’ı önerecektir fakat Payoneer’i seçtiğiniz zaman hesabınızda kullanmanız mümkündür.

Etsy ise siz kullanıcılarına ödeme alabilmeniz için 3 ayrı yöntem sunmaktadır. Bunlar şu şekildedir; Etsy, Payments, Paypal, Other. Payoneer ise bu saydıklarımızdan other seçeneğinin içinde yer almaktadır, bu seçenekten payoneer’i seçtiğiniz zaman ödemelerinizi payoneer ile yapabilmeniz mümkündür.

Payoneer hakkında bahsedeceğimiz önemli bir diğer konu ise payoneer’in sanal bir banka hesabı olduğudur ve bu nedenle PayPal’da kullanılmamaktadır.

Payoneer Türkiye de Neden Önemli?

Payoneer Türkiye de Kullanılıyor Mu?
Payoneer Türkiye de Kullanılıyor Mu?

PayPal’ın Eby ve Etsy gibi Pazar yerlerinde etkisiz hale gelmesinin ardından Türkiye’de farklı farklı ödeme sistemleri ortaya çıkmaya başlamıştır. Satıcıların ödeme sistemi tercih ederken dikkat ettiği ve baktığı iki nokta bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi güvenilirlik iken diğeri ise kolay entegre edilmesidir.

Payoneer ise bu iki özelliği de karşılamaktadır, bu sebeple ise rakiplerinin çoğunu geride bırakmıştır. Payoneer Türkiye de kullanılıyor mu? Sorusunu anlattıktan sonra şimdi de Payoneer’in Türk kullanıcılar için neden önemli olduğundan bahsedelim.

Payoneer’in önemli olmasının ve tercih edilmesinin sebeplerinden birisi birden fazla Pazar yerinde bulunan mağazaları tek banka hesabından yönetme imkanı sunmasıdır. Ayrıca payoneer günün her saatinde Türkçe müşteri desteği de sağlamaktadır.

Payoneer’i tercih ettiğiniz taktirde ve bir hesap oluşturduğunuz zaman, aracı olan bankalara para ödemek zorunda kalmazsınız. Bunun dışında döviz kurunu da ortadan kaldırmaktadır. İlk hesap açtığınız zaman ilke özel olarak 6 ay içerisinde yapmış olduğunuz 25.000 USD miktarının 250’sini size geri iade etmektedir.

İnternet üzerinden yapılan ihracat yani kısaca olarak e-ihracat kadın-erkek, genç-yetişkin olmak üzere herkesi etkisi altına almıştır. Mesleğiniz ne olursa olsun e-ihracat vasıtasıyla dünyaya açılmak ve ek bir gelir sağlamak isteyebilirsiniz. Sadece iki saat ilgilenmiş olduğunuz mağazanız sayesinde bu hayalleriniz hayal olarak kalmayacaktır.

Saatlerce bilgisayar başında oturup gününüzü heba etmenize hiç gerek kalmayacaktır, bunun sebebi ise ShipEntegra ve Payoneer size eşsiz hizmetler sunmaktadır bu sayede ise bol bol zaman tasarrufu yapabilirsiniz. ShipEntegra bulunan bütün online mağazalarınızı sadece bir panelden yönetebilme imkanı verirken Payoneer ise tüm bu mağazaları bir banka hesabı üzerinden yönetme imkanı sunmaktadır.

Sizin de e-ihracat alanında hayalleriniz var ise ve bu alanda hem kolay hem de hızlı bir şekilde ilerlemek istiyorsanız ShipEntegra ve Payoneer’in size sunduğu bu güzel imkanlardan yararlanabilirsiniz.

Allegro

Allegro, Doğu Avrupa ve Polonya bölgesine ait ürünlerin satılması ve yeni müşterilere ulaşmak isteyenler için mutlaka yer alınması gereken bir pazaryeridir. Bu güzel platformda da Payoneer’i ödeme yöntemi olarak kullanmanız mümkündür. Allegro’da hesap açtığınız sırada ödeme yöntemi için olan yerleri doldururken Payoneer’i seçtiğiniz zaman direkt olarak site bağlantısıyla Payoneer oturum açma sayfasına yönlendirileceksiniz.

Oturum açmanızın ardından bilgileriniz otomatik olacak şekilde Allegro’ya gönderilecektir. Bunun ardından ise onay süreci başlar. Bu noktada dikkat etmeniz gereken bir husus ise Allegro hesabınız bir şirket üzerine kurulu ise Payoneer hesabınızda da şirketinize ait bir hesap olmalıdır.

Payoneer’in Sağladığı Kolaylıklar

Payoneer ödeme sisteminde bulunan bütün işlemlerinizin bilgilerini Excel’e aktarıp kâr ve gelir tablosu oluşturabilmeniz mümkündür. Bunun yanı sıra gelen ödemelerinizi düzenleyip, bu ödemelerin nereden ve hangi mağazalardan geldiğini görebilirsiniz.

[geo_alert style=”2″ color=”primary” ]ING Bank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi[/geo_alert]

Payoneer ödeme sistemine girdiğinizde arama seçenekleri kısmında para birimine ya da mağaza adına göre filtreleme yapabilirsiniz ve ayrıca müşteri hizmetlerini aramadan Payoneer hesap dökümlerinizi alabilirsiniz.

Avrupa’da Vergi Ödeme

Payoneer ödeme sistemi ile çalışıyor iseniz ve yurtdışında müşterileri olan bir satıcıysanız yaptığınız satışlar sonucunda belli bir eşiğe ulaştığınız zaman katma değer vergisi sebebi ile yerel Avrupa hükümetlerine borç doğmuş olacaktır. Payoneer müşterisi olduğunuz taktirde hesap paneliniz üzerinden vergilerinizi doğrudan ve bir kesinti olmadan ödeyebilmeniz mümkündür.

Payoneer Türkiye de Kullanılıyor mu Hususunda Sık Sorulan Sorular

Payoneer Türkiye de Kullanılıyor Mu?
Payoneer Türkiye de Kullanılıyor Mu?

Payoneer Türkiye de Kullanılıyor Mu sorusu ile sıkça karşılaştığımız için bu detaylı içeriği hazırlamak istedik. Yazımız içerisinde Payonner hesap açma, Payoneer kart ve Payoneer ödeme alma gibi pek çok konuda bilgiler vermeye çalıştık. Şimdi kısaca sık sorulan soruları yanıtlamak istiyoruz.

Payoneer 18 Yaş Sınırı Var mı?

Payoneer Türkiye hakkında sık sorulan sorulardan bir tanesi 18 yaş sınırıdır. Payoneer’e kayıt olabilmek için 18 yaş üzeri olmanızı içeren bir şart bulunmamaktadır.

Payoneer güvenilir mi?

Payoneer gerek komisyon oranları gerekse sunduğu avantajlar açısından çokça tercih edilen bir ödeme sistemidir ve oldukça güvenlidir. Ününü tüm dünyaya duyurmuş bir ödeme sistemidir ve ayrıca MaterCard güvencesi altındadır.

Payoneer yasal mı?

Payoneer tüm Türkiye’de ve de dünyada kullanılan yasal bir ödeme sistemi olarak geçmektedir.

Payoneer nasıl kullanılır?

Payoneer’in sitesine girip üye olduktan ve onay süreci başladıktan sonra kart tarafınıza iletilecektir. Bunun sonucunda online olarak yada kart ile işlem yapabilmeniz mümkündür. Ayrıca payoneer hesabınızı bir çok Pazaryeri ile entegre edebilmeniz mümkündür.

Payoneer ücretli mi?

Payoneer kartı etkinleştirme aşamasında herhengi bir ücret talep edilmemektedir. Bunun dışında yıllık hesap işletim ücreti olarak bulunan bakiyenizden 29.95 dolar tahsil edilmektedir. Fakat iki yıl içerisinde bu tutarın 25 doları iade edilmektedir.

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *