Oyuncak Bebekler Hakkındaki Hiç Duymadığınız Gerçekler

Oyuncak bebekler hakkında bilmediğimiz birçok bilgi bulunmaktadır. Birçok ebeveyn sadece bebek diye düşünmektedirler. Fakat bu oyuncakların her birinin birbirinden farklı hikayeleri bulunmaktadır. Bebeklerin bir geçmişi bir anlamı olmadığı düşünülse de bir çok bebeğin korkutucu hikayeleri bulunur. Bu bebeklerden bir kaçı şunlardır:

Oyuncak Bebekler Hakkında Hikayeler

Oyuncak bebekler hakkında bazı efsaneler dolaşmaktadır. Bu efsanelerden bir kısmının doğruluk payı bulunmaktadır. Hangilerinin efsane hangilerinin gerçek olabileceğini siz değerli okuyucularımıza bırakıyoruz.

Hello Kityy

oyuncak-bebekler-hakkindaki-hic-duymadiginiz-gercekler1

Oyuncak Bebekler arasında kedi diye bilenen bebeğin hikayesi şöyledir. Yıllar önce bir annenin kızı ağız kanseri olmuş. Kızın durumu gün geçtikçe ağırlaşmaya başlamış. Kızını kurtarmak için her gün dua etmiş kadın ama değişen bir şey olmamış. Kadın ümidi kesip şeytandan yardım istemeye karar vermiş. Şeytan kızını iyileştirmek şartıyla kendisi için bir oyuncak markası çıkarmasını istemiş. Şartı kabul eden kadın Hello Kityy adında bir bebek tasarlamış. Böylelikle kızı her gün daha da iyileşmeye başlamış.  Kızı iyileştikçe şeytan için tasarlanan bebeğin ünü de artmış. Söylenene göre Hello Kityy bebeğinin ağzının olmamasının sebebi hasta kızın ağız kanseri olmasıymış. Bu bilgilere dayanarak Hello Kityy bebeğinin aslında bir kedi değil dünyalı bir kız olduğu düşünülür.

Annabelle Bebeği

Oyuncak bebekler arasında bulunan bir başka bebek hikayesi ise şöyledir. 1970’li yıllarda bir anne kızı Donna için bir bebek alır. Fakir bir aile oldukları için sıfır bir bebek alamaz bu yüzden ikinci el eşyalar satan bir dükkandan almak zorunda kalır. Donna yatılı bir okulda okuduğu için okula giderken bebeğini de götürür. Oda arkadaşı olan Angie ile birlikte bebeği severler. İlk zamanlar her şey yolunda giderken bir süre sonra bebeğin hareket ettiğini görürler. Annabelle bebeğin ilk başlardaki hareketi sağ sol gibi olduğu için fazla göze batmaz çünkü duruş pozisyonu haliyle dış etkenlerden kaynaklı olduğunu düşünürler. Zaman geçtikçe bu durum daha da artar.

Annabelle ev içinde gezmeye başlar. Bir yere koyduklarında bir süre sonra bambaşka bir yerde bulurlar. Arkadaşları Lou bu bebekten nefret eder çünkü onda şeytani bir şeyler olduğunu düşünür. Donna ve Angie şeytan cin gibi şeylere inanmadıkları için bunu pek dikkate almazlar bu durumun mantıklı bir açıklaması olduğunu düşünürler. Zaman daha da ilerledikçe bu durum daha da kötüleşmeye başlar.

Kızlar evin içinde parşömen kağıda yazılmış ‘ Lou’ ya yardım et’ tarzı yazılar bulurlar. İşin ilginç tarafı o evde bulunan kimsenin böyle bir kağıdının olmamasıdır. Donna bir gece yarısı Annabelle’in elinde kanla birlikte yatağında yattığını görür. Kanın nereden geldiğine baktığında bebeğin içinden geldiğini görür. Bu kadar olayların üzerine Donna artık bebekte bir şeyler olduğunu düşünür ve medyuma gitmeye karar verir.

Medyum Ne Dedi?

Medyuma giden Donna bebeği gösterdiğinde medyum bebeği alır ve olayları anlatmaya başlar. Apartman inşa edilmeden önce orada bir mülk olduğunu 7 yaşındaki Annabelle Higgins adında küçük bir kızın bu evde ölü bulunduğunu ruhunun hala o evde bulunduğunu söyler. Kızların eve getirdiği bebeğin de kızın ruhu tarafından ele geçirildiğini söyler. Bebekle konuşan medyum Annabelle’in ruhunun Donna ve arkadaşını sevdiğini onlara güvendiğini ve onlarla birlikte kalmak istediğini söyler.

 

İyi kalpli olan Donna bebeğin onlarla birlikte kalmasına izin verir. Bu kararı ile hayatları artık kötüye gidecektir. Bebeğin lanetli olduğunu ilk başta gören Lou bebeğin onlarla kalmasından sonra Annabelle’ nin onu boğduğu gibi korkunç rüyalar görmeye başlar. Bir gün Lou ve Angie alt katta otururken Donna’ nın odasında birinin yürüdüğüne dair sesler duyarlar. İlk korkuyu atlattıktan sonra Lou odaya bakmaya karar verir. İçeri girdiğinde kimse yoktur ve her şey olması gerektiği gibi yerindedir. Tek yerinde olmayan şey Annabelle’ dir.

Gizemli Bebek

Yatakta olması gerekirken odanın bir köşesinde yüzü kapıya dönük durmaktadır. Bebeğe doğru gitmeye karar veren Lou ilerlerken ensesinde bir sıcaklık hisseder .  Arkasını döndüğünde kimsenin olmadığını görür ve tekrar önüne döner. O anda göğsünde bir acı hisseder. Göğsünde çiziklerin olduğunu görür ve bunun Annabelle’ nin işi olduğunu düşünür. 2-3 gün içinde Lou da bulunan yaralar şaşırtıcı bir şekilde iyileşir. Durumun gün geçtikçe daha kötü bir hal almasıyla paranormal olaylarla ilgilenen kişileri aramaya karar verirler.

Ed ve Lorraine Warren eve gelirler ve durumu anlamak için araştırma yaparlar. Kısa sürede sonuca ulaşan çift evde insanı olmayan kötü bir ruhun bebeğin içine girdiğini söyler. Kötü ruhların varlıkları sahiplenmeyeceğini Annabelle’ yi sadece aracı olarak kullandığını asıl hedefin Donna olduğunu söyler. Bu durumu başlarında defetmek isteyen Donna bir rahip çağırarak bu şeytani ruhu kendinden uzaklaştırmak için bu bebeğe tamamen hapsetmek ister.

Bebeğin içine hapsedilen ruh ile birlikte Ed ve Lorraine Warren çifti evlerine gitmeye karar verirler. Evlerine giderken otobandan gitmek istemezler çünkü bebeğin içindeki ruhun kaza yapmalarına sebep olabileceğini düşünürler. Büyük mücadelelerden sonra eve varan çift bebeğin üstüne kutsal su serperler. Bu olaydan sonra bebeğin artık normale döndüğünü düşünürler. Günler geçtikçe Annabelle yine evin farklı odalarında görünmeye başlar. Bu durumu bitirmek için tekrar rahip çağırılır.

Eve gelen rahip olayı ciddiye almaz ve Annabelle’ ye basit bir bebek olduğunu kimseye bir şey yapamayacağını söyler. İşi bittikten sonra eve gitmek için yola çıkan rahip büyük bir kaza geçirir. En sonunda bu duruma çare bulabilmek için cam bir kutuya hareket edemeyecek şekilde koyarlar. O günden beri Annabelle’ nin içindeki şeytani ruhun kutunun açılmasını ve serbest kalacağını beklemektedir.

Okiku Bebeği

Oyuncak bebekler arasında saçlarının uzunluğuyla dikkat çeken bebeğin hikayesi şöyledir. 17 yaşındaki genç kız kardeşi Kikuko için bir bebek alır. Bebeğini çok seven küçük kız onunla oyunlar oynar ve onu çok sever. Bir süre sonra Kikuko ansızın rahatsızlanır ve hayatını kaybeder. Kızın bebeğini atmak istemeyen ailesi bebeği bir sunağa koyarlar. Zaman geçtikçe bebeğin saçlarının uzadığını fark ederler. Yıllar sonra taşınmaya karar veren aile bebeği koydukları sunakta kalmasına karar verirler. Orada kalan lanetli bu bebeğin saçlarının hala uzadığı görülür. Bunun üzerine bebeğin sahibinin öldükten sonra ruhunun bebeğe geçtiği konuşulur. Bu olaya hala net bir yaklaşım sağlayacak bilgi olmadığı için tam bir muamma durumundadır.

Barbie Bebeği

oyuncak-bebekler-hakkindaki-hic-duymadiginiz-gercekler2

Oyuncak bebekler arasında güzelliğiyle meşhur bebeğin hikayesi şöyledir. Barbie aslında Barbara Handler adında bir kadındır. Barbara’ nın annesi bir gün kızının ve arkadaşlarının normal bebeklerle oynamak yerine yetişkin oyuncaklarla oynamayı sevdiğini fark eder. O yıllarda yapılmayan bir şey olan gerçek bebeğe en yakın bebeği yapmış. Bu işi daha da arttırmak için oyuncak firmasına başvuran anne firma tarafından reddedilir. Bunun üzerine Almanya da satılan Lilli bebeğinden alarak o bebeğe benzeyen bebek yapmaya başlamış. Bebeği gören firma sahipleri onaylayarak bebeği kabul eder. Bebeğin yaratıcısı olan annenin kızının adını koymaya karar vererek ilk Barbie bebek piyasaya çıkarılır.

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *