NBA Corona Virüsü Salgını Nedeniyle Sezonu Askıya Aldı!

Son zamanlarda dünyadaki en büyük tehditlerden birisini oluşturan Corona virüsü salgını NBA camiasını da etkisi altına aldı. NBA Corona Virüsü Salgını Nedeniyle Sezonu Askıya Aldı!

Corona virüsü bildiğiniz üzere Çin’in Wuhan eyaletinden yayılan ve şu ana kadar dünya üzerinde 130 bin üzerinde kişiyi etkisi altına alan büyük bir salgın.Bu virüs insan vücudundan bir diğer insana kolayca bulaşabiliyor ve virüsün semptomları ölümcül olabiliyor.

Daha çok genç kesimden ziyade çocuk ve bünyesi zayıf yaşlıları öldüren bu virüs, şu anda dünya genelinde tüm ülkelere yayılmış durumda. Tabi ki basketbolun ana vatanı olan Amerika’da virüsten payını almış.

İlginizi Çekebilir: LeBron James Olimpiyatlarda Oynayacak mı ?

NBA Corona Virüsü ile Çalkalanıyor

NBA Corona Virüsü ile Çalkalanıyor

12 Mart gecesi oynanan Utah Jazz ve Oklahoma City Thunder maçında, maç belli bir süre geçmeden duraklatıldı ve oynatılmadı. Merakla maçın neden oynatılmadığına dair açıklama bekleyen taraftar ve basın mensupları maçın başlamamasının sebebini öğrenince şoke oldular.

Utah Jazz takımında forma giyen Fransız Pivot “Rudy Gobert’in”, yapılan testler sonucunda Corona virüsüne yakalandığı tespit edildi. Kendisi ligin en iyi savunmacılarından olan “Rudy Gobert”, maç başlamadan önce yapılan testlerde Corona virüsü pozitif olarak açıklandı ve maçın oynatılmamasının sebebi bu olarak gösterildi.

Daha sonrasında yapılan açıklamalara göre Rudy Gobert ile birlikte iki takım arkadaşı, “Emanuel Mudiay” ve “Donovan Mitchell’da” virüsten etkilenenlerden oldular ve testler sonucunda pozitif çıkanlar arasına girdiler.

Rudy Gobert’in bir basın toplantısı sonrasında Corona virüsü ile dalga geçerek masadan kalkarken mikrofonlara elini sürmesi ve olayın bir gün ardından Corona virüsüne sahip olduğunun anlaşılmasıyla birlikte ortaya trajikomik bir olay çıktı.

Yaptığı hareketlerin sorumsuzca olduğunu kabul edip özür dileyen ve yaptığının cezasını fazlasıyla çeken Rudy Gobert, kendisine iyi dilekte bulunan herkese Twitter’dan teşekkür etti. Kendisinin ve takım arkadaşlarının bir an önce iyileşmesini diliyoruz.

 

NBA Sezonu Askıya Alındı

NBA, Rudy Gobert’in Corona virüsü salgınına yakalandığını duyduğu an itibariyle hiç süre geciktirmeden sezonu askıya aldı. Sezon boyunca yapılacak olan maçların yeni bir karar çıkana kadar yapılmayacağını açıklayan NBA yönetimi, oyuncuların evlerinde antrenman yapmasını söyledi.

Utah Jazz oyuncularının yakalandığı bu virüs sonrasında Utah Jazz ile maça çıkan son beş takım ise oyuncularını ev karantinasına aldığını söyledi. Bu takımlar Detroit Pistons, Boston Celtics, Washington Wizard, Toronto Raptors ve maalesef içinde milli yıldızımız Cedi Osmanın’da bulunduğu Cleveland Cavaliers oldu.

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *