NBA All Star Üçlük Yarışması Sonuçlandı

Her sene olduğu gibi yine gözde şutörlerin bulunduğu NBA All Star üçlük yarışması bu sene yine güzel sahnelere ev sahipliği yaptı. Geçen seneye göre değişen ve üzerine çok şey eklenen üçlük yarışması bu sene diğer senelere göre biraz genç oyunculardan oluşan bir kadroya sahipti. Yine de All Star yarışmasında büyük yankı uyandırmayı başardı.

İlginizi Çekebilir: 2020 NBA ALL-STAR YETENEK YARIŞMASI KIRAN KIRANA GEÇTİ

Sistemde Neler Değişti

Bu sene üç sayı yarışmasına bir eklenti yapıldı. Üçlük artık NBA için çok daha fazla kullanılan bir sayı metodu olduğundan dolayı oyuncular üçlük çizgisi gerisinden sayı atmayı dahi bırakıp, logo yakınlarından üçlük atmaya başlamıştı. Bunun üzerine All Star ekibi de iyi bir karar alıp bu sene logo yakınına yeşil renkte iki tane top yerleştirdi. Bu toplar üçer puan sayılıyordu.

Normal şartlarda üçlük yarışmasında, her köşede bir Money-Ball ve dört normal top olmak üzere beş tane top bulunur. Oyuncu istediği mevkiye göre ayrıca her topu Money Ball olan bir seçim yapardı. Bu sene aynı formata ek iki tane yeşil top logoya eklenerek oyunculara daha fazla süre verildi ve rekabet arttırıldı.

NBA All Star Üçlük Yarışması Katılımcılar

Devin Booker, Phoenix Suns takımı için forma giyen genç oyuncularımızdan ilki. Kendisi 24 Mart 2017 tarihinde Celtics’e karşı tam tamına 70 sayı atmış bir oyuncu. Genç yeteneklerin arasındaki favori isimlerden olan Devin Booker bu sene yarışmaya katılan favori isimlerden.

Buddy Hield, Sacramento Kings için forma döken parlak oyunculardan Buddy Hield bu sene üçlük yarışmasına katılan isimlerden bir diğeri. Kendisi Sacremento Kings forması ile De Aaron Fox ile birlikte takımını birçok zafere taşımış tecrübeli bir oyuncu. Bu üçlük yarışmasında da bulunması gerçekten işten bile değil. Kendisi bunu sonuna kadar hakkediyor.

Trae Young, çaylak sezonu sonrası aldığı ivmeyle birlikte hızına hız katmaya devam etti ve bu üçlük yarışmasına katılmaya hak kazandı. Kendisi ayrıca All-Star kadrosuna da seçilerek bu sene büyük işlere imza attı. Atlanta Hawks için oynayan Young bu sene beklentilerin üzerinde seyrediyor. Kendisinden basketbol olarak çok şey bekleniyor ve o da bu istekleri geri çevirmeyecek bir azim ile ilerlemekte. Üçlük yarışmasının yine favori isimlerinden.

Joe Harris, son üçlük şampiyonu unvanı ile yarışmaya katılan bir diğer isim. Kendisi Brooklyn Nets adına forma giyiyor ve geçen sene yirmi altı sayı ile üçlük yarışmasını kazanmayı başarmıştı. Bu sene de favori isimlerden gözüken Joe Harris, üçlük yarışmasında ter döken bir diğer basketbolcu.

Duncan Robinson, Miami Heat forması giyen genç oyunculardan bir diğeri. Miami bu sene genç kadrosu ile gerçekten ligi kasıp kavurdu. Duncan Robinson, yapılan bu seneki işlerde katkı veren genç oyunculardan. Kendisi keskin bir şutör ve bu sene üçlük yarışmasına katılmaya hak kazanan isimlerden.

Zach Lavine, Chicago Bulls forması giyen ve ligin en yetenekli oyuncularından olup bu sene üçlük yarışmasına katılmaya hak kazanan bir diğer isim. Kendisini her ne kadar smaç yarışmasında görmek istesek de bu sene yarışmaya katılmayan ve bunun üstüne yarışma başlamadan birkaç gün önce Instagram adresine smaç videosu koyan Zach Lavine, bu sezon şansını üçlük yarışmasında denemek istemiş. Kendisi güzel smaçlarının yanı sıra gayet keskin bir şutör ve yine turnuvanın favori isimlerinden.

Devonte Graham, Charlotte Hornets takımında yarışmaya katılan oyunculardan. Kendisi Point Guard pozisyonunda oynuyor ve üçlük yarışmasında pekte favori gözüken isimlerinden değil.

Davis Bertans, Litvanyalı olan ve Washington Wizards takımında forma giyen oyuncu bu sene üçlük yarışmasına katılmaya hak kazandı. Kendisi gerçekten keskin bir şutör ve Wizards kimyası gereği üçlüklere de hakim olmayı başarıyor diyebiliriz. Bu özelliği ile yarışmaya katılan Davis Bertans, beklenilen performansı verebilecek mi?

NBA All Star Üçlük Yarışması

Yarışma bu sene kıran kırana geçti. Gerçekten çok güzel performanslara tanık olduğumuz yarışma format gereği biraz daha heyecanlı geçti. Trae Young, ilk raunt istediği zamanı ve ritmi tutturamayarak sadece 15 sayı atabildi.  Turnuvanın favorilerinden olan isim için bu büyük bir hayal kırıklığı oldu.

Devonte Graham, yine ritmini tutturamayan bir diğer oyuncu. Money Ball atarak birazda olsa toparlayan Devonte Graham, 18 sayı ile yarışmayı kapattı. Beklenilen bir performans sergiledi diyebiliriz. Yarışmanın kurduğu baskı ile şutları biraz kenarda kalıp, çemberden sekti. Bu onun için şanssız bir yarışmaydı diyebiliriz.

Duncan Robinson, yarışmaya gayet kötü bir başlangıç yaptı. Kendisi yine yarışmanın baskısı altında ezilen oyunculardan birisiydi. Yeşil top ve Money Ball’lar sayesinde birazda olsa toparlayan Duncan Robinson, yarışmayı 19 sayı ile bitirmeyi başardı.

Daha öncede söylendiği gibi turnuvanın en favori isimlerinden olan Devin Booker, yarışmaya iyi bir başlangıç yaptı. Yeşil topların ikisine de sokan genç yarışmacı neden favori olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. 27 sayı ve 6 saniye kala yarışmayı bitiren Devin Booker, gerçekten ilk raunt performansı ile herkesi kendine hayran bıraktı.

Buddy Hield, Sacremento takımının yıldızı adeta bir Money Ball makinesi gibiydi. Yarışmayı ortalama bir başlangıç yapmasına rağmen ortalara doğru kendine gelen Buddy Hield, son kalan beş topa seçtiği Money Ball’ların hepsini atarak toplamda 27 sayıya ulaştı. Devin Booker ile birlikte 27 sayıya ulaşan ikinci oyuncu olmuş oldu.

Davis Bertans, yine yarışmanın başlarında ritim tutturamayan ekip arasında. Kendisi ortalara doğru toparlayarak yine Buddy Hield gibi Money Ball toplarının hepsini atmayı başardı. Yeşil toplardan da birini sokmayı başaran Davis Bertans, ilk raunt için toplamda 26 sayı atarak Buddy Hield ve Devin Booker’ın arkasında kalmış oldu.

Zach Lavine, yarışmaya yapabileceği en iyi başlangıcı yaptı. İlk 7 topunu kaçırmayan Zach Lavine, ortalara doğru birazcık ritmini kaybetti. Yeşil toplardan ve Money Ball toplarından istediğini alamayan Zach Lavine, yarışmayı 23 puan ile kapattı.

Joe Harris, geçen senenin şampiyonu bu sene aynı ritmi yakalayamadı. Yarışmaya kötü başlangıç yapan Joe Harris, aynı şekilde devam etti. Ortalarda yeşil toplardan birisini atmayı başaran Harris, kendisini biraz toparlasa da toplam skoru maalesef 22 sayısının ötesine geçemedi.

Final Raunt

Davis Bertans, final raundunda yine normal topları atmakta güçlük çekti. Money Ball ile kendisine gelen ve bir adet yeşil üçlük atmayı başaran Davis Bertans, bu performansına rağmen 22 sayıda kaldı. Yarışmaya böylece veda etmiş oldu.

Devin Booker, ilk raunt Buddy Hield ile birlikte 27 atmayı başaran tek oyuncuydu. Kendisi favorilerden birisi olarak gözüküyordu. Gayet soğukkanlı bir şekilde şutlarını attı. Bir adet yeşil top ve altı adet Money Ball sokmayı başaran Devin Booker, toplamda 26 sayı ile yarışmayı kapattı.

Buddy Hield, gerçekten muazzam bir performans gösterdi. İlk raunt 27 atmayı başaran Buddy Hield, yine aynı sayıyı atmak durumunda zafere ulaşacaktı. Kendisi yeşil toplardan hiçbirini sokamadı ve Money Ball toplarını da sona sakladı. Son turunda sadece bir tane kaçıran Buddy Hield son attığı Buzzer Beater şut ile resmen yarışmaya noktayı koymuş oldu. Bu senenin üçlük kazananı Sacramento Kings takımından çıktı.

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *