Müzik Uygulaması Seçimi İçin Hoşunuza Gidecek 6 Öneri

Müzik uygulaması arayanlar için doğru bir tercih yapmak pek de kolay olmamaktadır. Çok sayıda uygulama içerisinden kişinin amacına uygun bir müzik programı seçilmelidir. Bazı uygulamalar ücretsiz özellikler sunarak kullanıcılarını sevindirmektedir. Bazı uygulamalar ise en ufak bir özellik kullanımı için dahi ücret talep edebilmektedir. Ücretsiz olan uygulamaların reklam yoğunluğunun fazla olması bazı durumlarda kullanıcıları rahatsız edebilmektedir. Doğru uygulamayı bulma sürecinde deneme ve yanılma yöntemi ile zaman kaybetmemek için doğru tavsiyeler önemli olmaktadır. Zaman ve emek kaybetmemek adına yazıda yer verilen uygulama tavsiyeleri dikkat alınabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=z3a8IX0KU1Q

Müzik Uygulaması Tercihi Neden Önemlidir?

muzik-uygulamasi-secimi-icin-hosunuza-gidecek-6-oneri2

En iyi müzik İndirme programı hangisi sorusuna farklı yanıtlar vermek mümkündür. Doğru uygulamanın seçilmesi, kullanıcının ihtiyacına uygun bir tercihin yapılması anlamına gelmektedir. Spor yaparken müzik dinlemek isteyenler için şarkı listeleri hazırlamaya imkan tanıyan programlar, antrenman sırasında sürekli olarak müzik seçimi ile zaman kaybetmeyi önleyecektir. Bazı uygulamalar, özel listeler hazırlayarak kullanıcılara bu tarz kolaylıklar sağlamaktadır.

Liste oluşturmaya izin vermeyen uygulamalar ise müziklerin, kullanıcılar tarafından tek tek seçilmesini zorunlu kılmaktadır. Bunun dışında; bazı uygulamalar Türkçe dil desteği sunarken, bazıları da bu özelliği sunmamaktadır. Uygulamalar içerisinde kendi müziklerini yüklemeye imkan tanıyanlar da bulunmaktadır. Uygulamaların sahip oldukları şarkı kapasiteleri değişmektedir. Kullanıcının kullanım amacına uygun bir uygulamayı tercih edilmesi, uygulamaların çok farklı özelliklere sahip olması nedeni ile önemli olmaktadır.

Müzik Uygulaması: Spotify

muzik-uygulamasi-secimi-icin-hosunuza-gidecek-6-oneri3

Önemli bir müzik uygulaması olan Spotify uygulaması sunduğu geniş imkanlarıyla dikkat çekmektedir. Dünya genelinde çok sayıda kullanıcının tercih ettiği uygulama olarak sektörde önemli bir konumda yer almaktadır. Uygulama üzerinden sanatçılara ait şarkıları dinlemenin yanı sıra özel listeleri de tercih etmek mümkündür. Kullanıcı kendi müzik listesini oluşturarak da uygulamayı kullanabilmektedir. Örneğin hareketli müziklerden oluşan bir liste yapmak istendiğinde, bunun için Türkçe ve yabancı dilde olan şarkıları önizleme yaparak listeye eklemek mümkündür.

İstenirse duygusal şarkılardan oluşan bir liste ile özel zamanlarda bu listeler oynatılabilmektedir. Uygulamadaki abone sayısı 80 milyonlarda iken uygulama içerisinde telifli şarkı sayısı da bir hayli yüksektir. Uygulama ücreti çok cüzi olmakla birlikte kısa dönemli olarak ücretsiz kullanımlar da mümkün olabilmektedir. Uygulamanın ücretsiz olan versiyonunda istenilen şarkılar seçilememektedir. Herhangi bir albümdeki şarkılar rastgele seçilerek dinlenebilmektedir. Uygulamanın ücretsiz kullanımında şarkı esnasında araya reklamlar girmektedir.

Bu durum ise kullanıcıları oldukça rahatsız etmektedir. Ücretsiz kullanımlarda uygulamanın ses kalitesi, ücretli kullanımlara göre daha düşüktür. Ayrıca, uygulamayı çevrimdışı kullanabilmek için de Premium üyelik gerekmektedir. Ücretsiz kullanımlarda internet olmayan ortamlarda Spotify kullanılamamaktadır. En iyi müzik uygulaması iOS ya da diğer işletim sistemleri için Spotify uygulaması sayılmaktadır.

Deezer

muzik-uygulamasi-secimi-icin-hosunuza-gidecek-6-oneri4

Bilgisayar için müzik uygulaması olarak kullanılabilen uygulama aynı zamanda akıllı telefonlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Uygulamanın içerisinde kayıtlı olan ve kullanıcılara sunulan şarkı sayısı oldukça fazladır. 53 milyondan fazla şarkı ile Deezer, kullanıcıların ilgi odağı olmayı başarmıştır. Uygulamada yer alan algoritmalar, kullanıcıları tatmin edecek düzeydedir. Bu algoritmalar, kullanıcıların sevdikleri ve daha önce dinledikleri şarkılara uygun diğer müzikleri bularak bunları kullanıcılara sunmaktadır.

Uygulama ücretli bir şekilde sunulmasına rağmen, ücretsiz kullanımlarla reklamlı bir kullanım da mümkündür. Ücretsiz kullanım sırasında kullanıcıların karşısına çıkan reklamlar, kullanıcıyı o kadar da rahatsız etmeyecek yoğunluktadır. Uygulama bilgisayarda da kullanılabildiği için müzikleri masaüstünden de aynı kalitede dinlemek mümkündür. Uygulamanın ücretsiz halinde internete bağlanmadan müzik dinleme imkanı bulunmamaktadır.

Audiomack

muzik-uygulamasi-secimi-icin-hosunuza-gidecek-6-oneri5

En iyi müzik uygulaması dendiğinde Audiomack’in adını söylememek, uygulamayı üretenlere haksızlık olurdu. Uygulamada bulunan şarkılar, ücretsiz olarak indirilebilmektedir. Ücretsiz olarak indirilebilen şarkılar, çevrimdışı ortamda dinlenebilmektedir. Uygulamada yer alan 4 milyon şarkı, kullanıcılar tarafından herhangi bir üyelik gerektirmeden yüklenebilmektedir.

Uygulamanın tek olumsuz yanı olarak değerlendirilebilecek olan kısmı Türkçe dil desteğinin bulunmamasıdır. Kullanıcıların uygulama üzerinden kendi remix parçalarını oluşturmaları ve bunları paylaşmaları imkan dahilindedir. Uygulamanın ücretsiz halinde reklamlar bulunmaktadır. Müzik dinlerken müzik keyfinin reklamlarla bölünmemesi için ücretli bir kullanım sağlanmalıdır. En ucuz müzik uygulaması olarak Audiomack’i göstermek doğru olacaktır.

SoundCloud Uygulaması

muzik-uygulamasi-secimi-icin-hosunuza-gidecek-6-oneri6

Müzik programı olarak kullanıcılara hitap eden SoundCloud uygulaması ücretsiz olarak müzik dinlemeye imkan tanımaktadır. Kullanıcılar, kendi şarkılarını yükleyerek diğer kullanıcılarla uygulama üzerinden paylaşabilmektedir. Uygulamada kullanıcı yorumları oldukça dikkat çekici bir şekilde yer almaktadır. Şarkının istenilen herhangi bir saniyesine kullanıcılar tarafından yorum yapılabilmektedir. Ayrıca kullanıcılar aracılığı ile paylaşılan şarkılara, diğer kullanıcıların erişimi açıktır. Uygulamada bulunan içerik sayısı yaklaşık 125 milyondur. Uygulama üzerinden şarkıcıları takip etmeye imkan tanıyan profiller bulunmaktadır. Kullanıcıların beğendikleri şarkı listelerine göz atmak ve bu listelere yorumlar yapmak da uygulama tarafından sunulan özellikler arasında yer almaktadır.

Youtube Müzik Uygulaması

muzik-uygulamasi-secimi-icin-hosunuza-gidecek-6-oneri7

Müzik uygulaması için Youtube’u tercih edenlerin sayısı hiç de az değildir. Google tarafından sunulan kaliteli bir aplikasyon olarak Youtube Music de oldukça kullanışlıdır. Youtube üzerinden erişilebilen tarzda tüm içerikler, bu uygulamada da yer almaktadır. Ücretsiz versiyonda uygulama arka plana alındığında müzik çalmamaktadır. Uygulamanın ücretli versiyonu uygun fiyat karşılığında sunulmaktadır. Youtube Music uygulaması, ücretsiz versiyonda arka planda şarkı oynatmaya izin vermediği için, uygulamanın normal bir Youtube’dan çok da farkı bulunmuyor denilebilir.

Apple Music

muzik-uygulamasi-secimi-icin-hosunuza-gidecek-6-oneri8

Müzik uygulamaları arasında Apple tarafından sunulan müzik uygulaması da oldukça işlevsel görünmektedir. Program sudan ucuz fiyat karşılığında sunulmaktadır. Uygulamayı kullanmak için kredi kartı bilgileri girilmektedir. Kredi kartı tanımlaması yapılmadan uygulama kullanılamamaktadır. Orta halli bir müzik uygulaması isteyenler için Apple Music oldukça yeterli olmaktadır. Uygulamada 60 milyondan fazla şarkı bulunmaktadır.

 

 

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

This Post Has One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *