Mutlaka İzlemeniz Gereken Johnny Depp Filmleri

Her filmde birbirinden farklı her zam an bambaşka bir kişilikle karşımıza gelen Johnny Depp, bizi her zaman şaşırtmayı başardı. Her filmi ile gündeme oturdu, pek çok ödül kazandı. Henüz 20’li yaşlarındayken oyunculuğa başlayan Johnny Depp 2020 yılı itibari ile 57 yaşında ve 50’nin üstünde filmi var.

Yakışıklı oyuncu gerek karizması ile gerek oyunculuğu ile bu filmlerin tamamına yakınını ödüllerle buluşturdu. Oyunculuğun yanı sıra pek çok animasyona da ses veren Depp, bu alanda da birçok ödüle imza attı.

Johnny Depp Filmleri Yıldızlar Serisi

1- Johnny Depp’i Bizlere Tanıtan Karayip Korsanları Serisi

2003 – 2011 yılları arasında yayınlanan ve 4 filmden oluşan seri Walt Disney tarafından çekildi. Yönetmen Gore Verbinski tarafından yönetilen, Ted Elliot ve Terry Rossio’nun senaryosunu yazdığı bir macera filmi serisidir. Yayınlandığı dönemden beri büyük ilgi görmüştür.

Johnny Depp’in dışında başrollerde Orlando Bloom ve Keira Knightley bulunmaktadır. Karayip Korsanları, Johnny Depp için dönüm noktası oldu diyebiliriz. Herkes onu canlandırdığı karakter ‘Jack Sparrow’ rolü tanıyıp sevmiştir.

Bir korsan olan Sparrow, diğer korsanlar tarafından kaçırılan Elizabeth’i kurtarmak için kızın çocukluk arkadaşı Will ile bir yolculuğa çıkar. Başlarına gelen çeşitli olaylar ve lanetler bu üçlüyü arkadaş yapacak ve seri boyunca maceralarına şahit olacağızdır.

2- Tim Burton Efsanesi: Makas Eller

fikirsiz-mutlaka-izlemeniz-gereken-johnny-depp-filmleri

Makas Eller ünlü Yönetmen Tim Burton tarafından yönetilen ve ayrıca senaristliği yapılan bir macera filmidir. Başrolünde harika oyunculukları ile Johnny Depp ve Winona Ryder bulunur. 1990 yılında yapılan fantastik film En İyi Makyaj dalında Oscar’a aday gösterilmiştir.

Bu filmde hepimizi oyunculuğu ile kendisine hayran bırakan Depp, Edward Makaseller karakterini canlandırmaktadır.  Edward aslında bir icattır ancak kendisini yapan mucit Edward’ı tamamlayamadan ölmüştür. Makas elleri ile zorlu bir yaşam süren Edward Peg Boggs’un onu evine götürmesi ile topluma girmeye çalışacaktır.

Edward ve Kim arasındaki komik ama bir o kadar da hüzünlü aşkı anlatan film defalarca kez izlenebilecek sizi her defasında etkileyebilecek bir filmdir. Tim Burton efsanelerinde üst sırada gelen bu film Jonny Depp’in inanılmaz oyunculuğu ile daha da önem kazanmıştır.

3- Chalie’nin Çikolata Fabrikası

fikirsiz-mutlaka-izlemeniz-gereken-johnny-depp-filmleri

Roald Dahl’ın aynı isimdeki romanın 2005 yılında uyarlanan macera – fantastik bir filmdir. Filmde Johnny Depp, Willy Wonka adındaki bir çikolata üreticisini canlandırmaktadır. Tim Burton tarafından yönetilen film tüm dünyada büyük bir ilgi görmüştür.

Son derece ilginç ve sıra dışı bir insan olan Wonka’nın tüm dünyada büyük bir beğeni ile satılan çikolataları vardır. Fabrikasında oldukça yalnızlık çeken Willy Wonka, bir sabah ürettiği çikolata paketlerinin içine rastgele biletler koymaya karar verir. Bu bileti çocukları fabrikasını ziyaret edeceğini ve içlerinden birine tüm varlığını bırakacağını duyurur.

Charlie de bu şanslı 5 çocuktan bir tanesidir. Willy Wonka’nın fabrikası diğer fabrikalardan oldukça farklıdır adeta içeride her şeyin çikolatadan oluştuğu bir dünya vardır. Bu dünyaya hayran kalan Charlie, diğer çocukların aksine Wonka’nın beğenisini kazanmayı başarır.

4- Çılgın Şapkacı: Johnny Depp Alice Harikalar Diyarında

fikirsiz-mutlaka-izlemeniz-gereken-johnny-depp-filmleri

Tim Burton’ın harika bir şekilde yönettiği, Lewis Carrol’ın kitabından uyarlanan fantastik – macera filmidir. Walt Disney tarafından 2010 yılında gösterime girmiştir. Alice rolünde Mia Wasikowska, Beyaz Kraliçe rolünde Anna Hathaway, Kırmızı Kraliçe rolünde Helena Bonham Carter ve Çılgın Şapkacı rolünde Johnny Depp bulunur.

Devam filmi olan Aynanın İçinden filmi ise 2016 yılında yine aynı kadro ile gösterime girmiştir. Film dünya çapında 1 milyardan fazla gişe yaparak Tim Burton’ın en çok gişe başarısı getiren filmi olarak anılmıştır.

Zaten animasyon sürümünden ve kitaplardan da bildiğimiz filmin konu ise şöyle: Bir sosyete partisine katılan henüz 17 yaşındaki Alice’in dikkatini küçük beyaz tavşan çeker ve kendini onu takip ederken harikalar diyarında bulur. Harikalar Diyarında Alice’i koskoca şapkası ve ilginç görünümü ile Çılgın Şapkacı karşılar.

5- Sweeney Todd: Fleet Sokağı’nın Şeytani Berberi

fikirsiz-mutlaka-izlemeniz-gereken-johnny-depp-filmleri

Sweeney Todd, 1936 yılında ilk kez Broadway müzikalinde çekildi. Daha sonra pek çok kez canlı olarak müzikal şeklinde sahnelendi. Bu versiyonu ise diğerlerinden farklı kılan elbette Tim Burton tarafından yönetilmesi ve başrollerinde şeytani berber rolü ile Johnny Depp, Bayan Lovett karakteri ile de Helena Bonham Carter gibi başarılı oyuncuların bulunması.

Sweeney Todd, İngiltere’de berberlik yapmakta eşiyle birlikte mutlu ve sakin bir hayat sürmektedir. Bir gün üzerine atılan iftiralar sonucu haksız yere hapse girer ve hayatı tepetaklak olur. Sweeney Todd, hapisten çıktığı gün geri dönüp intikamını alacağına dair kendine söz verir.

6- Sleepy Hallow: Hayalet Süvari

fikirsiz-mutlaka-izlemeniz-gereken-johnny-depp-filmleri

Ünlü yazar Irving’in Başsız Süvari ismindeki kitabından uyarlanmıştır. Tim Burton tarafından sinemaya uyarlan bir macera filmidir. 1999 yılında yayınlanan film En iyi Sanat Yönetmenliği dalında Oscar Akademi Ödüllerinde ödül almıştır. Başrollerinde her rolün altından rahatlıkla kalkan Johny Depp ve Christina Ricci bulunur.

Johnny Depp’in hayat verdiği Ichabod Crane, tüm kurbanların kafalarının bedenlerinden ayrılarak vahşice öldürüldükleri Sleepy Hallow ismindeki kasabaya görevlendirilir. Tüm kasaba halkı bu vahşi cinayetlerin bir hayalet tarafından işlendiğine inanmaktadır. Crane, bu ilginç cinayetleri çözmek ve sonlandırmakta oldukça kararlıdır.

7- Düşler Ülkesi

fikirsiz-mutlaka-izlemeniz-gereken-johnny-depp-filmleri

Yönetmenliği Marc Foster tarafından yapılan 2004 yılında gösterime giren sinema filmidir. Ünlü oyuncular Johnny Depp ve Kate Winslet başrolleri paylaşmaktadırlar., En İyi Uyarlama Film dalında Oscar’a aday gösterilmiştir ve En İyi Film Müziği Oscar Ödülünü kazanmıştır.

Peter Pan evreninin yaratıcısı olan James Barrie’nin gerçek hayatından ilham alınmıştır. Peter Pan evreninin nasıl şekillendiğini, nasıl yazıldığını anlatan filmdir. 1904 yılında İngiltere’de geçen hikâyede kendi döneminin çok ötesinde düşünen Johnny Depp tarafından canlandırılan Barrie, hayatında yazacağı en büyük eserinin ilhamlarını bekler. Fakat bu ilham kendisine hiç beklemediği bir anda gelecektir.

 

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *