Mükellef Muhasebe Programı İle İşiniz Artık Daha Kolay

Mükellef muhasebe programı ile ön muhasebeye dair tüm işlemler profesyonel bir şekilde yapılmaktadır. Sistem sayesinde bir şirket ya da işletmenin kuruluş aşamasından başlayan hizmet süreci tüm hizmeti kapsamaktadır. Bir işletmenin kuruluş aşamasından başlayan hizmetlerin, süreci bilenler tarafından yönetilmesi gerekmektedir.

Mükellef sayesinde sistem üzerinden işletmenizin nasıl kurulduğunu ve sürecin ne kadar profesyonel bir şekilde yönetildiğine tanık olacaksınız. İşletmenin kuruluş işlemleri Mükellef tarafından yapılırken süreç, sistem üzerinden takip edilebilmektedir. Sisteme kayıt olmak için çok kısa bir süre yeterli olmaktadır. Birkaç belgeyi sistem üzerinden yükleyerek uygulamayı anında kullanabilirsiniz. İşletmeniz henüz daha kurulmadıysa Mükellef, bunu sizin için yapacaktır.

Mükellef Muhasebe Programı Hangi Hizmetleri Sunmaktadır?

mukellef-muhasebe-programi-ile-isiniz-artik-daha-kolay1

Mükellef muhasebe programı üç temel hizmet üzerine kurulmuştur. Sistemde ön muhasebe hizmetleri ayrıntılı bir şekilde sunulmaktadır. Muhasebe sekmesi üzerinden tüm kayıtlar manuel olarak sisteme girilmektedir. Böylece belge üzerinden defter tutmanıza gerek yoktur. Mükellef, defter işlemlerini sanal ortamda yapmanıza imkan tanımaktadır. Eğer muhasebe girişlerini Mükellef çalışanlarının yapması istenirse, aylık ek bir ücret karşılığında, aylık kayıtlar yapılmaktadır. Bunun için her ayın ilk haftası belgeleri işletme ve firmalardan almak üzere Mükellef çalışanları görevlendirilmektedir. İşletme ya da şirketin bu aşamada yapması gereken tek şey belgeleri, Mükellef çalışanlarına teslim etmektir.

Mükellef muhasebe uygulaması üzerinden verilen bir diğer hizmet ise mali müşavirlik hizmetleridir. Ticari işletmelere sunulan bu hizmet sayesinde, işletmeleri ilgilendiren mali ve hukuki tüm bilgilendirmeler yapılmaktadır. İşletmenin ihtiyaç duyduğu ve faaliyetlerini yürütebilmesi için gereken danışmanlık hizmeti profesyonel müşavirler aracılığı ile yerine getirilmektedir. Hafta içi belirli saatler arasında sistemde yer alan işletmeler, mali danışmanlara merak ettikleri soruları sorabilmektedir. İşletmenin güncel uygulamalar hakkında bilgilendirilmesi için de müşavirler hizmet sunmaktadır.

Mükellef muhasebe programı tarafından sunulan bir diğer hizmet ise uygulamanın online belge düzenlemeye imkan tanımasıdır. İşletmeler tarafından düzenlenmesi gereken tüm belgeler sistem üzerinden kısa sürede düzenlenebilmektedir. Bu sayede işletmeler pratik bir şekilde belge düzenleyerek bunları sistem üzerinde saklayabilmektedir. Ayrıca, kağıt olarak düzenlenen herhangi bir belge olmadığı için doğanın korunması için bu uygulama önemlidir.

Uygulamanın Sunduğu Diğer Hizmetler Nelerdir?

mukellef-muhasebe-programi-ile-isiniz-artik-daha-kolay2

Mükellef tarafından sunulan önemli bir hizmet ise sanal ofislerdir. Her ticari oluşumun kuruluşu sırasında faaliyet adresinin bulunma zorunluluğu vardır. Mükellef tarafından sunulan sanal ofisler aracılığı ile herhangi bir adrese sahip olmak gerekmemektedir. Sanal ofis adresleri kullanılarak işletmenin kuruluş işlemleri tamamlanmaktadır. Ayrıca sanal ofislerden işletme adına kargo alımları da mümkün olmaktadır. Mükellef üzerinden vergi borçlarının ödenmesi için bankaya gitmeye gerek yoktur. Tüm işlemler kolay bir şekilde tamamlanmaktadır.

Mükellef muhasebe programı aynı Paraşüt muhasebe yazılımı gibi muhasebe kayıtlarına imkan tanımaktadır. Basit bir arayüz ile muhasebe kayıtlarını yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı… Uygulama üzerinden ödeme alma imkanı da bulunmaktadır. Herhangi bir entegrasyon gerektirmeden bir link üzerinden ödeme almak son derece hızlı ve kolaydır. İyzico alt yapısı sayesinde son derece güvenli ödemeler almak mümkündür. Dijital hesap üzerinden ürünlerin fotoğrafını çekip sisteme yükleyerek satış yapmak imkan dahilindedir.

Sistem Üzerinden Cari Hesap Takibi Yapmak Kolay Mıdır?

mukellef-muhasebe-programi-ile-isiniz-artik-daha-kolay3

Mükellef muhasebe programı üzerinden cari işlemler çok kolay bir şekilde yapılmaktadır. Sistem üzerinden tüm müşteriler ve tedarikçilerin listesi tutulabilmektedir. Alınan ödemeler nakit olarak ya da çek, senet gibi tanımlarla sistemde kayıt altına alınabilmektedir. Kayıtlar, tek bir tuşla faturaya dönüşebilmektedir. Her müşterinin ismine özel bir kayıt alanı açılabilmektedir. Müşteri bazında tutulan kayıtlar, işletmelere kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca vadesi gelmiş olan işletme alacakları için uygulama üzerinden hatırlatmalar yapılmaktadır. Uygulama tarafından sunulan sanal ofis hizmeti oldukça takdir toplamaktadır.

Bir işletmenin ödemesi gereken vergiler için sanal ofisi tercih etmesi, maliyet açısından daha avantajlı olmaktadır. Mükellef tarafından bireysel ve kurumsal üyelik imkanı bulunmaktadır. İki üyeliğin fiyatları değişmekle birlikte sunulan imkanlar da farklılaşmaktadır. İşletme ya da şirkete uygun olan bir üyelik paketi ile pek çok avantaj elde edilmektedir. Muhasebe kayıtlarını, tüm bilgi ve belgeleri sanal ortamda takip etmek isteyenler için Mükellef muhasebe uygulaması son derece kullanışlıdır. Belgeleri sanal ortamda takip eden işletmelerin, kanun gereği belgeleri 5 ve 10 yıllık sürelerde muhafaza etmeleri gerekmektedir.

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *