Marvel Filmleri İzleme Sırası Nasıl Olmalı?

Marvel filmleri izleme sırası filmlerin birbiriyle pek çok bağlantısının olması açısından önemlidir. Ancak sıralamanın nasıl olacağı ile ilgili bazı tartışmalar da bulunmaktadır.

Peki, marvel filmleri hangi sırayla izlenir?Marvel denilince akla birçok kahraman gelir; Iron Man, Captain America, Thor, Hulk, Black Widow bunlar arasındadır.

Kaptan Amerika: İlk Yenilmez / (2011)

Steve Rogers, “Kaptan Amerika” olarak bilineceği ve Hydra organizasyonuna savaş ilan edeceği bir askeri deney için gönüllü olur. Filmin prömiyeri 2001’de Hollywood’da yapılmasına rağmen, 2011’de dünya çapında gösterime girdi. Marvel filmleri izleme sırası içerisinde ilk sırada yer almaktadır.

IMDB Puanı: 6,9

Demir Adam (2008)

Tony Stark zengin bir silah mühendisidir. Ülkede son teknoloji silahlar ve patlayıcılar üretiyor. Yeni bir füzeyi tanıtmak için gittiği Afganistan’da gözaltına alındı ​​ve ondan tehlikeli silahlar üretmesini istediler. Tony, kendine zırh yaparak Demir Adam olur. Tony artık eski Tony değil, dünyayı kötülüklerden korumaya çalışan bir süper kahraman rolündedir.

IMDB Puanı: 7,9

The Incredible Hulk (2008)

marvel-filmleri-izleme-sirasi
Marvel filmleri izleme sırası

Marvel filmleri izleme sırası içerisinde yer alan filmde Bruce Banner, tüm hücrelerini zehirleyen gama ışınlarıyla savaşan bir bilim insanıdır. Kontrol edilemez öfkesini bırakmaya karar verdi ve Hulk doğdu. Bir süre sonra, Hulk’un karakterinden memnun olmayan ve onu yok etmeye niyetli olan Bruce Banner, sadece Hulk ile savaşmaz.

IMDB Puanı: 6,7

Demir Adam 2 (2010)

Serinin ikinci filminde Tony Stark yeni ekibiyle macerasına devam ediyor. Ek olarak, bu sefer Marvel filmi içerisine yeni bir Iron Man ekleniyor.

IMDB Puanı: 7,0

Thor (2011)

Thor, eylemleri nedeniyle halka eski bir savaşı getirdi ve bu dünyaya sürgün edildi. Bir süre sonra, gezegendeki en kötü adamlar dünyayı ele geçirmek için karanlık bir istila kuvveti gönderdiğinde, Marvel filmleri izleme sırası arasında yer alan kahramanımız Thor kimliğini ortaya çıkarır ve ne yapması gerektiğini öğrenir.

IMDB Puanı: 7,0

Yenilmezler (2012)

Marvel filmleri arasında yer alan filmin yeni serisinde SHIELD adlı uluslararası bir barış örgütü, tüm dünya için ciddi bir tehdit oluşturan bir düşmanla karşı karşıya gelir. Bu düşmanla savaşabilecek tek kişi süper kahramanlardır. SHIELD organizasyonu mevcut tüm süper kahramanları toplar ve düşmanlarla ölümüne savaşır.

IMDB Puanı: 8,0

Demir Adam 3 (2013)

marvel-filmleri-izleme-sirasi

Marvel filmleri izleme sırası içerisindeki serinin 3. Filminde Tony Stark, sonsuz güce sahip bir düşmanla yüzleşir. Ayrıca bu düşman Tony Stark’ın özel hayatını da mahvetmiştir.

IMDB Puanı: 7,2

Thor: Karanlık Dünya (2013)

Serinin ikinci filminde karanlık güçler Thor’un dünyasını ele geçirmeyi planlıyor ve bu sefer Thor kendi dünyası için savaşıyor.

IMDB Puanı: 6,9

Kaptan Amerika: Kış Askeri (2014)

Sovyet döneminde özel bir şekilde yetiştirilen Winter Soldier adında bir adam aslında tam bir ölüm makinesidir. Ruslar bu adamı donmuş bir gölde buldu ve her şeyi yok etmeye kararlıydı. Marvel filmleri izleme sırası arasında yer alan filmin bu serisinde Kaptan Amerika ve ekibi adamı durdurmak için ellerinden geleni yapıyorlar.

IMDB Puanı: 7,7

Galaksinin Koruyucuları (2014)

“Galaksinin Koruyucuları”, amacı evreni kontrol etmeye çalışanları durdurmak olan bir grup suçlunun hikâyesini anlatıyor. Suçlu olduklarını biliyorlar, ancak evrenin güvenliği söz konusu olduğunda, tek seçenekleri onlar.

IMDB Puanı: 8,0

Galaksinin Koruyucuları 2 (2017)

Marvel filmleri izleme sırası içerisindeki filminde ekip, uzayın uzak noktalarına dağılırken galaksiyi korumak için farklı maceralara atılır. Takım artık onların ailesi olarak görülür.

IMDB Puanı: 7,6

Yenilmezler: Ultron Çağı (2015)

İlk filmin başarısının ardından ikinci film için kolları sıvayan Marvel filmleri arasına tüm süper kahramanları filme dahil etti. Bu sefer düşmanları, tek amacı insanları yok etmek olan Ultron olarak bilinen James Spader’dan başkası değildir.

IMDB Puanı: 7,3

Karınca Adam (2015)

Kariyerinde başarılı olan Dr. Hank Pym atom altı parçacıklara dayalı ilginç bir formül geliştirdi. Doktora Hank Pym bir cismin boyutunu değiştirmeye çalışırken bir kaza geçirir ve yeni bir yetenek kazanır. Artık böceklerle iletişim kurabiliyor.

IMDB Puanı: 7,3

Örümcek Adam: Eve Dönüş (2017)

marvel-filmleri-izleme-sirasi

Yenilmezlerin maceralarından etkilenen Peter, ortama uyum sağlamayan ve kötü adamları etkisiz hale getirmek isteyen genç bir adamdır. Ama Marvel filmleri izleme sırası içerisinde yer alan bu filmde Peter’ın başka sorumlulukları vardır.

IMDB Puanı: 7,4

Doktor Strange (2016)

Başarılı cerrah Stephen Vincent Strange bir araba kazası geçirir. Kaza nedeniyle elindeki tüm sinirler hasar görmüştür. Tibet’te tüm yaraları iyileştirebilecek bir sihirbaz olduğunu öğrenir ve yola koyulur, ancak bu sihirbaz sadece ellerini iyileştirmekle kalmaz.

IMDB Puanı: 7,5

Thor: Ragnarok (2017)

Asgard’dan uzak, evrenin diğer ucunda kapana kısılan Thor, 2017’de izleyicilerle buluşan Thor serisinin üçüncü filminde İskandinav kıyametiyle savaşmaya çalışıyor. Ancak gezegenini kurtarmak için önce eski arkadaşı Hulk ile ölümcül bir maça girmesi ile özgürlüğünü yeniden kazanması gerekir.

IMDB Puanı: 7,9

Black Panther (2018)

Marvel filmleri izleme sırası arasındaki bu filmde babasının ölümünden sonra Wakanda Kralı olan T’Challa, Wakanda’nın teknolojik olarak gelişmiş insanlarına hizmet etmek istemesi konu ediliyor. Ancak güçlü bir düşman yeniden ortaya çıktığında, T’Challa’nın yetenekleri teste tabi tutulur ve Wakanda’yı ve dünyayı riske atan korkunç bir çatışmanın ortasında kalır.

IMDB Puanı: 7,4

İlginizi çekebilecek bir diğer konumuz: Sherlock Holmes Dizi Severler için 5. Sezon Gelecek mi?

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *