Limon Diyeti İle 5 Günde 3 Kg Verin

Yeryüzünde C vitamini yönünden en zengin olan gıda maddesi limondur. Turunçgiller familyasına ait olan limon, insan bedenini adeta yenileyen bir besin maddesi olduğunu da ifade edelim. Üstelik bugün birçok kilo vermek isteyen kişilerin listesinde bulunan limon, 5 günde 3 kg verdirmektir. Peki, ama nasıl? İşte, limon diyeti ile 5 günde 3 kg vermenin yöntemi.

Limon Ne Kadar Önemlidir?

limon diyeti

Limon çok eski antik dönemlerde ekşi portakal olarak tanımlanırdı ve o zamanda bu yana sağlık alanında ve şifa vermesi açısından tüketilen bir gıda olarak limon hala önemini günümüzde de devam ettirmektedir. Öyle ki limon, insanının bağışıklık sistemini güçlendirmekte, metabolizmanın hızlı çalışmasında etkin rol oynamakta, vücutta bulunan toksinlerin atılmasında yardımcı olmakta, insan direncini artırmakta,  açlığı bastırması ve daha birçok yönden oldukça çok önemli bir besin maddesidir. Yani, limon sofraların vazgeçilmezleri arasında mutlaka kendini bulur. Siz de limonu sofranızdan eksik etmeyiniz.

Bu Yazıyı Kesinlikle Okumak İsteyeceksiniz : Canan Karatay Ramazan Diyeti

Limon Diyeti İle 5 Günde 3 kg Vermenin Yöntemi

Limon diyeti toplam 5 gün sürecek olup harfiyen listeye uyulması son derece önemlidir. Aksi halde yapılacak davranışlar bizi amacına ulaştırmayacaktır. Şimdi limon ile yapılan diyet  5 günde 3 kg vermenin yoluna geçelim. Bir günde yapacağımız listemiz. İşte ayrıntılar;

  • Kahvaltıdan evvel bir bardak ılık su için yarım limon kadar suyunu sıkıp içiyoruz.
  • Kahvaltı esnasında ise bir dilim ekmek (tam buğday), bir tane haşlanmış yumurta, 5 adet kadar zeytin ve yeşillik (roka, maydanoz, tere vb) tüketiyoruz.
  • Öğleden önce ara öğünde ise yine bir bardak ılık suyun içine yarım kadar sıkılan limonun suyunu ılık suya ekleyip içiyoruz.
  • Öğle yemeğinde ise bir kâse kadar yoğurt (mümkünse yağsız) ve bir avuç kadar (7 adet) ceviz veyahut fındık tüketiyoruz.
  • İkindi vakti ara öğünde ise yine bir bardak ılık suya yarım sıkılmış limon suyumuzu içiyoruz.
  • Akşam yemeğinde ise bir porsiyon kadar kırmızı ya da beyaz et ile birlikte yanında yeşillik tüketiyoruz.
  • Son olarak yatmadan evvel yine bir bardak ılık suya yarım sıkılmış limon suyumuzu içiyoruz.

Evet, yukarıda bir günlük diyet listemizi istifadenize sunmuş olduk. Bu listeyi toplam 5 gün devam ettiriyoruz. Sonunda 3kg vermiş olarak hayata devam ediyoruz. Unutmadan; diyete başlamadan önce tartılmayı unutmayınız.

Limonun Zararları Nelerdir?

limon diyeti

Limonu gereğinden fazla tüketen kişilere alerjik reaksiyonlara neden olduğu bilinmektedir. Bundan ötürü fazla tüketememek daha faydalı olacaktır. Ayrıca tüketmemiz gereken günlük suyu da içmeyi ihmal etmiyoruz.

Limonlu Suyun Mucizevî Faydaları Nelerdir?

Son günlerin kendinden ençok bahsettiren gıdalardan bir tanesi de limon ve suyudur. Hatta limonlu su insanlarda arasında neredeyse popüler haline gelmiş durumda. Öyle ki, diyet listelerin başında, sofraların başköşesinde, salataların göbeğinde, restoranların menülerinde,  sağlık dünyasının tavsiyelerinde, koku dünyasının kalbinde ve daha birçok yerde olan bu mucizevî gıda maddesi olan limonun faydaları saymakla bitmez. İşte, sizler için derlediğimiz limonlu suyun mucizevî faydaları;

İnsan Sağlığını Koruyor

C vitamini yönünden bir eşsiz bir gıda maddesi olan limon, insanların sağlığını korumada müthiş bir rol oynuyor. Ayrıca, limonlu su antioksidan görevi yönünden tartışmasız lider konumunda. Öte yandan tansiyona, kalbe, damar hastalıklarına ve felce de iyi gelmekte olup adeta insan sağlığını korumada önemli bir görev üstleniyor.

Sindirimi Kolaylaştırmaya Yardımcı Olur

İnsan midesine iyi gelen limonlu su içeriğinde yer alan asit sayesinde, yenen yiyeceklerin sindirilmesinde müthiş bir kolaylık sağlıyor. Yine midesinde yanma sıkıntısı yaşayan kişilere de bir bardak ılık limonlu su iyi geliyor.

Cilde En İyi Dost

Başlıca içeceğimiz ve yaşam kaynağımız olan su, insan cildine ne kadar faydalı olduğunu yeryüzünde bilmeyen canlı yok gibidir. İnsan cildini besleyen, nemlendiren ve koruyan yaşam kaynağımız su, C vitamini yönünden zengin olan limonlu su ile birleşince müthiş bir ikili oluyor. Bu mükemmel karışım cilt için bulunmaz bir besin olmakla adeta dünyaya meydan okuyor. Sizde parlak ve sağlıklı güzel bir cilde salip olmak istiyorsanız bu mükemmel karışımı hayatınıza dâhil edin.

Soğuk Algınlığına İyi Geliyor

Limon tam bir C vitamini deposudur. Bundan dolayı bu şifa deposu kişileri soğuk algınlığına karşı korumaktadır.

İltihapları Yok Ediyor

Vücudunuzda meydana gelen iltihaplanmalar sizi çok rahatsız ediyor ve acı veriyorsa mutlaka limonlu su içiniz. Çünkü limonlu su iltihaplanmaları yok ediyor ve tahriş olmuş cildinizi yenilemede oldukça size yardımcı oluyor.

Kilo Verdiriyor

Düzenli bir beslenme kültürüne sahipseniz limonlu su sizin fazla kilolarınızı da atmaya yardımcı oluyor. Çünkü yapılan bazı araştırmaların neticeleri gösteriyor ki, limonun içinde bulunan polifenol antioksidanların kilo almayı durduğunu yazıyor.

Ağız Kokularını Yok Ediyor

Ağız kokusu insanın istemediği bir durumdur. Ama çaresi var. Çünkü limonlu su ağızda oluşan kötü kokuları yok etmede etkili bir yöntemdir. Bundan dolayı soğanlı, sarımsaklı vb. ağır yenen yemek arkası ağızda kötü koku olmasını istemiyorsanız bir bardak ılık limonlu su tüketmeniz size yardımcı olacaktır. Ayrıca limonlu boğaz ağrısına iyi geliyor.

Diş Eti Rahatsızlıklarına İyi Geliyor

Limonlu su, diş etlerinde şişmeden meydana gelen ağrıları yok etmede yardımcı oluyor. Ayrıca yine ağız içinde oluşan aft’lara da iyi geldiği bilinmektedir.

Limon Diyeti Kanseri Önlüyor

limon diyeti

Limonlu su tüketmenin kanseri önlemede rolü vardır. çünkü yapılan araştırma sonuçları kanser tümörünü önlemede ve kanser olma riskini azaltmada etkin bir rolü olduğunu ifade ediyor.

Limon Diyeti Kabızlığı Önlüyor

Limonlu suyun faydalarından bir tanesi de kabızlığı önlemesidir. Bunun için sabah bir bardak ılık limonlu içmeniz kâfidir.

İdrar Söktürmeye Ve Böbrek Taşlarını Dökmeye Yardımcı Oluyor

Limonlu su iyi bir idrar söktürücüdür. Bunun yanında böbrek taşların dökülmesinde de insanlara yardımcı oluyor.

Vücudun PH Seviyesini Dengeliyor

Tüm insan vücudunu bir bardak limonlu su alkalileştirerek, vücudun PH seviyesini de dengelemede önemli bir görev görüyor.

Vücuda Zehirden Koruyor

Limonlu su, kandaki meydana gelen toksinleri dışarı atmada önemli bir etkisi vardır. idrar söktürücü özelliğinden dolayı vücutta ki zehirli maddeleri de dışarı atıyor ve vücut zehirlerden arınmış oluyor.

İnsanı Rahatlatıyor

Limonlu suyun bir diğer faydası ise, içilen bardak limonlu suyun insanı rahatladığı görülmüştür.

 

 

 

 

 

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *