Kuzey Kore Lideri Kim Öldü mü? Yerine Kim Geçecek Tartışmaları Başladı

Geçirdiği kalp ameliyatının ardından yaşadığı sorunlar nedeniyle durumunun ciddiyetini koruduğu  Kim Jong Un için resmi makamlardan henüz bir açıklama gelmedi. Ancak doğrudan bilgi kaynağına erişimi olduğu ileri sürülen bir ABD’li üst düzey yetkili tarafından verilen bilgilere göre ciddi hayati tehlike altında. Kuzey Kore lideri Kim 15 Nisan’da büyükbabasının doğum günü kutlamalarına katılmadı.

Kuzey Kore lideri, en son 11 Nisan’da bir hükümet toplantısı sırasında görüntülenmişti. Kim Jong Un hayatını kaybederse Kuzey Kore’de büyük bir kargaşa hakim olabilir. Ancak Güney Kore yetkilileri tarafından Kuzey Kore’de herhangi bir olağanüstü hareketlilik olmadı konusunda bilgi paylaşımında bulundu. Böylece Kim’in sağlığı konusundan kaynaklanan korkular azaldı.

Kuzey Kore Lideri Kim Corona Virüs mü Oldu?

Kuzey Kore Lideri Öldü mü

Kim Jong Un ile ilgili bir diğer iddia da corona virüs ile ilgili geldi. Kim aşırı sigara, aşırı yemek ve tansiyon nedeniyle zaten risk grubunda en üst sıralarda bulunduğu için bu ihtimal de yabana atılacak cinsten değil.

Yon Hap ajansının haberine göre adının verilmesini istemeyen bir hükümet yetkilisi, Kuzey Kore lideri Kim’in gerçekten ve çok ciddi bir hayati tehlikesi olduğu üzerine verilen haberlerin yalan olduğunu ifade etti. Ancak bu durum hala gizemini koruyor.  Kim kameralar karşısına geçene kadar da bu gizem çözülemeyecek. Ya da cenaze töreni televizyonlardan yayınlandığında ancak çözülebilecek gibi duruyor.

Kuzey Kore, Corona virüs pandemisinin de etkilemediği tek ülke olarak ün yaptı. Ülkede zaten kısıtlayıcı uygulamalar varken bir de virüs nedeniyle artırılan ve ek olarak uygulamaya koyulan kısıtlamalar mevcut.

Kuzey Kore Lideri Öldü mü

Bir ABD yetkilisi tarafından yapılan açıklamayla Beyaz Saray’ın da Kim Jong Un ve sağlığı ile ilgili gelişmelerden haberdar olduğu belirtildi. ABD’nin Kim’in ameliyattan sonra bazı komplikasyonlar yaşadığı ve durumun ciddiyetini koyor olabileceği konusunda haberler olduğunu belirttiler. Ancak ABD’nin elinde bu konuyu doğrulayacak herhangi bir veriye sahip olmadığı da yarıca vurgulandı.

Daily NK adında Güney Kore kaynaklı gazetenin haberine göre” aşırı sigara içme, aşırı çalışma ve aşırı yemeden kaynaklanan bir rahatsızlık sonucu ameliyat geçirdi. Hyasangsan’da bir evde tedavi altına alındı.

Kuzey Kore Lideri Kim Ölünce Yerine Kim Geçebilir?

Kuzey Kore lideri öldükten sonra yerine geçebilecek kişiler için bazı senaryolar ve isimler düşünülmektedir. En muhtemel isimler ile ilgili dillerde dolaşan listelerden bir tane de biz hazırladık.

Kız kardeşi Kim yo Jong

Kuzey Kore Lideri Öldü mü

Nisan ayı başında Kore İşçi Partisi Polit Büro üyeliğine seçilmiş olmasına rağmen muhafazakar Kuzey Kore halkı tarafından kabul görecek bir lider adayı değil. Zira halk kadın bir lider için henüz yeterli olgunluğa sahip değildir. Halen ağabeyinin özel asistanlığını yapmaktadır.

Oğlu

Kuzey Kore Lideri Öldü mü

Adı dahi bilinmeyen oğlu henüz küçük olduğundan yerine geçse de yönetimde söz sahibi onun yerine bir vekil olacaktır. Bu vekilin ise kim olacağı bilinmemektedir. Oğlunun resmi de hiçbir yerde bulunamamaktadır. Yukarıdaki resim de Kim Jong Un kendi çocukluk resmidir.

3-Kim Han Sol

Kuzey Kore Lideri Öldü mü

Ölen ağabeyinin 25 yaşındaki oğlunun nerede olduğu babasının öldüğü günden beri bilinmiyor. Ağabeyi sinir gazı ile Malezya’da zehirlenerek öldürülür. Nerede olduğu bilinmeyen oğul için öldürüldüğü ile ilgili iddialar var. Ölmemiş olsa da bu durumda Kim Jong Un yerine geçme ihtimali düşük görünmektedir.

Devletler içinde ve uluslararası diplomasi de yapılan resmi açıklamalara göre yürütüldüğü için şu anda sadece resmi açıklamalar beklenmektedir. Tüm bunlar resmi olmayan kaynaklara bağlı haberlere dayanmaktadır.

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *