Konserve Kutularından Kendin Yap Hediye Yapımı

Kendin yap hediye fikirleri ile sevdiklerinize birbirinden güzel hediyeler yapabilirsiniz. Sevginizi gösterecek yaratıcı ve farklı hediye fikirleri ile sevdiklerinizin özel hissetmelerini sağlayın. Hediyeler; normal günlerde verilebileceği gibi genellikle sevgililer günü, yılbaşı, doğum günü, anneler günü, babalar günü gibi özel günlerde daha fazla verilir. Verilen hediyeler aslında içerisinde farklı anlamlar içerebilir. Örneğin soğuk kış aylarında sevdiklerinize öreceğiniz atkılar onu ne kadar düşündüğünüzü anlatır.

fikirsiz_konserve-kutularindan-kendin-yap-hediyelikler

Duygularınızı taşıdığınız her hediye sevdiklerinizi özel hissettirir. Özellikle hazır alınmadan, emek vererek hazırlanmış hediyelerin yeri çok daha farklıdır. Evde kullanmadığınız birçok eşyayı değerlendirerek hediyelik eşyalar yapabilirsiniz. Böylelikle hem sevdiklerinizi mutlu edersiniz hem de tasarruf etmiş olursunuz.

fikirsiz_konserve-kutularindan-kendin-yap-hediyelikler

Bu yazımızda evlerimizde bulunan bir eşyayı nasıl değerlendireceğimizi ve yapılabilen hediyelik çeşitlerini anlatarak konserve kutusu değerlendirme fikirlerinden bahsedeceğim. Evlerimize çok aldığımız ama kullandıktan sonra çöpe attığımız konserve kutularını değerlendirerek sevdiklerimize veya kendimize farklı tasarımlarla eşyalar yapabiliriz.  Konserve kutusundan yapılabilen geri dönüşüm eşyaları aşağıda sıralayalım;

1.  Konserve Kutusunda Kendin Yap Hediyelik Çiçek Saksısı

Çiçekleri çok seviyorsanız konserve kutularını değerlendirerek çiçekleriniz için saksılar yapabilirsiniz. Çiçek saksıları evlerde çok şık duran aksesuarlardandır. Özellikle mutfak, salon, balkon ve teras gibi yerlerin dekorasyonlarında çiçek saksıları kullanılır. Evlerinizi çiçeklendirmek istediğinizde çiçek saksıları çok işinize yarar. Evinizde bulunan konserve kutularını atmayarak çok şık çiçek saksısı tasarımları yapabilirsiniz. Zevkinize göre şekillendirebileceğiniz el yapımı saksıları dilerseniz sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz.

fikirsiz_konserve-kutularindan-kendin-yap-hediyelikler

Konserve kutularından çiçek saksı yapmak için gerekli malzemeler, yapacağınız modele göre değişmektedir. Konserve kutusundan çiçek saksısı yapımı için, sadece konserveleri dilediğiniz renge boyayarak harika konserve kutusundan dekorasyon saksılar elde edebilirsiniz. Bunun için gerekli malzemeler; metal boyası ve uygun boyama fırçası. Malzemeleri hobi ürünleri satan yerlerde rahatlıkla bulabilirsiniz. Şimdi gelelim konserveden çiçek saksısı yapımına. Hazırladığınız boyayı konserve kutusuna fırça yardımı ile uygulayın. Boyadığınız konserve, ister sade kalsın isterseniz de farklı tasarımlarla süsleyebilirsiniz.

Hazırlamış olduğunuz konserve kutusu saksılarının içine toprak doldurarak çiçeklerinizi koyabilirsiniz. Çevrenizde yakınlarınızdan, çiçek seven tanıdıklarınıza el emeğinizle hazırladığınız saksıyı, içerisine çiçek koyarak hediye edebilirsiniz.

Konserve Kutusundan Kendin Yap Hediyelik Mumluk

fikirsiz_konserve-kutularindan-kendin-yap-hediyelikler

Mumların asıl işlevi aydınlatmak olsa da günümüzde daha çok ev dekorunda aksesuar olarak kullanılıyor. Evlere çok yakışan mumları, dekoratif mumluklara koyduğunuz zaman daha şık duracaktır. Mumlukları hazır alabileceğiniz gibi evde kullanmadığınız eşyalardan da yapabilirsiniz.

Birçok eşyadan hediyelik mumluklar yapmanız mümkündür; ancak ben konserve kutusundan hediyelik mumluk yapımından bahsedeceğim. Konserve kutusundan mumluk yapmak, yaratıcı fikirlerle çok çeşit modellerde hazırlanabilir. Örneğin; konserve kutularını dilediğiniz renge boyayın ve boyadıktan sonra kurumasını bekleyin. Boyanın kurumasının ardından konservenin bir yüzüne küçük delikler açın. Açacağınız deliklerden harf veya başka bir şekil oluşturabilirsiniz. Delikleri açtıktan sonra içerisine uygun bir mum yerleştirin. İşte evdeki geri dönüşüm eşyalarından şık bir aksesuar yapmak bu kadar basit.

Hazırladığınız şık mumlukları sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Sevdiklerinizin baş harflerini mumluklara işleyip daha özel hissetmelerini sağlayın.

Konserve Kutularından Kendin Yap Hediye Kuş Yuvası

fikirsiz_konserve-kutularindan-kendin-yap-hediyelikler

Konserve kutularından şirin kuş yuvaları yaparak hem kuşlar için yaşam alanı hem de bahçeleriniz için çok güzel dekoratif aksesuarlar yapabilirsiniz. Dışarda kuşlar için birçok modelde kuş yuvaları satılmaktadır. Ancak hem geri dönüşüm malzemelerini değerlendirmek için hem de hobi amaçlı kuş yuvaları yapabilirsiniz. Konserve kutularını rengarenk boyayın ve boncuklarla süsleyin. Kutuların içerisine kuşlar için yem koyun ve bahçenize, terasınıza veya balkonunuza asın.

Kuşlar için hazırlayacağınız konserve kutusu tasarımları ile kuş seslerini evinizin bahçesine, terasınıza veya balkonunuza taşıyın.

Konserve Kutusundan Mutfak Düzenleyicisi

fikirsiz_konserve-kutularindan-kendin-yap-hediyelikler

İhtiyacınız olan araçlarla hızlı ve pratik çözümlü mutfak düzenleyiciler hazırlayın. Mutfak düzeni ev hanımları için çok önemlidir. Çünkü ev hanımlarının en çok vakit geçirdikleri yer mutfaktır. Eğer siz de mutfak düzenine çok önem veriyorsanız evde kullanmadığınız konserve kutularını atmayıp mutfak düzenleyiciler yapabilirsiniz.

Mutfak düzenleyicisi yapmak için gerekli olan malzemeler; konserve kutuları, metal boyası, konserve kutusunu boyamak için uygun boyama fırçası, Konserveleri birleştirmek için uygun bir kare veya dikdörtgen tahta ve konserveleri vidayla monte etmek için çekiç Kullanacağınız malzemeleri hobi ürünleri satan yerlerden alabilirsiniz. Alacağınız eşyalarla ilgili takıldığınız yerler olursa, internetten araştırabilir veya hobi malzemeleri satan kişiye sorabilirsiniz. Gelelim konserve kutusundan ilginç hediye yapımına; konserveleri dilediğiniz renge boyayarak kurumaya bırakın. Kuruyan konserveleri ister ikişerli isterseniz üçerli yan yana koyarak bir nesneye vida yardımıyla destekleyin. Desteklemek için kullanacağınız nesnenin hem ön yüzüne hem de arka tarafına konserveler monte edin. 3 tane yan yana dizilmiş konserveleri karşılıklı 3 tane daha ekleyip toplamda 6 tane düzenleyici elde edin.

Konserve kutularından yapmış olduğunuz düzenleyiciye dilerseniz tutmada kullanacağınız bir kulp da ekleyebilirsiniz. Kullanmadığınız kemer veya benzeri eşyayı orta kısmındaki destek kısmının üzerine kulpun iki uç kısmına gelecek şekilde vida ile destekleyin.

Konservelerden Çok Amaçlı Kendin Yap Hediye Kutular

fikirsiz_konserve-kutularindan-kendin-yap-hediyelikler

Konserveleri dilediğiniz renge boyayıp boya kuruduktan sonra çatallardan kulp ekleyerek çok amaçlı kutular yapabilirsiniz. Kulp ekleyerek yapacağınız kutuları kalemlik, saksı veya mutfak aksesuarı olarak kullanabilirsiniz. Konserve kutusundan tasarım fikirleri ile dilediğiniz modelde çok amaçlı kutular tasarlayın.

Kendi zevkiniz ve tasarımınızla yapmış olduğunuz konserve kutularını, sevdiklerinize hediye ederek onları mutlu edin.

Konserve Kutularından Kendin Yap Hediye Gece Lambası

fikirsiz_konserve-kutularindan-kendin-yap-hediyelikler

Konserve kutularından harika ışıklandırma sistemi yapın. Konserve kutularını istediğiniz renge boyayın ve kuruduktan sonra üzerine çivi yardımı ile delikler açarak içerisine LED yerleştirin. Konservenin uç kısmına tutacak ekleyebilirsiniz. Bunun için konservenin iki uç kısmına çivi ile delik açın daha sonra açtığınız deliğe uygun boyutta teli geçirip pense yardımı ile ucunu kapatın.

Konservelerden hazırladığınız ışıklandırmayı, sevdiklerinize sürpriz yapmak için kullanabilirsiniz.

Konserve Kutularından Askılık

fikirsiz_konserve-kutularindan-kendin-yap-hediyelikler

Evde kullanmadığınız konserve kutularını artık atmayacağınız harika bir ilginç hediye fikirleri önerisi paylaşacağım. Konserve kutularından askılık yapabilirsiniz. Sade bir askıya tasarladığınız konserve kutularını takarak askılık yapın. Konserveleri askıya takacağınız üst kısmının içini çivi ile delin ve ucuna kanca şeklinde bir demir monte edin. Evinizde aksesuar olarak kullanabileceğiniz veya sevdiklerinize hediye edebileceğiniz askılığınız hazır.

Yapmış olduğunuz konserve askılığının içerisine çiçek, mutfak gereçleri veya uygun boyutta objeler koyabilirsiniz.

Konserve Kutusundan Avize

fikirsiz_konserve-kutularindan-kendin-yap-hediyelikler

Avizeler evler için vazgeçilmez aksesuarlardan birisidir. Dışardan hazır almak yerine kullanmadığınız konserve kutularından kendiniz avize yapabilirsiniz.

Konserve kutusundan tasarım fikirleri ile daha birçok aksesuarlar yapabilirsiniz. Konserve kutusunu istediğiniz renge boyayarak ve zevkinize göre süsleyerek avize olarak kullanın.

Konserve Kutusundan Duvar Süsü

fikirsiz_konserve-kutularindan-kendin-yap-hediyelikler

Konserve kutusunun içerisine taş ve yapay çiçekler gibi objeler koyarak duvara monte edebilir; böylelikle şık bir duvar aksesuarı elde edebilirsiniz. Duvar süsleri evlere farklı bir hava katar. Hazır almak yerine geri dönüşüm malzemelerinden duvar süsleri yaparak hediyelik eşya yapabilirsiniz.

Konserve kutusundan yapacağınız duvar süsleri, içine koyacağınız taşlar ve bitkilerle duvar süsüne doğal bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Konserve Kutusundan El Feneri

fikirsiz_konserve-kutularindan-kendin-yap-hediyelikler

Sevdiklerinize evde kendiniz yapabileceğiniz hediye önerileri verecek olursak; kullanmadığınız konserve kutularından el feneri yapabilirsiniz. Konserve kutularını dilediğiniz renge boyayarak kuruduktan sonra araları paralel olacak şekilde kesin üst kısmını jüt iple bağlayarak içerisine mum yerleştirin. Geri dönüşüm malzemesinden yaptığınız el feneriniz hazır.

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *