Kendin Yap Hediyelik Harika El Yapımı Kolye Önerileri

El yapımı kolye gibi şıklığın tamamlayıcıları olan aksesuarlar, kişilerin zevklerine göre birçok modelde tercih edilir. Kullanılan aksesuarlar kişilerin zevklerini yansıtırlar. Özellikle bayanlar için aksesuarlar çok önemlidir. Sade veya gösterişli aksesuarlar kullanarak daha stil ve şık gözükebilirsiniz. Aksesuarların bir diğer avantajı da modasının geçmemesidir. Birçok kıyafetlerin modası dönemden döneme değişebilir. Aksesuarların modası kolay kolay değişmez. Aksesuarların çok çeşitte olması, her türlü kıyafete uygun aksesuarları kolay bulmanız anlamına gelir. Yani her kıyafete uygun aksesuarları kolaylıkla bulabilirsiniz.

İstediğiniz tarzda aksesuarları her bütçeye uygun bulabilirsiniz. Hatta evde kendin yap takı modelleri hazırlayabilirsiniz. Bu yazımızda kendinize veya sevdiklerinize el yapımı kolye önerilerinden bahsedeceğiz. Bazı örnek el yapımı kolye önerileri şunlardır:

İstediğiniz Kolye Uçlarından Renkli Tasarım Kolyeler

kendin-yap-hediyelik-harika-el-yapimi-kolye-onerileri1

Beğendiğiniz çeşitli kolye uçlarını bir tane zincir alarak farklı kolyeler elde edebilirsiniz. Altın kolyeler takmak istiyor; fakat bütçeniz çok fazla sayıda almaya yetmiyorsa bir tane altın zincir kolye alıp çeşitli uygun fiyatlı alacağınız kolye uçlarını bu zincire ekleyerek birçok kolye çeşidi elde etmiş olursunuz.

Seçeceğiniz kolye uçları farklı çeşit ve renklerde olursa stilinize uygun kolyeler elde etmeniz daha kolay olacaktır. Eğer sevdiklerinize değerli hediye vermek istiyorsanız; altın zincir kolye üzerine uygun fiyatlı kolye uçları alabilirsiniz. Böylece hediyelik kolyeyi çeşitli kolye uçları sayesinde farklı modellerde kullanabilir. Bu kolye uçlarından oluşan altın zincir, sevgiliye hediye olarak da tercih edilebilir.

Kişiye Özel Harfli El Yapımı Kolye

kendin-yap-hediyelik-harika-el-yapimi-kolye-onerileri2

Kişiye özel harfli hediyelik kolyeler yaparak sevdiklerinizi mutlu edin. Harfli kolye yapımı birçok model ve çeşitte olabilir. Yaratıcı fikirlerinizle istediğiniz kolye aksesuarları tasarlayabilirsiniz. Dilerseniz harfli kolyelerden isim de ya da herhangi bir kelime yazabilirsiniz.

Sevdiklerinize hazırlayacağınız el yapımı kolye emeğinizi içerdiği için yeri çok daha farklı olacaktır.

Doğal Taşlardan Kolye Yapımı

kendin-yap-hediyelik-harika-el-yapimi-kolye-onerileri3

Yeryüzünde bulunan doğal taşların insanlar üzerinde etki bıraktığı söylenmektedir. Bu doğal taşların birçok özellikleri bilinir. Örneğin yeşim taşının merhamet, cömertlik, huzur ve uyum içererek koruyucu ve şans getirdiğine inanılır. Turkuaz taşının iyileşme taşı olduğu bilinir. Arkadaşlıkları ve mutluluğu çeker. Aquamarine taşının ise sakinleştirici özelliği olduğu söyleniyor. Bu yüzden birçok özelliğe sahip olan bu taşlardan kolyeler yaparak sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Doğada bulunan taşlardan kolye yapımı için sadece doğal taşın ucuna kolyeye takılmak için halka eklemeniz yeterlidir. Ya da bu kolye uçlarını direkt hazır olarak alın ve istediğiniz tasarımlarda kolyeler tasarlayın. Zincire doğal taşı takıp yanlarına başka boncuklar da ekleyebilirsiniz. Tamamen kendi zevkinize kalmış bir şey. Yapacağınız bu doğal taşlı kolyeleri içerdiği özellikler sayesinde sevdiklerinize hediye ederek ruhsal bir destek sağlayabilirsiniz.

El Yapımı Keçeden Kolyeler

kendin-yap-hediyelik-harika-el-yapimi-kolye-onerileri4

Keçeler birçok el yapımı ürünlerde kullanıldığı gibi kolye yapmak içinde kullanılan bir malzemedir. Keçelerden farklı şekiller yapabilirsiniz. Yapacağınız bu şekilleri kolye ucu olarak kullanın. Örneğin; keçeden küçük kalpler kesin ve iki kalbi birleştirip dikin. Dikme işleminin en son kısmında biraz boşluk bırakıp içerisine elyaf koyun ve dikme işlemini tamamlayın. Hazırladığınız kalbin uç kısmından kolye ucu olarak kullanmak için delik açın. Açtığınız deliklerden zincir geçirin.

Hem düşük maliyetli hem de yapımı kolay olan keçeden kolyeleri daha çok kız çocuklarına hediye edebilirsiniz. Kız çocukları rengarenk kolyelere bayılırlar. Çocukları ufak hediyelerle mutlu etmek çok kolaydır. El emeğinizle tasarladığınız keçe kolyeyi kız çocukları beğenerek kullanacaktır. Kendin yap kolye fikirleri ile yapacağınız kolye tasarımları işte bu kadar basittir.

Özenle hazırladığınız keçeden kalp şeklinin ortasına iğne iplik ile yazı yazabilirsiniz. Kalbe ekleyeceğiniz harf ve yazı ile kolye çok daha şık duracaktır.

Kuş Yuvası Şeklinde El Yapımı Kolye

kendin-yap-hediyelik-harika-el-yapimi-kolye-onerileri5

Farklı tarzda bir hediyelik kolye yapmak istiyorsanız kuş yuvası şekilli kolye tam da size göre. Doğadan esinlenip yapılan objeler hayatımızda çok fazla yer alır. Doğanın simgesi olan objeler her aksesuara çok yakışır. Son zamanlarda aksesuar modasında en çok kullanılan objeler, doğadan ilham alınarak hazırlanan nesnelerdir.

Kuş yuvası şeklinde kolye yapmak için gerekli malzemeler, kuş yuvası için tel, kuş yuvası içine yumurta olarak kullanacağınız taş veya beyaz boncuk, zincir, kolye ucu ve pense. Yapılışı ise; kuş yuvasını oluşturmak için teli karışık yuva şeklinde sarın. Boyutunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Telden kuş yuvası hazırladıktan sonra yuvanın içerisine iki üç tane beyaz boncuk veya farklı renkte yumurtaya benzeyen boncukları, tele geçirip yan yana bağlayın. Bağladıktan sonra telin ucunu kapatmadan kuş yuvasının içerisine yerleştirin. Bu aşamadan sonra boncukların ucundaki teli yuvaya sabitleyip kapatın.

İlginç hediye hazırlamak isterseniz. Kuş yuvasından kolye yapabilirsiniz.

Minik Kavanozlardan Kolye Yapımı

kendin-yap-hediyelik-harika-el-yapimi-kolye-onerileri6

Kavanozlardan birçok aksesuar yapılır. Özellikle kavanozlardan ev aksesuarları yapılmaktadır. Bu kavanozlar minik aksesuar olarak da tasarlanmıştır. Bu minik kavanozlar özellikle kolye ucu olarak kullanılır. Minik kavanozları hobi malzemeleri satan yerlerde bulabilirsiniz. Alacağınız minik kavanozların içerisine istediğiniz objeleri koyup tasarımınızı oluşturabilirsiniz. Örneğin; hediye etmek için tasarlayacaksanız içerisine not yazıp koyabilirsiniz.

Tasarlayacağınız bu kolyeyi dilek şişesi olarak da kullanabilirsiniz. Sevgilinizle beraber iki tane minik kavanozdan kolye yapıp içine dileklerinizi yazıp bu aksesuarı çift kolyesi olarak kullanabilirsiniz.

Farklı Tasarımlardaki Boncuklardan El Yapımı Kolye

fikirsiz_kendin-yap-hediyelik-harika-el-yapimi-kolye-onerileri7

Birçok farklı modellerdeki boncukları kullanarak kendin yap hediye tasarım fikirleri bulabilirsiniz. Bunun için öncelikle nasıl bir kolye yapacağınızı kafanızda tasarlayın. Aklınızdaki tasarım kolye fikirlerini kâğıda çizebilirsiniz. Böylelikle daha düzenli çalışırsınız. Daha sonra çizmiş olduğunuz kolye modellerini yapmak için gerekli malzemeleri hazırlayın. Sadece farklı şekillerdeki boncukları bir araya getirerek bile kolye tasarımları yapabilirsiniz.

Birbirine yakın renklerde veya zıt renklerdeki boncukları bir araya getirebilirsiniz. Farklı tasarımlarda harika hediyelik kolyeler yapmak için gerekli malzemeler dışında yaratıcı fikirleriniz ve el becerinizi kullanın.

El İşlemeli Kolyeler

kendin-yap-hediyelik-harika-el-yapimi-kolye-onerileri8

Son dönemlerde en çok moda olan kolyelerden birisi olan işlemeli kolye sevdiklerinize hediye edebileceğiniz kolye modellerinden. İsterseniz dışarıdan da kolyeleri alabilir ya da el beceriniz varsa kendiniz de yapabilirsiniz. El işlemeli kolyeler hem çok şık hem de uygun fiyatlıdır. Hatta günümüzde bu kolyelerin yapımını öğretmek için ev hanımlarına çeşitli kurslar verilmektedir. Ücretsiz belediyelerin verdiği kurslara katılanların yaptıkları el işlemeli kolyeleri satın alarak ev hanımlarını da desteklemiş olursunuz.  El emeği göz nuru olan bu hediye tasarımları, sevdiklerinizin çok beğeneceği kolye çeşitleridir.

Gömlek Yaka Tasarımlı El Yapımı Kolye

kendin-yap-hediyelik-harika-el-yapimi-kolye-onerileri9

Yaratıcı fikirleriniz ve el beceriniz ile kendi tasarım kolyelerinizi oluşturun. Aksesuarlar sizin şıklığınızın tamamlayıcısıdır. Sade bir kıyafet üzerine gösterişli bir kolye takarak; şık bir ambiyans sağlarsınız. Ya da gösterişli bir kıyafeti sade bir aksesuarla tamamlayabilirsiniz. Bu zıtlıklar şık olmanızda önemli bir paya sahiptir. Çünkü çok fazla gösterişli kıyafet, ayakkabı, çanta seçimi üzerine gösterişli bir aksesuar takmak gözü yorabilir. Ya da çok sade bir kıyafetin üzerine sade bir aksesuar kullanmak dikkat çekmez. O yüzden bu zıtlıkları dengeleyerek çok şık kombineler oluşturabilirsiniz. Farklı modellerde kolyeler tasarlayın. Örneğin gömlek şeklinde bir kolye çok farklı ve uygun kıyafetle şık duracaktır.

Gömlek yaka kolyeden hediye yapımı için öncelikle şekli saten bir kumaşa çizin ve kesin. Kestikten sonra silikonla üzerine inciler yapıştırın. Kumaşın ucunu kurdele şeklinde bağlamak için daha ince bırakın. Gömlek yaka kolyeniz hazır.

Dilerseniz bu gömlek yaka kolyeyi sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

İncilerden Kolye Yapımı

kendin-yap-hediyelik-harika-el-yapimi-kolye-onerileri10

İnciler aksesuarlara çok yakışan parçalardır. Birçok modelde inci kolyeler yapabilirsiniz. En basiti inci boncukları sırasıyla ipe veya kolye için kullanacağınız herhangi bir malzemeye dizmeniz yeterlidir. Yapımı çok basit olan inci kolyeyi şık kombinlerinizde tamamlamak için kullanabilirsiniz.

Hediye önerileri olarak, inciden kolye yapımını örnek verebiliriz. Hediyelik Kolye yapmak için tek bir inci bile bazen yeterli olabilir. Bir tane inciyi kolye ucu olarak kullanabilirsiniz. Çok şık duracaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

This Post Has One Comment

  1. Kendin yap kolye fikirlerine ihtiyacım vardı çok açıklayıcı sade bir anlatım olmuş. Özellikle görsellere desteklenmesi içeriğin daha etkili olmasını sağlamış

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *