Karantina Sürecinde İzlenebilecek En iyi Yabancı Filmler

En iyi yabancı filmler ile zamanı keyiflendirmeye ne dersiniz? Karantina sürecinin hepimiz için çok sıkıcı bir dönem olduğu bir gerçek. Birçoğumuz bu dönemde evimizde yapabileceğimiz aktivitelere yönelmiş durumdayız. Bu aktiviteler arasında en iyi seçeneklerden birisi de film izlemek.

Eğer bardağın dolu tarafına bakarsak, bu kadar bol vaktimizin olduğu bir dönemde en iyi film serilerini izleyebilme şansına sahibiz. Bizde bu yazımızda, izleyenler tarafından çok büyük beğeniler toplamış olan 10 adet en iyi yabancı filmler serisini sizler için derledik.

 Karantina Sürecinin En İyi Yabancı Filmler Listesi

Yüzüklerin Efendisi (The Lord of the Rings)

fikirsiz_karantina-surecinde-izlenebilecek-en-iyi-yabanci-filmler

Yüzüklerin Efendisi, macera ve fantastik türündeki üçleme bir film serisidir. Yüzük Kardeşliği (2001), İki Kule (2002) ve Kralın Dönüşü (2003) filmlerinden oluşmaktadır. Üç filmde süresi açısından uzun filmlerdir, her bir film ortalama 3 saattir. Yüzüklerin Efendisi çok büyük hayal gücü ile oluşturulmuş bir dünya, karakterler ve hikâyeye sahiptir.

Orta dünyada bir güç yüzüğünün etrafında iyi ile kötünün savaşını anlatmaktadır.  Bu filmde hobbitleri, cüceleri, elfleri, trolleri, büyücüleri, orkları, insanları ve nice birçok kurgusal türü görmek mümkün. Filmlerin 2001, 2002 ve 2003 yıllarına ait yapımlar olduğunu varsayarsak görüntü kalitesi ve efektler olarak çok iyidir.

The Hobbit

fikirsiz_karantina-surecinde-izlenebilecek-en-iyi-yabanci-filmler

Yüzüklerin Efendisi serisini izledikten sonra, Hobbit serisi ile Yüzüklerin Efendisi serisinin geçtiği orta çağdan daha eski bir tarihe dönüyoruz ve Yüzüklerin Efendisi’nin geçtiği tarihten önce orta çağda yaşananlara şahit oluyoruz. Beklenmedik Yolculuk (2012), Smaug’un Çorak Toprakları (2013) ve Beş Ordunun Savaşı (2014) filmlerinden oluşan Hobbit üçlemesi macera ve fantastik türünün en iyi örneklerindendir.

 Harry Potter

fikirsiz_karantina-surecinde-izlenebilecek-en-iyi-yabanci-filmler

Sihir, büyüler, büyücüler, büyülü yaratıklar ve efsanevi canlıları barındıran Harry Potter filmi fantastik ve macera filmi türünde en iyi film serilerinden birisidir. İnanılmaz bir hayal gücünün eseri olan Harry Potter dünyası, izleyicileri hem şaşırtan hem de mest eden birçok fantastik detaya sahiptir. 2001 ile 2011 seneleri arasına 8 film sığdıran seri, inanılmaz bir hayran kitlesi yakalamıştır.

Kendisi daha bebekken ailesini trafik kazasında kaybetmiş olan Harry Potter, kendisine kötü davranan teyzesi ve eniştesinin yanında yaşarken aslında tüm hayatının bir yalan olduğunu öğrenir. Harry’nin ailesi büyücüdür ve kötü lord tarafından öldürülmüştür, gerçekleri öğrendikten sonra Harry Potter’ın büyücülük hikâyesi başlar. Harry Potter serisinde, Harry’nin bir büyücü olma yolundaki yaşadıklarına ve kötülükle mücadelesine tanıklık edeceksiniz.

 Karayip Korsanları (Pirates of the Caribbean)

karantina-surecinde-izlenebilecek-en-iyi-yabanci-filmler

2003 yapımı Siyah İnci’nin Laneti ile başlayan seri, 2017 yapımı Salazar’ın İntikamı adlı film ile birlikte 14 sene içerisinde toplamda 5 tane başarılı yapım ortaya koymuştur. Korsan Jack Sparrow’un açık denizlerdeki tehlikeli serüvenlerine tanıdıklık edeceğiniz Karayip Korsanları serisi fantastik macera türüne ait en iyi film serilerilerden birisidir. Birçok efsane, efsanevi canlı ve efsanevi öğeyi barındıran seride hem bolca kahkaha hem de başarılı görsel efektler sizi bekliyor.

 Hızlı & Öfkeli (Fast & Furious)

karantina-surecinde-izlenebilecek-en-iyi-yabanci-filmler

Eğer arabalara ve özelliklede araba yarışlarına karşı ilginiz varsa Hızlı Ve Öfkeli serisini hala izlememiş olmanız büyük bir kayıp. Araba ve araba yarışları temasında en iyi film serisi olarak kabul edilen Hızlı Ve Öfkeli serisi, 2001 ile 2017 yılları arasında 9 adet başarılı film ortaya koymuştur.

 Terminatör (Terminator)

karantina-surecinde-izlenebilecek-en-iyi-yabanci-filmler

İlk olarak 1984 yılında yayınlanan Terminatör filmi ile hayatımıza giren seri, insanlık ile insanlığı yok etmeye çalışan robotlar arasındaki savaşı konu almaktadır. 1984 ile 2019 arasında 6 adet başarılı film ortaya koyan Terminatör serisi, macera ve bilim kurgu türünde en başarılı serilerden birisidir.

 Ölümcül Deney (Resident Evil)

karantina-surecinde-izlenebilecek-en-iyi-yabanci-filmler

Aynı adı taşıyan Resident Evil oyun serisinden esinlenerek sinemaya uyarlanmış olan Resident Evil serisi, zombi konulu en iyi film serilerinden birisidir. Gerilim ve bilim kurgu türündeki seri, 6 adet filmden oluşmaktadır.

 Karanlıklar Ülkesi (Underworld)

karantina-surecinde-izlenebilecek-en-iyi-yabanci-filmler

2003 ile 2016 yılları arası 5 adet yapımı ile fantastik ve gerilim türüne sahip Karanlıklar Ülkesi, görsel efektleri ve hikâyesi ile başarılı bir seridir. Seri, özellikle kurt adamların ve vampirlerin kanlı savaşlarını konu almaktadır. Kurt adamlarla vampirler arasındaki savaş, Selene ve savaşı sonlandırmak isteyen Michael’ın birbirlerini sevmesi ile farklı bir hal alacaktır ve düşman kavramı Selene ile Michael için baştan sona değişecektir.

 Örümcek Adam (Spiderman)

karantina-surecinde-izlenebilecek-en-iyi-yabanci-filmler

2002, 2004 ve 2007 yıllarında yayınlanan Spiderman, Spiderman 2 ve Spiderman 3 filmlerinden oluşan üçlemedir. Marvel’ın ünlü çizgi roman karakteri Spiderman’i beyaz perdeye uyarlanmış olarak izlediğimiz ilk film serisidir. Spiderman serisi, radyoaktif bir örümcek tarafından ısırılan Peter Parker’ın örümcek adama dönüşümünü ve bir süper kahraman olarak kötü adamlarla mücadelesini konu almaktadır.

 Yıldız Savaşları (Star Wars)

karantina-surecinde-izlenebilecek-en-iyi-yabanci-filmler

Yaklaşık 50 yıllık tarihi olan bir film serisinden söz ediyoruz. Kendine has hayran kitlesi olan ender film serilerinden Star Wars’un temel filmi olan 6 tane filmi, iyilik tarafındaki Jedi’lar ile karanlık tarafa geçmiş ve amacı galaksiyi ele geçirmek olan Sith’lerin savaşını konu almaktadır. Kurgusal bir galaksi, birçok gezegen ve birçok uzaylı ırkının olduğu Star Wars serisi, macera ve bilim kurgu türünde en iyi örneklerden birisidir.

 

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *