İzlerken Keyif Alacağınız En Öğretici Çocuk Filmi Önerileri

Çocuk filmi bulmak aslında günümüzde oldukça basit. Fakat çocuklara öğretici yapımlar bulmak oldukça zor. Çocuklarınız izlerken eğlenmesinin yanı sıra filmde anlatılan mesajları anlayabileceği filmler izletmeniz pedagoglar tarafından oldukça çok önerilir. Çocuğunuz bu filmler ile yeni şeyler öğrenebilir, hayal güçleri gelişebilir ve kişisel gelişimini geliştirmesine yardımcı olacak bilgiler edinebilir.

Çocuklara Çocuk Filmi İzletmek Zararlı Mı?

fikirsiz_izlerken-keyif-alacaginiz-en-ogretici-cocuk-filmi-onerileri1

Çocuklar artık günümüzde animasyonları oldukça fazla izlemekte ve neredeyse her hafta çocuklar için yeni yapımlar çıkmakta. Çocuklarınızın anne ya da baba gözetiminde aşırıya kaçmadan animasyon izlemelerinde bir sakınca yoktur. Haftada 1 ya da 2 kez ebeveynlerin belirledikleri çocuklarına uygun öğretici animasyonlar izletmesi önerilir.

Kimi aile çocuğuna yaptığı başarılar sonucunda ödül olarak bu filmleri izlemesine izin vermekte. Çocuğunuzun gerek filmler ile gerek elektronik cihazlar ile çok zaman geçirmesi ise kesinlikle önerilmez. Bu cihazlar psikolojilerine zarar verebilir. Ayrıca bu tarz yerlerde çok fazla zaman geçiren çocuklarda ilerleyen yaşlarda asosyal olma potansiyeli ve toplumda kendini yalnız hissetme gibi sıkıntılar yaşayabileceğini unutmamalısınız.

1 – Coco

fikirsiz_izlerken-keyif-alacaginiz-en-ogretici-cocuk-filmi-onerileri3

Çocuk filmi önerilerimizin ilk sırasında iki Oscar ödüllü çok güzel bir yapım bulunmakta. En iyi animasyon ve en iyi şarkı ödüllerini 2017 yılı Oscar töreninde kazanan bu yapım sizlerin de çocuğunuzla birlikte izlemeniz gereken bir filmdir.

Ailesini çok küçükken kaybeden Miguel akrabaları ile yaşamaktadır. Miguel’in tek isteği müzisyen olmaktır fakat akrabaları onun müzik yapmasına izin vermemektedir. Bir gün sihirli bir şekilde ölüler diyarına giden Miguel burada geçirdiği maceralar sonucu ailesine ulaşır.

Ailesi ona olan sevgilerini ve gelenekleri hakkında bilgiler verir. Bu film etkileyici hikâyesi ile hem sizin hem de çocuğunuzun çok seveceği bir filmdir.

2 – Ters Yüz

fikirsiz_izlerken-keyif-alacaginiz-en-ogretici-cocuk-filmi-onerileri4

Ters Yüz konusu ile ve ele aldıkları ile oldukça ilginç bir yapımdır. Küçük bir çocuk babasının işi yüzünden tüm arkadaşlarını geride bırakarak ailesiyle San Frasisco’ya taşınmak zorunda kalır. Çocuğu burada yeni bir hayat beklemektedir. Fakat içindeki duygular bu konuya nasıl bakmaktadır?

Neşe, korku, nefret, öfke ve üzüntü bu çocuğa günlük hayatında taktik vermektedir. Neşe çocuğun en sevdiği duygusudur. Neşe, çocuğu hep pozitif tutmaya çalışmaktadır. Fakat çocuğun bu yeni hayatına alışma süresinde beklenmedik olaylar oluşacaktır. Zihnindeki bu duygular arasında anlaşmazlık ve sevimli bir karmaşa bizleri beklemekte.

3 – Kayıp Balık Nemo

fikirsiz_izlerken-keyif-alacaginiz-en-ogretici-cocuk-filmi-onerileri5

Çocuk filmi öneri listelerinin olmazsa olmazı bir filmdir. Genel izleyici kitlesi için uygun olan bir yapımdır. Sevimli ve küçük palyaço balığımız Nemo bir gün babasından fazla uzaklaşınca bir dalgıç tarafından yakalanır. Babası Marlin oğlunu bulmak için hemen arayışa başlar. Bu sırada Nemo ise dalgıçtan kurtulmuştur.

Bir köpekbalığı tehlikesi ile birlikte birçok maceraya atılan Nemo, Dory adında bir balıkla tanışır. Nemo ve babasının Marlin’in birbirlerine kavuşmaya çalıştıkları harika bir hikaye bizleri beklemetedir.

4 – Zootropolis

fikirsiz_izlerken-keyif-alacaginiz-en-ogretici-cocuk-filmi-onerileri6

Animasyon filmleri arasında oldukça sevilen ve 8 ve üzeri yaşlara hitap eden bir yapımdır. Çocuk filmi önerilerimiz arasında oldukça bol ödül almış bir yapımdır. Judy isimli tavşanımız Zootropolis’de polis memuru olmayı başaran ilk tavşandır. Herkes tarafından dalga geçilen Judy kimseye aldırmadan çok sevdiği bu mesleği yapmaya devam etmektedir. Yeni bir dava alan Judy, şehrin sinsi tilkisi Nicke’den yardım olmak zorunda kalır.

Dolandırıcı tilki ve bu görev aşkı ile yanıp tutuşan tavşanımızın birbirinden komik hikâyesi kesinlikle sizin ve çocuklarınızın izlemesi gereken bir animasyondur.

5 – Oyuncak Hikâyesi

fikirsiz_izlerken-keyif-alacaginiz-en-ogretici-cocuk-filmi-onerileri7

Çizgi filmler arasında 7’den 70’e herkesin çok sevdiği bir filmdir. Çocuk filmi önerilerimiz arasında olmasına rağmen birçok yetişkininde favori filmlerindendir. Andy ve onun çok sevdiği oyuncaklarının hikâyesi anlatılmaktadır. Andy’ye doğum günü hediyesi olarak Buzz Lightyear adında yeni bir oyuncak gelir.

Bu yeni oyuncak gelince eski favori oyuncağı olan Woody bu oyuncuğu biraz kıskanır. Ardından Andy ve ailesi taşınması gerekir. Bu sırada oyuncaklar Buzz’ı kurtarmak ve Andy’ye katılmak için bir maceraya atılır. Arkadaşlık bağları ile ilgili çocuklara oldukça güzel dersler vermekte olan bir filmdir.

6 – Moana

fikirsiz_izlerken-keyif-alacaginiz-en-ogretici-cocuk-filmi-onerileri8

Moana müthiş şarkılar ile birlikte çocuklara kendine güven ve saygı konularında oldukça ders vermekte. Bu çocuk filmi ile çocuğunuz birbirinden güzel şarkıları da dinlemeye fırsat bulacak. Moana, yaşadığı yerin dışında neler olduğunu merak etmekte olan çok meraklı bir gençtir. Halkının hayatta kalması için çok cesur bir göreve çıkar. Bu sırada açgözlü yarı tanrı Maui ile karşılaşır ve hikâyemiz ilginç ve güzel bir hal alır.

7 – İnanılmaz Aile

fikirsiz_izlerken-keyif-alacaginiz-en-ogretici-cocuk-filmi-onerileri9

Sinema çizgi filmleri konusunda oldukça başarılı olan Pixar yapımı bu film 7 yaş ve üzeri kitle için uygundur. Bay İnanılmaz eski bir süper kahramandır. Fakat devlette süper güçler yasaklandığı için oldukça sıradan ve sıkıcı bir hayat sürmekte eski günlerini özlemektedir.

Güce aç bir robotu yakalaması için son bir kez göreve çağrılan Bay İnanılmaz bu konuda eski bir süper kahraman olan eşinden, çocuklarından ve eski süper kahraman olan arkadaşlarından yardım almak zorunda kalır. Çocuğunuza aile ilişkilerini güzel bir şekilde anlatan bu yapımı sizin de izlemenizde fayda var.

8 – Yukarı Bak

fikirsiz_izlerken-keyif-alacaginiz-en-ogretici-cocuk-filmi-onerileri10

Çocuk filmi önerimizde bu yapım çıktığı yıl en iyi animasyon dalında Oscar almıştır. Rastlantı eseri yolları kesişen iki çocuğun hikâyesi ile başlar. Ellei oldukça enerjik biri iken Carl ise sessiz sakin bir çocuktur. Geçen zaman içerisinde bu 2 çocuk büyür ve evlenir. Ellei öldüğünde ise Carl tamamen yalnız kalır. Eşinin en büyük hayalini hayata geçirmek için harekete geçer.

Fakat Ellei’nin bu hayali Carl ve sürpriz misafiri için oldukça enteresan ve sevimli bir maceraya atar. Çocuğunuz ile birlikte kesinlikle izlemeniz gereken bu duygusal yapım oldukça etkileyici bir hikâyeye sahiptir.

9 – Arabalar

fikirsiz_izlerken-keyif-alacaginiz-en-ogretici-cocuk-filmi-onerileri11

Çocuk filmi severlerin ve çocukların kesinlikle izlemesi gereken bir yapımdır. Büyük bir kupa için ezeli rakipleri ile yarışmak üzere Kaliforniya’ya giden efsane yarış arabası Şimşek Mcqueen’in hikâyesini anlatılmaktadır. Mcqueen yanlışlıkla bir kasabanın yollarına zarar verir ayrıca kendisi yaralanır.

İyileşmek için çok çalışması gereken bu araba ile zamanla kasabada kurduğu arkadaşlıkları anlatan bu yapım oldukça güzel bir hikâyeye sahiptir. Çocuklarınıza arkadaşlık konusunda oldukça güzel mesajlar vermektedir.

10 – Cesur

fikirsiz_izlerken-keyif-alacaginiz-en-ogretici-cocuk-filmi-onerileri12

Merida Kral’ın okçuluk konusunda yetenekli ama bir o kadarda deli dolu kızıdır. Bu aksiyon dolu kızımız ülkede yüzyıllardır süren bir geleneğe karşı çıkar. Lordlar bu olaydan hiç hoşlanmaz. Merida’nın bu kurallara uymaması ile krallık içerisinde düzen bozulur.

Bilge Kadın’a başvuran Merida tehlikeli bir dileğin onu beklediğini görür. Arka arkaya gelen tehlikeleri fark eden Merida bu laneti kaldırmaya çalışır ve bu sırada cesareti ile yüzleşir. Çocuk filmi önerileri arasında bu yapım ile çocuklarınızın özgüvenine katkı sağlayacak mesajlar bulacaksınız.

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *