İnternetten Alışveriş Maliyetini Ucuza Getirme Yöntemleri

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte alışveriş alışkanlığımızda değişti. Mağaza, alışveriş merkezi, dükkân ve yerli esnaftan alışveriş yapmak yerine, internetten alışveriş tercih ediyoruz. Tasarruf etmek adına, internette satılan ucuz ürünleri tercih edebilirsiniz. Kargo parası, KDV ve tanınmış markalar nedeniyle ürünün fiyatı daha yüksek olabilir. İnternetten yapılan alışverişi ucuza getirme yöntemlerini kullanarak, alışverişlerinizi iyileştirerek daha ucuza getirebilirsiniz.

 İnternetten Alışveriş Yaparken Hesaplı Olmanın Yolları!

1- İnternetten Alışveriş Yaparken Ürünü Belirleyin ve Fiyat Araştırması Yapın

fikirsiz-internetten-alisveris-maliyetini-ucuza-getirme-yontemleri

Alışveriş yapmadan önce yapacağınız ilk iş, satın alacağınız ürüne karar verin. Korona virüs ülkemizde etkili olduğundan beri, hijyene dikkat ediyoruz. Örneğin: Sıvı sabun satın alacaksınız. Sıvı sabun satın almadan önce kaç kilo alacağınıza karar verin. Daha sonrada fiyat araştırması yapın. Aynı ürünü satan mağaza, alışveriş merkezi ve yerli esnaf varsa, satış fiyatını inceleyin.

Hepsiburada, N11, Trendyol, Gittigidiyor gibi alışveriş sitelerinde aynı ürünü satan birden fazla satıcı olabilir. Satıcıların fiyatlarını da inceleyebilirsiniz. İnternet alışverişlerinde ürünlerin fiyatları hakkında araştırma yapan siteler var. O sitelere girerek, önce ürünün adını yazıp aradıktan sonra, birden fazla satıcıya ve çeşitli fiyatlara ulaşabilirsiniz.

Önerilen Fiyat Araştırması Yapabileceğiniz İnternet Siteleri

www.akakce.com

www.fiyatseyir.com

www.cimri.com

2- İnternetten Alışveriş Yaparken İndirim Kuponu veya Hediye Çeki Kullanın

fikirsiz-internetten-alisveris-maliyetini-ucuza-getirme-yontemleri

Firmalar bayram, yılbaşı, anneler günü, öğretmenler günü gibi özel günlerde müşterilerine indirim kuponu veya hediye çeki fırsatı tanıyabiliyor. Firma alışveriş yaparken indirim kuponunu kullandırmak için bazı şartlar koyabilir. Örneğin: 50 TL’lik yapacağınız alışverişlerde kargo ücreti ödemeyin. 100 TL’lik alışveriş yapın. İkinci ürünü %30 indirimli alın.

Hayırsever vatandaşlar hediye çeki dağıtabilir. Elinize geçen hediye çekiyle belirlenen ücret dâhilinde ücretsiz alışveriş yapabilirsiniz. İnternet üzerinden alışveriş yapmadan önce, indirim kuponu ve hediye çeki veren firmaları araştırmanızda fayda var.

3- İnternetten Alışveriş Yaparken Fırsat Sitelerinden Alışveriş Yapın

fikirsiz-internetten-alisveris-maliyetini-ucuza-getirme-yontemleri

İnternet üzerinden satış yapan fırsat siteleri bulunuyor. Firmalara sınırlı sayıda veya özel üretilmiş ürünleri daha uygun fiyatlara alıp, satabiliyor. Satılacak ürünler az sayıda olduğundan ve belirli günler içinde satılacağından acele etmelisiniz. Böylece paranız cebine kalmış ve tasarruf etmiş olursunuz.

4- İnternetten Alışveriş Yaparken  Yurtdışından Alışveriş Yapın

fikirsiz-internetten-alisveris-maliyetini-ucuza-getirme-yontemleri

İnternetten aldığınız bir ürün kargo ile en fazla 7 gün içinde adresinize gönderilir. Örneğin, 100 TL’ye alacağınız bir ürünü, yurtdışı alışveriş sitelerinden ücretsiz kargo ve daha ucuza satın alabilirsiniz. Yurtiçinden yapılan alışverişler kargo ile en fazla 7 gün içinde gelirken, yurtdışından satın alacağınız ürün 20 ile 30 gün içinde gelir.

Yurtdışından yapacağınız alışverişler için dikkat etmeniz gereken birkaç husus var. Örneğin: Cep telefonu, bilgisayar, tablet gibi değerli elektronik ürünler gümrükten geçerken sorun çıkabilir. Böyle bir durumda ürün size gelmez. Para iade olmadığı takdirde, yazık olur. Aynı ürünü yeniden isteyebilirsiniz. Satıcı aynı ürünü ikinci kez göndereceği için, ek ücret isteyebilir. İlk defa alışveriş yaptığınızda, satıcı ufak tefek hediyeler göndererek sizi mutlu edebilir.

Yurtdışından Alışveriş Yapabileceğiniz Güvenli İnternet Siteleri

www.amazon.com.tr

www.ebay.com

tr.aliexpress.com

www.dx.com

tr.banggood.com

5- İndirim ve Kampanyaları Takip Edin

fikirsiz-internetten-alisveris-maliyetini-ucuza-getirme-yontemleri

Alışveriş merkezi, mağaza, dükkân ve yerli esnaflar sezon indirimi, öğretmenler günü, bayram, anneler günü gibi özel günlerde kampanya düzenlerler. Kredi kartı kullandığınız banka anlaşmalı iş yerlerinden yapacağınız alışverişler için taksit veya indirim fırsatı tanıyabilir. İkinci ürün bedava, %40 indirim, kredi kartı puanı ile alışveriş gibi seçenekleri kullanarak satın alacağınız ürünü bedavaya bile sahip olabilirsiniz. Alışveriş sitelerinin ve bankaların uygulamalarını cep telefonunuza kurarak indirim ve kampanyaları takip edebilirsiniz.

6- Teşhir Veya Outlet Ürünleri Satın Alın

fikirsiz-internetten-alisveris-maliyetini-ucuza-getirme-yontemleri

Teşhir ürün kısaca, stant üzerinde açık olarak gösterilen veya sergilenen ürün anlamına gelir.

Outlet ürün ise, önceki sezon, sezon sonu, iade edilmiş ürünlerdir.

İnternette olsun, mağazalarda olsun teşhir veya outlet ürünler ile karşılaşmışınızdır. Satın almak istediğiniz teşhir veya outlet ürünler, sıfır ürünlerin fiyatının altında satışa sunulur. Ürünler çizik ve ufak tefek sorunlar olabilir. Eğer böyle bir takıntınız yoksa teşhir ve outlet ürün satın alabilirsiniz.

7- Ucuz Ürün Satın Alacağım Diye Mağdur Olmayın

İnternet alışverişleriniz için altın değerinde 5 tasarruf tüyosu arasında ; satılan ürünler, mağaza fiyatlarına göre daha ucuz olduğu yer alır. Ucuz ürün alacağım diye paranızdan olmayın. SSL, TR GO sertifikalı güvenli ve tanınmış alışveriş sitelerini tercih edin.

Ucuz alışveriş yapılan internet siteleri ekşi sözlük tavsiyelerini okumak için tıklayınız.

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *