Hurma Yoğurt Diyeti İle Bir Haftada 7 Kilo Vermek Çok Kolay

Hurma yoğurt diyeti, günümüzde kilo vermek için başvurulan en iyi yöntemlerden biridir. Zayıflamaya yardım etmek dışında, vücuda da birçok faydası bulunmaktadır. 1 hafta içerisinde 7 kiloya kadar zayıflamaya yardımcı olan bu diyet en çok tercih edilenlerden biridir.

Birçok insan kilo verme döneminde bu eylemi sağlıklı bir şekilde yapmak ister. Göbek gibi problemlerden kurtulmak ve sağlıklı bir şekilde kilo vermeyi sağlayan bu diyet, en hızlı ve pratik yollardan biridir. Lif bakımından oldukça zengin olan hurma, kişinin uzun bir süre tok hissetmesini sağlayarak kilo vermeye yardımcı olmaktadır.

Hurma ve yoğurt zayıflamaya yardım etmek dışında vücuda önemli faydaları olan besinlerden biridir. Bu besinler bağışıklık sistemini destekler ve kabızlık gibi birçok problemin de ortadan kalkmasına yardımcı olmaktadır. Peki, hurma yoğurt diyeti hakkında bilmemiz gerekenler nelerdir? Diyet süresince dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Hurma Yoğurt Diyeti Nedir?

hurma-yogurt-diyeti-ile-bir-haftada-7-kilo-vermek-cok-kolay

Son zamanların en popüler zayıflama yöntemlerinden biri olan bu diyet, sadece hurma ve yoğurt besinlerinin tüketilmesi ile uygulanmaktadır. Bu iki besine ek olarak su dışında farklı bir gıda yer almamaktadır. Özellikle göbek bölgesinde oluşan fazla kiloların verilmesinde etkili olan bu diyet, kişinin metabolizmasına bağlı olarak haftada 7 kiloya kadar verme imkanı sağlıyor.

Hurma Yoğurt Diyeti Tarifi

hurma-yogurt-diyeti-ile-bir-haftada-7-kilo-vermek-cok-kolay1

Gününüzü beslenme olarak üçe bölerek bu diyeti uygulamanız gerekmektedir. Her öğünde yaklaşık olarak 1 kase yoğurt ve 6-7 adet hurma yemelisiniz. Ayrıca bu diyeti yaparken bol su tüketirseniz, diyetten alınan verimliliği arttırabilirsiniz. Bunun dışında kendinizi yormayacak şekilde göbek eritme egzersizleri yapmanız, daha hızlı sonuçlar almanıza olanak sağlayacaktır.

 • Hurmaları Geceden Suya Bırakmak Gerekli Midir?

Bu işlemi yapmış olmanız size diyet süresince birçok avantaj sağlayacaktır. Hurmalara geceden suya bırakmak, diyetinizden alacağınız sonuçları olumlu etkileyecektir. Ayrıca bu işlem hurmaların kalori miktarlarını da azaltacaktır. Aynı zamanda daha uzun süre tokluk hissi yaşamanızı sağlayacaktır.

Hurma Yoğurt Diyeti Yorumlar

hurma-yogurt-diyeti-ile-bir-haftada-7-kilo-vermek-cok-kolay2

Hurma yoğurt diyeti yapanlar, düzgün bir şekilde uyguladıklarında pozitif sonuçlar almışlardır. Kimi yapanlar haftada 3-4 kilo verirken, kimileri ise haftada 7 kilo vermeyi başarmıştır. Bu tamamen kişisel faktörlere dayanmakta olup, kişinin metabolizmasına ve diyet süresince yaptığı sportif faaliyetlere göre değişmektedir.

Bu diyeti uygulayan kişilerin genel olarak söyledikleri şahsi görüşleri şunlardır;

 • Vücudun ihtiyacı olan gıdaları hurma rahatlıkla sağlamaktadır.
 • Açlık hissi neredeyse yok olmaktadır.
 • Bitki çayı gibi eklentilerle daha iyi sonuçlar aldırmaktadır.
 • Göbek eritme egzersizleri ile uygulandığında çok iyi sonuçlar vermektedir.

Hurma Yoğurt Diyeti İle Ne Kadar Zayıflarım?

hurma-yogurt-diyeti-ile-bir-haftada-7-kilo-vermek-cok-kolay3

Diyetin ne kadar iyi olmasının haricinden sizin bu diyeti ne kadar düzenli yaptığınız önemlidir. Bu düzende sizin ne kadar kilo verebileceğinizi etkileyen faktörler arasında ilk sıralarda gelmektedir. Düzenli bir şekilde yapıldığı takdirde, kişinin metabolizmasına göre değişmekle beraber haftada 4 ile 7 kilo arasında zayıflama elde edebilirsiniz. Aynı zamanda hurmanın vitamin ve mineraller açısından zengin olmasından dolayı bu kiloları en sağlıklı biçimde verebileceksiniz.

Hurma Yoğurt Diyeti Faydaları Nelerdir?

hurma-yogurt-diyeti-ile-bir-haftada-7-kilo-vermek-cok-kolay4

Zayıflamaya olan katkıları dışında birçok rahatsızlığın giderilmesinde rol oynayan bu diyet, bağışıklık sistemini de güçlendirmektedir. Bunun dışında görülen bazı faydalar da şunlardır:

 • Sindirim problemlerini ortadan kaldırır ve kabızlık gibi rahatsızlıkların giderilmesinde rol oynar.
 • Metabolizmayı hızlandırır ve kalori yakımını arttırır.
 • Lif bakımından zengin olması sebebi ile bağırsaklara iyi gelmektedir. Ayrıca bu organda gelişebilen kanser hücrelerini önlemeye yardımcı olur.

Hurma Yoğurt Diyeti Vücuda Kötü Etki Yapar Mı?

Bu diyet sadece hurma ve yoğurttan yapıldığı için uzun süre yapılması tavsiye edilmemektedir. Aksi bir durum söz konusu olmadığı taktirde bu diyetin herhangi bir ciddi zararı görülmemektedir. Fakat bazı hastalıkları olanların yapmamaları tavsiye edilmektedir. İşte o hastalıklar…

hurma-yogurt-diyeti-ile-bir-haftada-7-kilo-vermek-cok-kolay5

Hurma Yoğurt Diyeti Yapmaması Gereken Kişiler Kimlerdir?

Diyabet rahatsızlığı gibi tehlikeli kronik hastalıklarla savaşan kişilerin bu diyeti uygulamamaları gerekmektedir. Uygulamakta ısrarcı iseniz doktorunuzdan onay olmadan bu işe kalkışmamanız önerilmektedir.

Ayrıca herhangi bir yan etki gören kişilerinde diyeti sonlandırmaları ve en yakın zamanda diyetisyen ya da farklı bir doktora gözükmeleri son derece önemlidir. Eğer bu kısımlara dikkat etmez iseniz kilo vermek isterken ciddi sağlık sorunları ile karşılaşabilirsiniz.

Diyet Süresince Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Diyetten olumlu sonuçlar almak ve bu sonuçların verimliliğini arttırmak adına yapılması gereken bazı maddeler mevcuttur. İşte o maddelerden bazıları şunlardır:

 • Tüketeceğiniz yoğurdun yağ oranı en önemli maddelerden biridir. En az yağ oranı bulunan yoğurtları tercih etmeniz, kilo verme sürecinizi hızlandırır ve verdiğiniz kiloların sayısını arttırmaktadır.
 • Hurmaları geceden suda bırakmanız, hurmaların kalori miktarlarını düşüreceğinden bu işlemi yapmanızda fayda vardır.
 • Diyet uygulaması boyunca yürüyüş gibi bazı egzersizler yapmanız daha hızlı verim almanızı sağlayacaktır.
 • Yalnız iki adet gıdadan oluştuğu için, bir hafta boyunca uygulandıktan sonra 1 hafta kadar da ara verilmesi sağlığınız için son derece önemlidir.

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *