Huawei P30 Pro İncelemesi

Huawei markasının android telefon platformunda, bu güne kadar ürettiği en güçlü telefon modellerinin son versiyonu olan P30 Pro mükemmel uzunluktaki pil ömrü, OLED ekranı ve en önemlisi yüksek kalitede fotoğraf çekme kabiliyeti ile en yakın rakibine fark atmış durumda.

Ülkemizdeki telefon pazarında iki farklı modeliyle giren Huawei P30 PRO 6 GB ram,128 GB’lık hafızası olan modeli ve 8 GB Ram, 256 MB depo alanına sahip olan diğer bir modeliyle kullanıcıların beğenisine sunulmuş durumda.

Huawei P30 Pro Genel özellikleri

Android 9(Pie) işletim sistemine sahip olan telefon EMUI 9,1 ara yüzüyle, 6 GB Ram ve işlemci olarak Kirin 980 ve 2,6 Ghz hızıyla uzay çağını yakalamak için tasarlanmış adeta.

Boyutları

15.8cm boyunda,7.34 cm eninde ve 0,8 cm kalınlığı ile 192 gram ağırlığında. Özel olarak yapılan hesaplamalar sonucunda elde edilen bu ölçüler sayesinde ağırlık olarak da mükemmel.

Hafıza

Dâhili 128 MB olan hafızası Nano hafıza kartıyla 128 GB ‘a kadar da arttırılabiliyor.  Bu hafıza bilgileri 256 GB olan diğer modelinde + 256 GB ‘a kadar arttırılabiliyor.

Ekran

6.47 inç olan ekran boyutu ile ortalamanın biraz üzerine çıkmış, 2340 x 1080 piksel OLED ekran tipiyle doyumsuz ve gözü yormayan pil dostu bir izleme keyfi sunuyor.

Kamera

Gelelim bu telefon için en önemli ve göz dolduran kamerasına: Arka kamerasında 40 MP+ 20 MP + 8 MP otomatik zoom ve flaş özellikleri varken 32 Mp lik ön kamerası ile de mükemmel öz çekim fotoğraflarına sahip olmanın garantisini veriyor.

Video çözünürlüğü olarak 3840 x 2160 Piksel kalitesinde bir çözünürlük sunarken; video kayıt performansı olarak da 4K 60 Kare/ saniye gibi şaşırtıcı bir kalite sunmaktan da geri kalmıyor. Görüntülü konuşma ve radyo uygulamaları internet üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

Bağlantı

Bağlantı olarak elbette 4,5 G ile uyumlu. Bluetooth ve kablosuz özellikleriyle birlikte internet paylaşımı için de gerekli donanıma sahip.

Pil

438 saatlik bekleme süresi ve 45 saate kadar olan konuşma süresi ile 4200mAh lityum iyon türü pile sahip telefonlar içinde haklı bir üne sahip.

Huawei P30 Pro Diğer özellikler

Çift sim kart olanağı sunan Huawei P30 Pro ile GPS teknolojisi ve temassız iletişim teknolojisini de kullanabilme olanağı var.

Ters şarj özelliği ile kulaklık , diş fırçası ve ya  diğer bir telefonu şarj etmeye olanak sağlaması paylaşımcı ruhunu ortaya seriyor.

Işık ve renk geçişlerinin kullanıldığı bu model kılıf kullanmak istemeyecek kadar güzel bir tasarıma sahip.

Son olarak;  özellikle gece çekiminde mükemmel ötesi bir performans yakalamak isteyen fotoğraf meraklıları bu telefona hayran kalacaktır. Arka tarafında bulunan dörtlü ana kamerası ile düşük ışıkta bile harika fotoğraflar çekmeyi sağlayan Huawei P30 Pro, kullanıcıya ay ışığı dahi olmayan bir gecede kapkara bir yarasanın hareketlerini kolayca izleyebilme imkânı veriyor.

Fiyat konusuna gelince bu telefonu alma amacıyla orantılı olarak değerlendirmek gerekiyor. 6500- 7000 TL aralığında bir fiyata sahip olan telefonun fiyat fayda dengesi gözetilerek satın alınması ve kullanılması gerektiği konusundaki uyarımızı yaparken yanında 1000 TL fiyata sahip akıllı saat hediyesi ile birlikte satılan mağazalardan almaları halinde daha ucuza geleceğini de hatırlatalım.

Huawei P30 İncelemesi, Özellikleri ve Fiyatı adlı yazımızı okumak için tıklayın.

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *