Hiçbir Yerde Bulamayacağınız Bruno Fernandes Analizi

2019-2020 sezonu devre arasında Manchester United takımına gele Bruno Fernandes İngiltere Premiere Ligi’nde çıktığı ilk 9 maçta büyük başarı gösterdi. Öncelikle Fernandes futbol kariyerine baktıktan sonra İngiltere Ligi’nde gösterdiği bu performansın ne kadar başarı olduğunu geçmişteki oyuncularla kıyaslayarak inceleyelim.

Bruno Fernandes Kariyeri

Şu anda 25 yaşında olan on numara mevkiinde oynayan yıldız futbolcu futbol kariyerine Boavista alt yapısında başladı. İlk profesyonel maçına ise 40 bin Euro’ya satıldığı İtalya İkinci Lig takımlarından Novara ile çıktı. 2012-2013 sezonunda 21 maçta 4 gol, 2 asistlik bir performans gösterdi.

Burada gösterdiği performans İtalya Birinci Lig takımlarından Udinese takımın dikkatini çekti. 2.5 milyon Euro’ya buraya transfer oldu. 2013-2014 sezonunda İtalya Birinci Ligi’nde 24 maçta 4 gol atıp 6 asist yaptı. 2014-2015 sezonunda ise yine aynı takımda 31 maçta 3 gol atıp 2 asist yaptı. 2015-2016 sezonunda ise 31 maçta 3 gol, 4 asist ile takımına katkı sağladı.

2016-2017 sezonunda Sampdoria takımına kiralandı. Burada 33 maça 5 gol atıp, 2 asist yaptı. 2017-2018 sezonunu başında ise çok ilginç bir şey oldu. Sampdoria 6 milyon Euro’ya aldığı Bruno Fernandes, 9,7 milyon Euro fiyata hemen Portekiz kulüplerinden Sporting’e satıldı.

2017-2018 sezonunda Portekiz Ligi’nde 33 maçta 11 gol, 10 asist ile oynadı. 2018-2019 sezonunda 33 maçta 20 gol, 13 asist yaparak Dünya devlerinin radarına girdi. 2019-2020 sezonun ilk yarısında 17 maçta 8 gol atıp, 7 asist yapınca devre arasında Manchester United tarafında 55 milyon Euro bedelle alındı.

Bruno Fernandes Manchester United Kariyeri

hicbir-yerde-bulamayacaginiz-bruno-fernandes-analizi1

Bruno Fernandes İngiltere Premiere Ligi’nde çıktığı ilk 9 maçta 6 gol atıp, 5 gol asist yaptı. Toplamda 11 gollük katkı sağladı. Bu formuyla başarı sağladığı göz önüne alındı. Medya tarafından parlatıldı. Fakat premiere lig tarihine bakıldığında aynı performansı hatta daha fazlasını gösteren birçok futbolcu bulunmaktadır. Şimdi Bu futbolculara bakalım.

1- Aguero

2011-2012 sezonunda Manchester City takımına 40 milyon Euro bedelle gelen Aguero ilk 9 maçında 9 gol atıp, 3 asist yaparak toplamda 12 gollük katkıda bulunmuştur. Aguero bir forvet oyuncusu olduğunu gözden kaçırmamak gerekmektedir.

2- Van Persie

2012-2013 sezonunda Arsenal takımından Manchester United takımına gelen Van Persie Manu takımıyla çıktığı ilk 9 maçta 7 gol atıp, 4 asist yapmıştır. Böylece 11 gollük katkı sağlamıştır. Van Persie de bir forvet oyuncusudur.

3- Lukaku

2017-2018 sezonunda Everton Takımında 86,7 milyon Euro bedelle Manchester United takımına gelen Lukaku da benzer başarıya imza atmıştır. İlk 9 maçında 7 gol atıp iki asist yapma başarısı göstermiştir.

https://www.youtube.com/watch?v=FR98vtOm_3s

4- Andy Cole

Manchester United takımın  efsane forvetlerinden Andy Cole’da ilk 8 maçında 8 gollük bir katkıda bulunmuştur. Aynı şekilde Eric Cantona da bir başka efsane olarak aynı başarıyı göstermiştir.

Yukarıda yapmış olduğumuz analize göre Bruno Fernandes İngiltere Premiere Ligi’ndeki futbol hayatına başarılı bir şekilde başlamıştır. Bunun göstergelerinden bir tanesi onun on numara pozisyonunda oynayan bir futbolcu olarak İlk 9 maçtaki performansı ile geçmişteki yıldız forvetlerle yarışıyor olmasıdır.

Futbolda performansın kalıcılığı çok zordur. Zaten yıldız futbolcu bir anlık parlayan sönen futbolcular değidir. Onun yerine bütün sezonlarda aynı performansı gösteren futbolcular hatırlanmaktadır. Diğer futbolcular anlık gösterdikleri performans ile sadece o gün hatırlanmaktadır. Bruno Fernandes bu performansına devam ederse Su an teknik direktörü olan Solskjaer gibi bir Manchester United efsanesi olabilir.

 

 

 

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *