Basit ve Rahat Bir Yaşam İçin 5 Alışkanlık | Hayat Kalitesini Arttıran Uygulamalar

Hayatı daha rahat ve kaliteli bir şekilde yaşamak istiyorsanız kendinizi buna göre programlamanız gerekiyor. Örneğin kilo vermek istiyorsunuz ancak her gün bunu aksi yönde yemek yiyorsunuz. Bunun gibi yani kendinizle çelişen durumlardan kurtulmadığınız sürece istediğiniz o hayat kalitesine ulaşmanız mümkün olmayacaktır. Sizler için hazırladığımız Hayat Kalitesini Arttıran Uygulamalar sayesinde pandemi günleri daha keyifli ve sağlıklı geçecek.

Özellikle son iki yılda pandemi sebebiyle evden dışarı çok az çıkıyor. Evden çalışmaya, evden sipariş vermeye ve tüm zamanımızı evde geçirmeye göre hazırlıyoruz. Ancak buna alışkın olmadığımız için bazen çok sıkılabiliyor ve bunalıma girebiliyoruz. Bu dönemde elde edeceğimiz alışkanlıklar veya uygulamalar sayesinde bu değersiz zamanlarımıza kalite katmamız mümkün olabilir.

Çok basit alışkanlıklar elde ederek otomatik olarak sağlığınızı daha iyi bir seviyeye çıkarabilirsiniz. Bu dönemde birçok insan kilodan ve hareketsiz kalmaktan şikayet ediyor. Yemek yemeniz normal ancak bununla birlikte evde yapabileceğiniz bir spor bularak hem ideal kilonuzu koruyabilir hem de daha sağlıklı bir şekilde zaman geçirebilirsiniz.

Bunları kontrol etmek için telefonunuza indireceğiniz basit bir uygulama sizin için yeterli olacaktır. Bunun için üretilen spor programları, günlükler, denetim uygulamaları bulunuyor. Bunların sayesinde unuttuğunuz bir alışkanlık sizlere hatırlatılıyor ve ona zaman ayırmanız sağlanıyor. Ama öncelikle hangi uygulamalara ve alışkanlıklara sahip olacağınızdan emin olmanız gerekiyor. İşte o zaman doğru adımı atmış olacaksınız.

Hayat Kalitesini Arttıran Uygulamalar ve Alışkanlıklar

Basit ve Rahat Bir Yaşam İçin 5 Alışkanlık | Hayat Kalitesini Arttıran Uygulamalar
Basit ve Rahat Bir Yaşam İçin 5 Alışkanlık | Hayat Kalitesini Arttıran Uygulamalar

Bu zor dönemde evde zaman geçirmeniz hayat kalitenizin düşeceği anlamına gelmiyor. Bunun yerine Hayat Kalitesini Arttıran Uygulamalar sayesinde yeni alışkanlıklara yönelebilirsiniz.

1.     Evde Spor Uygulaması ile Spor Yapın

Bu dönemde en çok şikayet edilen durum çok hareketsiz kalındığı oluyor. Tabi bunun sebebi çok dar bir yaşam alanına sahip olmamız oluyor. Pandemi öncesinde evlerin ne kadar büyük olduğunu düşünürken şimdi 150 metrekare ev bile bizlere küçük gelmeye başlıyor. Ama hareketsiz kalmak evin küçüklüğü ile alakalı bir durum değildir.

Hayat Kalitesini Arttıran Uygulamalar sayesinde isterseniz evde spor yapmanız mümkündür. Bunun için telefonunuza basit bir uygulama indirmeniz yeterli olacaktır. Bu uygulamalar belirli seviyelerde antrenman çeşitleri ile evde spor yapabilmeniz için sizleri yönlendiriyor. Bu sayede elde edeceğiniz aktivite sayesinde hareketsiz bir yaşamdan daha hareketli bir yaşama geçebiliyorsunuz. Bunun içinde günde 30 dakika ayırmanız yeterli olacaktır.

2.     Yemek Alışkanlıklarınızı Değiştirin

Bu dönemde hayatımızda en çok etkili olan durum yemek alışkanlıklarımız oldu. Daha önceden sabah basit bir kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği düzeni vardı. Bu düzende kendi ideal kilomuzda yaşıyorduk. Ancak virüs salgını sebebiyle daha fazla evde vakit geçirmeye başlamamız ile yemek düzenimiz tamamen alt üst oldu diyebiliriz.

Günün her anında bir şeyler yiyecek duruma geldik. Bu da beraberinde istemediğimiz kilolara sahip olmamıza neden oluyor. Bunun aksini sağlamak için yapmamız gereken çok basittir. Kendimiz için yemek saatleri belirlemek ve kilo aldırmayacak yemekleri tercih etmek olacaktır. Bunun için yardımcı olan telefon uygulamalarını da kullanmanız mümkün olabilir.

3.     Dünyadan Haberdar Olun

Basit ve Rahat Bir Yaşam İçin 5 Alışkanlık | Hayat Kalitesini Arttıran Uygulamalar
Basit ve Rahat Bir Yaşam İçin 5 Alışkanlık | Hayat Kalitesini Arttıran Uygulamalar

Virüs salgını sebebiyle evden çıkamıyor olabiliriz. Ancak bu dönemde internetin de sayesinde dünyanın her noktasından haberdar olmak çok mümkün olabiliyor. Tabi bunu yaparken kendinizi haber bombardımanı altına almamanız gerekiyor. Örneğin spor konusunda ilgiliyseniz haber kaynaklarınızı ona göre düzenleyebilirsiniz. Futbol, basketbol, amatör sporlar, yüzme sporları her alanda özel haberlerin size aktarılmasını sağlayabilirsiniz.

Bunu sağlamak için özel uygulamalardan yararlanabilirsiniz. Bunddle bu uygulamalardan bir tanesidir. Telefonunuza indireceğiniz basit bir uygulamada sonra spor haberleri başlığını seçerek istediğiniz haber kaynaklarını buraya dahil etmeniz ve istediğiniz konudan anında haber almanız mümkün olabilir. Önemli olan doğru adımı atmanız olacaktır.

4.     Ekonominizi Doğru Kontrol Edin

Dünyanın yaşadığı bu ekstrem dönem birçok açıdan dengelerin bozulmasına neden oldu. Bunlardan birisi de hem ülke hem de kişisel ekonomimiz oldu. Para kazanmaya devam ediyor olsak da harcarken ipin ucunu biraz kaçırdığımızı söylemek çok doğru olacaktır. Özellikle sürekli dışarıdan yemek sipariş etmek veya başka şeyler söyleyecek uygulamaları kullanmak ekonomimizin kontrolünü kaybetmemize neden oluyor.

Bunu kontrol altına almak için basit bir telefon uygulamasından yararlanabilirsiniz. MİNT isimli uygulama size gelir ve gideriniz arasında ki değişimleri gösterecektir. Hangi alana ne kadar gereksiz bir harcama yapıyorsunuz bunu belirlemeli ve ardından seçimlerinizi ona göre tekrar gözden geçirmeniz gerekiyor. Bu sayede hem ekonominiz pandemi sonrasında hazır halde olacaktır.

5.     Uyku Düzeninizi Koruyun

Pandemi döneminde en çok şikayet edilen konulardan birisi de uyku düzeninin kaybedilmesi oldu. Evde çalışılması ve hafta sonları yasaklar sebebiyle dışarı çıkılamıyor olması bu duruma sebep oldu. Bunun kontrol etmek ve kendinizi daha sağlıklı bir hale getirmek için kendinize bir uyku düzeni belirlemeniz gerekiyor. Normalde 12’de yatıyorsanız bu dönemde de aynı saatte yatmaya kendinizi alıştırmanız gerekiyor.

12’de yatmalı ve 7-8 gibi kalkmanız size büyük bir avantaj sağlayacaktır. Bu sayede tüm gününüzü daha doğru bir şekilde planlamanız mümkün olacaktır. Evde kalmak sürekli uyuyacağınız anlamına geliyor. Gündüz şekerlemesi yapmamaya da dikkat etmelisiniz. Bu durumda uyku dengenizin bozulmasına sebep olacak bir durumdur.

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *