Hangi Bankalarda Gümüş Hesabı Açılabilir?

Son dönemlerde yatırımcıların büyük merakla takip ettiği araçlardan birisi gümüş hesabı açmaktır. Gümüşün hızla değerlenmesi altından sonra yüksek talep görmesine sebep olmaktadır.

Birçok değerli maden süs eşyası olarak kullanılabildiği gibi yatırım amaçlı da kullanılıyor. Son dönemde altın ve döviz piyasasındaki yüksek rakamlar bireyleri gümüş hesabı açma yoluna itiyor.

Gümüş Hesabı Nasıl Açılır?

hangi-bankalarda-gumus-hesabi-acilabilir
Yatırım amaçlı kullanılacak bir gümüş hesabı açmak için finans kurumlarından yararlanılır. Bir gümüş yatırım hesabı, piyasa durumuna göre gümüş alım satım işlemi yapabileceğiniz bir araçtır. Bu hesaplar sayesinde yatırımlarınızı kolaylıkla yönetebilir ve yatırımlarınızı planlayabilirsiniz. Son dönemde kurlarda gözlenen büyük yükseliş, özellikle gümüş alanındaki yatırımların canlanmasında etkili olacak gibi görünüyor. Yatırım yapmak için gümüş yatırım hesabı açan bankalar ile iletişime geçmek yerinde bir adım olacaktır. Birçok banka şubeleri aracılığıyla hizmet veriyor. Bununla birlikte mobil bankacılık ile de bu hesabın açılabilmesi mümkündür. Bu alanda hizmet veren bankalar ise şunlardır:

1- Deniz Bank Gümüş Hesabı

hangi-bankalarda-gumus-hesabi-acilabilir

Deniz Bank, gümüş yatırım hesabı ile müşterilerine hizmet veren bankalar arasında yer alır. Gümüş madeni üzerinden yatırım yapmak ve tasarruf etmek isteyenler için iyi bir tercih olabilir. Deniz Bank, gümüş yatırımlarda işçilik söz konusu değildir. Bu sebeple de zarar etme ihtimaliniz daha düşüktür. Deniz Bank mobil uygulaması sayesinde hesabınızı istediğiniz zaman kontrol edebilirsiniz.

2- Türkiye Finans Gümüş Hesabı

hangi-bankalarda-gumus-hesabi-acilabilir

Türkiye Finans ile şubeleri, mobil uygulamayı ya da telefon bankacılığını kullanarak gümüş hesabı oluşturabilirsiniz. Bu bankada bulunan gümüşlerin saflığı 999/1000 saflık oranındadır. İşlem yapılabilmesi için belirlenen minimum tutar 0,001 olarak belirlenmiştir. Bu kurumda gümüş piyasasının yükselmesi durumu yanında gümüş üzerinden kar payı elde ederek de kazanç sağlayabilirsiniz.

3- Kuveyt Türk Gümüş Hesabı

hangi-bankalarda-gumus-hesabi-acilabilir

Kuveyt Türk gümüş hesabı açan bankalar arasında yer alıyor. Bu kurumda bulunan gümüşlerin saflık oranı 1000/1000 şeklindedir. Vadesiz bir biçimde açılan hesap ile yatırım yapmanız mümkündür. Gümüş alım satımı ile diğer yatırım seçeneklerini bu hesap üzerinden görüntülersiniz. Açılan hesabınız üzerinden TL, USD ya da EUR işlemleri yürütebilirsiniz. Bu banka ayrıca hesabınızda yer alan gümüşleri fiziksel olarak da çekebilme imkanı sunuyor. Kuveyt Türk’ün ATM’leri, mobil uygulaması ve internet bankacılığı aracılığıyla kolaylıkla hesap oluşturabilirsiniz.

Yatırım araçları hakkında detaylı bilgi almak üzere yola çıktıysanız mutlaka findeks kredi notu hakkında bilgi almayı unutmayınız.

Gümüş Hesabı Hakkında Sık Sorulan Sorular

Altın hesabından sonra yeni bir yatırım hesabı daha hayatımıza girdi. Peki, gümüş hesabı nasıl açılır, hangi bankada gümüş hesabı var. Tüm bu soruları sizler için kısaca yanıtlamak istiyoruz.

Gümüş hesabı nedir?

Gümüş hesabı bankalar tarafından tüketicilerin yatırım yapmasına destek sağlayan vadesiz mevduat hesabıdır. Tüketiciler birikimlerini değerlendirmek ve bu işlemi gümüş üzerinde gerçekleştirmek istediklerinde hesap açarak yatırıma başlayabilirler.

Gümüş hesabı nasıl açılır?

Birikim tercihlerini gümüşten yana kullanarak hesap açmak isteyenler bu işlemi kolay yoldan hızlı bir şekilde gerçekleştirebileceklerdir. Hesap açmak isteyen kişiler banka şubelerine gidebilecekleri gibi internet şubeleri üzerinden online olarak da başvuru işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.
Hesabını gümüş olarak açmak isteyenlerin;
·       Hesabı açmak istedikleri bankanın uygulaması ya da internet şubesine giriş yapmaları gerekmektedir.
·       Hesap menüsünün alt kısmında yer alan hesap açma işlemi yapılabilecek seçenek seçilerek gerekli adımların takip edilmesi gerekir.
·       Hesap açma işlemi için sistem üzerindeki menü ve buton ismi her bankada farklı olmaktadır. Konuyla ilgili olarak bankadan detaylı bilgi alınabilmektedir.
·       Hesap açılış işlemlerinin tamamlanabilmesi için 0,01 gram gümüş alımı yapılmalıdır.
·       Açılan hesaplar 24 ayar gümüş hesabı üzerinden açılmaktadır.

Gümüş fiyatına etki eden durumlar nelerdir?

Gümüş fiyatının belirlenmesine etki eden birçok faktör bulunmaktadır.
·       Döviz kurları,
·       Yurt içinde ve yurt dışında yaşanan gelişmeler,
·       Gümüşe olan talebin artması,
·       Altın fiyatları,
·       Endüstriyel madene olan talebin artması,
·       Enflasyon,
·       Merkez bankası politikaları,
·       Faiz oranları, gümüş fiyatına doğrudan ve dolaylı olarak etki eden nedenler arasında yer almaktadır.

Hangi bankada gümüş hesabı var?

Yatırımlarını bankada mevduat hesabı açarak değerlendirmek isteyenler ve tercihlerini gümüşten yana kullananlar için bazı banka seçenekleri bulunmaktadır. Buna göre kişiler;
·       Denizbank,
·       Vakıf Katılım,
·       Kuveyt Türk,
·       Türkiye Finans,
·       HSBC,
·       TEB bankalarından hesaplarını açtırabilirler.

1 gram gümüş ne kadar?

Gümüş fiyatları sürekli olarak güncellenmekte ve yenilenmektedir. 1 gram gümüş fiyatı an itibari ile 12,05 TL’dir.

Gümüş hesabı mantıklı mı?

Yatırımını gümüşten yana kullananlar için gümüş doğru bir tercih olmaktadır. Son zamanlarda kıymetli madenlere olan talebin giderek artması bu yönde yapılan yatırımların da artmasını sağlamaktadır. Gümüşteki fiyat dalgalarının tek yönlü olarak devam etmesi gümüşün güvenli liman olmasını sağlamaktadır.

Vadesiz mevduat hesabını gümüş olarak açmanın avantajları nelerdir?

·       İnternet üzerinden banka hesabı ile alınan gümüşler fizik gümüş alımına göre daha güvenlidir. Gümüşlerin dijital hesap üzerinde tutuluyor olması çalınma riskini ortadan kaldırmaktadır.
·       Banka aracığı ile internet üzerinden alınan gümüş ziynet eşyası olarak sayılmadığından dolayı işçilik ücreti gibi bir ücret söz konusu olmayacaktır.
·       Bankanın onay vermesi halinde euro ve dolar gibi yabancı paralarla da gümüş alınabilmektedir.
·       Anlık alış ve satışların yapılması gümüşte kazanma şansını daha da arttırmaktadır.
·       150.000 TL’ye kadar olan hesaplar TMSF tarafından güvenceye alınmaktadır.
·       İstenilen miktarda gümüş alımı yapmak mümkün olmaktadır.

Hesabı gümüş olarak açarken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

·       Hesap açılış işlemlerinde banka tercihinin doğru olarak yapılması gerekir. Bu konuda detaylı araştırma yapılarak ihtiyacı karşılayabilecek banka tercihinde bulunulmalıdır.
·       Hesap üzerinden gümüş alım satım yapılacağı zaman saat dilimine dikkat edilmelidir. Banka tarafından belirlenen saatin dışında banka kur farkı uygulayacağından belirlenen saat dilimlerinde alım satım yapılmalıdır.

Vakıfbank gümüş hesabı var mı?

Vakıf Katılım Bankası’nın bu işlemle ilgili hesabı bulunmaktadır.

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

This Post Has 4 Comments

  1. Aylik kazancım ile yatırım yapıyorum. Benim gibi yatirim meraklilari icin guzel bir yazı olmuş. Teşekkürler

  2. Altının yerini alacak gibi gözüküyor .Altın fiyatları bu kadar fırlamış iken bizde gümüşe yatırım yapsak iyi olacak . Bu güzel bilgiler için teşekkür ederim.

  3. Çok verimli bir yazı olmuş. Gümüş geleceğin yatırımı. Böyle bilgilere daha çok ihtiyacımız var. Teşekkürler

  4. Denizbank gümüş hesabı için teşekkürler denizbank Çok verimli bir yazı olmuş. Gümüş geleceğin yatırımı. Böyle bilgilere daha çok ihtiyacımız var. Teşekkürler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *