Hamile Kalmak İçin Soğan Kürü Uygulaması

Hamile kalmak isteyen bayanlar son dönemlerde sağlıklı yaşam için ve doğal yollarla hamilelik için soğan kürü gibi uygulamalara başvurmaktadır. Hamile kalmak için soğan kürü ne zaman içilmeli sorusu en çok ilgi görenler arasında yer alır. Peki soğan suyu kürü faydaları nelerdir? Nasıl hazırlanır ve uygulanır?

Her kadının hayalinde güzel bir eş ve o eşten hamile kalarak güzel bir çocuk sahibi olmak vardır. Güzel bir aile kurarak hayatını yaşamak isteyen onlarca hanım bu hayal ile tutuştuğu elbette biliniyor. Ancak bazı problemlerden dolayı pek çok kadın eşleri ile ne kadar denese de bir türlü hamile kalamıyor.

Doktor kontrolleri ve çeşitli karışımlar derken yıllar geçip gidiyor. Daha sonra hamilelik hayalleri maalesef suya düşebiliyor. Ama çıkmadık candan umut kesilmez diye bir atasözü olduğu unutulmamalıdır. Hamile kalmak için soğan kürü hayallerini gerçekleştirmek için birebir ilaç diyebiliriz.

Hamile kalmak isteyen kadınlar bu kürü uygulayarak görmüşlerdir ki mucizevi şekilde çocuk sahibi olabiliyorlar. Çünkü bazen doğa da bulunan ve göz ardı edilen şeyler şifa olarak vücudumuza destek sağlayabiliyor. Peki, soğan suyu kürü nedir? Soğan suyu kürü ne işe yarar? Hamile kalmayı arzulayan hanımlarımız için açıklıyoruz.

Soğan Kürü Nedir ?

fikirsiz_hamile-kalmak-icin-sogan-kuru-uygulamasi

Soğan her evde bulunduğundan kürü de buna istinaden oldukça kolaydır. Pek çok rahatsızlığa iyi gelen soğan suyu kürü sayesinde hatırı sayılır kişi şifa bularak bu kürü tavsiye etmiştir. Soğanın içeriğinde bulunan A, B, C vitamini, silis, kükürt, iyot ve fosfor gibi pek çok maddeler sayesinde şifa bulma konusu hayal değil. Hazım konusunda dahi oldukça güçlü bir sebze diyebiliriz.

Ayrıca önemli bir bilgi var ki soğanı bol olan ülkeler de kanser oranı oldukça düşük seviyelerde. Ev ortamınızda taze şekilde hazırlayabileceğiniz bu özel kür 15 gün zaman çerçevesinde düzenli bir şekilde kullanıldığı vakit probleminize çare olacaktır. Unutulmaması gerekir ki kesinlikle ve kesinlikle soğan suyu ile yapacağınız soğanlar beyaz soğan cinsinden olması gerekiyor. Aksi takdirde yapmış olduğunuz kür istenilen düzeyde olmayacaktır.

Soğan Suyu Faydaları

fikirsiz_hamile-kalmak-icin-sogan-kuru-uygulamasi

Soğan neredeyse her derde deva ilaç olarak bilinir. Soğan suyu kürü ise bu dertlere tasa olan özel bir teknik diyebiliriz. Sadece soğan yiyerek çok büyük fayda alınacağı gibi bu kürü yaparak daha farklı ve önemli konulara tanıklık getirebilme şansınız daha da yüksek olacaktır. Kürün faydaları şöyle sıralanabilir;

 • Adet düzensizliğini ortadan kaldırır.
 • Kıl dönmelerinde yarar sağlar.
 • Vajinal akıntı için iyi gelir.
 • Kadınlarda gerçekleşen miyom ve çikolata kisti problemlerine karşı tedavi edicidir.
 • Polistik over sendromu için tedavi aracı olarak kullanılır.

hamile-kalmak-icin-sogan-kuru-uygulamasi

 • Menopoz sorunlarını en aza indirme amacı ile kullanılır.
 • Ciltte oluşan akneleri ve iltihaplı sivilceleri yok etmekte güçlüdür.
 • Dolaşım sistemini düzenleyicidir.
 • Bağışıklık sistemini güçlendiren etkileri vardır.

hamile-kalmak-icin-sogan-kuru-uygulamasi

 • Vücutta yağlanmayı durdurur ve zayıflamaya büyük destek sağlar.
 • Balgam söktürücüdür.
 • Stres gidericidir.
 • Prostatta beliren iltihapları azalttığı gibi ağrıları yok eder.
 • Sinüzit hastalığının ilerlemesinin önünü keser.
 • Hamile kalmak isteyen hanımlara çok büyük yardımcıdır.
 • İçerisinde antibiyotik yer alıyor.
 • Kan içerisinde gerçekleşen total gliserit oranını en az seviyeye düşürür.

Kürün yararları gördüğünüz gibi saymakla bitmeyecek kadar fazladır. Bu tip problemi olanlara destek sağladığı gibi bir daha geri dönüş yaşanmamasını sağlar.

Soğan Suyu Uygulaması Nasıl Gerçekleşir ?

fikirsiz_hamile-kalmak-icin-sogan-kuru-uygulamasi

Soğan suyu hazırlayan bir kişi bu kürden faydalanmak istediğinde mutlaka en az 6 ayda bir kere 2 hafta süreyle uygulaması gerekir. Mutlaka bu sürenin aşılmaması da şarttır. Soğan suyu kürünün hazırlanmasının ardından uygulaması şu şekilde gerçekleşir;

 • Hazır olan soğan suyu kürü ılık şekilde tüketilmelidir.
 • Öğle ve akşam yemeğinden 10 dakika önce olmak şartı ile sadece bir bardak içilmelidir.
 • İçeceğiniz soğan suyu kürü her zaman taze şekilde hazırlanmalıdır.
 • Soğan suyu hazırlamadan önce muhakkak açık kahverengi kabuklu beyaz soğanın bulunması ve kullanılması şarttır.
 • Kullanılmak istenen beyaz soğanların taze olması gerektiği gibi dış kabuklarının kuru olması şarttır. Çimlenen ve köklenen soğanlar bayat olarak kabul edilir.

Hamilelik için soğan kürü hazırlayan hanımlar bu kurallara mutlaka dikkat etmelidirler.

Hamile Kalmak İçin Soğan Kürü Ne Zaman İçilmelidir ?

fikirsiz_hamile-kalmak-icin-sogan-kuru-uygulamasi

Hamile kalmak isteyen her kadın çekinmeden soğan suyu kürünü deneyebilirler. Adet döneminde dahi uygulanmasında hiçbir sakınca olmayan soğan suyu kürü, hamile kalmak isteyen hanımlar tarafından adet bittikten sonra 7 gün içerisinde başlanmalıdır.

Soğan suyu uygulanmasının ardından 2. Adet görülmeden 10 gün önce yeniden 5 gün ya da 7 gün bu soğan suyunu  uygulamaları gerekir. Buna ek olarak soğan suyu bittiği zaman incir kürüne başlanılması hamile kalmak için çok destek sağlayacaktır.

Hamilelik için kullanılan soğan suyundan büyük yarar almak istiyorsanız kesinlikle 15 günden fazla uygulamamalısınız. Mor ya da kırmızı soğan kür yapımında kullanılmaması gerekir. Sadece beyaz soğan üzerinden bu kürün yapılması doğru adımdır.

Hamile Kalmak İçin Soğan Kürü Nasıl Uygulanır ?

fikirsiz_hamile-kalmak-icin-sogan-kuru-uygulamasi

Soğan suyunun yapılışında dikkat etmeniz gereken hususlar vardır. Soğan suyu kürü yaparken şu hususları takip ederek kürü oluşturmalısınız.

 • İlk olarak 1 adet orta boy olan beyaz soğan ortadan ikiye ayrılır ve daha sonra tekrar ikiye ayrılarak 4 parçaya bölünür.
 • Ardından önceden kaynatılmış 2 su bardağı klorsuz suya bölünen soğanlar atılır.
 • Ocakta 5 dakika beraber kaynamasının ardından içerisine bir şey eklemeden öğle ve akşam yemeklerinden 10 dakika önce içilir.
 • Bu işlem 15 gün boyunca uygulanır ve düzenli şekilde tamamlanır.

hamile-kalmak-icin-sogan-kuru-uygulamasi

15 günlük aranın ardından 6 ay ara verilmelidir. Daha sonra tekrar 15 gün düzenli şekilde soğan suyu uygulanmalıdır. Hamile kalmak isteyen hanımlar soğan suyu kürü sayesinde düşündükleri hayali kazanacaklarına emin olabilirler. Elbette soğan suyu kürü kullanan kişiler uzun süre sonuç almadıklarında mutlaka doktora başvurmaları gerekir.

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

This Post Has One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *