H100 Aşısı İle Yeniden Gençleşmek İçin Haydi Aşıya!

İçeriğinde hyalüronik asit bulunan H100 aşısı kısaca gençlik aşısı olarak tanınmaktadır. Estetik alanına en son giren yeni nesil gençleştirme işlemlerinden biridir. H-100 aşısı yaşa bağlı olarak derideki nem kaybını toparlayan, ciltte oluşan kurumaların canlandırılmasında, sarkma kırışıklık olan bölgelerin sıkılaştırılmasında kullanılmaktadır.

H100 aşısı her yaştaki kişilere uygulanabilir ancak H100 aşısı sonrası dikkat edilmesi gerekenler bulunmaktadır. Profesyonel kişiler tarafından yapılması sonuçları bakımından son derece önemlidir.

H100 Aşısı Hangi sıklıkla uygulanabilir?

H100 aşısı cildin durumuna bağlı olarak uygulanmaktadır.  Ciltteki deformasyon tespit edilerek kaç seans verilip verilmeyeceğine dermatolog tarafından karar verilerek uygulanmaktadır.  Cildin kuruluğu ve nem kapasitesi bu konuda en doğru bilgi vericidir. Fazla deformasyonu olmayan ve yaşı genç olan kişilerde 2 seans yeterli olmaktadır. Seanslar arasında en az 15 gün en fazla 21 gün aralık bulunmalıdır.

Orta yaş ve üzeri ciltlerde H100 aşısı yaptıranlar mutlaka 2 veya 3 seans uygulanması gerekli olmaktadır. Bu seans aralıkları da aynı şekilde 15 gün ile 21 gün aralığında yapılmaktadır.  Daha yaşlı ve deformasyonu fazla ciltlerde ise, 3 ile 5 seans yapılmaktadır. Bu seanslar ise hekimin önerisi doğrultusunda en az 7 gün en fazla 15 gün aralıklarla uygulanmaktadır.

[geo_alert style=”2″ color=”primary” ]Dudak Çatlamasına Ne İyi Gelir (6 Farklı Çatlayan Dudaklar İçin Öneriler)[/geo_alert]

H100 Aşısı Hangi Durumlarda Kullanılır?

H100 aşısının içeriğinde hyaluronik asit ve etken maddesi şeker alkolü olan Mannitol bulunur.  Mannitol en güçlü antioksidanlardan biridir. Mannitol   hyaluronik asitle birlikte kullanıldığında  hyaluronik dokuda uzun süre kalabilecek maksimum düzeye gelmekte ve etkisini arttırmaktadır.  Mannitol ayrıca diüretik etkisi olduğundan vücutta bulunan ödemleri çözmeye yardımcı olur.

Gençlik Aşısı H 100 Nedir?

H100 Aşısı nedir
Gençlik Aşısı H 100 Nedir?

Gençlik aşısı olarak da bilinen H100 aşısı ciltteki yaşlanma etkilerini tamamen ortadan kaldırdığı gibi gençleştirici olarak da kullanılır. H-100 Gençlik Aşısı, içeriğinde yoğun olarak anti-aging etki bulunur. Anti-aging etki cildin yaşlanmasını önler. H100 aşısı içeriğinde ayrıca, vitamin, mineral ve amino asitler bulunur.

H-100 gençlik Aşısı, yaşlanmayı geciktirici etkisi,  kırışıklık ve sarkmaları önleme etkisi ve gevşek ciltlerin tedavisinde kullanılır. Hyalüronik Asit tek başına cilde aydınlık ve nem sağlarken, cildin elastikiyetini geri getirerek esneklik sağlar. Ayrıca cildi canlandırır, aydınlatır ve sıkılık sağlar.

[geo-post id=”9611″ label=”Okuma Tavsiyesi”]

H100 aşısı cilde direk enjekte edilmek suretiyle yapılmaktadır.  Tedavi sonunda cilt kaybettiği kolajeni tekrar oluşturmaya başlar. Ciltte yarattığı gençlik etkisi ve yaşlanma geciktirici özelliği ile H 100 aşısı gençlik aşısı olarak bilinmektedir. H100 yani gençlik aşısı yüz, boyun, eller ve dekolte bölgesine uygulanarak ciltte ciddi anlamda gençlik sağlamaktadır.

H100 Aşısı Seans Uygulamaları

Gençlik aşısı H 100, cildin durumuna göre tek bir seansta uygulanabilir veya cildin durumuna bağlı olarak 3 hafta arayla da uygulanabilir. Uygulanacak seans sayısını doktor veya uygulamayı yapacak olan uzmanlar belirlemektedir. Uygulama yapıldıktan sonra etkisi 1 yıl ve daha fazla sürmektedir.

H-100 Gençlik Aşısının Faydaları Nelerdir?

Hyaluronik Asit dokulara canlılık ve gençlik veren bir maddedir. Belli bir yaştan sonra hiyaluronik asit azalır ve vücut yaşa bağlı olarak artık üretilmemeye başlar. Bu durum ise yaşlılığı beraberinde getirir. H100 aşısı hiyaluronik asitin ömrünü uzatmaya ve etkinliğini devam ettirmesine yardımcı olur.  Yüzdeki kırışıklıkların açılması ve mimik çizgilerinin daha iyi görünmesini sağlar.

Cildi sıkılaştırır, çizgileri giderir ve cildi eski elastikiyetine kavuşturur. Uygulama yapılmaya başladığı andan itibaren hücrelerin kendini yenilemesini sağlar, yaşlanmayı geciktirir ve yavaşlatır. Kas dokusuna direk etki sağlar ve kas dokusunu destekler. Böylelikle sarkmalar azalır ve cilt eski diriliğine yeniden kavuşur. Cildin nemini tutar ve cildi nemlendirerek dokuların kendini onarmasına yardımcı olur.

[geo_alert style=”2″ color=”primary” ]Contractubex Krem İle Yara İzleri Tarih Olacak ! (7 Soruda Contractubex Ne İşe Yarar?)[/geo_alert]

H 100 aşısı, cildi yenileyen, gençleşmeyi sağlayan ve yaşlanmayı geciktiren bir tedavi biçimidir. İçeriğinde bulunan mineraller, amino asitler, mannitol, collagen gibi maddeleri içermektedir. Bu maddelerin tamamı, cildin nemliliğini koruyarak hyaluronik asit ve collagen üretimini arttıran bir cilt yenileme ve tedavi yöntemidir.

H100 Aşısı Hakkında Sık Sorulan Sorular

H100 Aşısı

Gençlik aşısı olarak da bilinen H100 aşısı hakkında geniş kapsamlı bilgiler vermeye çalıştık. Yazımızın bu kısmında H-100 aşısı hakkında sık sorulan sorulara ve yanıtlara yer vermek istiyoruz.

H100 aşısı nedir?

İçerisinde birçok vitamin, mineral ve aminoasidin yer aldığı bir tür cilt gençleştirme aşısıdır. Antioksidan oranının oldukça fazla olması ve nem tutucu oranın %5 olması aşının oldukça etkili olmasını sağlamaktadır.

H100 aşısı hangi bölgelere uygulanır?

Güzellik aşısı diye bilinen aşı;
• Eller,
• Yüz bölgesi,
• Boyun bölgesi,
• Dekolte bölgesi,
• Göz altı,
• Gıdı bölgesine uygulanabilmektedir.

H100 aşısı kaç seans yapılır?

Güzellik aşısı uygulanma seansı kişinin nem kaybına bağlı olarak değişmekle birlikte genel olarak 12 ay içerisinde en fazla 4 seansta gerçekleştirilir.

H100 aşısı ne zaman etki eder?

Aşının etkileri ortalama 15 gün içerisinde kendini göstermeye başlayacaktır.

Güzellik aşısı kaç yaşında yapılır?

Güzellik aşısı daha çok vücudun nem kaybetmeye başladığı, kırışıklık etkilerinin kendini gösterdiği ve vücutta sarkmaların meydana geldiği dönemde yapılır. Genelde 30’lu yaşların başında yapılabildiği gibi 40’lı yaşlarda da yapılmaktadır.

Güzellik aşısının faydaları nelerdir?

• Cildin daha fazla nem tutmasını sağlar.
• Cilt yüzeyindeki ince kırışıklıkları giderir.
• Cildi sıkılaştırarak sarmaların oluşumunu engeller.
• Cilde parlaklık verir.
• Hücrelerin yenilenmesini sağlayarak daha güzel bir cilt oluşumu sağlar.
• Cilde pürüzsüzlük katar.
• Cilt dokusunu onarır.
• Leke görünümünü azaltır, cildi temizler.
• Yüz hatalarını belirgin hale getirir.

H100 aşısı içeriğinde neler yer alır?

• Mineraller,
• Organik silika,
• Aminoasitler,
• DMAE,
• Hyaluronik asit,
• Mannitol,
• B1 vitamini,
• B6 vitamini,
• Hexapeptide,
• Pentapeptide,
• Pro Collogen Peptide

H100 güzellik aşısı hangi sıklıkla yapılır?

H100 güzellik aşısı aşının etkilerinin azalmaya başlamasıyla tekrar yapılabilir. Bu süre 6 ile 8 ay aralığında olmaktadır.

H100 güzellik aşısı fiyatı nedir?


H100 aşısı fiyatı birçok faktöre bağlı olarak değişebilmektedir. Konuyla ilgili daha detaylı bilgiler aşı yaptırılacak olan yerden alınabilmektedir.

H100 güzellik aşı uygulamasının ardından dikkat edilmesi gereken durumlar nelerdir?

H100 aşısı sonrası dikkat edilmesi gerekenler içerisinde en önemlisi bol su tüketimidir. Bununla birlikte aşı uygulamasının ardından o bölgede hafif kızarıklıklar meydana gelebilmektedir. Aşının yapılmasının ardından en az 8 saat su ile temastan kaçınılmalıdır. Bununla birlikte birkaç gün süre ile güneşten uzak kalmak daha doğru olacaktır.

H100 güzellik aşısının kalıcılığı ne kadardır?

H100 aşısı kalıcılığı kişinin yaşı, cilt yapısı gibi durumlara bağlı olarak değişmekle birlikte 2 ile 4 seans arası uygulanan seans sonrası kalıcılık 6-8 aya aralığında olmaktadır.

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

This Post Has One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *