Girişimcilerin İzlemesi Gereken Filmler

Belli bir iş alanında yükselmek isteyenlere girişimcilerin izlemesi gereken filmler listesini özel olarak hazırladık. İzlerken size ilham verecek ve bazıları gerçek hikayelerden uyarlanan bu filmleri çok seveceksiniz. Girişimcilerin mutlaka izlemesi gereken filmler listesinde tüm zamanların en başarılı yapımları da yer alıyor.

Sıfırdan başlayarak kendilerine adeta bir imparatorluk kuran isimlerin hayat hikayelerine hayran kalacaksınız. Atacağınız adımlar için bir kılavuz olma özelliğini de taşıyan bu filmleri mutlaka listenize eklemelisiniz. Girişimcilerin izlemesi gereken 10 film listemizdeki en özel yapımları mutlaka bir kenara not etmelisiniz.

girisimcilerin-izlemesi-gereken-filmler

1.      Catch Me If You Can – 2002

Girişimcinin izlemesi gereken filmler listelerinde üst sıralarda yer alan bu yapım, 2002 yılına damga vurmayı başarmıştı. Catch Me If You Can, hem hikayesi ile hem de usta oyuncu kadrosuyla oldukça özel bir filmdir.

Filmde 1960’ların en azılı dolandırıcılarından olan Frank Abagnale Jr’ın hikayesi anlatılıyor. Karşılıksız çek yazmada usta olan bu genç, henüz 19 yaşına gelmeden bir servete sahip oluyor. Frank’in peşine düşen FBI ajanı da bu uğurda yetenekli dolandırıcıyı yakalamak adına planlar yapıyor.

2.      The Pursuit of Happyness – 2006

Motivasyon filmleri arasında da gösterilen The Pursuit of Happyness, dokunaklı senaryosu ile size duygu dolu anlar da yaşatacak. Zorluktan doğan gücü anlamak adına bu yapımı kendinize rehber edinebilirsiniz.

 

Maddi zorluklar yüzünden zor zamanlar geçiren bir baba, eşi tarafından terk edilerek oğlu ile baş başa kalır. Tüm bu zorluklar arasında ayakta kalmaya devam eden babanın oğlu ile birlikte yapacak daha pek çok şeyi vardır.

3.      The Founder – 2016

İşletme öğrencisinin izlemesi gereken filmler listesinde de yer alan The Founder tamamen gerçek bir hikaye. McDonald’s’ın bir dünya devi haline gelmesinin anlatıldığı filmde, sıfırdan atılan adımların değeri de vurgulanıyor.

Girişimcilerin izlemesi gereken filmler arasında yer alması gereken bu yapımı siz de listenize ekleyebilirsiniz. Başta küçük bir işletme olan restoranlar zincirinin nasıl bir dünya devi olduğuna hayret edeceksiniz.

4.      The Social Network – 2010

Girişimcilik denildiğinde akla ilk olarak Facebook gibi dev bir girişimin gelmesi oldukça normal. Henüz üniversite sıralarındayken atılan ilk adımın yankıları zamanla tüm dünyada duyulmaya başladı. İşte, Facebook gibi bir oluşum da yalnızca bir üniversite projesi olarak ortaya çıkmıştı.

 

The Social Network, Facebook’un kuruluşundan gelişimine dek olan süreci oldukça başarılı bir şekilde anlatıyor. Kurucu Mark Zuckerberg’in okul yıllarında başına gelen pek çok detay bu filmde açık bir şekilde anlatılmıştır.

5.      Moneyball – 2011

Girişimcilerin izlemesi gereken filmler listesinde bir diğer çapıcı yapım olan Moneyball da yer alıyor. Hem girişimcilik hem de spor konularını sevenlerin bu filme mutlaka bir şans vermeleri gerekiyor. Üstelik filmin başrolünde de yakışıklı ve başarılı oyuncu Brad Pitt yer alıyor.

 

Moneyball, yitik bir beysbol takımını baştan yaratmak üzerine kurulu bir senaryoya sahip. Zengin spor kulüpleri ile karşı karşıya gelmeye çalışan hırslı bir adam, acaba bu rüyasını gerçek kılabilecek mi?

6.      The Big Short – 2015

Girişimcilik temalı filmler denildiğinde akla 2015 yapımı The Big Short filmi de geliyor. Film, hem konusu ile hem de oyuncu kadrosuyla büyük dikkat çekmeyi başarıyor. Üstelik filmin pek çok prestijli ödülde de çeşitli adaylıkları bulunuyor.

The Big Short, bankacılık ve yatırım sektörüne büyük eleştiri getiren oldukça başarılı bir yapımdır. Kimsenin aklına gelmeyen adımların atılması ile ne denli büyük bir servete ulaşılabileceği bu film ile anlatılmaktadır. Girişimcilerin izlemesi gereken filmler listemizde bu yapımın önemli bir yeri bulunuyor.

7.      The Wolf of Wall Street – 2013

2013 yılına damga vuran The Wolf of Wall Street, tüm zamanların en iyi finans filmleri arasında da gösteriliyor. Gerçek bir yaşam öyküsünden beyazperdeye aktarılan filmde Leonardo DiCaprio performansı ile dikkat çekiyor.

 

Filmde, Jordan Belfort isimli genç bir adamın para hırsı ile bazı adımlar atması konu ediniyor. Kendisine Wall Street’de bir mevki edinen genç adam, zengin olmak adına inanılmaz yollara başvuruyor.

8.      The Devil Wears Prada – 2006

Hem girişimcilerin izlemesi gereken filmler listesinde hem de başarılı komedi filmler listesinde bu yapımı bulabilirsiniz. Film, en alçaktan gelen saf bir kadının başarılı bir şekilde yükseliş hikayesini anlatıyor. Filmde Merly Streep ve Anne Hathaway gibi yetenekli isimler rol alıyor.

The Devil Wears Prada, popüler bir moda dergisinin editörüne asistanlık yapan hevesli bir gencin hikayesini izleyiciye sunuyor. Derginin acımasız yöneticisi başta asistanını yerin dibine soksa da genç asistanın başarı hırsı her şeyin önüne geçiyor. The Devil Wears Prada, çok seveceğiniz keyifli bir başarı hikayesini ekranlara getiriyor.

9.      Steve Jobs – 2015

Steve Jobs, Apple gibi dünya devi bir firmanın kurucularından biri. Elbette bu başarılı girişimcinin hayatı da bir film ile anlatılmalıydı. Girişimcilerin izlemesi gereken filmler arasında ilk sıralarda yer alan bu yapım size pek çok şey katacaktır.

 

Filmde, Apple’ın kurucusunun hayatına oldukça farklı bir açıdan bakacaksınız. Steve Jobs, başarıları ve zayıf noktaları ile bir insan olarak karşınızda yer alacak. Onun gerçek hayat hikayesinden kendinize ders edineceğiniz pek çok detay bulabilirsiniz.

10. The Intern – 2015

The Intern de kalbinizi ısıtacak bir girişimcilik hikayesi ile karşınıza çıkıyor. Çalışmanın yaşının olmadığı gibi öğrenmenin de herhangi bir sınırı bulunmuyor. İşte, bu eğlenceli yapım da izleyiciye tam da bunu anlatmaya çalışıyor.

 

Çalışan kadrosunun tamamı genç kişilerden oluşan bir şirket, yaşlılar için bir stajyer programı açmayı deniyor. Bu program kapsamında işe alınan 70 yaşındaki Ben Whittaker, zorluklar yaşasa yeni bir maceraya merhaba diyor.

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *