Evde Sağlıklı Kilo Vermek İçin Zayıflama Garantili Yöntemler

Evde sağlıklı kilo vermek son zamanlarda hepimiz için oldukça önemlidir. Kilo vermenin yanı sıra önemli olan kısım ise sağlıklı bir şekilde bu kiloları vererek sağlığımızı korumamızdır. Sağlıksız verilen kilolar ileride başımıza bela olacağını ve bizlere sıkıntı çıkarabileceğini bilmeliyiz. Karantina sürecinde insanların çoğu zamanını evde geçirdiği ve dışarda spor yapma ihtiyaçlarının kısıtlandığından dolayı evde sağlıklı olarak kilo verebilir miyiz soruları çokça duyduğunuz bir soru haline gelmiştir.

Bu yazımızda sizlere ev ortamında sizlere sağlıklı bir şekilde kilo vermenin yollarını anlatacağız. Yazdığımız yazıları diyetleri, egzersizleri ve sporları eksiksiz olarak yapmanız halinde kilonuzda gözle görülür bir şekilde değişme olacağını unutmayın.

Evde Sağlıklı Kilo Vermek İçin Evde Zayıflama Kürleri

evde-saglikli-kilo-vermek-icin-zayiflama-garantili-yontemler2

Evde zayıflama kürleri kilo vermek için başvurulan bir yöntemdir. İnternet üzerinde çık fazla kür tarifi bulabilirsiniz. Uygulaması ve yapması oldukça basittir. Bu kürleri yazdığı şekilde uygulamalısınız. Her kür için ayrı bir püf noktası vardır. Evde sağlıklı kilo vermek isteyenlerin çok sık başvurduğu bir yöntemdir. Tarçınlı kür çok yaygın bir kür çeşididir ve tarifi şöyledir;

 • Yarım çay kaşığı tarçın,
 • 2 yemek kaşığı elma sirkesi,
 • 1 yemek kaşığı organik bal,
 • 1 çay kaşığı limon suyu

Bu malzemeler 1 bardak ılık su içerisinde karıştırıldıktan sonra 10 dakika bekleyin ve yavaş yavaş için. Günde en fazla 3 kez tüketmenizde fayda var. Hafif yiyecek ve bol su ile desteklendiğinde 15 günde etkisini gösterecektir.

Hızlı ve Kalıcı Kilo Nasıl Verilir?

fikirsiz_evde-saglikli-kilo-vermek-icin-zayiflama-garantili-yontemler3

Hızlı ve kalıcı kilo nasıl verilir sorusu çok sorulan ya da aklınızdan geçirdiğiniz sorulardan biri olabilir. Hızlı ve kalıcı kilo verirken dikkat etmeniz gerek nokta uyguladığınız bu diyet ya da egzersiz sağlıklı kilo vermek için uygun mu değil mi onu iyi araştırmalısınız. Hızlı ve kalıcı kilo vermek için en önemli olan, sağlıksız yiyeceklerden ve fazla yemek yemekten uzak durarak düzenli spor yapmak bunun en basit yöntemidir.

İnternet üzerinde bir haftada 6 – 7 kilo verdiren diyetler bile bulabilirsiniz. Ama bu diyetlerin gerçekten sağlık olup olmadığına iyi bakmalısınız. Çok zor bir diyet uygulayacaksanız bu diyeti önceden doktorunuza danışmayı unutmayın. Eğer hızlı kilo vermek için dışardan takviye ilaç almayı düşünüyorsanız bu ilaçları da doktorunuza danışmanızda fayda var.

Aralıklı oruç diyeti evde hızlı kilo verme yollarından biridir. Belli saatlerde su, çay gibi kalorisiz içecekler içtiğimiz belli saatlerde yemek yediğiniz bir diyet çeşididir. Çok farklı olan bu diyet çeşidini uygulamadan önce doktorlarınıza danışarak size uygun olan diyeti uygulayabilirsiniz.

Kısa Sürede Sağlıklı Kilo Vermek

evde-saglikli-kilo-vermek-icin-zayiflama-garantili-yontemler4

Kısa sürede zayıflama kaç haftada kaç kilo vermek istiyorsanız ona göre kendinize uyguladığınız diyet ya da spordur. İstediğiniz kiloya hafta hafta düşmek sizin için sağlıklı kilo vermek demektir. Biraz sabır ve istikrar sizleri istediğiniz kiloya ulaşmanızı sağlayacaktır. Bunun için Akdeniz diyeti ve İsveç diyeti gibi çok sayıda diyet çeşidi bulunmaktadır. Bu diyetleri düzgün bir şekilde uyguladıkça kısa sürede kilo vermeye başlayacaksınız zaten.

Ayrıca bir spor salonuna yazılarak oradaki hocanız ile kendinize bir kilo verme programı yaparak spor ve sağlıklı beslenerek diyetsiz de kilo verebilirsiniz. Kilo verirken diyet tek seçeneğiniz değildir. Düzgün ve düzenli spor yaparak da kısa sürede kilo verebilirsiniz.

Evde Hızlı Kilo Nasıl Verilir?

evde-saglikli-kilo-vermek-icin-zayiflama-garantili-yontemler5

Spor salonuna gitmek istemeyebilir ya da evde bebeğiniz olduğu için dışarda spor yapmaya ayıracak vaktiniz olmayabilir. Bunun yanı sıra diyetlerdeki yemekleri mideniz kaldırmıyor ya da bu yemeklere alerjimiz olabilir. Bu yüzden evde hızlı kilo nasıl verilir ya da evde sağlıklı kilo vermek için diyet dışında ne yapabilirim diye düşünüyor olabilirsiniz. Eğer böyle bir düşünceniz varsa ilk olarak yapacağınız şey evde egzersizlere başlamak.

Boş bulunduğunuz zaman aralıklarında basit egzersizler yaparak vücudunuzdaki hantallığı atın üzerinizden. Evde yaptığınız yemeklerde tuz kullanımını ve şeker kullanımınızı azaltın hatta mümkünse şekeri tamamen bırakın. Basit egzersiz hareketleriyle örneğin şınav, mekik ve squat gibi basit egzersizlerle bunu desteklerseniz yavaş yavaş kilo verdiğinizi göreceksiniz. Bazen zayıflama yolları evde bu kadar basit olabilir.

Sağlıklı Kilo Vermek İçin Pratik Bilgiler

evde-saglikli-kilo-vermek-icin-zayiflama-garantili-yontemler6

Zayıflamak için pratik bilgiler gerek diyet yaparken gerek spor yaparken bilmeniz gereken bilgilerdir. Sağlıklı kilo vermek için uğraşırken bu bilgileri de bilmekte fayda var.

 • Öncelikle diyet yapmak aç kalmak demek değildir uyguladığınız diyetlerde bunu göz önünde bulundurmalısınız,
 • Az az ve sık sık yemek her zaman en iyisidir ve sindiriminizi kolaylaştırır
 • Yemeğe başlamadan önce su için çünkü su ödemi dışarı atmanıza yardım eden temel içecektir
 • Şekerlerden ve kızartmalardan uzak durmalısınız. Çünkü kilo almanızın asıl sebeplerinden biri de bu ikisidir
 • Lifli besin tüketimini arttırın. Lifli yani posalı yiyecekler bağırsakları çalıştırarak metabolizmanızı hızlandırır
 • Akşam yemeğinizi yatmadan en az 3 saat önce yemeye dikkat edin
 • Sabah, öğle ve akşam olarak 3 ana öğün arasında yapmamaya çalışın
 • Spor ve egzersizler yaparak metabolizmanızı hızlandırın

Sağlıklı kilo vermek için bu pratik bilgileri aklınızda bulundurmanızda fayda var. Düzenli ve istikrarlı yapacağınız her diyet ya da uygulama sizi sonuca ulaştıracaktır. Sağlıksız olan ve ya doktorunuzun önemsemediği tüm diyet ve egzersizlerden uzak durun. Sizin için önemli olanın sağlıklı kilo vermek olduğunu unutmayın.

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *