En Yeni ve En Çok İzlenen Netflix Türk Dizileri

Hakan Muhafız ile birlikte başlayan Netflix Türk dizileri, günden güne daha da popüler bir hal almaya başladı. Netflix tarafından yapılan açıklamalar çerçevesinde yeni Netflix Türk dizileri isimleri de netlik kazanmaya başladı. Gerek ülkemizde gerekse de dünyada geniş kitlelere uzanan Türk yapımı orijinal içeriklerde pek çok ünlü simaya rastlamak da mümkün. Netflix, Türkiye yapımları için hem yetenekli hem de popüler oyuncular ile çalışmayı tercih ediyor. Böylece Türk sinemasının ve tiyatrosunun en önemli isimleri bu kaliteli yapımlarda rol almış oluyor.

İlginizi çekebilir: Ünlü Netflix Dizisi Altered Carbon Animesinden İlk Kareler Geldi

Siz de Netflix Türk dizileri izle seçeneği ile Türk yapımı orijinal içerikleri izleyebilirsiniz. Bu listemizde de şimdiye dek yayınlanmış ve kesinleşmiş Türkiye yapımlarını bulabilirsiniz.

Netflix Türk Dizileri ve Fragmanları

1.    Hakan Muhafız – IMDb Puanı 7.6

Netflix Türk dizileri denildiğinde akla ilk Hakan Muhafız’ın gelmesi gayet normal. Hakan Muhafız, The Protector adı ile yurtdışındaki platformlarda da yayınlanmış bir Türk yapımıdır. Başrollerinde Çağatay Ulusoy, Hazar Ergüçlü, Okan Yalabık ve Ayça Ayşin Turan gibi ünlü isimlerin yer aldığı dizi, fantastik bir evrende geçiyor. Alışılagelmiş Türk dizilerinin kalıplarından bir hayli uzak olan bu yapım, pek çok eleştirmen tarafından da tam not almayı başardı. Öyle ki dizinin 2. Sezonu da yine platform üzerinden izlenebiliyor. Hakan Muhafız, başarıyı yakalamış bir Türk yapımı olarak karşımıza çıkarken dizinin devam sezonları da onay almaya başladı.

Hakan isimli genç ve sıradan bir adamın başına gelen tuhaf olayları konu edinen dizi, bir süper kahraman yaratmaya çalışıyor. Hem tarih hem de günümüzü konu edinen yapımı, farklı bir deneyim yaşamak adına listenize ekleyebilirsiniz.

2.    Rise of Empires: Ottoman – IMDb Puanı 8.1

En başarılı Netflix Türk dizileri isimleri arasında yer alan Rise of Empire: Ottoman, aslında bir mini dizidir. Belgesel kurgusu türünde çekilen bir dizi olan bu yapımda da başarılı isimler yer alıyor. Başrollerinde Cem Yiğit Üzümoğlu, Tuba Büyüküstün, Birkan Sokullu ve Damla Sönmez gibi isimlerin yer aldığı bu yapım, büyük beğeni toplamayı başardı.

Oldukça başarılı bir Osmanlı belgesel dizisi olarak yorumlar alan bu yapımda, Fatih dönemi konu edinilmiştir. İstanbul’un fethi ve bu süreçte yaşanan olaylar ise oldukça farklı bir bakış açısı ile anlatılmıştır. Tarih temasını işlerken tek bir gözden anlatmayan bir kurguya sahip olan bu mini dizide tarafsız bir tarih anlatımına da tanıklık edeceksiniz. Mini belgesel dizisinin yönetmenliğini Emre Şahin yaparken danışman ekip arasında Celal Şengör ve Emrah Safa Gürkan gibi bilim insanları da yer alıyor.

3.    Atiye – IMDb Puanı 7.7


Atiye, son döneme damga vuran Netflix Türk dizileri arasında başı çekiyor. Başrollerinde Beren Saat, Mehmet Günsur, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya ve Metin Akdülger’in olduğu dizi, aynı zamanda oldukça popüler. Henüz Netflix platformu üzerinde yayınlanmadan da büyük ses getiren Atiye, The Gift adıyla pek çok ülkede de yayınlandı.

Atiye, isimli genç bir ressamın başına gelen esrarengiz olayların anlatıldığı dizide Göbeklitepe hakkında da pek çok detaya yer veriliyor. Atiye ve Göbeklitepe arasında kurulan bağın yarattığı gizem de sezon boyunca açığa çıkmayı bekliyor. Dizinin yeni sezonu için de çalışmalar çoktan başlatıldı. Bir solukta izleyip bitirebileceğiniz sürükleyici bir dizi olan Atiye de listenizde mutlaka yer almalı. Netflix Türk dizileri izle seçeneği ile bu oldukça başarılı yapımı izlemeniz mümkündür.

4.    Aşk 101

Aşk 101, henüz yayınlanmamış bir Netflix dizisi olarak listemizde yer alıyor. Netflix tarafından yayınlanacak olan 4. Türk dizisi olan Aşk 101, aslında baştan sona bir gençlik dizisi. Dizinin başrollerinde son dönemin en popüler genç oyuncularından olan Kubilay Aka, Alina Boz, Pınar Deniz ve Mert Yazıcıoğlu gibi isimler yer alıyor.

Çekimleri biten dizinin de yakın tarihlerde platform üzerinden yayınlanması için gün sayılmaya başlandı.

5.    Pera Palas’ta Gece Yarısı

Netflix Türk dizileri arasına ekleneceği belirtilen bir diğer yapım da Pera Palas’ta Gece Yarısı. Charles King tarafından kaleme alınan aynı isimli romandan uyarlanan bu yapımın da yönetmenliğini Emre Şahin yapacak.

Osmanlı İmparatorluğu’nun son demlerini konu edinen romanda Türkiye Cumhuriyet tarihine de değinilecek. Cumhuriyetin ilk yılları, modernleşme evreleri ve kadın hakları da romanda fazlasıyla işlenen konular arasında yer alıyor. Dolayısıyla bu yeni yapımda da Türkiye tarihi ile ilgili bu çarpıcı detaylara değinilecek gibi duruyor.

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *