En Uygun Evde İnternet Paketi Nasıl Alınır?

Piyasa bulunan tüm markaları araştırarak en uygun evde internet paketi nasıl alınacağına dair detayları tek bir listede öğrenebilirsiniz.

En uygun evde internet paketi gününün büyük bir kısmını evde bilgisayar ya da telefon başında geçirenlerin araştırdığı konulardan biridir. Özellikle limitsiz ev internetleri evler için olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Özgür internetin iletişimin temelinde yer alması limitsiz internet paketlerine olan talepleri de arttırmaktadır. Hemen her bütçeye uygun evde internet paketini bulabilmek mümkündür.

Online içerik platformları ve sosyal medya araçları hayatımızın bir parçası olmuş durumdadır. Evde birden fazla cihaza sahip olanlar için evde internetin olması oldukça önemli olan bir konudur. Bu tür en uygun evde internet paketi fiyat performansı açısından da büyük avantaj sağlamaktadır. Kota aşım ücretleri, mobil internet ve düşük kotalar internet kullanımının sınırlanmasına neden olabilmektedir.

Taahhütsüz ve Kotasız Evde İnternet

Taahhütsüz ve Kotasız Evde İnternet

Evde internet paketi almak istenildiği zaman farklı internet paketleri kafaların karışmasına neden olabilmektedir. Taahhütlü paketler uzun süre fatura ödeme durumunda kalmaya neden olmaktadır. Bu gibi durumlarla karşılaşmak istemeyenlerin tercihi taahhütsüz ve kotasız evde internet paketleri olmaktadır. Günümüzde bu tür paketlere ulaşmak oldukça kolaydır.

1. TurkNet

En uygun evde internet paketi denildiğinde akla ilk gelen isimlerden biri olan TurkNet en hızlı internet deneyimi yaşamayı sağlamaktadır. En uygun en internetini taahhütsüz, kotasız ve hızlı bir şekilde sunan TurkNet, 30 gün içerisinde para iade garantisi vermektedir. Evde interneti olanlar iptal etmelerine gerek kalmadan kurulum ücreti ödemeden TurkNet’e geçebileceklerdir.

Steam ve Netflix gibi platformlara üstün bir performansla erişim sağlayan TurkNet, 1000 Mbps hıza kadar yükselebilmektedir. Yeni aboneler kendilerine özel olarak 1-2 sene taahhüt ödemek durumunda kalmayacaklardır. Abonelerin bu süreç içinde adres değiştirmesi ya da bağlantı sorunları ile karşılaşmalarını önlemek amacıyla uygulanan bu yöntem büyük beğeni almaktadır.

2. Türk Telekom

İnternetsiz ev kalmasın kampanyası ile büyük bir dikkat toplayan Türk Telekom, sınırsız fiber internet deneyimi ile sağlam bir alt yapıya sahip olmaktadır. Her şey dahil fiyatlar ve ücretsiz kurulum hizmeti ile Türk Telekom, birden fazla en uygun evde internet paketi sunmasıyla en çok tercih edilen operatörler arasında yer almaktadır.

3. Millenicom

Alternatif telekom sektörünün Türkiye’de en büyük temsilcilerinde biri de Millenicom olmaktadır. 2004 yılından bu yana kaliteli, sorunsuz ve uygun fiyatlı olarak iletişim hizmetleri sunan Millenicom, kullanıcıların dünya ile buluşturmaktadır. Müşteri memnuniyetini %100 önemseyen ve ücretsiz kurulum, limitsiz internet gibi çeşitli avantajları sağlayan Millenium hizmetlerine aralıksız olarak devam etmektedir.

4. Kablonet

En uygun evde internet paketi hizmeti sağlayan servislerden biri de Kablonet olmaktadır. Kablonet Türkiye’nin 24 şehrinde evlerdeki kablolu televizyonlara takılan modem ile internet hizmeti sağlanmaktadır. Kablonetin ekonomik tarifelerinden faydalanmak için KabloTV abonesi olunması gerekmektedir.

Ev İnterneti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev İnterneti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Teknoloji çağının olmazsa olmazlarından biri olan internet, evde geçirilen zamanın artması ile birlikte daha değerli olmaktadır. Çalışanların işlerini evden yapmaları, öğrencilerin belli dönemlerde evden internet üzerinden ders görmeleri evde internete olan ihtiyacı daha fazla ortaya çıkarmaktadır. Evlerine internet alacak olanlar ya da mevcut internet paketinden memnun kalmayarak değiştirmek isteyenler bu durumda baz konulara dikkat etmek durumundadırlar.

1. Mbps Aralığının Kontrolü

Mbps saniyede aktarılan veri sayısı anlamına gelmektedir. İnternette çok fazla vakit geçirmeyenlere daha düşük Mbps’lik internet yeterli olacaktır. Diğer yandan internetten sürekli olarak video izleyen, film indiren ve canlı yayın yapan kişiler daha fazla internete ihtiyaç duyacaklardır. Bu kişiler için 16 Mbps’den başlayan paketler daha uygun olacaktır.

Evde internet kullanacak kişi sayısının artması ihtiyaç duyulan Mbps sayısının da artmasına neden olmaktadır. Bu gibi durumlar için kişi sayısı da göz önüne alınarak 16 Mbps ile 50 Mbps aralığında tercihte bulunmak daha doğru olacaktır.

2. Evin Altyapısının Uygun Olması

En uygun evde internet paketi almak için evin altyapısının buna uygun olması gerekir. Bu durum hem boş yere para vermemek hem de ve uygun internet bulabilmek açısından oldukça önemlidir. İnternetten daha fazla verim alabilmek için fiber bağlantının olduğu paketleri tercih etmek daha doğru olacaktır. Altyapının yetersiz olması durumunda internet bağlantısı daha yavaş olacaktır.

3. Maliyet

En uygun evde internet paketi pek çok firma üzerinden sağlanmaktadır. En yüksek maliyetli paketler en iyi paketler demek değildir. Daha uygun fiyata daha kaliteli paketlere ulaşmak oldukça kolaydır. Bu konuda farklı internet sitelerinden fiyat karşılaştırması yapılabilmesi de mümkündür.

4. Kota Seçeneği

Firmalar sınırsız tarifeler, akıllı sınırsız tarifeler, kotalı tarifeler ve akıllı tarifler gibi farklı seçenekleri müşterilere sunmaktadır. Markalara göre kotalı internetlerin içerikleri ve isimleri değişiklik göstermektedir. En uygun evde internet paketi seçeneği için çeşitli farklı tarifeler incelenmeli ve en uygun kotaya sahip paket tercih edilmelidir.

5. Kullanıcı Yorumları

Alınmak istenen internet paketini almadan önce bu paketi daha önce kullanmış olan kişilerin yorumları ve deneyimleri mutlaka okunmalıdır. Böylelikle aynı paketi kullanan kişilerin tarafsız fikirleri hakkında bilgi sahibi olunmuş olacaktır.

6. Taahhüt

İnternet paketi almak için yapılan anlaşmada hizmetin kaç yıl boyunca alınacağına dair madde yer almaktadır. Burada yazan taahhüt paketin kullanım süresi anlamına gelmektedir. Sözleşmede yer alan süre boyunca taraflardan birinin sözleşmeyi fesh etmesi durumunda cayma belediyesi ödemesi gerekmektedir.

İnternetten daha fazla verim almak için sürekli taahhüt değiştirmek isteyenlerin kısa süreli taahhüte sahip olan ya da taahhütsüz paketlerin tercih edilmesi gerekir. Taahhütsüz olarak alınan paketlerin iptalinde ek bir ücret ödemeye gerek olmayacaktır.

7. Paketle Birlikte Sunulan Hediyeler

Kimi internet paketleri en uygun evde internet paketi hizmetini belirli hediyeler ile müşterilerine sunmaktadır. Bu şekilde hediye ile internet paketi sunulması bazı durumlarda can sıkıcı olabilmektedir. Paketin iptali halinde verilen hediyeler de geri alınmaktadır. Bu gibi durumlarda mağdur olmamak adına sözleşme imzalamadan önce sözleşmenin en ince ayrıntısına kadar okunduktan sonra imzalanması büyük önem arz etmektedir.

8. Ek Hizmetler

İnternet paketi sunan bazı markalar sundukları paketlerin yanında ek hizmetleri de sunmaktadır. Bu ek hizmetler mobil internet paketleri, TV yayınları ve platform üyelikleri şeklinde olmaktadır. Bu şekilde sunulan teklifler kabul edilmeden önce mutlaka araştırılması gerekir. Bu paketlerin maliyetleri de kontrol edilmelidir. Bu durum daha sonradan mağduriyet yaşamanın önüne geçmeyi sağlayacaktır.

En uygun evde internet paketi için VDSL, fiber ve ADSL alt yapılarının sağlam olması gerekir. Bu alt yapı çeşitleri arasında tercih yapılmak durumunda kalınması halinde en hızlı internet alt yapısının seçilmesi gerekir. ADSL alt yapısı bakır kabloların bulunduğu veri aktarımı sunan bir internet hizmeti olmaktadır. Bu alt yapı ile alınabilecek olan maksimum hız santrale olan uzaklığa, ev tesisatının kalitesine, hat gürültü oranına göre değişmektedir. Santralden uzaklaşılması ADSL hızı ile doğrudan ilgili olan bir durumdur.

En uygun evde internet paketi tercih edilmeden önce alt yapı başta olmak üzere pek çok duruma ayrıca dikkat edilmesi gerekir. İnternet paketi ile ilgili daha sonradan sorun yaşanmaması için bu konular büyük önem arz etmektedir. Limitsiz ev fiyatları konusunda kafa karışıklığı yaşamamak adına taahhütsüz paketlerin tercih edilmesi daha doğru olacaktır.

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *