En İyi VPN Uygulamaları 2020

VPN uygulamaları internet teknolojisinin kullanıcılara sunduğu kolaylıklardan biridir. Peki, VPN hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?

İnternet kendi ile birlikte pek çok kolaylığı sunarak hayatımızı dönüştürmeye devam etmekte. O kadar ki çözümsüzlükte bile her zaman bir “B planı” planı ile kullanıcısına sınırsız olanak sağlayan özelliğiyle vazgeçilmezliğini devam ettirmektedir. Adeta hayatın tüm alanını internete sığdırdığımız günümüz hayat koşullarında VPN teknolojisi de bu B planlarından oldukça önemli olanıdır.

VPN Nedir? VPN Uygulamaları Önemi Nereden Kaynaklanmaktadır?

en-iyi-vpn-uygulamalari-2020

Zaman zaman çeşitli sebeplerle pek çok adrese internet üzerinden erişmemiz mümkün olamamaktadır. Bu durum da özgürlüğümüze bir kısıtlama olarak psikolojik baskı yapar. Ama VPN ile bizzat bu erişim sorunu söz konusu olabilmektedir. Zaten VPN’nin kelime anlamı olan (virtuel private network) sanal özel ağ içeriğinde işleyişi hakkında bizlere ip uçlarını da sunmaktadır.

en-iyi-vpn-uygulamalari-2020

Fiziksel olarak bulunmadığınız bir ağa uzaktan bağlanmanızı sağlayan bir işleyişin ta kendisidir. Aynı zamanda kimliğinizi gizleyerek güvenlik olanakları da sunabilen algoritmaları da söz konusu olan bir işleyiştir.

[irp posts=”13038″ name=”Müzik Uygulaması Seçimi İçin Hoşunuza Gidecek 6 Öneri”]

2020’nin En İyi VPN Uygulamaları

en-iyi-vpn-uygulamalari-2020

1- Express VPN

en-iyi-vpn-uygulamalari-2020

 • İnternette özel hayat kalmadı veya her şey ortada diye hayıflananlardansanız Express VPN ile tanışma fırsatını daha yakalamış olmadığınız ortada. Bu uygulama ile internette bulunduğunuz adres ve yapıp ettiklerinizin hiç kimse tarafından görülmemesi için IP adresiniz gizlenir ve şifrelenir.
 • İçerik sınırlandırması kavramlarını hayatınızdan çıkararak, dünyanın neresinde olursanız olun müzik, sosyal medya platformu, video vb. internet gibi platformlara ulaşma isteğinizi sınırsız ve sansürsüz ulaşmanıza olanak sağlar.

en-iyi-vpn-uygulamalari-2020

 • 94 ülke ve mükemmel hız olanaklarıyla kullanıcıların ilgisini ve memnuniyetini arttıran özelliklerin sahibidir.
 • Engelli site ve hizmetleri hayatınızdan çıkaran bir uygulama

2-  Cyber Ghost VPN

en-iyi-vpn-uygulamalari-2020

 • Spor etkinliklerini yayınlama olanağı
 • Bölge kilitli oyunlar oynama olanakları
 • Engellenen sitelere erişim olanağı
 • Banka işlemlerini güvence altına alma olanağı
 • Asgari düzeyde şifreleme olanağı
 • Herkese açık kablosuz ağ ortamında bile yüksek düzeyde güvence
 • Tek bir abonelikle aynı anda 7 cihaz koruma avantajları

3-  Surfshark

en-iyi-vpn-uygulamalari-2020

 • Bir abonelikle sınırsız cihaz hizmeti ile oldukça cazip ve öne geçen bir özellik ortaya koymaktadır
 • 60’tan fazla ülke ve 1700’den fazla sunucu hizmeti sunmakta
 • Bankacılık işlemlerinde oldukça iddialı hizmet
 • 15 Netflix kütüphanesiyle rakiplerini zorlayan bir ayrıcalık hizmeti

en-iyi-vpn-uygulamalari-2020

 • 7/24 teknik destek hizmeti sunar
 • Aynı anda sınırsız bağlantı ayrıcalığı

4-  NordVPN

en-iyi-vpn-uygulamalari-2020

 • Parolası dünyanın en büyük VPN sunucu ağı olması ve sınırsız bant özellikleridir
 • Çevrimiçi güvenlikte rakip tanımıyor
 • 30 günlük kullanım sonunda para iadesi garantisiyle kendine olan güvenini ortaya koyan özellikte

en-iyi-vpn-uygulamalari-2020

 • Uygulamalar kapansa bile NordVPN çalışmaya devam eder.
 • Ülkeler arası kullanımı da söz konusu olup bu VPN kullanımını kısıtlayan ülkeler için de geçerlidir. Yani kendine sınır tanımayan bir işleyişte.

VPN Uygulamalarında Özellikler

en-iyi-vpn-uygulamalari-2020

VPN uygulamaları için güvenilir olanı seçmek gerekir. Aksi halde sıkıntılar ortaya çıkarmaktadır. VPN uygulamaları içerisinde yukarıda belirtilenleri tercih etmek gerekmektedir. Aksi halde bilgilerin çalınmadı ve belgelerin sıkıntıya girmesi mümkündür. Uygulamalar sayesinde çeşitli avantajlar ortaya çıkmaktadır. Erotik siteler başta olmak üzere ülkemizden erişim izni kısıtlanan alanlara bu uygulamalar sayesinde ulaşmak mümkündür. VPN uygulamalarını dikkatli şekilde tercih etmek gerekmektedir.

VPN Uygulamaları İçin Aranan Özellikler

en-iyi-vpn-uygulamalari-2020

En iyi VPN uygulamaları 2020 yılı içerisinde sıkça ihtiyaç duyulan türler içerisinde yer almaktadır. İyi bir uygulama ile istenilen sitelere güvenilir şekilde girilebilir. Bu uygulamaların cihazlara üzerinde herhangi bir etkisi olmamalıdır. Aksi halde aşırı ısınma ve anakart yanma sorunları ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmak cihazlara zarar verebilir. Bu sebeple uygulamanın cihazınız için uyumlu olması gerekmektedir. Güvenilir VPN uygulamaları sayesinde uzun süreli bir kullanım imkanı ortaya çıkmaktadır.

 

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *