En İyi Johnny Depp Filmleri Arasında Hangisi Favoriniz?

Hollywood efsaneleri arasında yer alan en iyi Johnny Depp filmleri için bir derleme yaptık. Değişik karakterlere ve muhteşem oyunculuğu ile dikkat çeken Johnny Depp yer aldığı filmler ile büyük beğeni kazandı. Sinema dünyasında önemli bir rolü olan aktördür.

Karayip korsanlarında yer aldığı Jack Sparrow karakteri ile dikkatleri üzerine çekti. Role bürünmesi ve benimsemesi ile sinemaseverlerin takdirini kazandı. Birbirinden farklı konulu filmlerde oyunculuğu ile başarılara imza atmıştır.

Johnny Depp Filmleri

en-iyi-johnny-depp-filmleri-arasinda-hangisi-favoriniz

Oynadığı, yer aldığı her filmde ses getiren yetenekli aktör için en iyi Johnny Depp filmleri olarak listelere giren filmlere yer verdik. Imdb puanlamalarına göre yapılan filmler için kötü yorumlar neredeyse hiç yok. Oyunculuk, senaryo ve film karakterleri ile beğenileri toplayan filmleri inceleyelim.

 Makas Eller

Imdb puanı 7.9 olan en iyi Johnny Depp filmleri sıralamasında bir numarada yer alıyor. Masalsı senaryosu ile içerdiği beğeni kazanan filmde yaratıcısının Edward’a can vermesi ile heyecan başlar. Elleri bitmeden yaratıcısının ölümü ile Edward hayatta tek kalır. Ellerinin parmakları yerine keskin makaslardan yapılır. Onun için yaşam mücadelesi vermek hiç kolay değildir. Yalnız kalan Edward’ın hayatı Peg ile karşılaşmasından sonra değişir. Evine gelmesini istemesi ile yalnızlıktan kurtulan Edward’ı evde bekleyen bir aşk hikayesi vardır. Farklı olması kendi hayatını zorlaştırdığı kadar çevresine de tehlike olmaya başlar. Farkında olmadan etrafına küçük zararlar vermesi ile dışlanmaya ve yalnız kalmaya tekrar başlar. Peg’in kızı Kim’e olan aşkı ise içinde büyüdükçe büyür. Farklı olduğu için korkar ve duygularını içinde yaşamaya başlar. Fantastik bir film olan makas ellerin farklılığın her zaman kötü olmadığını, önemli olanın insanın içinde ki güzellik olduğu mesajını seyircilerine veriyor.

Benny & Joon

Aşk hikayesinin sıradanlıktan kurtuluşu ile en iyi Johnny Depp filmleri arasında yer alan Benny and Joon farklı aşk hikayeleri ile romantikliği gözler önüne serer. Joon, zihinsel engelliği bulunan sosyal ve eğlenceli bir kadındır. Sosyal yaşama ve aktivitelere adapte bir yaşam sürer. Resim yaparak kendini mutlu eder. Abisi Benny ile birlikte sıradan bir hayat yaşar. Geçimlerini zor karşılama sonucunda eve destek olmak için Sam’i alırlar. Farklı davranışları ve eğlenceli karakteri ile Joon ile Sam birlikte zaman geçirmeye başlar. Beraber çok mutlu olduklarını fark ederler. Bu güzel birlikteliğin sonu aşktır. Joon’un hastaneye kaldırılması ile rüya bölünecek ve gerçekle yüzleşecekler. Sam hastaneye kaldırılmasından Joon’u göremez ve bir çare düşünür. Aşkın sınır tanımadığını Sam herkese gösterir.

Ölü Gelin

Victor Van Dort fark etmeden yaptığı bir davranış ile her şey değişecek, en iyi Johnny Depp filmleri arasında yer alan ölü gelin farklı senaryosu ile izleyicilerden tam not almıştır. Evlilik hazırlığında olan Victor Van Dort, nişanlısı Victoria ile çok mutludur. Düğün hazırlıkları başlamış, heyecanlı zamanlardayken yüzük töreni için hazırlanan Victor bahçede bulunan bir iskeletin parmağına yanlışlıkla yüzük takması ile kendini bambaşka bir yerde bulur. Ölüler diyarına götürülen Victor her şeyden habersiz ölü gelin ile evlendiğini öğrenir. Ölüler diyarından kaçıp nişanlısına kavuşmaya çalışan Victor Van Dort için işler kolay olmayacaktır.

Turist

Romantik, aksiyon ayrıca gerilim barındıran film ile en iyi Johnny Depp filmleri arasında yer alır. Amerikalı Frank, bunalımdan çıkmak için bir yolculuğa çıkmaya karar verir. Aşk hayatından mutlu değildir. İtalya’ya gitmeye karar verir. Yolcuğu sırasında çok güzel bir kadın olan Elise ile karşılaşır. Tesadüf bir karşılaşma gibi gelse de aslında işler Frank’in sandığı gibi değildir. Aralarında ki çekim hızlanır. Bir aşk gerçekleştiğini düşünür, Frank karşısındaki kadından çok hoşlanır. Büyük bir oyunun içerisinde olduğunu fark etmesi ise çok zaman alacaktır. Karşılaşmaları ve Elise’in ona yakınlığı tesadüf değildir, fakat planlar değişir. Elise aşık olur. Planlar bozulunca entrika daha büyüyecektir.

Charlie’nin Çikolata Fabrikası

7’den 70’e beğeni kazanan en iyi Johnny Depp filmleri içerisinde yer alan film komedi ve sıra dışı olayları ile dikkat çeker. Willy Wonka bir çikolata fabrikasının sahibidir. Sıra dışı, bazen eğlenceli bazense ürkütücü tavırlara sahiptir. Düzenlediği bir çekiliş ile fabrikayı gezmesi için 5talihli çocuk seçilir. Sınırsız çikolata yiyebilecekleri kocaman bir çikolata dünyası için heyecanlanan birbirinden farklı çocuklar sıraya girer. Ailesinin durumu iyi olmayan Charlie’ için babası doğum gününde çikolata alır. Ve işler hayal ettiği gibi olmaz. Fakat onu bekleyen bir sürpriz vardır. Kazanan çocuklar arasında yer alan Charlie fabrikaya gittiğinde birbirinden heyecanlı olaylar yaşayacaktır.

Karayip Korsanları

Kaptan Jack Sparrow ile başlayan serüven en iyi Johnny Depp filmleri içerisinde bir seri filmi oluşturur. Okyanusların en korkutucu korsanları arasında yer alan Jack Sparrow ile maceraları konu alır. Korsan kültürünün yer aldığı her detaya filmde yer verilmiştir. Tek göz maskesi, konuşmaları ile gerçekliğe uygun bir film yapılmıştır. Yaşanan aksiyon ve heyecan ile izleyenlerin beğenini kazanan filmin imdb puanı 6.8 olarak beğenilen filmler içerisinde beyaz perdede yer alır. 5 seri filmden oluşan karayip korsanları her serisinde farklı olay örgüleri yer alır. İlk filmi Karayip Korsanları: Siyah İncinin Laneti filmidir. 2003 yapım yılında çok beğenilmiş ve beyaz perdenin vazgeçilmezlerinden olmuştur.

En iyi Johnny Depp filmleri Disney efsanesi olarak kabul edilir. Başarılı oyunculuğu ile çok sayıda erkek oyuncu ödülünü almaya hak kazanmıştır. Johnny Depp kariyerinde ki başarıyı oynadığı çoğu filmin senaristi olan Tim Burton ile sağlamıştır. Adını en çok Karayip Korsanları: Siyah İncinin Laneti ile duyurmuştur.

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *