En Güzel Komedi Film Önerileri

Komedi film önerisi olarak sunulan birçok film mevcuttur. Komedi insanları güldürmek ve eğlendirmek için varolan bir durum olmaktadır. Komedi filmleri ise mutlu sonla biter fakat kara mizah içeren filmleri bu konunun dışında tutmak gerekmektedir.

Neden kara mizah bunun dışındadır sorusuna izlerken verdiği cevaplar mesaj dikkat çekmektedir. Hem güldürür hem de güldürürken de düşündüren yapıda olmaktadır. Komedi filmleri insanların stresini ve yorgunluğunu atmak için izlediği filmler olmaktadır. Komedi filmlerinin üstadı olarak da Charlie Chaplin görülmektedir. Charlie Chaplin komedi türünün büyük yönetmen ve oyuncularından olmaktadır.

Komedi Film Türk Gişilerde Hasılat Rekorları Kıranlar Var!

Komedi film önerisi olarak Türk yapım örneklerini vermek gerekirse Yeşilçam komedi film yanı sıra  eğlenceli ve genç yönetmenlerinde filmlerini bulmak mümkün olmaktadır. Türk yapımı komedi filmi örnekleri; Kahpe Bizans (2019), Cumalı Ceber: Allah Seni Alsın (2017), Kayhan (2018), Ali Kundilli (2015), Sümela’nın Şifresi Temel (2011), Oflu Hoca’nın Şifresi (2014), Ailecek Şaşkınız (2018), Düğün Dernek (2013), Recep İvedik (2008), Eyvah Eyvah (2010), Kolpaçino (2009), Organize İşler (2005), Çakallarla Dans (2010) izlenebilecek Türk komedi popüler yapımlar arasında bulunmaktadır.

Komedi Film Önerisi 2020

Komedi filmleri 2019 yılı ve öncesinde her zaman en çok izlenen filmler arasında yer almışlardır. Komedi film izle seçeneklerine bakıldığında insanların üzerlerinden stresi atmak istedikleri çok belli aslında. Komedi filmleri izle ya da komedi filmi izle şeklinde Google da arama yaptığınızda yerli ve yabancı birçok film önerisi karşınıza çıkacaktır.

Komedi film önerisi 2020 yılına ait yapımlardan söz etmek mümkün olmasa da 2020 yılı içerisinde yüksek bütçeli en iyi hasılat yapmış filmlerin, Imdb si yüksek olan film önermek mümkün olabilmektedir. Yüksek hasılatlı, yerli ve yabancı filmler ülkelerce rağbet görmektedir. Gişesi bol olan ve rağbet gören filmler sinema tarihinde en üst sıralarda yerini almaktadır. Üst sıralarda yer alan komedi filmlerine örnek şunlardır:

 • Şehir Işıkları, türü yabancı
 • Kutsal Kase (1975) , Türü: yabancı
 • Bazıları Sıcak Sever (1959), Türü: yabancı
 • Zombilerin Şafağı, Türü: yabancı
 • Cazcı Kardeşler (1980), Türü: Yabancı
 • Felekten Bir Gece (2009), Türü: yabancı
 • Yahşi Batı (2010), Türü: yerli
 • Recep İvedik (2008), Türü: yerli

Yabancı Komedi Filmleri

https://www.youtube.com/watch?v=S-LltgOtFSg

Komedi film önerisi verirken; komedi filmleri sinema dünyası hakkında bilgi verirken bir yandan da güldürmektedir. Dünya genelinde yüksek puanlar alarak başarı yakalayan filmler hakkında öneri listesi sunmak gereklidir. Komedi filmleri yabancı önerileri ise şu şekildedir:

 • Modern Zamanlar (1936): Charlie Chaplin’in endüstrileşmeyi romantik bir tarzda anlatmaktadır.
 • Büyük Diktatör (1940): Charlie Chaplin’in yazıp yönettiği, siyah ve beyaz bir fil olmakla beraber politik komedi filmi olmaktadır. Konu olarak; Adolf Hitleri sert bir dille eleştiren Charlie Chaplin komedi tanında ele almış bulunmaktadır.

en-guzel-komedi-film-onerileri

 • 3 Idıots(2009): Büyük hasılat yakalan ve yüksek bir ımdb puanı alan bu film insanların aptal sandıkları 3 yakın arkadaşın yakınlıkları ve dortluklarını anlatmaktadır. Başrolünde Aamir Khan yer almaktadır.
 • Truman Show (1998): Sigorta satıcısı olan ve güzel bir eşi olan Truman’ın bir hayatı olmaktadır ve en başından televizyon şovu sandığı Truman’ın hayatını herkez bilmektedir. Başrolünde Jım Carrey oynamaktadır.
 • Büyük Budapeşte Oteli (2014): Ünlü bir Avrupa otelinde çalışan Mustafa ve Gustave’nin komik maceraları anlatılmaktadır. Başarılı olan Yönetmen Wes Anderson tarafından çekilmiş bulunmaktadır.

Polisiye Komedi Filmleri Türkçe

Komedi film önerisi olarak polisiye filmlerini de listeye almak gerekmektedir. Polisiye filmleri konu bakımından birçok sırrı bünyelerinde barındırmakla birlikte gizem türüne ait örnekler vermektedir. İzleyiciler izlerken merak ettiği ve ilgiyle izlemekteyken filmin sonlarında ise sürpriz sonla karşılaşablmektedirler. Bu tür filmlere örnek vermek gerekirse; Ateşten Kalbe, Akıldan Dumana (1998), Süper Polis (Police Story;1985), Kiss Kiss Bang Bang (2005), Organize İşler (Türk yapımı; 2005), İyi Adamlar (Nice Guy; 2016), Cinayet Süsü (Türk yapımı; 2019), Liseli Polisler (21 Jump Street; 2012), Polis Akademesi (1984), Yedek Polisler (The Other Guys; 2010), Shaft (2019), Çılgın Sürücü (Stuber; 2019) izlenebilecek komedi türünde filmler olmaktadır.

Romantik Komedi Filmleri Onedio

Komedi filmleri Türk sinema önerisi olarak bir diğer tür olarak da romantik komedi filmleri olmaktadır. İnsanların çift olarak izlemek istediği ya da kafa dağıtmak amaçlı izlemek istediği bir film türü olmaktadır. Bu türe film örnekleri vermek gerekirse örnekler şunlardır: Annie Hall(1997), Groundhog Day (1993), Days of Summer (2009), When Harry Met Sally (1989), Love Actually bu türe örnek olabilmektedirler.

 

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *