Son 10 Yılın Efsane Olmuş En Çok İzlenen Türk Dizileri

Dizi denildiğinde akan sular durur pek çok evde. Bu sebeple de yıllarca bazı dizilerin yeni sezonları yayınlayarak izleyiciler ekrana kilitlenir. Herkesin takip ettiği bir dizi mutlaka olmuştur ama en çok izlenen Türk dizileri hangileri merak ediyor musunuz?

En Çok İzlenen Türk Dizileri

Aradan geçen yıllar, Türk toplumunda izleme yönündeki alışkanlıkları nasıl şekillendirmiş buyrun beraber inceleyelim. Son 10 yılın en çok izlenen Türk dizileri denildiğinde hafızalarda yerini almış, en çok izlenen Türk dizileri sıralamamızı hep birlikte inceleyelim.

Ezel

ATV ekranlarında yer alan ve en çok izlenen Türk dizileri içinde ezel, aşk-ı memnu dizisinin rakip koştuğu kulvarda bayrağı teslim almıştır. Ömer ile Eyşan’ın evlenme hayallerinin bir cinayet sonucu hapiste sonuçlanmasını konu edinmektedir.

Tabi hafızamıza kazınan Ramiz Dayı, sadece Ömer’in değil Türk gençlerinin ikinci babası olmuştur. Senaryo ve kurgusu düşünüldüğünde o döneme kadar ortaya konulmuş en başarılı işti.

Geniş Aile

Rn çok izlenen Türk dizileri 2009’a kadar ortalama beş yıllık bir döneme bakıldığında, dizilerde hakim olan dramın yerini komediye bırakmış halidir. Geniş aile bol bütçeye gerek olmadan sade duruşuyla, izleyenlerini kahkaha ile ekrana kilitlemeyi başarmıştır.

Öyle Bir Geçer Zaman ki

O yıllarda Osman denildiğinde herkesin aklına Ali Kaptan’ ın Caroline’in peşinden giderek dağıttığı yuvası ile cefakar annenin dört çocuğunu ne zorluklarla büyüttüğü gelirdi ve herkesin gözünü yaşartırdı. Dizi öylesine sevilmiş ve öylesine benimsenmişti ki, bütün memleket Osman’ı sever Ali Kaptan’a lanet ederdi.

En Çok İzlenen Türk Dizileri: Fatmagül’ün Suçu Ne?

Dönemin en çok konuşulan dizilerinden biri olan Fatmagül’ün Suçu ne?; Fatmagül ismindeki bir genç kızın, zengin gençler tarafından tecavüze uğraması ve bunun akabinde başına gelen olayları anlatmaktadır.

Behzat Ç.

Türk dizi standartlarında doğru bilinenleri yanlış hale getiren çok başarılı bir çalışmadır. Başrolünde çok yakışıklı bir oyuncu olmadan da popülaritesi zirvede olmuştur. Dizi baştan sona alışılmışın dışında ve beklenenin aksine ilerliyordu ki; beş tane adam muhabbet ediyor, dizi o bölümle izlenme rekoru kırıyordu.

[geo_alert style=”2″ color=”primary” ]İnci Küpeli Kız Filmi Konusu ve Simgeleri[/geo_alert]

Leyla ile Mecnun

Türk dizi anlayışına çok farklı bir boyut kazandıran ve konu itibari ile tıkanan yolları açan en önemli yapımlardandır. Dizinin takipçileri neredeyse replikleri ezbere bilir hale gelmiştir.

Adını Feriha Koydum

2011 Yılının fakir kız zengin oğlan temalı dizilerinden birisidir. Aşk ve entrika sevenlerin favorisi olmuştur.

En Çok İzlenen Türk Dizileri: Muhteşem Yüzyıl

https://www.youtube.com/watch?v=PphMdIvPcHg

Dönemin en gösterişli, kostüm ve dekor açısından inanılmaz bir yapımdı. Muhteşem yüzyıl denildiğinde herkesin aklına tarihle beraber kazınan en önemli karakter tabiki de Hürrem’di.

Karadayı

2012 yılı Türk dizilerine baktığımızda Karadayı ile  Kenan İmirzalıoğlu’nun gerek oyunculuğu gerekse fiziksel duruşu herkesin aklına kazınmıştır. Dizide Bergüzar Korel ve Çetin Tekindor yine diziye imzasını atan isimler olmuştur.

İşler Güçler

Üç kafadar oyuncu olmak ister.  Murat bütün çalışmalarına rağmen hayalindeki yeri, hak ettiği yeri elde edemediğini düşünür. Sadi aslında gümrük memurudur. Ancak oyuncu olacağım diye herşeyi göze almıştır. Ahmet ise oyunculuk kariyerine başrolle başlamış ama devamı gelmemiş bir oyuncudur.

Suskunlar

Çocukluk yıllarında yapılan masumca bir hatanın çekilen acısını anlatan dizide, çocuk yaşta büyüyen değişen ve susan bir grubun hayat hikayesi anlatılmaktadır. Aradan geçen yıllar, bambaşka hayat yaşıyan bu kişilerin bir araya gelmesine engel olamadı. Yıllar sonra yarım bıraktıkları ne varsa; aşk ve intikam dahil tamamlamak üzere tekrar buluştular. Ve suskunlar konuşmaya karar verdi.

Diriliş Ertuğrul

TRT ekranlarında hala severek izlenilen ve çarşamba günlerinin reyting rekortmeni olan tarih konulu dizi, 2014 yapımıdır.

Kardeş Payı

2014’nın en gözde yapımıdır. Kardeş payı ile zirve yapan Murat Cemcir ve Ahmet Kural sinemada Düğün Dernek filmi ile izleyenlerin hafızasına kazınmıştır.

Poyraz Karayel

Sahip olduğu en değerli şeyleri kaybeden eski bir polis memuru. Bu sefer amacı sadece oğlunu korumak. Kanal D ekranlarından hatırlayacağımız dizi, Behsat.Ç’nin Leyla ile Mecnun dizisinde harmanlanmış hali gibidir.

Kiralık Aşk

https://www.youtube.com/watch?v=tx2zFbSUtc4

Kiralık aşk denildiğinde herkesin aklına ilk gelen Elçin Sangu’nun turuncu saçları olur. Başlarda yaz dizisi olsa da, izleyen kitlenin yoğunluğu nedeniyle yaz dizileri arasından sıyrılarak dizinin sonraki dönemlerde devam etmesini sağlamıştır.

İçerde

Senaryosu itibari ile Ezel’e rakiptir. Hatta Ezel oyuncularına da yer vermiştir. Dizinin en çok akılda kalan karakteri ise Kebapçı Celal’dir.

[geo-post id=”6633″ label=”Çok Eğlenceli!!”]

Vatanım Sensin

Halit Ergenç ve Bergüzar Korel denildiğinde aslında akla ilk gelen, Binbir Gece dizisidir. Mevzu bahis bu ikili olunca, izleyici zaten ekran başına kitlenmiştir. Vatanım Sensin’de de gerek yapım gerek kurgusu ile hafızalardaki yerini almıştır.

En Çok İzlenen Türk Dizisi: Kadın

2017 en çok izlenen Türk dizileri arasında olan Kadın, tek başına çocuklarına kimseye minnet etmeden bakmaya çalışan kadının hayatı anlatılmaktadır. Fox tv ekranlarında, hala izlenmeye devam edilen ve salı günlerinin reyting rekortmeni kadın dizisi, aynı zamanda Japonya da Tokyo Drama ödüllerinde “ en iyi yabancı drama “ ödülünü almıştır.

Ufak Tefek Cinayetler

Türklerin entrika ve kurgu konusunda, ne kadar iyi olduğunu bir kez daha gözler önüne seren en çok izlenen Türk dizileri arasındadır. Birbirinin kuyusunu kazan dört arkadaşın, başından geçen olayları anlatmaktadır.

Çukur

Başladığı andan itibaren, büyük bir takipçi kitlesine sahip olan Çukur dizisi içerisinde hafızalara kazılan sözü “ bu hayatın heycanı meycanı yoktur “ büyük küçük herkesin diline pelesenk olmuştur.

Söz

Türk TV tarihinde kolluk kuvvetlerine ait olayları anlatan dizi yapımındaki boşluğu kapatmıştır. Dizinin kendisine has ciddi bir hayran kitlesi vardır.

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

This Post Has One Comment

Comments are closed.