10 Adımda Dünyaca Ünlü Moda Fotoğrafçıları

Moda fotoğrafçıları tüm dünyayı etkileyen kareleri ile göz dolduran çalışmalara imza atmaktadır. Peki bu görselleri bu derece kaliteli oluşturan Moda Fotoğrafçıları kimlerdir?

Fotoğrafçılar, moda dünyasının gerçekten önemli bir parçasıdır. Dünyanın moda yayınlarını ve aynı zamanda hepimizin kavrama eğiliminde olduğumuz markaların rüya fotoğraflarını üretirler.

İşte Dünyaca Ünlü Moda Fotoğrafçıları

Güzellik evrenini etkileyen ve hala yön veren editörler, modeller ve fotoğrafçılar için ilham kaynağı olan, anın ve geçmişin önde gelen önemli moda fotoğrafçılarının bir listesine yer verdik.

1- Mario Testino

dunyaca-unlu-moda-fotografcilari

Mario Testino, dünyanın önde gelen prestijli moda fotoğrafçıları arasındadır. Ünlü yüzlerin fotoğrafını çekmenin yanı sıra, bir emanetçinin, açık bir yönetmenin ve daha fazlasının kurucu babası. Testino çoğunlukla Chanel, Burberry ve Gianni Versace için denklanşörüne basıyor. Ayrıca kadın aristokratlar ile dünyanın dört bir yanından kraliyet ailelerini fotoğrafladı. Fotoğrafları samimi ve korkusuz. Bu fotoğrafları görmezden gelmek mümkün değildir.

2- Tim Walker

dunyaca-unlu-moda-fotografcilari

Tim Walker’ın modelleri birkaç yıldır ünlü dergilerin kapaklarını süslüyor. Alışılmadık, rüya gibi modası, onu moda fotoğrafçılığı dünyasında bir ikon haline getiriyor. Walker’ın fotoğrafları sanat, fantezi ve modanın çarpıcı bir birleşimidir. Her simge, kesinlikle bir fantezi filminden alınmış gibi görünür. Walker sık ​​sık Vogue için çalıştığı gibi aynı zamanda kısa filmler de çekiyor.

3- Bruce Weber

dunyaca-unlu-moda-fotografcilari

Bruce Weber, dünyanın önde gelen ünlü moda fotoğrafçılarından biridir. Bitmeyen bir müşteri listesi sunuyor: Klein, Revlon, Rolling Stone ve daha fazlasını bulabileceksiniz. Weber, kendi yarattığı modası sayesinde farklı moda fotoğrafçıları arasından sıyrılıyor. Portrelerinin çoğu siyah beyazdır .

4- Elizaveta Porodina

dunyaca-unlu-moda-fotografcilari

Elizaveta Porodina, bir bilim insanı olmak isterken fotoğrafçılığı keşfetti. Kamerasına aşık oldu bilimi bıraktı ve mükemmel bir moda fotoğrafçısı oldu. Porodina’nın ana ilham kaynaklarından biri fantezidir. Porodina, sempati ve duygularla ilgilenir. Fotoğrafları keskin ve analiz edilmemesi mümkün değil. Bu nedenle, fotoğraflarındaki bazı renkler canlıdır ve onları baskıya almak mümkün değildir.

5- Terry Richardson

dunyaca-unlu-moda-fotografcilari

Terry Richardson, moda dünyasında korkunç derecede tartışmalı bir isimdir, çünkü bazı insanlar onun eserlerini beğenip saygı duyarken, diğerleri onu hiç alakalı bulmuyor. Ancak Richardson’un başarısı inkar edilemez. Tom Ford ve Diesel ile ilgili markalar için kampanyalar yaptı ve Vogue, GQ ve Harper’s Bazaar için editoryal çalışmalar yaptı.

Fotoğraflarının olağanüstü derecede cinsel olduğu düşünülüyor; Onun hakkında ne düşündüğünüz ile ilgili olmamasına bağlı olarak moda dünyasında gerçekten güçlü bir etkiye sahiptir.

6- Lina Tesch

dunyaca-unlu-moda-fotografcilari

Lina Tesch hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak en önde gelen moda fotoğrafçısıdır. Instagram’daki 300.000’den fazla takipçisinin olması, kaliteli içeriğe önem verdiğini kanıtlıyor. Tesch’in fotoğrafları en çok korkusuz, dramatik ve güçlü olmaları nedeniyle öne çıkıyor. Kendine özgü modası, Felis concolor, Dior, Swarovski ve daha fazlasıyla iş birliği yapmak için yeterli geliyor. Cazibesine katkıda bulunan bir diğer konu da moda sevgisidir. Tesch alternatif moda fotoğrafçıları için modellik yapıyor ve bu nedenle başarılı oluyor.

7- Cass Bird

dunyaca-unlu-moda-fotografcilari

Cass Bird, şık moda fotoğraflarıyla çeşitliliği kucaklıyor. Fotoğraflarında, hepsi kendi derinliklerine sıkı sıkıya sarılmış görünen erkekler, kadınlar ve gençler yer alıyor. Bird ayrıca Vogue, Revlon, Dior ve daha fazlası için video klipler oluşturdu. Hikaye anlatma tekniği, kendisine model olan herkesin hassas, samimi ve savunmasız fotoğraflarını talep etmesine neden oluyor. Ünlü oyuncuları ve modelleri son derece canlı şekillerde objektifine alır.

8- Giampaolo Sgura

dunyaca-unlu-moda-fotografcilari

Giampaolo Sgura, hazır giyim endüstrisinde dikkate alınması gereken önemli bir güçtür. Neredeyse yirmi yıllık uzmanlığıyla, klişelerle dolu bir işte yenilikçi olduğunu garanti etti. Sgura güvenilirliğe inanır. Takımını ve modellerinin spor yaptığı kıyafetleri anlamayı hedeflemeden çekimler yapmıyor. Bu durum, yalnızca görsel olarak çekici görünen fotoğraflar çekmediği anlamına gelir. Anlık trendlerle karşılaştığında bunun genellikle tarihsizlik olduğuna inanıyor. Sgura, ünlülerin yanı sıra Katy Perry ve Irina Shayk’in sıra dışı bir fotoğrafını çekti.

9- Cole Sprouse

dunyaca-unlu-moda-fotografcilari

Cole Sprouse, genellikle dergi kapaklarında yer alır. Fotoğrafları moda, manzara ve atmosfer etrafında dönüyor. Instagram’ da gezinirseniz, yayınlarının çoğunun kendisi tarafından yazılan derin hikayelerin ortasında olduğunu fark edeceksiniz. Sprouse tipik olarak ünlü yıldızları çeker. Adidas gibi tanınmış markalarda çalışıyor ve dergilerde fotoğraf çekiyor. Bu işte ne kadar başarılı olduğunu 32 milyonun üzerindeki takipçisi ile kanıtlıyor.

10- Daniel Jackson

dunyaca-unlu-moda-fotografcilari

Daniel Jackson, bir heykeltıraştır. Fotoğrafçılığa başladıktan sonra modellerini bu potansiyele dönüşme yollarını hafifletmesine yardımcı olan belki de şekiller hakkındaki bilgileridir. Jackson, Gigi Hadid ve Doutzen Kroes gibi profesyonel modellerle çalıştı. Çalışmaları i-D, VMAN ve daha fazlasında yer aldı.

 

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

This Post Has 4 Comments

  1. Fotoğraf konusunda bu yazı sayesinde gidermiş ve eksiklerimi gidermiş oldum. Benim açımdan nacizane olumlu bir içerikti diyebilirim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *