Meryem Ana Otu Doğumu Kolaylaştırır mı(12 Soruda Fatma Ana Eli Otu)

Meryem ana otu, çocuk sahibi olma konusunda sıkıntı yaşayanların imdadına yetişen bir bitkidir. Bitkinin düzenli kullanımı sonucunda kadın ve erkekte var olan cinsel sorunlar çözülmektedir. Fatma ana eli otu olarak da tanınan bu bitki, bebek sahibi olmak isteyenlerin normal bir şekilde bebek sahibi olamamaları durumunda çözüm sunmaktadır.

Bitki, kadındaki doğurganlığı destekleyerek bebek sahibi olmayı kolaylaştırmaktadır. Ayrıca bitkinin rahat ve kolay bir doğum süreci geçirmek için de tercih edilen bir bitki olduğu bilinmektedir. 

Meryem Ana Otu İsmi Nereden Gelir?

Otun ismi, bitkinin şeklinden ortaya çıkmıştır. Bitki kapalı bir yumru gibi durarak el şeklini andırmaktadır. Bitki, kapalı bir kök görünümüne sahiptir. Etrafı dallarla çevrilmiş bir durumdadır. Etrafındaki kökler, kuru kök şekline sahiptir. Bitki yağmur yağdığı anlarda yaprak açmaktadır.

Yağmur suyunu gövdesine toplayan bitki, sonra, tekrar kuru haline dönüş yapmaktadır. Bitkinin anavatanı Arabistan’dır. Hac ve Umre ziyareti yapanların yanlarında getirdikleri bitkiler arasında yer almaktadır. Günümüzde her aktarda satışa konu edilmektedir. Bitki tek kullanımlık değildir.

[geo_alert style=”2″ color=”primary” ]Tüp Bebek Aşamaları Nedir? 8 Soruda Tüp Bebek Transfer Sonrası[/geo_alert]

Meryem Ana Otu Hikayesi?

fikirsiz_dogumu-kolaylastiran-meryem-ana-otu-nedir
(12 Soruda Fatma Ana Eli Otu)

kendine has bir Meryem ana otu hikayesi mevcuttur. Bitki, Hz. Peygamberin kızı Hz. Fatıma tarafından toprağa dikilen bir bitkidir. Ağacın dikildiği ilk dönemlerde bitki yalnızca doğurganlık için kullanılmamıştır. Bitkinin pek çok kullanım alanı vardır. Dikildiği dönemde de başka rahatsızlıkların tedavisi için kullanılmıştır. Günümüzde bitkinin sağlık için etkili sonuçlar sunduğu tespit edilmiştir.

Bitkiden hamilelik için fayda bekleyenlerin süreç boyunca bir parça otu beze sararak üzerinde taşıması gerektiği rivayet edilmektedir. Hamilelik gerçekleşene kadar ot, kişinin üzerinde taşınmalıdır. Bitkinin geçmişi Güney Afrika topraklarına uzanmaktadır. Namib Çölleri’nde büyüyen bitki, dünyanın dört bir yanına yayılmıştır.

Meryem Ana Otu Faydaları?

fikirsiz_dogumu-kolaylastiran-meryem-ana-otu-nedir

Bitkinin insan vücuduna sayısız faydası bulunmaktadır. Bitkinin sağladığı bu faydalardan dolayı sıklıkla kullanıldığı görülmektedir. Bitkinin sunduğu faydalar şunlardır:

  • Östrojen hormonu sağladığından dolayı hamile kalmayı kolaylaştırır,
  • Sperm sayısını ve kalitesini artırır,
  • Kan akışını hızlandırır,
  • Spermlerin yumurtalıklara yerleşme süresini daha da hızlandırır,
  • İdrar kaçırma problemlerinin çözülmesini sağlar,
  • Antioksidan sayesinde vücuda iyi gelir,
  • Ciltte meydana gelen lekeleri kısa sürede iyileştirir,
  • Doğum öncesinde tüketildiğinde rahim ağzını genişletir, doğumu kolaylaştırır,
  • Doğum sırasında meydana gelen sancıları azaltır.

Meryem Ana Otu Nasıl Kullanılır?

fikirsiz_dogumu-kolaylastiran-meryem-ana-otu-nedir

Bir sürahi suyun içerisine, ottan bir parça atılmalıdır. Bu şekilde Meryem eli otu bir gün boyunca sürahide bekletilmelidir. 1 gün sonra, eşlerin her ikisi de bu sudan içmelidir. Her akşam 1 bardak olmak üzere, sürahi bitene kadar bitkinin suyu tüketilmelidir. Su bitince, aynı otu kullanarak daha sonra tekrar aynı yöntemle bitki suyu hazırlanabilmektedir.

Meryem Ana Otu Doğum Öncesinde Kullanımı

Meryem ana otu doğum öncesinde kullanımı halinde ottan pek çok fayda sağlamak mümkündür. Doğum öncesinde ya da doğum suyu geldikten sonra bitkinin suyu içilmelidir. Bitki suyu hazırlanırken yarım saat boyunca, Meryem ana eli otu suyun içerisinde bekletilmelidir.

Yarım saatten sonra bitkinin suyu tüketime hazır olacaktır. Doğum öncesinde bitkinin suyu içilirse doğumun daha rahat geçtiği söylenmektedir. Rahim ağzı kanalları açılarak rahat bir doğum yapmak mümkündür. İdrar kaçırma problemleri olanların da her gün karışımdan bir bardak içmesi faydalı sonuçlar sağlamaktadır.

[GebelikHesapla]

Gebelik Hesaplama Aracımızı kullanarak doğum zamanınızı öğrenebilirsiniz.

Otun Cilt Yaraları İçin Kullanımı

Vücudun herhangi bir yerinde yara bulunuyorsa otun kullanımı etkili sonuçlar sağlamaktadır. Otun, su dolu sürahi içerisinde belirli bir süre bekletilmesi gerekmektedir. Kabın geniş olması önemlidir. Bitkinin bekletildiği suyun içerisine yaralı vücut bölgesi sokulmalıdır.

Her gün 5 dakika boyunca bu şekilde bir seans uygulanmalıdır. 5 dakika sonunda durulama işlemi yapılmadan yatılmalıdır. Bu işlem, 21 gün boyunca aynı şekilde uygulanmalıdır. Vücuttaki yara, vücudun ulaşılması zor bir bölgesinde yer alıyorsa bitkinin suyu ile duş suyu karıştırılarak yaranın olduğu bölgeye uygulanmalıdır.

Bitki Nereden Satın Alınabilir?

Fatma ana otu köken olarak Arabistan’a ait bir bitkidir. Buradan otu taze olarak getirtmek mümkündür. Ayrıca bitkinin internet üzerinden satışı da gerçekleşmektedir. Evden çıkmadan popüler sanal mağazalardan bitki temin edilebilmektedir. Ayrıca aktarlarda da bitkinin satışı yapılmaktadır. Kronik rahatsızlıkları olanların ve bitkiyi hamilelik dönemi için kullanacakların doktora danışmasında fayda bulunmaktadır.

[geo_alert style=”2″ color=”primary” ]Lohusa Pijama Takımı Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli?[/geo_alert]

Meryem Ana Otu Erkekler Kullanabilir mı?

fikirsiz_dogumu-kolaylastiran-meryem-ana-otu-nedir
(12 Soruda Fatma Ana Eli Otu)

Meryem ana otu erkekler kullanabilir mı sorusunun cevabı merak edilmektedir. Bitkinin kadınların doğumu sırasında kolaylık sağladığı kanıtlanmıştır. Ancak kullanımı konusunda kadın ya da erkek ayrımı bulunmamaktadır. Kadınların doğum sancılarını azaltan, cinsel problemlerini çözen bu bitki, aynı şekilde erkeklerin de iktidarsızlık sorunlarına çözüm olmaktadır. Bu nedenle, bitkiyi erkekler de rahatlıkla kullanabilmektedir.

Meryem Ana Otu Doğumda Nasıl Kullanılır?

fikirsiz_dogumu-kolaylastiran-meryem-ana-otu-nedir

Otun doğumu başlatıp başlatmayacağı merak edilen konular arasında yer almaktadır. Bitkinin, doğum öncesinde kullanımı önemlidir. Doğumdan yarım saat önce kullanılması, doğum sancılarını azaltacaktır. Ayrıca rahim kanallarını genişleterek doğum nedeniyle kanama oluşmasını önleyecektir. Bitkinin, doğumu erken başlatma gibi bir etkisi bulunmamaktadır.

Fatma Ana Eli Otu Çocuğu Olmayanlar Nasıl Kullanılır?

fikirsiz_dogumu-kolaylastiran-meryem-ana-otu-nedir

Fatma ana eli otu çocuğu olmayanlar nasıl kullanılır sorusunun cevabı bitkinin genel kullanımı ile aynıdır. Yani sürahi içerisinde bekletilen bitkiden meydana gelen su, her gün tüketilmelidir. Hamilelik gerçekleşene kadar da bitkinin bir parçası beze sarılarak kişinin üzerinde saklanmalıdır. Çocuğu olmayanların bitkiyi bu şekilde kullanması gerekmektedir.

Meryem Ana Otu Doğum Duası Nedir?

fikirsiz_dogumu-kolaylastiran-meryem-ana-otu-nedir

Bitkinin tüketilmesi sırasında okunması gereken özel bir Meryem ana otu duası bulunmamaktadır. Ancak bitkinin hazırlanması sırasında 41 kere Meryem Suresi okunması tavsiye edilmektedir. Bitkiyi kullananların yorumları incelendiğinde, bazılarının bitki sayesinde doğum sancılarının azaldığı ve doğumunun kolay geçtiği belirtilirken, bazılarının da bitkiden herhangi bir fayda görmedikleri ifade edilmiştir.

Meryem Ana Otu Hakkında Sık Sorulan Sorular

fikirsiz_dogumu-kolaylastiran-meryem-ana-otu-nedir

Meryem Ana Otu Nedir?

Halk arasında Fatma Ana Eli otu olarak bilinen Meryem Ana Otu kökü andıran ve çok amaçlı kullanılan bir bitkidir. Ülkemizde az da olsa yetişen bu ot hem sağlık sorunları hem de benzer pek çok konuda Fatma Ana Eli çokça kullanılmaktadır. Sadece yağmurlu havalarda çiçek açan nadir bitkilerden birisidir.

Fatma Ana Eli Otu Nerelerde Yetişir?

Meryem Ana otlarının yetişmesi için bazı mevsim özellikleri gerekmektedir. Bu ot hem kurak hem de yağışlı bölgelerde daha fazla yetişir. Bu yüzden de soğuk bölgelerde bu ot insanların karşısına çıkmaz. Ülkemizin ise genellikle Batı ve Güney kesimlerinde bu ot yetişir. Dünyada en çok yetiştiği yer ise Arabistan Yarımadasıdır.

Fatma Ana Eli Otu Adı Nereden Gelmektedir?

Hem tarihi kitaplarda hem de anlatılan rivayetlerde bu otun adı çokça geçer. Ülkemizde ve Arap Yarımadasında en çok bilinen rivayet ise Hz. Muhammed’in kızı Hz. Fatıma tarafından dikildiğidir.

Meryem Ana Otu İçerisinde İnsan Vücuduna Yararlı Neler Var?

Özellikle Amerika ve Kanada’da bu ot üzerine fazlası ile araştırma yapılmıştır. Araştırmalar sonucu ise bu otun içerisinde yüksek miktarda östrojen olduğu ortaya çıkmıştır. Bu yüzden günümüzde Meryem Ana Otu ile hamile kalanlar oldukça fazladır. Bunun yanı sıra insan vücudunun ihtiyaç duyduğu daha pek çok mineral ve protein bu otun içerisinde bulunmaktadır.

Meryem Ana Otunun Faydaları Neler?

Son derece şifalı olan Meryem Ana Otunun faydaları arasında en dikkat çeken nokta hamileliktir. Hamile kalmak isteyen bayanlar genellikle bu otu fazlası ile tüketir. Bunun yanı sıra Fatma Ana otunun cilde de iyi geldiği bilinmektedir. Özellikle sivilce ve akne sorunu yaşayan insanlar bu otu sorunları için kullanıyor. Bunlara ek olarak uzmanlar uykusuzluk sorunu çeken kişilerin de bu ottan içmelerini önermektedir. Meryem Ana Otu faydaları arasında mikrop ve bakterileri temizleyen dezenfektan özelliği de yer alıyor.

Meryem Ana Otu Doğum İçin Nasıl Kullanılır?

Fatma Ana otunu kullanmadan önce otun taze olduğuna dikkat etmek gerekir. Kullanımı oldukça basit bir kullanımı vardır. Ayrıca hazırlanırken ekstra hiçbir ilaç ya da bitki bu ota karıştırılmamalıdır.
İlk olarak Fatma Ana Otu bir gece cam bir sürahi içerisinde bekletilmelidir.
Kadın ve erkek ilişkiye girmeden önce bu karşımı günde 2 kez tüketmelidir.

Meryem Ana Otu Doğumu Başlatır Mı?

Fatma Ana Eli otunun doğumu başlattığına dair kesin bir cevap vermek oldukça zor. Fakat bu otu kullanan kişilerin Fatma Ana otuyla doğumlarının başladığını söyleyen kişi sayısı oldukça fazladır. Bir diğer yandan hamile olan kişilerin bu otu düzensiz olarak tüketmesi kesinlikle önerilmez.

Fatma Ana Eli Otu Suya Nasıl Konur?

Meryem Ana eli otunun kullanılması ya da suya konulması oldukça basittir. Ot hiçbir ekstra oynama yapılmadan direkt olarak suya konulmalıdır. Fakat bitki suyun içerisinde açtıktan sonra su tüketilmelidir.

Fatma Ana Otu Doğumu Kolaylaştırır Mı?

Bu soruya verilecek cevap kesinlikle evettir. Ayrıca bu otun doğumu kolaylaştırdığı rivayet değildir. Bilimsel olarak da bu durum açıklanmış ve araştırılmıştır. Östrojen içermesi rahmin açılmasını sağlar. Bu sayede de doğum normalden daha kolay bir şekilde gerçekleşir.

Doğumdan Önce Fatma Ana Otu Ne Zaman Hazırlanmalıdır?

Meryem Ana Otu nasıl kullanılır kadar doğumdan önce ne zaman kullanılmalıdır sorusu da merak edilmektedir. Bu otu tüketirken en çok dikkat edilecek nokta otun taze olması ve çiçekleri açınca tüketilmesidir. Genellikle doğum sancıları başlayınca otun cam bir sürahiye konulması önerilmektedir.

Fatma Ana Eli Otu Hangi Dua Okunur?

Doğuma gitmeden önce Meryem ana otu doğum duası okunabilir. Fakat direkt olarak bu isimde bir sure ya da bu bitki için özel bir dua yoktur. Meryem Ana Otu Duası yerine genel olarak Felak, Nas, Elemneşrah, Fatiha ve Ayetel Kursi dualarının okunması önerilmektedir. Doğum yapacak kişinin kendi okuması önerilse de mümkün olmadığı durumlarda başkalarının da suya okuması olur.

Meryem Ana Otu Nerelerden Temin Edilir ve Yan Etkileri Var Mı?

Ülkemizdeki pek çok aktarda Meryem Ana Otu bulmak mümkündür. Aktar dışında bu bitki internet üzerinden de satılmaktadır. Ayrıca henüz bilinen bir yan etkisi de yoktur. Yine de özellikle hamilelik için ya da doğum için kullanacak kişiler önce doktorlarından onay almalıdır.

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

This Post Has 2 Comments

  1. Doktorum doğumun başladığını söylediğinde, eve gidince ilk işim otu derin ve geniş bir kabın içindeki suya koymak olmuştu. Çok şükür kolay geçti doğumum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *