Çok Hoşunuza Gidecek Kendin Yap Hediyelik Anı Köşesi Önerileri

Bizi biz yapan önemli olgulardan birisi olan anıları, yaşatmak için anı köşesi yapımı konusunda yazdığımız fikirleri bu yazımızda öğrenebilirsiniz. En güzel anılarınızı sergilemek için harika tasarımlarla anı köşeleri yapın. Çoğu insan anılarını evlerinde sergilemeye bayılırlar. Duygularınızı, yaşadığınız anları dekor olarak evinizde paylaşarak; hem duygusal açıdan tatmin edici sonuçlar alacaksınız hem de kendi tasarımlarınızla yapmış olduğunuz anı köşelerini sevdiklerinizle paylaşabilme imkânı bulacaksınız.

İnsanlara bazı anıları hatırlamak zor gelirken; bazı anıları ise, unutmak zor gelir. Acısıyla tatlısıyla yaşadığımız bütün anıları hatırlarız. Ama tatlı anıları hatırlamak insanların yüzlerinde tebessüm bırakır. Tatlı anılarınızı her daim hatırlamak için yaşadığınız güzel anları bir araya getirip evlerinize sergileyin. Anı köşesi nasıl yapılır sorusuna cevap verebilmek için farklı modellerde hazırlayabileceğiniz anı köşeleri şunlardır;

Yaşadığınız Anı Fotoğraflarınızı Evinizde Küçük Mandallar Yardımı ile İplere Asın

cok-hosunuza-gidecek-kendin-yap-hediyelik-ani-kosesi-onerileri2

Anı fotoğraflarınızı biriktirin ve evlerinizde bu fotoğraflara bir köşe oluşturun. Bunun için ip ve küçük mandalları kullanın. Evinizin herhangi bir duvar köşesine anı fotoğraflarınızı paylaşmak için ipler asın. Bu ipe mandallar yardımı ile fotoğraflarınızı asın.

Hazırlayacağınız anı köşesi sevdiklerinize hediye etmek içinse iplere mandallar yardımı ile astığınız ortak fotoğraflarınızı anı köşesi oluşturması için hediye edin.

Anı Fotoğraflarınızı Kullanarak Duvara Şekil Oluşturun

cok-hosunuza-gidecek-kendin-yap-hediyelik-ani-kosesi-onerileri3

Biriktirdiğiniz anı fotoğraflarınızı evinizin herhangi bir köşesine istediğiniz şekli oluşturmak için kullanabilirsiniz. Örneğin fotoğraflarınızı kalp şeklinde dizip eşinize sürpriz yapabilirsiniz.

Kalp şeklinde oluşturacağınız anı fotoğraflarını, sevgililer gününde veya sevgiliniz doğum gününde sürpriz yapmak için hazırlayabilirsiniz. Bu hediye tasarımı sevgilinizi çok mutlu edecektir.

Anılarınızı Kâğıda Yazdığınız Kavanozlar Hazırlayın

cok-hosunuza-gidecek-kendin-yap-hediyelik-ani-kosesi-onerileri4

Mutlu anıları hatırlamak insanlara iyi gelir. Bu yüzden mutlu anılarınızı unutmamak için harika bir fikir paylaşacağım. Anılarınızı küçük kağıtlara yazarak şık tasarım kavanozlara koyun. Dilerseniz sade cam kavanozu evde kendiniz de süsleyerek anı kavanozu oluşturabilirsiniz.

Hazırlayacağınız bu anı kavanozu ucuz hediye önerileri arasında bulunur. Cam kavanozların üzerlerine tarihler de yazın. İsterseniz aylık anılarınızı yazın; isterseniz de senelik anılarınızı yazın.

Anılarınıza Ait Eşyalarınız İçin Anı Köşesi Rafı

cok-hosunuza-gidecek-kendin-yap-hediyelik-ani-kosesi-onerileri5

Yaşadığınız anıları kaleme dökerek anı defteri hazırlayın. Hazırladığınız anı defterini evinizin bir köşesine koymak için küçük bir raf yapın. Yapacağınız bu rafa anı defterinizi ve sizde anı etkisi bırakan eşyalarınızı koyabilirsiniz.

Anılarınızı koyacağınız rafı kendiniz yapabileceğiniz gibi dışardan da satın alabilirsiniz. Küçük taşınabilir raf alıp içine koyacağınız küçük anılarınızı içeren eşyaları sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Hazırlayacağınız anı köşesi modelleri ile anılarınızı ölümsüzleştirin…

Anılarınızı Yazabileceğiniz Ve Anı İçerikli Resimleri Paylaşacağınız Albüm Hazırlayın

cok-hosunuza-gidecek-kendin-yap-hediyelik-ani-kosesi-onerileri6

Yaşadığınız güzel anıları bir albüm içinde paylaşın. Bu albüme fotoğraflarınızı ve yaşadığınız özel anları ekleyin. Albümü yapmak için; dilediğiniz renkte karton kâğıdı defter oluşturmak için; istediğiniz boyutta eşit sayfalar kesin. Kestiğiniz sayfaları üst üste koyarak üst ve alt kısmından biraz boşluk bırakın ve 4 tane delik açın. Açtığınız deliğe yuvarlak halka takın. Kapanan kilitli halkayı kırtasiyelerden veya hobi malzemeleri satan yerlerden bulabilirsiniz. Halka yerine sayfaları iple de bağlayabilirsiniz. Oluşturacağınız defterin kapak yüzünü dilediğiniz gibi tasarlayın. Bu hediye tasarımı sevdikleriniz için çok özel bir hediye olacaktır.

Zevkinize göre tasarlayacağınız anı defteri sizin tasarımınız olacağı için; emeğinizi içeren bu defteri sevdiklerinize hediye etmeniz onların özel hissetmelerini sağlayacak. Hazırladığınız bu deftere anılarınızı içeren fotoğraflar, anılarınızı içeren küçük eşyalar yapıştırın. Yaşadığınız anıların tarihlerini fotoğrafların veya yapıştırdığınız diğer eşyaların altına yazabilirsiniz.

Yaptığınız anı defterini sevgiliniz, eşsiniz, arkadaşınız, anneniz veya kardeşiniz için hazırlayabilirsiniz. Hediye edeceğiniz kişi ile yaşadığınız anıları belgeleyin ve anı köşesi için koyabileceği bu defteri onu mutlu etmek için verin.

Seyahat Ederek Geçirdiğiniz Güzel Anıları Hatırlamak İçin Seyahat Sırasında Aldığınız Objelerden Anı Köşesi Oluşturun

cok-hosunuza-gidecek-kendin-yap-hediyelik-ani-kosesi-onerileri7

Seyahat etmeyi çoğu insan sever. Mutlu geçen seyahatlerinizi ölümsüzleştirin. Seyahat sırasında çeşitli objeler alıp bunları anın köşenizde paylaşabilirsiniz. Bu objeleri farklı tasarımlarla hazırlayarak el yapımı anı köşesi oluşturun. Örneğin bir sahilde geçirdiğiniz güzel anları hatırlamak için deniz kabukları toplayabilirsiniz. Ya da seyahat ettiğiniz doğadaki taşları toplayıp anı köşenizde paylaşabilirsiniz. Topladığınız bu objeleri cam bir kavanozun içerisine koyun ve dışını istediğiniz gibi süsleyin.

Cam şişe içine koyacağınız doğadaki objeler çok şık bir aksesuar olacaktır. Bu aksesuarı sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Dilerseniz hem kendinize hem de sevdiklerinize anılarınızı içeren tasarım kavanozu yapabilirsiniz. Eğer sevdiğiniz birisi ile bu seyahate gitmişseniz ona söylemeden objeleri toplayıp daha sonra hazırlayacağınız tasarım içerisinde hediye edebilirsiniz. Bu yapacağınız sürpriz sevdikleriniz çok şaşırtacaktır.

Çocukluk Eşyalarınızdan Anı Köşesi Oluşturun

cok-hosunuza-gidecek-kendin-yap-hediyelik-ani-kosesi-onerileri8

Çocukluk dönemi çoğu insan için özel bir dönemdir. Böylesine özel bir dönemden kalan eşyalarınız varsa onları anı köşesi içinde paylaşmanız çok anlamlı bir fikirdir. Çocukluk eşyalarınızla anı köşesi süsleme fikrini uygulayın. Çocukluk eşyalarınız anı köşeni süslendirecek tatlı hediyelikler olabilir. Bunun için küçük pencere şeklinde bir raf yapabilirsiniz. Yapacağınız rafın içerisine çocukluk döneminizden kalan oyuncakları veya giysileri koyabilirsiniz.

Tahtadan yaptığınız rafı çocukluk döneminizden kalan oyuncakla doldurun. Oyuncaklar anı köşenize çok yakışacaktır. Bu rafı sevdiğiniz, hayatınızda yeri özel olan kişilere hediye ederek onları mutlu edin. Çocukluk döneminize ait eşyaları eğer yeteri kadar varsa hem kendinize hem de sevdiklerinize yapabilirsiniz. Dilerim anneniz, babanız, ablanız, abiniz veya büyüklerinden herhangi biri sizin çocukluk döneminize ait olan eşyalarınızı saklamıştır. Ya da dilerim siz saklamışsınızdır. Çünkü çocukluk eşyaları, anı köşesi hazırlamak isteyenler için harika bir fikir.

Anı Köşesi İçin Anılarınızı İçeren Eşyalarınız İçin Askılık Yapın

cok-hosunuza-gidecek-kendin-yap-hediyelik-ani-kosesi-onerileri9

Bazı eşyalarınızın sizin en güzel anlarınızda olduğu için, size özel gelebilir. Güzel anlarınızda taşıdığınız eşyaları kendin yap anı köşesi oluşturarak saklayabilirsiniz. Bu eşyalarınız için askılık yapabilirsiniz. Askı yapımı için istediğiniz boyutta dikdörtgen şeklinde bir tahta parçası kullanın. Tahta parçasına matkap ile uygun boyutta delikler açın ve elbise askılarını monte edin. Elbise askısının uç kanca kısmı aşağıya, yani eşya asmak için uygun pozisyona gelsin. Askıları tahta parçaya astıktan sonra bu tahta parçayı anı köşesi oluşturmak istediğiniz yere monte edin. Monta ettiğiniz askılığa anı içeren eşyalarınızı asabilirsiniz.

Askılıktan oluşturacağınız anı köşesi ile  eşinizle geçirdiğiniz güzel anlarda kullandığınız eşyaları asarak ona sürpriz yapabilirsiniz. Ya da anneler gününde annelere de bu anı köşesi hazırlanabilir.

Sevdiklerinizden Aldığınız Hediyeleri Anı Köşenizde Saklayın

cok-hosunuza-gidecek-kendin-yap-hediyelik-ani-kosesi-onerileri10

Aldığınız hediyelerin hayatınızdaki yeri çok özeldir. Hele ki hediye alan kişinin yeri sizde çok özelse o hediye daha anlamlı hâl alır. Sevdiklerinizden aldığınız hediyeleri özenle saklarsınız. Size verilen hediyeleri anı köşenizde saklayabilirsiniz. Ya da sevdiklerinizin oluşturduğu anı köşeleri varsa onların anı köşesi için hediye alabilirsiniz.

Sevgiliye verilecek hediyeler daha özel ve duygu yüklü olduğu için; sevgilinizin verdiği hediyelerle anı köşenize sevgi dolu bir anlam katın. İnsanlar sevdiklerini mutlu etmek için hediye alırlar. Yani aldığınızda yüzünüzde tebessüm oluşturan hediyeleri, anı köşenize koyarak mutlu günlerinizi hatırlayabilirsiniz.

Anılarınızı İçeren Eşyaları Ahşap Kutuda Saklayın

cok-hosunuza-gidecek-kendin-yap-hediyelik-ani-kosesi-onerileri11

Sevdiklerinizle paylaştığınız güzel anlarla ilgili olayları içeren eşyaları, ahşap bir kutuda saklayıp anı köşenize koyabilirsiniz. Anı köşesi tasarımları hazırlayarak hazırladığınız eşyaları sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Mesela ahşap anılarınızı saklamak için ahşap bir kutu yapabilirsiniz. Yapmış olduğunuz ahşap kutunun içerisine kendinizle ilgili anılarınızı veya sevdiklerinizle ilgili anılarınızı içeren eşyaları koyabilirsiniz.

Evde kendiniz yaptığınız anı kutusunu dilerseniz dışardan da bir kutu alarak hazırlayabilirsiniz. Hazır alacağınız sade kutunun üzerini kendi zevkinize göre süsleyip tasarımınızı oluşturun.

 

 

 

 

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *